Įkraunama...
Įkraunama...

Inkstų policistozė arba multicistozė

Symaland, man buvo panasi istorija, tik pas mus buvo KInksto multicistoze. Vaziavau nescia i Kauna, viska patvirtino.
Gimdziau Klaipedoj, pati, be jokiu skatinimu, vos spejom iki gimdymo namu davaziuoti blush2.gif
Tikrai viskas bus gerai, mylek savo pilvinuka toki, koks yra. Stresas ir pergyvenimai tik bloga padarys.
Kai pagimdziau, vaikas buvo visa laika su manim, prabuvom 2 paras, kaip ir visos mamos. Tiesa pasakius, net neatsimenu, ar dare kokius jam ten tyrimus g.gif Zinau, kad dare krauja, bet cia visiems berods daro. O paskui seimos daktare dave siuntima pas nefrologe, padarem slapimo tyrimus, paziurejo echoskopu. Kas pusmeti darem echoskopa ir slapimo tyrimus, dabar mums beveik 4, tai jau karta metuose einam pas nefrologe.
KI kaip ir neturim, kazkaip cistos pacios dingo, liko tik pedsakai.
Jokios ypatingos prieziuros. Tik daugiau meiles biggrin.gif
niekas is daktaru nezino, kodel taip atsitiko. Giminaiciai visi su inkstais. Kazkur skaiciau, kad inkstai vystosi 7 savaite, o as ta savaite dariau echo, tai su vyru galvojam, gal tai kazkaip pakenke? nes del echo naudos dabar skirtingai kalba, kenkia ji ar ne....
Antras berniukas gime su abiem inkstais, nors echo nedarem, bet kol buvau nescia gydytoja nieko nepastebejo.

Tai kad viskas bus gerai, dziaukis nestumu, nebedaug ir liko 4u.gif
Atsakyti
Sveiki,
Deja, bet pries savaite ir mums teko lankytis pas genetikus ir mum irgi nustate kairiojo inksto policistoze. Mums yra 23 savaite dabar, istyre vaisiaus vandenys, siandien turetu buti atsakymai, labai neramu sad.gif
Klausiau gnetikes ka reiskia ta diagnoze ir is kur ji galejo atsirasti, jeigu nei as, nei vyras, nei musu gimines su inkstais problemu neturim, pasake kad buna atsitiktiniai raidos sutrikimai ir nusiunte mus i Antakalnio klinikas stebetis toliau. Kai uzklausiau kokios bus pasekmes, tai pasake kolkas sunku kazka tai speliot, bet zmogu gali puikiai gyventi ir su vienu inkstu.
As irgi labai nusiviliau, bet tikiuosi kad dar ne viskas prarasta ir dar tos diagnozes gali keistis vaikeliui gimus, dabar ziuresim kaip viskas cystysis toliau. Dziugu, kad radau su kuom pasidalinti tom paciom bedom, galesim padeti viena kitai patarimais. Kai jums sekasi, gal buvot dar karta echoskopuotis?
Atsakyti
QUOTE(Juliashka @ 2013 01 30, 11:24)
Sveiki,
Deja, bet pries savaite ir mums teko lankytis pas genetikus ir mum irgi nustate kairiojo inksto policistoze. Mums yra 23 savaite dabar, istyre vaisiaus vandenys, siandien turetu buti atsakymai, labai neramu sad.gif



