Įkraunama...
Įkraunama...

Ankstyvasis ugdymas - kur riba?

QUOTE(KristeP. @ 2011 01 17, 20:07)
Kartais man atrodo, jog tėvai labai jau persistengia su tuo ugdymu, iš mažiukų neaišku ką nori padaryt, vietoj to, kad jie augtų kaip normalūs maži vaikai smile.gif viskas turi būt su saiku ir savo vietoj, manyčiau  g.gif




labai greiti esam kritikuoti tuos kas stengiasi savo vaikam duoti gal daugiau negu kad patys gavom. ugdymas zaidziat ir yra ugdymas daidziant o ne tiesiog mokymas, tai yra kategorijos zaidimu, kurios padeda ugdyti tam tikrus igudzius atitinkamai pagal vaiko amziu. man atrdodo kad lietuvoj yra issivyscius labai siaura savoka kas tai yra, pati auginu dukryte uk ir jos darzelis labai tuo uzsiema, ir as namie ir paciai jai labai patinka deliones ir t.t, bet tai nereisia kad mano 1.5 metu mergyte nezaidzia su kamuoliu, neapsikarsto karoliais, nezaidia gaudyniu ir panasiu zaidimu. vaika reikia lavinti pagal amziu ir zinoti kaip lavinti. neviena knyga tam perskaityt reikia ir atidziau rinkti zaislus, kad ir vaikui butu smagu zaisti ir lavintu tuo paciu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kristulia3 @ 2012 04 02, 01:33)
labai greiti esam kritikuoti tuos kas stengiasi savo vaikam duoti gal daugiau negu kad patys gavom. ugdymas zaidziat ir yra ugdymas daidziant o ne tiesiog mokymas, tai yra kategorijos zaidimu, kurios padeda ugdyti tam tikrus igudzius atitinkamai pagal vaiko amziu. man atrdodo kad lietuvoj yra issivyscius labai siaura savoka kas tai yra, pati auginu dukryte uk ir jos darzelis labai tuo uzsiema, ir as namie ir paciai jai labai patinka deliones ir t.t, bet tai nereisia kad mano 1.5 metu mergyte nezaidzia su kamuoliu, neapsikarsto karoliais, nezaidia gaudyniu ir panasiu zaidimu. vaika reikia lavinti pagal amziu ir zinoti kaip lavinti. neviena knyga tam perskaityt reikia ir atidziau rinkti zaislus, kad ir vaikui butu smagu zaisti ir lavintu tuo paciu smile.gif



drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif

aš taip pat už vaikučių nevalingą lavinimą, užsiėmimą su jais.... tikrai dabar yra daug lavinamųjų žaidimų, žaislų, bet neina ir vaiko palikti vien tik vieno likimo valiai- ,,eik pažaisk" arba ,,turi šitiek žaislų ir neturi ką veikti" gal iš tiesų yra daug geriau mažiau žaislų, bet tėvelių reguliarūs užsiėmimai su vaikučiu , kad ir ,,žaidžiant" su paprastom buitinėm priemonėm- mokinant plauti indus, valyti dulkes, skalbti ir pan- ką pvz labai noriai nori daryti mano 2,3m dukrelė... ir aš jos visai neveju ir nesinervinu, kad ji man lenda po kojomis, visko nori... o kaip gi kitaip vaikas išmoks... ir save graužiu, jei per dieną neatrandu laiko kartu papiešti, padėlioti dėlionę, paskaityti dėlionę... taip juk vyksta ne vien tik lavinimas, bet ir mezgamas galudus ryšys su tėvais...
pamenu ne viename forume susiginčijau, kad bandau auginti ,,pagal knygas"... ir gi tipo dauguma tos nuomonės, jog reikia palikti augti natūraliai... bet man įdomu ką tokioir anokio amžiaus vaikas turėtų mokėti, jei dar nemoka, tiesiog atkreipiu dėmesį į tai, gal aš visia net nepastebiu, arba palavinam- kad pasimokinam ridenti kamuoliuką, ar pažaisti slėpynių po kepure, ar padėlioti kaladėles vieną ant kitos... tai manau tikrai anaiptol nėra joks ,,muštras" ar prievartinis mokymas, lavinimas... ir tikrai nesiekiu, kad mano mergytės būtų wunderkindės ar pan., bet ... tiesiog bandau užsiimti tuom, kas dera pagal amžių...
turiu pavyzdžių giminėje, kai vaikystėje buvo nuolat kartojama ,,mokykloj išmokins" ir vaikai neturėjo net jokių knygučių namuose... dbr turiu problemų su rašinėlių rašymu, kūrybiškumo stoka ir pan....
beje, jei ką domina, susiraskite čia SM temelę ,,Lavinamieji žaidimai" arba puslapiuką www.amatukai.lt thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
dabar šiomis savaitėmis pas mus ,,ant bangos" margučių piešimas, kraitelių gaminimas.... oi, kaip tėvelis pyksta , kai mažė išsiterlioja, išlieja vandenuką ant žemės... bet tai juk natūralu... savrbu vaikas laimingas thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Gal kam bus idomu, ir renkates priesmokykline grupe, tai kaip tik kita savaite Fabijoniskiu vidurineje mokykoje vyks priešmokyklinės grupės vaikų tėvelių susitikimas su mokyklos pedagogais. Info zemiau:

