Įkraunama...
Įkraunama...

Sultiniai

Pati ne itin mėgstu sultinio kubelių skonį, todėl būtų įdomu sužinoti kaip išvirti natūralų sultinį. Ypač domina daržovių sultiniai: kokias daržoves, prieskonius dedate, gal dar kuo pagardinat? ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo akiniukė: 17 rugpjūčio 2005 - 09:06
elementariai įmeti jautienos/veršienos arba vištos gabalą į vandenį ir verdi. Kai vanduo užverda, aš paprastai nugriebiu tokias rudas putas, tada sūdau, pipirinu, dedu vegetos, galima ir svogūną įmesti (tik kai sriuba išverda, aš svogūno galvą ištraukiu). Kai jau mėsa būna išvirus (minkšta), tada ją išimi ir į likusį sultini dedi viską, ko širdis geidžia. Greičiausias variantas - sumesti šaldytas daržoves (būna pokeliuose "mišiniai" įvairių daržovių). Kiek lėčiau, bet man skaniau - nešaldytos bulvės, morkos, kopūstai ar burokėliai. Bet čia jau reikia pačiai skusti/lupti ir pjaustyti biggrin.gif

P.S. mano šeimyna dar mėgsta sriubą su kukuliais. Paimi faršo kokį pusę kg, įmuši kiaušinį, druskini, pipirinini ir padarai mažus kukuliukus. Kuo jie mažesni, tuo greičiau išverda. Tada tuos kukuliukus suleidi į verdantį vandenį ir verdi. Nugriebi putas, druskini, pipirini, dedi vegetos - analogiškai kaip virdama paprastą mėsą. Kai kukuliai išverda, sudedi daržoves.

P.P.S. jei sultinys galutiniam variante bus su makaronais, o ne daržovėmis, prieš dėdama makaronus jį 1-2 kartus perkošiu per tinklelį. Tada gaunasi skaidrus skaidrus "vandenukas" smile.gif Beje, sriubai su makaronais geriau naudoti vištienos sultinį, jis švelnesnis negu jautienos...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 17 rugpjūčio 2005 - 09:20
Na bet kaip pagaminti skanų sultinį be mėsos, juk vien iš šaldytų daržovių nebus skanu smile.gif , gal aliejaus įvarvinti, kokių prieskonių įberti? Aš pati mėsos nevalgau, tai mane būtent daržovių sultiniai labiausiai ir domina, o temą tyčia platesnę užvedžiau tongue.gif .
Atsakyti
Pažiūrėk ankstesnę temą apie sriubas, ten viena mama kaip tik tokias "vegetariškas" ir verda 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 17 rugpjūčio 2005 - 09:41
Man baisiai blush2.gif ,kad nezinau elementariu dalyku...Bet patarkit,prasom,kaip isvirti paprasta vistienos sultini (na,ta,kur su ryziukais,be bulviu...).Tikra geda,moku visokias "pribumbasines" sriubas virt,o paprasto sultinuko - nea blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
As Vegetos nededu, nes permusa skoni, dedu juoduju pipiru (nemaltu), lauro lapu, druskos bei salieru saknu dziovintu. Visada gaunasi labai skanus sultinys ax.gif Ant galo galima dar kokiu petrazoliu ar/ir krapu idet.
O mesa (nesvarbu kokia) reikia nuplaut, tada tu putu mazai buna, ir jos nebuna tokios negrazios rudos spalvos. Siaip tos putos - cia baltymas...
Atsakyti
Akiniuke, virdama vegetariska sriuba pabandyk keptuveje pakepinti svoguna (ar pora), morkytes (tada karotinas issiskirs ir grazi spalvyte sriubos bus), tada sudek i verdanti vandeni, idek saliero saknies ir petrazoliu saknu (labai skanios prieskonines darzoves sriubai) as imetu lauro lapu, pipiru - juoduju ir anglisku (nezinau kaip tiksliai jie vadinasi Lietuvoje, jie tokie dideli pipirai ir jie yra aromatingesni) na ir po to gali dar deti ko tik sirdis geidzia, taip pat idedu krapu, petrazoliu baigus virti sriubyte ir iberiu santosd marijos rasos banzinienes (atrodo taip rasosi ax.gif ) prieskoniu thumbup.gif

Sekmes improvizuojant 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nerytė: 17 balandžio 2006 - 12:44
Kaip isvirti skaidru sultiny? man visada gaunasi tokie neermetomi, ko tik nebandziau doh.gif