Sveikute, mums visas sis skausmas ir streasas irgi labai sviezias. Palaikysim viena kita, kiek galime. Mums sia liga nustate 19 sav. iki 22 sav. laukem Fish ir kariotipo tyrimu rezultatu. Visi buvo normalus, kitu genetiniu pakitimu nerasta. Siandien jau skaiciuojam 27 savaite, daugiau echoskopo nedare. Dabar bus tik 32 -34 sav. Genetike sake, kad galima daryti ir papildomus tyrimus, bet Kauno kliniku daktaras sake, kad dabar daugiau nieko nereikia, nes tik bus papildomas stresas, nervai, o ir tyrimai ne tikslingi, gims vaikutis, tada bus matyti kas ir kaip. Nesakyk, kad esi nusivylusi, tai juk tavo vaikelis, jam dabar labai reikia taves, mamytes ir tetuko meiles. Nusiramink, sulauksi geru rezultatu ir nustok save grauzti. Mylek save, gerai maitinkis, daug ilsekis, leisk vaikuciui kaupti jegas. Svarbu, kad nesinervuotum ir nestresuotum, nes tai kenkia jums abiems. GIliai ikvepk ir isivaizduok, koki nuostabu leliuka turesi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(symaland @ 2013 01 30, 11:00)
Sveikute, mums visas sis skausmas ir streasas irgi labai sviezias. Palaikysim viena kita, kiek galime. Mums sia liga nustate 19 sav. iki 22 sav. laukem Fish ir kariotipo tyrimu rezultatu. Visi buvo normalus, kitu genetiniu pakitimu nerasta. Siandien jau skaiciuojam 27 savaite, daugiau echoskopo nedare. Dabar bus tik 32 -34 sav. Genetike sake, kad galima daryti ir papildomus tyrimus, bet Kauno kliniku daktaras sake, kad dabar daugiau nieko nereikia, nes tik bus papildomas stresas, nervai, o ir tyrimai ne tikslingi, gims vaikutis, tada bus matyti kas ir kaip. Nesakyk, kad esi nusivylusi, tai juk tavo vaikelis, jam dabar labai reikia taves, mamytes ir tetuko meiles. Nusiramink, sulauksi geru rezultatu ir nustok save grauzti. Mylek save, gerai maitinkis, daug ilsekis, leisk vaikuciui kaupti jegas. Svarbu, kad nesinervuotum ir nestresuotum, nes tai kenkia jums abiems. GIliai ikvepk ir isivaizduok, koki nuostabu leliuka turesi  4u.gif



Dekui tau uz palaikyma, tikrai stengiuosi kuo maziau apie tai galvoti ir labai tikiuosi, kad viskas bus gerai! Tiesa pasakius, as ta vaikuti dar labiau myliu, kadangi tikrai jam reikes meiles ir silumos. Tik tiek, kad labai netiketa viskas ir ndaug klaustuku. Tau irgi linkiu laikytis ir paciu graziausiu laukimo emociju! smile.gif Lauksiu is taves ziniu del tolimesniu rezultatu, pati irgi butinai parasysiu, kai dar kas nors paaiskes. Sekmes Jums, aukit sveikuciai! nestuke.gif
Atsakyti
QUOTE(Juliashka @ 2013 01 30, 12:06)
Dekui tau uz palaikyma, tikrai stengiuosi kuo maziau apie tai galvoti ir labai tikiuosi, kad viskas bus gerai! Tiesa pasakius, as ta vaikuti dar labiau myliu, kadangi tikrai jam reikes meiles ir silumos. Tik tiek, kad labai netiketa viskas ir ndaug klaustuku.



Tai jau tikrai, vaikutis ir taip labai laukiamas, o dabar tai isvis, visu artimuju mintys apie musu pilvuka smile.gif
O kalbejotes su daktare apie gimdyma? Ka jums sake? Gimdysi pati ar kalba apie cezari? Jei man teks gimdyti kauno klinikose, tai turbut svieciasi planinis CP.