Vilniaus Fabijoniškių vidurinė mokykla nuo 2012 m. rugsėjo 1 dienos komplektuoja 5-6 m. amžiaus vaikus į priešmokyklines grupes.
2012 m. balandžio 26 d. 18 val. mokykloje, 133 kabinete įvyks priešmokyklinės grupės vaikų tėvelių susitikimas su mokyklos pedagogais.
Bus pristatyta priešmokyklinio ugdymo programa, ugdymo grupės planas, modelis.

Maloniai kviečiame dalyvauti bendravimo valandose.

Informacija teikiama tel. 8 5 248 3048
www.vfm.lt
Atsakyti
gal zinot kur internete, butu galima pasiziureti, ka turi gebeti vaikas tam tikro amziaus?
Atsakyti
pabandyk pagooglinti va tarki 3-4 m. vaikas http://www.tevu-darz...aida-3-4-metai/
Atsakyti
Turiu du vaikus. Kai gimė pirmagimė, žinoma ji teturėjo mane ir tėtį, o mes su tėčiu visiškai žali, tad ugdėme kaip mokėjom. Niekada neverčiau daryti to ko nenori, tačiau žaidimo forma pasivaikščiojimų ar šiaip laisvų minutėlių metu skaičiuodavom, tyrinėdavom... Tas tetrukdavo keletą minučių, bet vis po truputį dukra 3 metukų gerai žinojo spalvas, mokėjo skaičiuoti iki 10 ir pan, 5 metų jau maždaug žinojo raides, 6 m. skaitė (Bet čia jau su darželio pagalba). Tiesa, tikrai nebuvau iš tų labai atsidavusių mamų, dirbome abu su vyru, tad kasdien lavinimo pamokėlių tikrai nebuvo. Kai dukrytei buvo 4.7 m gimė sūnus... Vėlgi, kaip minėjau viskas vyko natūralia tėkme, nieko neverčiau, net kartais grauždavau save kad mažai užsiimu su vaikučiais. Dabar sūnui 3 su puse, labai didelį įnašą į jo visus išmoktus dalykus įnešė sesutė, nes jai labai patinka būti "mokytoja", jie susigalvoja įvairiausių užsiėmimų ir aš labai dažnai tiesiog nesikišu, leidžiu jiems patiems gyventi savo žaidimų pasaulyje smile.gif Na, sūnus ( 3 su puse) šiuo metu moka skaičiuoti iki 10 lietuviškai, iki 10 angliškai. Skiria spalvas, atspalvius. Šneka ilgais sakiniais, tačiau dar kiek neaiškiai. Atpažysta tris raides - A, B, O. Moka jas parašyti.
Pasakų neskaitau blush2.gif

Norėjau reziumuoti, kad nebūtina į vaiko lavinimą dėti perdėtai daug pastangų, viskas po truputį, su saiku ir užaugs tikrai protingi ir gabūs vaikai. smile.gif
Atsakyti
Manau pagal kiekvieno vaiko imlumą, ne kiekvienas vaikas geba priimti vienodą kiekį informacijos, kas vienam lengvai įkandama, suprantama, kitam mėnesį gali dainuoti gamą ir didelio rezultato dar nematyti. Svarbu ugdyti visakeriopai: spalvos, formos, tekstūros, motorikos, muzika, judesys, kalba ir panašiai. Kadangi pačiai patinka, tai namuose be būrelių užsiiminėjam
Atsakyti
QUOTE(linceka @ 2016 04 26, 23:14)
Manau pagal kiekvieno vaiko imlumą, ne kiekvienas vaikas geba priimti vienodą kiekį informacijos, kas vienam lengvai įkandama, suprantama, kitam mėnesį gali dainuoti gamą ir didelio rezultato dar nematyti. Svarbu ugdyti visakeriopai: spalvos, formos, tekstūros, motorikos, muzika, judesys, kalba ir panašiai. Kadangi pačiai patinka, tai namuose be būrelių užsiiminėjam

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Mano vienas vaikas baigęs paruošiamą jau beveik be klaidų rašė - prekių sąrašus į parduotuvę surašydavo. O kita tokio amžiaus dar pilna klaidų padarydavo. Nors abu baigė pas tą pačią mokytoją paruošiamą.
Atsakyti
man "riba"- kai keliu menesiu kudikius pradeda tampyt po visokias "mokykleles".
Atsakyti