Atsakyti
Dėl sultinių,
Ar jūs ,kai paverdate tarkime mėsyte sultinį nupilate per sietelį tankų,jo neturint galima per merliuką.
Juk mėsytei verdant lieka daug drumzlių,kad jas pašalinti galima tokiu būdu.
Mano toks būtų patarimas.,nezinau kiekviena šeimininkė turi savo taisykles
Atsakyti
QUOTE(regna @ 2008 12 05, 13:23)
Dėl sultinių,
Ar jūs ,kai paverdate tarkime mėsyte sultinį nupilate per sietelį tankų,jo neturint galima per merliuką.
Juk mėsytei verdant lieka daug drumzlių,kad jas pašalinti galima tokiu būdu.
Mano toks būtų patarimas.,nezinau kiekviena šeimininkė turi savo taisykles


nepadeda apmasu neleka bet skaidrumas neatsiranda, kaska esu girdejus su kiausinio baltymu stabukla sukurpia, gal kuri zinos? g.gif
Atsakyti
va va, man irgi aktualu, kaip išvirti skaidrų sultinį g.gif
kibinus sukdama jau ranką atkaliau, labai norėtųsi prie jų patiekti natūralų o ne kubelių sultinuką rolleyes.gif
ta proga, pasigooglinau šiek tiek ir štai atradau visą informacijos lobyną apie sultinių virimą thumbup.gif ten pačioje pabaigoje yra apie nuskaidrinimą baltymu, tačiau kaip supratau, pagrindinis skaidraus sultinio "burtas" - ilgas virimas ant labai mažos ugmnies, kad vos vos kliuksėtų, o ne kunkuliuotų smile.gif
Atsakyti
Sultinius galima pagardinti:
smulkintais krapais ar petražolėmis ,
tarkuota citrinos žievele,
lietiniais,
pakepintais grybais,
Sultinius verdame ant mažos ugnies:
jautienos-2-3 val.
ver6ienos-1-1,5valandos,
Verdant veršieną ,prieš dedant į puodą patariama nuplikyti.
Svarbu nuplikyti putas.
Nepatariama į sultinį pilti vandens.
Jeigu reikia,į sultinį pilame tik karštą vandenį ir ne vėliau,negu likus vienai valandai iki virimo pabaigos.
Riebalus geriausia nuiimti atšaldžius nuovirą ar sultinį.

Daržovių
reikia :
svogūnų,
morkų,
saliero gumbo,
porų,
sviesto,
prieskonių:
po kelias šakeles petražolių ir salierų,
čiobrelių,
lauro lapų,
česnakų,
keleto grūdelių kvepenčiųjų pipirų,
druskos,
Daržoves nuvalome ,niplauname stambiai supjaustome.
Keptuvėje ištirpiname sviestą ir 5min. maišydami kepiname svogūnus,porus.
Į puodą dedame morkas ,salierus pakepintus svogūnus,porus ,užpilame vandeniu,užverdame ,pasūdome ,sudedame prieskonius ie pridengę verdame1-1,5valandos.
po to nuovirą perkošiame.
Daržovių kiekio nerašiau,nes tai priklauso nuo kiekio asmenų.

Veršienos arba vištienos soltinys
1 višta arba 500g veršienos,
pora morkų,
1/2 saliero gumbo,
vienas poras,
vienas ryšelis petražolių{galima naudoti ir šaknįpetražolės}
vienas svogūnas,,
druska,
pipirai,
Vištą supjaustome gabalais,nuplauname,sudedame į puodą ir užpilame1,5 l 6alto vandens.
Pas8dome ir verdame vien1 val.ant mažos ugnies.
Svogūną nuvalome ,perpjauname pusiau ir pakepiname sausai.
Daržovs nuvalome,nuplauname ir ir dedame į sultinį kartu su svogūnu.
Sudedame pusę petražolių,įberiame pipirų ir verdame 30min..
Mėsą išimame ,sultinį perkošiame nuimame riebalus.
Likusias petražoles susmulkiname ir sudedame į siltinį .
Sultinį tiekiame su su virtais ryžiais,makaronais ar susmulkintomis morkomis iš sultinio.
Taip pat galima į sultinį galima sudėti gabaliukais supjaustyta mėsą.
Šaltiis knygutė sultiniai
Kuomet įsigijau šią knygutę aš išmokau įvairių virimo būdų.
Dar noriu parašyti,kad skanus mėsos sultinųs gaunasi{jautienos,}kaulus pakepiname orkaitėje ,o poto iš jų verdame sultinį.
Sultinius galima ir užšaldyti.
Verdant grybų sultinius,nereikia į sultinį dėti aštrių prieskonų,nes ,jie užgožia malonų grybų aromatą.
Skanus vištienos sultinys yra su lietiniais.
Skanus burokėlų nuoviras yra su ausytėmis.
Atsakyti