Visokiu ivairiausiu klausimu ir mums buvo, bandziau isvesti priezastis, kas galejo pakenkti, tai iki tokiu smulkmenu, kad uzmigt nebegaledavau, tai tiesiog teko nustoti uzdavineti sau klausimus del sventos ramybes smile.gif
Atsakyti
sweikos visos, kai buvau apie 22sav nescia ir man santariskiu genetikai pamate bedu su inkstuku, tuo metu man kilo milijonas klausimu ir gyd genetike mielai i juos atsake, tik pabaigai paminejo, kad tai tera speliones, jie mato kad negerai kazkas tikrai yra, bet kas ir ar trugdys gyventi tikrai pasakyti negali. mums itare dvibuba inksto geldele, pats inkstas irgi atrode padidejas, issiplete slapimtakiai ir dar galas zino ka verysad.gif , gavome rekomendacija gimdyti antakalnyje ir pasiule pries tai ten pasikonsultuoti (kuo dabar siek tiek gailiuosi), zodziu, paemem siuntima pas gine ir uzsirasem i antakalni konsultacijai. papuoliau pas berods prof Arlauskiene. ji man iskarto pasirode nelabai miela, tokia tikra zuvis- bejausme moteris, sypsosi lupom, bet akys ledines. taigi apie reikala; ta prof. irgi pamate kad su inkstu yra bedu, gali buti cistu ir t.t. bet pasakiusi, kad tai antraeiliai dalykai, nes mano mergyte silpnai auga, per mazas pilvukas ir galvyte ir sveria maziau nei 1,6kg. na as kiek sunerimau, bet po savaites turejau konsultacija pas savo gine, kuri keliais metodais viska pamatavusi (buvo 34sav) pasake, kad tikrai mazyle didesne nei 2kg. beja, antakalny liepe atvaziuoti dar karta, kad paziuretu ar yra augimo dinamika, o mano gine sako; matau is to kas cia parasyta, kad profesore nores jog 40savaiciu nenesiotum, kad anksciau pagimdytum. ta kart, saldziai su vyru pazvengem, kad kaip jei besinoretu, jei negimdysiu tai ir nepagimdysiu anksciau, bet...
38sav ir 4dienos atvaziuoju eilinei echo. ten kaip visada tu studentu pilnas kabinetas, bet kelniu mautis nereikia tai nesigedinu. profesorka padaro echo, viska vel matuoja, inkstukas nepakites, bet va svoris tik vos vos paaugo, ir tada pradeda kazka rasyti, o mus su vyro papraso uz duru luktelt. po keliu min isejusi sako, jus zinote, jusu vaieklis gali zuti... tas cistinis inkstas ir per mazas svoris.. gali zuti iki 40savaiciu, reikia gimdyti siandien- DABAR PAT... kaip sakau dabar pat, bet man nei saremiu, nei vandenys nubego, as dar namie darbu turiu, dar tase iki galo nesukrauta..- dabar tai nesvarbu, ar suprantat, kad 38sav yra jau isnesiotas nestumas ir mes jums padesim siandien pagimdyti...
na ka , prigasdino mane, as visa isbalusi, judesiu nejauciu, ilpna, juk stresas savo daro.
einam i priimamaji (tai mano antras gimdymas), profesore su savo mokinukais visur mane lydi, visi dokumentu pildymai, apziuros ir kiti biurokratiniai reikalai tvarkosi zaibiskai, po 30min jau guliu palatoj ir laukiu daktaru (vyras tuo metu raketa lekia namo daiktu paimti). ateina akusere su daktare, ramina mane, o as kaip transe, sako dabar suleisim skatinamuju ir nuleisim vandenys, jei po 2val veikla neprasides, darysim cp. nu as tik ziuriu ir galva linguoju, kas jau man beliko, svarbu mano mergaitei viskas gerai butu. vel ateina profesore su kitu daktaru (vyru) kuriam isdesto situacija, ir pasako, kad vaikelis planuojamas labai mazo svorio 1.9kg ir dar su cistiniu inkstu.
