Įkraunama...
Įkraunama...

Laukinių paukštelių ir gyvūnų globa žiemą

QUOTE(Eule @ 2010 01 05, 02:03)
Koks grožis mikuotuke  wub.gif  Ar noriai lesa "jūsų" paukštukai maistelį užpiltą aliejum?  g.gif
"Maniškiai" tik grynas kruopytes, batoną, lašinukus.
O kaimynai kai išneša ką nors, tai niekas nelesa  blink.gif  Nežinau ko jie ten primaišo  blink.gif

Tikrai nereikia pilti aliejaus ant maisto blink.gif nedarykit nesąmonių. Yra tokia kaip ir taisyklė, kad paukščiams negalima dadėti riebalų maistan; bet šiaip, maistelis kartais gali būt pats iš savęs riebesnis ar kaloringesnis (pvz. lašiniai). Paukštis pats pasirinks, ko jam reik tamtikroj situacijoj. Jei paukščiui reik riebalo, tai pales pakabinto šalia lašinio. Pati matai gi, kad kai kaimynai duoda jiems nevalgomo maisto, paukšteliai nelesa.. kaip ir mišinių su aliejum mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 01 12, 20:52)
Tikrai nereikia pilti aliejaus ant maisto  blink.gif nedarykit nesąmonių. Yra tokia kaip ir taisyklė, kad paukščiams negalima dadėti riebalų maistan; bet šiaip, maistelis kartais gali būt pats iš savęs riebesnis ar kaloringesnis (pvz. lašiniai). Paukštis pats pasirinks, ko jam reik tamtikroj situacijoj. Jei paukščiui reik riebalo, tai pales pakabinto šalia lašinio. Pati matai gi, kad kai kaimynai duoda jiems nevalgomo maisto, paukšteliai nelesa..  kaip ir mišinių su aliejum  mirksiukas.gif

Aš ir nepilu 4u.gif Tik nustebau, kad kiti taip daro, tai ir užklausiau ax.gif Bet kadangi nesu kompetetinga šioj srity, tai nieko daugiau ir nesakiau...
Atsakyti
QUOTE(zebenkstiejka @ 2010 01 12, 21:52)
Tikrai nereikia pilti aliejaus ant maisto  blink.gif nedarykit nesąmonių. Yra tokia kaip ir taisyklė, kad paukščiams negalima dadėti riebalų maistan; bet šiaip, maistelis kartais gali būt pats iš savęs riebesnis ar kaloringesnis (pvz. lašiniai). Paukštis pats pasirinks, ko jam reik tamtikroj situacijoj. Jei paukščiui reik riebalo, tai pales pakabinto šalia lašinio. Pati matai gi, kad kai kaimynai duoda jiems nevalgomo maisto, paukšteliai nelesa..  kaip ir mišinių su aliejum  mirksiukas.gif

Mano paukštukai sausų kruopų nelesa.
Ornitologai itin rekomenduoja maišyti kruopas su nesūdytais riebalais - tai gali būti taukai, aliejus mirksiukas.gif
Rekomenduoju paskaityti - LESALAI
Atsakyti
Mes gyvenam soduose, tai padarę paparasčiausias lesyklėles iš sulčių pakelio. Lesa kiek matau vien zylutės.
O vakar pro langą štai kokį grožį pavyko nufotkinti wub.gif Smaguriavo sušalusiu obuoliuku. Gal kas žinote, koks tai paukštis?

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Lietuva @ 2010 01 17, 18:40)

O vakar pro langą štai kokį grožį pavyko nufotkinti  wub.gif  Smaguriavo sušalusiu obuoliuku. Gal kas žinote, koks tai paukštis?

user posted image

Jau keleta dienu ir aš pro savo kambario langa pastebėjau lygiai toki pati paukšti lesanti obuolius ant medžio, idomu koks tai paukštis, nes nematytas visai?
Atsakyti
Manau čia smilginis strazdas g.gif O pas mus jau keletą dienų užsuka svilikas. Iš tiesų keista buvo pirmą kart pamatyt tokį paukštį, juolab kad lesykla tai ketvirtam aukšte smile.gif Ir nebaikštus, lesa saulėgrąžas tol kol nebelieka ir zyles nuvaiko biggrin.gif Dar beveik kasdien atskrenda mėlynoji zylė ir anksčiau kartais pasirodydavo bukutis, taip pat labai įdomus paukštukas smile.gif

