QUOTE(Hmmm... @ 2009 03 13, 09:59)
Tas, kuris sukuria darbo vietą. Gal, jei minimumas būtų didesnis, darbdavys prieš įkurdamas "nereikalingą" darbo vietą susimąstytų ar tokios aplamai reikia ir vietoje to, kad prikurtų bereikšmių darbo vietų, atsirastų tos, kurių iš tiesų reikia

Visiškai teisingai. Ir tuomet Lietuvoje darbo neturėtų dauguma tų, kurie dar neišvažiavo.
Būdamas užsienio šalyse aš stebiu tai, kas matosi iš išorės - jei vyksta nors minimalus remontas, tai darbo vieta yra aptverta, sustatyti ženklai, dažnai viskas įvyksta per vieną naktį, arba kiek įmanoma trumpesnį laiką. Sulūžusi tvorelė aptveriama, po dienos sutvarkoma. Kažkas tai stebi, rūpinasi ir padaro. Lietuvoje yra daugybė atsakingų, tačiau darbo našumas yra labai menkas. Būtent todėl Lietuvoje darbuotojas sukuria mažesnę pridėtinę vertę ir jo sukuriamas produktas yra nepklausus.
Manau pamenate laikus, kai į Lietuvą važiavo statybininkų brigados iš Vokietijos, nes jų darbo jėga buvo pigesnė. Bet tuomet gyvenome iš skolintų pinigų, kurių dabar nebeliko.
Tai, kad verslininkai Lietuvoje nemoka vystyti verslo - taip pat tiesa. Bet čia jau Lietuvos švietimo sistemos problema.
Pagrindinė laisvos rinkos ekonomikos idėja - jums niekas nepriklauso. Man patinka JAV darbo rinkos sistema - atėjo bosas ryte ir tave atleido iš darbo. Be kompensacijų, neįspėjęs prieš 6 mėn ir tt. Ir joks teismas negražins jūsų į darbą. Būtent todėl JAV ekonomika atsigaus pirmoji.