trumpinsiu, nes ilgai cia rasyti reiks; zodziu po 2val, veikla prasidejo, dar po 4val jau glaudziau prie krutines savo 2.755kg grazia mergyte. kita diena jau gimusiai mergytei padare echoskopija (ja darant dalyvavo ir ta spelioniu profesore, bet as su ja susibariau ir veliau ji nuo manes tiesiog slepdavosi ibegdama i bet kuria artimiausia palata lotuliukas.gif ) cho parode, kad mano mazyle tikrai turi dviguba inksto geldele, isplesta ureteri, ir inkstukas padidejas. slapimo tyrimas buvo nelabai geras, bet po 3ju dienu parasiau lapa, kad esu sveiko proto ir prisiemu atsakomybe del tolimesnes mano saulytes savijautos, ir lekem su vyru namo pas dar viena savo vaika, o slapima turejom savo poliklinikoj pasikartoti.
zodziu, dabar mums jau daugiau nei 8men, slapimas visada buvo geras, santariskese buvom du kartus, veliau as nusprendziau ten nevaziuoti kol mazoji nepaaugs, jokiu bedu kol kas (tfu tfu tfu) neturim, augam kaip ant mieliu.taigi, mano istorijos moralas toks, kad echo yra spelioniu mokslas ir tikrai pagalvokit pries sutikdamos visoms proceduroms, gims vaikutis, o tada ir ziuresit kaip bus.. ir su vienu inkstuku puikiai zmones verciasi, o gal jusu situacijoj, tie inkstukai gyventi netrugdys..... 4u.gif 4u.gif 4u.gif
sekmes visoms megautis motinyste be rupesciu. laukit savo mazuju ir viskas bus gerai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(emamyte @ 2013 01 30, 11:40)
sweikos visos, kai buvau apie 22sav  nescia ir man santariskiu genetikai pamate bedu su inkstuku, tuo metu man kilo milijonas klausimu ir gyd genetike mielai i juos atsake, tik pabaigai paminejo, kad tai tera speliones, jie mato kad negerai kazkas tikrai yra, bet kas ir ar trugdys gyventi tikrai pasakyti negali. mums itare dvibuba inksto geldele, pats inkstas irgi atrode padidejas, issiplete slapimtakiai ir dar galas zino ka verysad.gif , gavome rekomendacija gimdyti antakalnyje ir pasiule pries tai ten pasikonsultuoti (kuo dabar siek tiek gailiuosi), zodziu, paemem siuntima pas gine ir uzsirasem i antakalni konsultacijai. papuoliau pas berods prof Arlauskiene. ji man iskarto pasirode nelabai miela, tokia tikra zuvis- bejausme moteris, sypsosi lupom, bet akys ledines. taigi apie reikala; ta prof. irgi pamate kad su inkstu yra bedu, gali buti cistu ir t.t. bet pasakiusi, kad tai antraeiliai dalykai, nes mano mergyte silpnai auga, per mazas pilvukas ir galvyte ir sveria maziau nei 1,6kg. na as kiek sunerimau, bet po savaites turejau konsultacija pas savo gine, kuri keliais metodais viska pamatavusi (buvo 34sav) pasake, kad tikrai mazyle didesne nei 2kg. beja, antakalny liepe atvaziuoti dar karta, kad paziuretu ar yra augimo dinamika, o mano gine sako; matau is to kas cia parasyta, kad profesore nores jog 40savaiciu nenesiotum, kad anksciau pagimdytum. ta kart, saldziai su vyru pazvengem, kad kaip jei besinoretu, jei negimdysiu tai ir nepagimdysiu anksciau, bet...
