Įkraunama...
Įkraunama...

Daugiabučio namo bendrijos reikalai

Sveiki,

atsiprasau iskart uz svepla kalba (kompiuteris pirktas ne LT ir niekaip negaliu suinstaliuoti kalbos)

niekaip negalime ispresti problemos su namo bendrijos pirmininke. Situacija tokia: pradejome remonta papasakojom ka planuojame daryti  jai, viskas buvo gerai, sake darykit. Norejome didinti elektros galia bute, tagi parasem prasyma ESO, gavome prisijungimo salygas, juose yra tokia salyga, ties, kuria mes uzstrigom  "Turite gauti techninių sąlygų aprašą iš daugiabutį gyvenamąjį namą administruojančios įmonės dėl daugiabučio namo bendrai naudojamų vidaus elektros tinklų ir įrenginių pritaikymo (pertvarkymo, rekonstrukcijos) prijungiant jūsų elektros įrenginius. Jūs savo lėšomis, bei vadovaudamasis galiojančių teisės aktų reikalavimais turėsite įvykdyti techninių sąlygų apraše numatytus reikalavimus, esant būtinumui parengti supaprastintą projektą (elektros energijos tiekimo schemą - planą), jį suderinti su daugiabutį gyvenamąjį namą administruojančia įmone, asmenimis, įstaigomis ir organizacijomis (pagal galiojančių teisės aktų reikalavimus) ir bendrove."

Musu namo bendrijos pirmininke, sako, jog namas neturi administruojancios imones. ESO ir elektrikas, sako, jog jei tokios imones nera - uz tai atsakinga benrija arba namo bendrijos pirmininke. Viskas ko mums reikia tai tik pritarimo pasididinti galia bute (norime 3 faziu 10 kW, kadangi karstas vanduo bute bus ruosiamas tik elektra). Siuo metu turime 1 faze ir ismusineja saugiklius, tikrai saugiai nesijauciam ir neatmetam galimybes, jog bute gali kilti gaisras. Kalbeta buvo tiek telefonu tiek siusti e-mail (i laiskus neatsako).

Ji pazeidzia istatyma vien tuo jog  musu prasymu rastu nepateikia atsakymo, motyvuodama tuo, jog uz tai (viskas kas susije su elektra) nera atsakinga, bet paklausus kas yra atsakingas uz techniniu salygu aprasa - atsakymo irgi nesulaukiam... Kur kreiptis, jog patikrintu uz ka namo pirmininke yra atsakinga? Arba kur suzinoti, kas uz tai atsakingas?

 

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dykuma99: 25 vasario 2019 - 05:10
QUOTE(Dykuma99 @ 2019 02 25, 05:09)
<p>Sveiki,</p>
<p>atsiprasau iskart uz svepla kalba (kompiuteris pirktas ne LT ir niekaip negaliu suinstaliuoti kalbos)</p>
<p>niekaip negalime ispresti problemos su namo bendrijos pirmininke. Situacija tokia: pradejome remonta papasakojom ka planuojame daryti  jai, viskas buvo gerai, sake darykit. Norejome didinti elektros galia bute, tagi parasem prasyma ESO, gavome prisijungimo salygas, juose yra tokia salyga, ties, kuria mes uzstrigom  "Turite <strong>gauti techninių sąlygų aprašą iš daugiabutį gyvenamąjį namą administruojančios įmonės dėl daugiabučio namo bendrai naudojamų vidaus elektros tinklų ir įrenginių pritaikymo (pertvarkymo, rekonstrukcijos) prijungiant jūsų elektros įrenginius.</strong> Jūs savo lėšomis, bei vadovaudamasis galiojančių teisės aktų reikalavimais turėsite įvykdyti techninių sąlygų apraše numatytus reikalavimus, esant būtinumui parengti supaprastintą projektą (elektros energijos tiekimo schemą - planą), jį suderinti su daugiabutį gyvenamąjį namą administruojančia įmone, asmenimis, įstaigomis ir organizacijomis (pagal galiojančių teisės aktų reikalavimus) ir bendrove."</p>
<p>Musu namo bendrijos pirmininke, sako, jog namas neturi administruojancios imones. ESO ir elektrikas, sako, jog jei tokios imones nera - uz tai atsakinga benrija arba namo bendrijos pirmininke. Viskas ko mums reikia tai tik pritarimo pasididinti galia bute (norime 3 faziu 10 kW, kadangi karstas vanduo bute bus ruosiamas tik elektra). Siuo metu turime 1 faze ir ismusineja saugiklius, tikrai saugiai nesijauciam ir neatmetam galimybes, jog bute gali kilti gaisras. Kalbeta buvo tiek telefonu tiek siusti e-mail (i laiskus neatsako).</p>
<p>Ji pazeidzia istatyma vien tuo jog  musu prasymu rastu nepateikia atsakymo, motyvuodama tuo, jog uz tai (viskas kas susije su elektra) nera atsakinga, bet paklausus kas yra atsakingas uz techniniu salygu aprasa - atsakymo irgi nesulaukiam... Kur kreiptis, jog patikrintu uz ka namo pirmininke yra atsakinga? Arba kur suzinoti, kas uz tai atsakingas?</p>
<p> </p>


Ar Jusu namas turi administratoriu ar ne, turetumete zinoti is kasmenesiniu saskaitu uz komunalines paslaugas, laiptiniu valyma, bendro naudojimo objektu prieziura, t.y. kas tokias saskaitas israso.
Pakankamai retas variantas, kad bendrija nama administruoja pati, bet toks budas yra imanomas ir teisetas. Jeigu pas jus butent toks bendro naudojimo objektu valdymas, tai uz bendrus ukio klausimus atsako bendrijos pirmininke. Esant aprasytam nesusikalbejimui, as Jums siulau parasyti Vilniaus miesto savivaldynes Miesto ukio departmento Busto administravimo skyriaus specialistams, klausdami, kas Jusu name gali isduoti Jums reikiama pazyma ar dokumenta. Kaip prieda galite prideti ESO rasta, t
Y. ko jie praso. Nors atsakymas ir taip aiskus,taciau juo pamojavus pirmininkei, ledai turetu pajudeti. Kitu atveju (o galbut jau ir is karto) tam paciam skyriui rasykite skunda, kad pirmininke nereaguoja j Jusu prasyma. Aisku, pastarasis pries tai pirmininkei turetu buti pateiktas rastu. Sekmes.
Atsakyti
Laba diena.
Ieškau atsakymo ir sprendimo tokios situacijos. Yra 2 prekybinės patalpos ir joms priklausantis po 1/2 bendro naudojimo koridorius ( pagalbinis plotas). Registro pažymėjime parašyta. Administratorius sudaro sutartį su savininku tik pagrindiniam plotui. Kokiam statuse lieka tas koridorius? Kodėl jo neįrašo ar kitaip neprideda sudarant sutartį dėl patalpų administravimo? Jis yra privatus ( po 1/2 su kitu butu). Namas po rekonstrukcijos nepriduotas, baigtumas 86%, Administratorius tvirtina, kad dėl to negali padaryti bendro naudojimo patalpų sąrašo. Nors įstatymas reikalauja tokį aprašą padaryti per 2 mėnesius nuo administratoriaus paskyrimo. Kas turėtų pasirūpinti namo pridavimu? Gyventojai patys ar administratorius? Gal kas galėtumėt pakonsultuot?
Atsakyti