Įkraunama...
Įkraunama...

šv. Dvasios cerkvė Vilniuje

va va absento fejas paminejus tai jau kaip nors dabar susigaudysiu lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif ir rasiu blush2.gif 4u.gif
Papildyta:
o tai Vaižgante kaip tada ? g.gif apsviesk mus smile.gif 4u.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(tavo_angeliukas @ 2009 02 24, 18:16)
o kaip turi buti? smile.gif

"В Вильнюсском Свято-Духовом монастыре покоятся мощи святых мучеников Антония, Иоанна и Евстафия. Святые Антоний и Иоанн, родные братья, и их родственник Евстафий жили в городе Вильно в правление великого князя Литовского Ольгерда, когда в Литве еще было больше язычников, чем христиан. Святые мученики приняли смерть за Христа в 1347 году.

После кончины святых мучеников Антония, Иоанна и Евстафия их мощи на протяжении столетий не только прославлялись чудесами, исходившими от них, но и претерпели много испытаний. Был период, когда мощи святых были сокрыты в склепе и хранились там более 150 лет. В 1826 году они были вновь освидетельствованы православными архиереями и открыты для всех желающих поклониться святым угодникам Божиим. В 1915 году, при наступлении немцев в ходе Первой мировой войны, эти святыни были увезены в Москву. Там их застала революция, и святые братья, вернее, их мощи, опять стали жертвой гонений на христианство. Мощи были «арестованы» и помещены в музей атеизма. Лишь в 1946 году они вернулись в виленский Свято-Духов монастырь. Дата их возвращения — 26 июля — с тех пор ежегодно торжественно отмечается в этом монастыре."
Atsakyti
Ačiū Gytarei.
Man svarbiau tai, kad kai stovi prieš tą karstą, vos ant kojų gali išsilaikyti- tokia ten stipri energetika...
Atsakyti
Labas, o tai kur ta sv. Nikolajaus cerkve?
Atsakyti
[quote=Man svarbiau tai, kad kai stovi prieš tą karstą, vos ant kojų gali išsilaikyti- tokia ten stipri energetika
[/quote]
mastau.gif galvojau, kad tik man taip ir nusprendziau, kad todel, jog ta cerkve man labai labai patinka, as ten saugiai jauciuosi, todel daugiau atsiveriu negu kitur, o ten prie to "karsto" tokios busenos geriau neiti, nes neaisku koks poveikis prie mirusio zmogaus, kad ir sventojo, gal reikia kokios spec. maldos.
beje, vaizgante, man teko girdeti, kad ten yra dvieju rusiu zvakutems vietos - vienose uz gyvus, kitose - uz mirusius dega. Ar tiesa?

Taip pat, teko girdeti, kad kiti susitaria del metus trunkancio maldu ciklo uz zmogu. Labai sunku prisiprasyti, esa, taciau kartais vienuoliai sutinka - jie skaito maldas uz zmones, kurie isiraso i ta sarasa. Buvo keista girdeti is pusiau aiskiaregiu, kad ta malda esanti tokia galinga.
Aisku, man atrode, kad siek tiek negrazu prasyti, kad uz tave melstusi kiti, bet jie man paaiskino, kad dazniausiai taip ir yra - visada reikia stengtis paciam, melstis paciam, bet pavargus, po bedu maratono ar jauciant, kad arteja kazkokie pokyciai gyvenime - pvz emigracija, mes turime teise paprasyti ir gauti pagalba, jei motyvas ne tingiu pats prasyti ir net melstis, bet noriu, kad gyvenimas pageretu.

Taip pat pastebejau, kad malda tikrai paveiki - as surasau savo ir artimuju vardus i ten esanti lapeli (galima 10 vardu) ir palieki (uzperki misias) - man stipriau buna po molben misios. Taip pat palieku ir uz mirusius. Idomu, kad rasant vardus ima ir "pasipraso" kazkas, ko niekada neprisimeni - pvz. kaimynas su kuriuo ne draugas esi, nei buvai... Labai keista buna. tai as visada surasau visus, kurie taip pasipraso, yra karta buve, kad surasiau tik 5 vardus- visi lyg issitryne tuo momentu ir niekaip negalejau nieko prisiminti. Labai keista... Gal ir kit ka panasaus pastebejot? pasidalinkim.
Atsakyti
QUOTE(mikito @ 2009 02 24, 20:27)
beje, vaizgante, man teko girdeti, kad ten yra dvieju rusiu zvakutems vietos - vienose uz gyvus, kitose - uz mirusius dega. Ar tiesa?




Tiesa.
Siūlau klausimus uždavinėti Gytarei- ji šiais klausimais pakankamai gerai nusimano.
Atsakyti
Gytare, gal gali pasidalinti ziniomis?
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2009 02 24, 18:52)
Ačiū Gytarei.

Prašom. smile.gif

QUOTE(Sūrelis @ 2009 02 24, 22:09)
Labas, o tai kur ta sv. Nikolajaus cerkve?

Didžioji g. 12.
Atsakyti
QUOTE(mikito @ 2009 02 24, 22:27)
beje, vaizgante, man teko girdeti, kad ten yra dvieju rusiu zvakutems vietos - vienose uz gyvus, kitose - uz mirusius dega. Ar tiesa?

Taip.
Už gyvuosius žvakutės degamos prie ikonų.
Už mirusiuosius - ant specialaus stalo ( "за упокой" свечи ставяться на специальный стол с распятьем называемый ТЕТРАПОД").
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gytarė: 25 vasario 2009 - 07:49
QUOTE(mikito @ 2009 02 24, 22:27)
Taip pat, teko girdeti, kad kiti susitaria del metus trunkancio maldu ciklo uz zmogu. Labai sunku prisiprasyti, esa, taciau kartais vienuoliai sutinka - jie skaito maldas uz zmones, kurie isiraso i ta sarasa. Buvo keista girdeti is pusiau aiskiaregiu, kad ta malda esanti tokia galinga.

Nesunku. smile.gif Užrašai vardą ant lapuko ir sumoki pinigus.
Metams gali užsakyti tik stačiatikiai, katalikai - pusmečiui.
Atsakyti
QUOTE(Gytarė @ 2009 02 25, 09:46)
Nesunku. smile.gif  Užrašai vardą ant lapuko ir sumoki pinigus.


gal galima būtų smulkiau? aš žinau tik kad galima užsakyti dėl sveikatos ir už mirusius. o kaip dėl kitų bėdų ir kaip (kokiu būdu) užsakyti? kas tai yra molben mišios? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vaba-liuks: 25 vasario 2009 - 10:42
Gytare, dekui uz informacija.
Beje, turetu buti rasoma 'moleben' - rusiskai tai ir reiskia 'misios', jei neklystu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo xxl: 25 vasario 2009 - 11:31