38sav ir 4dienos atvaziuoju eilinei echo. ten kaip visada tu studentu pilnas kabinetas, bet kelniu mautis nereikia tai nesigedinu. profesorka padaro echo, viska vel matuoja, inkstukas nepakites, bet va svoris tik vos vos paaugo, ir tada pradeda kazka rasyti, o mus su vyro papraso uz duru luktelt. po keliu min isejusi sako, jus zinote, jusu vaieklis gali zuti... tas cistinis inkstas ir per mazas svoris.. gali zuti iki 40savaiciu, reikia gimdyti siandien- DABAR PAT... kaip sakau dabar pat, bet man nei saremiu, nei vandenys nubego, as dar namie darbu turiu, dar tase iki galo nesukrauta..- dabar tai nesvarbu, ar suprantat, kad 38sav yra jau isnesiotas nestumas ir mes jums padesim siandien pagimdyti...
na ka , prigasdino mane, as visa isbalusi, judesiu nejauciu, ilpna, juk stresas savo daro.
einam i priimamaji (tai mano antras gimdymas), profesore su savo mokinukais visur mane lydi, visi dokumentu pildymai, apziuros ir kiti biurokratiniai reikalai tvarkosi zaibiskai, po 30min jau guliu palatoj ir laukiu daktaru (vyras tuo metu raketa lekia namo daiktu paimti). ateina akusere su daktare, ramina mane, o as kaip transe, sako dabar suleisim skatinamuju ir nuleisim vandenys, jei po 2val veikla neprasides, darysim cp. nu as tik ziuriu ir galva linguoju, kas jau man beliko, svarbu mano mergaitei viskas gerai butu. vel ateina profesore su kitu daktaru (vyru) kuriam isdesto situacija, ir pasako, kad vaikelis planuojamas labai mazo svorio 1.9kg ir dar su cistiniu inkstu.
trumpinsiu, nes ilgai cia rasyti reiks; zodziu po 2val, veikla prasidejo, dar po 4val jau glaudziau prie krutines savo 2.755kg grazia mergyte. kita diena jau gimusiai mergytei padare echoskopija (ja darant dalyvavo ir ta spelioniu profesore, bet as su ja susibariau ir veliau ji nuo manes tiesiog slepdavosi ibegdama i bet kuria artimiausia palata  lotuliukas.gif ) cho parode, kad mano mazyle tikrai turi dviguba inksto geldele, isplesta ureteri, ir inkstukas padidejas. slapimo tyrimas buvo nelabai geras, bet po 3ju dienu parasiau lapa, kad esu sveiko proto ir prisiemu atsakomybe del tolimesnes mano saulytes savijautos, ir lekem su vyru namo pas dar viena savo vaika, o slapima turejom savo poliklinikoj pasikartoti.
zodziu, dabar mums jau daugiau nei 8men, slapimas visada buvo geras, santariskese buvom du kartus, veliau as nusprendziau ten nevaziuoti kol mazoji nepaaugs, jokiu bedu kol kas (tfu tfu tfu) neturim, augam kaip ant mieliu.taigi, mano istorijos moralas toks, kad echo yra spelioniu mokslas ir tikrai pagalvokit pries sutikdamos visoms proceduroms, gims vaikutis, o tada ir ziuresit kaip bus.. ir su vienu inkstuku puikiai zmones verciasi, o gal jusu situacijoj, tie inkstukai gyventi netrugdys.....  4u.gif  4u.gif  4u.gif
sekmes visoms megautis motinyste be rupesciu. laukit savo mazuju ir viskas bus gerai  mirksiukas.gif