O čia sviliko nuotrauka iš interneto:
user posted image
Atsakyti
labai dėkui, nes tikrai buvo įdomu sužinoti, kas tai per paukštelis 4u.gif
Atsakyti
kadangi šioje srityje esu dar menka žinovė, tai prašau patarkite ir nesijuokite smile.gif mano paukščiai taip atakavę mane dar rudenį, kai tik čiut atšąlo, dabar visai manęs nebeaplanko unsure.gif paskutinis kartas, kai gausiai lesė, buvo tuomet, kai pribėriau 'siemkų', o vėliau pridėjau razinų ir tuo viskas ir baigėsi unsure.gif neneatskrido pulkas keik mačiau, o tik pavienės pora zylių ir lyg sulesė po vieną... g.gif tai sakot, kad razinos taip nepatiko ir atbaidžios jas? o ką dabar daryti? priberti kažko skanaus ir tikėtis, kad užuos savaime ir vėl atskris? 000189.gif
Atsakyti
nuejau vakar pas kaimyne ir abi apsnekejom, kad labai nesimato paukstuku ax.gif tik varnos skraido. g.gif pas ja lesykloj lasiakas kabo, bet nei pedutes nesimato doh.gif net pradejau galvot, kad susalo per speigus del maisto stygiaus doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Vicious Vici @ 2010 02 01, 19:58)
kadangi šioje srityje esu dar menka žinovė, tai prašau patarkite ir nesijuokite smile.gif mano paukščiai taip atakavę mane dar rudenį, kai tik čiut atšąlo, dabar visai manęs nebeaplanko unsure.gif paskutinis kartas, kai gausiai lesė, buvo tuomet, kai pribėriau 'siemkų', o vėliau pridėjau razinų ir tuo viskas ir baigėsi unsure.gif neneatskrido pulkas keik mačiau, o tik pavienės pora zylių ir lyg sulesė po vieną... g.gif tai sakot, kad razinos taip nepatiko ir atbaidžios jas? o ką dabar daryti? priberti kažko skanaus ir tikėtis, kad užuos savaime ir vėl atskris? 000189.gif

Nesu ir aš didelė žinovė, bet turbūt razinos nelabai tinkamos paukštukams 4u.gif Pabandykit pabert vėl saulėgražų, kvietinių arba miežinių kruopų (maniškiai mėgsta). Batono galit patrupint (turbūt visi mėgsta). Skaičiau, kad paukštukai mėgsta sorų ir kukurūzų kruopas, bet nebandžiau šitų berti smile.gif Tik kruopas sausas berkit, nevirtas mirksiukas.gif Lašinuką dar galit pakabint ax.gif
O kokie paukštukai atakavo rudenį? ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eule: 02 vasario 2010 - 19:10
QUOTE(Eule @ 2010 02 02, 19:10)
Nesu ir aš didelė žinovė, bet turbūt razinos nelabai tinkamos paukštukams  4u.gif  Pabandykit pabert vėl saulėgražų, kvietinių arba miežinių kruopų (maniškiai mėgsta). Batono galit patrupint (turbūt visi mėgsta). Skaičiau, kad paukštukai mėgsta sorų ir kukurūzų kruopas, bet nebandžiau šitų berti  smile.gif  Tik kruopas sausas berkit, nevirtas  mirksiukas.gif  Lašinuką dar galit pakabint  ax.gif
O kokie paukštukai atakavo rudenį?  ax.gif

ačiū, tik zylutės smile.gif
Atsakyti
Sveikos,tikiuosi tiks mano klausimui ši tema smile.gif

Turim mažą bėdelę...Sodyboje gandrai atsivedė 4 gandriukus,visi išskrido žiemoti,o vienas pats mažiausias liko ir panašu net nemėgins išskristi blush2.gif Jei liks - per žiemą tikrai neišgyvens..patys jo išauginti neturim sąlygų...gal kas žinot kur reiktų kreiptis dėl jo globos ? 4u.gif
Atsakyti