Na dekui tau uz toki ilga ir prasminga pasipasakojima!!! Dziugu, kad jusu mergaite auga ir kolkas viskas tvarkoj! Kas del daktaru, tai tikrai ne visi pagalvoja pries pasakant kazka, mums irgi genetike pasake, kad tai dar nereiskia, kad inkstas neveiks, tik tiek kad dabar reiktu atsargumo ir tikriausiai cezario pjuvio. Nors va matau jusu atvejis rodo kas kitka:) Na sekmes jums augant thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(symaland @ 2013 01 30, 11:19)
Tai jau tikrai, vaikutis ir taip labai laukiamas, o dabar tai isvis, visu artimuju mintys apie musu pilvuka smile.gif
O kalbejotes su daktare apie gimdyma? Ka jums sake? Gimdysi pati ar kalba apie cezari? Jei man teks gimdyti kauno klinikose, tai turbut svieciasi planinis CP.

Visokiu ivairiausiu klausimu ir mums buvo, bandziau isvesti priezastis, kas galejo pakenkti, tai iki tokiu smulkmenu, kad uzmigt nebegaledavau, tai tiesiog teko nustoti uzdavineti sau klausimus del sventos ramybes smile.gif


Tikriausiai darys planini cezari, nors paaiskes tiksliau kai jau atvaziuosiu konsultuotis i Antakalni.
Atsakyti
Sveikos mamytės! smile.gif
Rašau pasidalinti gan džiugiomis naujienomis. Vakar dariausi savo inkstu echoskopija ir gydytoja pasake , kad viskas tvarkoj, po to zvigtelėjo į vaikiuko inkstą ir pasakė, kad vargu ar čia policistozė, pasakė, kad išsiplėtusios gildelės ir vandenukas kaupiasi ir kad laikui bėgant tai dar gali susinormalizuoti. Tai aš be galo laiminga, yra vilties kad diagnozė nepasitvirtins ir viskas dar bus gerai smile.gif) thumbup.gif Taip kad tikimės geriausioĄsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Juliashka @ 2013 02 02, 13:31)
Sveikos mamytės! smile.gif
Rašau pasidalinti gan džiugiomis naujienomis. Vakar dariausi savo inkstu echoskopija ir gydytoja pasake , kad viskas tvarkoj, po to zvigtelėjo į vaikiuko inkstą ir pasakė, kad vargu ar čia policistozė, pasakė, kad išsiplėtusios gildelės ir vandenukas kaupiasi ir kad laikui bėgant tai dar gali susinormalizuoti. Tai aš be galo laiminga, yra vilties kad diagnozė nepasitvirtins ir viskas dar bus gerai smile.gif) thumbup.gif Taip kad tikimės geriausioĄsmile.gif



Oj kaip smagu girdeti ! As labai tikiuosi, kad ir mums viskas bus gerai smile.gif kad issispres visos ligos ir galesim augti sveikuciai ir linksmi drinks_cheers.gif
Atsakyti
artima tema.Nors ir be cistu.Mnao mergaites inksto veiklos 34% , kitas viska kompensuoja, bet vistiek liudna.Bet gal panaikinus problema kazkada bus galima ramiau gyventi.

Ar ziurit vaiku dieta kazkaip? 4u.gif Kiek geria jusu vaikai?

as ir stengiuosi, kad nesusaltu koju, uzpakalio ir nugaros..Bet nesaugau kaip duztancios stiklines, vien tam kad jai neisiskiepintu kad ji kazkoks ligonelis.
Atsakyti
QUOTE(symaland @ 2013 02 02, 14:27)
Oj kaip smagu girdeti ! As labai tikiuosi, kad ir mums viskas bus gerai  smile.gif  kad issispres visos ligos ir galesim augti sveikuciai ir linksmi drinks_cheers.gif


Sveika! Kaip jums sekasi augti? As pries pora dienu buvau Antakalnyje, ziurejo leliuko inksta. Vianu zodziu, pasake mums kad tai ne policistoze, o hidronefroze, visai ka kita. Taip pat pasake, kad beveik puse atveju, viskas susitvarko po gimdymo, na o blogiausiu atveju galima operuotis, be to pats inkstas ja sumazejo, tai sake ateit uz menesio, gali but kad visai bus normos dydzio, tai va tokios smagios naujienos:)
O kada Jums pas gydytojus? Lauksiu ziniu:)
Atsakyti
QUOTE(Juliashka @ 2013 03 01, 17:12)
Sveika! Kaip jums sekasi augti? As pries pora dienu buvau Antakalnyje, ziurejo leliuko inksta. Vianu zodziu, pasake mums kad tai ne policistoze, o hidronefroze, visai ka kita. Taip pat pasake, kad beveik puse atveju, viskas susitvarko po gimdymo, na o blogiausiu atveju galima operuotis, be to pats inkstas ja sumazejo, tai sake ateit uz menesio, gali but kad visai bus normos dydzio, tai va tokios smagios naujienos:)
O kada Jums pas gydytojus? Lauksiu ziniu:)


Sveikute smile.gif musu nestumas sklandus, jau esam dideli, skaiciuojam 31 savaite nestuke.gif . Jau paskirta data pas daktare 32 savaitei, tai neuzilgo jau turi buti vel echo ir tolimesne apziura. Tada jau bus kazkas aiskiau, kaip bus su gimdymu, su inkstuku ir panasiai. Smagu girdeti, kad jum prognoze nepasitvirtino, nors ka reiskia hidronefroze ne labai zinau, bet tikiuosi, kad cia visai menkutis dalykelis palyginus su pirminem isvadom. Kaip pati jautiesi, kaip nestumas ? Turbut labai palengvejo po tokiu ziniu 4u.gif
Atsakyti