Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka

QUOTE(Tina* @ 2009 03 26, 12:28)
Cia ne kiekio klausimas. DeeDee pakomentavo.
O kad tuju saknys jautrios ilgiau pabuvusios nepasodinus, tai 100 proc.tiesa. su jom reik greit suktis, paskui gausiai liet ir saugot nuo kaciu/sunu myzciojimu. Pas mane tujos auga blogai. Ismeciau pinigus balon.

nu gerai gerai,sutinkam,kad jas reikia labai greitai persodint tongue.gif Pas mane jos lyg ir bujoja( tfu tfu),viena gatveje pasodinta,ten visi prabegdami savo reikalus ant jos atlieka ir nieko cool.gif ,auga.va ka pamirsus buvau-reikia ziuret koks menulis persodinimo metu-geriausia,kad butu jaunas ir trecia diena-menuliui pilnejant
Papildyta:
QUOTE(Knifofija @ 2009 03 26, 12:38)
centrinį kamieną parišk prie kuoliuko, tegul jis auga tiesiai, o viršūnėles prikirp, kad pradėtų šakotis, (dar gali tai padaryti) nes kitaip apačia bus labai plika, o visos šakos viršuje. šiems metams tiek.

user posted image

4u.gif man sita vaizdine medziaga irgi tiks,mano sermuksnis taip atrodo-begsiu skabyti
Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2009 03 26, 12:54)
oho kaip cia profesionaliai uzlenkei  biggrin.gif .
ir as nezinau kas yra "pogoda" (vel eit knygu skaityt  doh.gif  )... google visom man suprantamom kalbom ismeta viena atsakyma - oras  lotuliukas.gif , o japoniskai nemoku...

nu jau mirksiukas.gif nu jau,jau sito is taves tai nesitikejau http://lt.wikipedia.org/wiki/Pagoda


Papildyta:
QUOTE(DeeDee @ 2009 03 26, 13:01)

Kaip tik prieš nosį guli knyga užpakaliniu viršeliu: Nežinoti - nebaisu, baisu - nenorėti žinoti. Ir papildau, per žinojimą su laiku vidinė nuojauta atsiranda  smile.gif

drinks_cheers.gif sventa teisybe
Papildyta:
QUOTE(vida777 @ 2009 03 26, 15:43)
nenoriu as cia girtis, bet as irgi turiu japoniska soda  lotuliukas.gif , kuris susikure pats -
mano susirinktu akmeneliu kruva, kuri nuo nepanaudojimo apsamanojo, laipiojanti hortenzija (su vazonu ikista i zeme) is nevilties pradejo sakomis i tuos akmenis (gyvenima) kabintis, patreses kelmas jau tuoj irgi apsisamanos, dar is kazkur atpusta paparcio sekla sau prieglobsti rado ir rimtai taikosi isitaisyti... Tai va, kokia dekinga ta gamta  blush2.gif , o jei dar netycia koki viena kita nekalta augaleli ikisciau...

http://i199.photobuc...77/IMG_6926.jpg

nu man tos samaneles labai grazu.
Papildyta:
QUOTE(Dovis @ 2009 03 26, 16:43)
As ir suprantu, ir suvokiu,kad viskas nevyksta taip greitai,kaip noretusi biggrin.gif Siemet butinai norim trinkleles susikloti, o as ir apie zolyte pasvajoju.Bet kai aplink gryni laukai, tai kazin ar verta investuot i grazia zolyte g.gif Juk tuoj prines visokiu seklu ir baigsis grozis manos pievos.
Dar vaikams aikstele noretusi padaryti. Tegul zaidzia kol mazos biggrin.gif
O visa kita bus su laiku smile.gif

oi,seklu tu niekad nesugaudysi ,jas vis tiek atnes vejas ir pauksciai.Todel ,kai tik susides trinkeles-sodinkit zole,kiemas jaukesnis bus,namai svaresni.
Papildyta:
QUOTE(Dovis @ 2009 03 26, 16:55)
O tai cia dabar butina per visa tema apie ta pati. Ar jus visos gimet su patirtim?  cia uzduoti kvaila klausima, tai tas pats kas apsidurninti. Nesu jautri, bet visos labai protingos cia susirinkusios.

pasakysiu atvirai-nebus smagu nei tau nei mums,jei vis bandysi santykius aiskintis...
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 03 27, 00:13)
Nedygsta mano šilagėlės šaldytuve  verysad.gif

aš šilagėlių turėjau po 2pak. baltų ir raudonų. Po vieną pakelį stratifikavau šaldytuve apie mėnesį. Sėjau eksperimento vardan ir stratifikuotas ir ne. Pirmieji daigeliai išlindo panašiai po mėnesio. Iš tų 4 pakelių (apie 120 sėklų) teišdygo 14... Esminio skirtumo tarp stratifikuotų ir nestratifikuotų daigumo nepastebėjau (bet šiuo atveju imtis aiškiai per maža išvadų darymui...)
QUOTE(rokoko @ 2009 03 27, 00:52)
pries nauja vegetacija ta pernykste daugiameciu viszale zaluma nuruduoja[ar violet, kaip tu sakai lotuliukas.gif ]

o vaistutis, hutčinzija, aubretės tai žaliuoja...
QUOTE(rozamunda @ 2009 03 27, 09:31)
reikia ziuret koks menulis persodinimo metu-geriausia,kad butu jaunas ir trecia diena-menuliui pilnejant

man vis kildavo klausimų, kiek tos realios įtakos mėnulis turi. Nes pati viską sodinus nežiūrint nei į mėnulio kalendorius, nei sekant kokia ten ta fazė. O kol aš svarsčiau, "Rasos" šiemet straipsniuką apie tai išspausdino. Bent jau ten rašė, kad mėnulio įtaka lyginant su visais kitais faktoriais (geras dirvožemis, pakankamai drėgmės, tinkamos veislės augalai) yra labai menka. O kokios Jūsų žinios bei patirtis tuo klausimu?
QUOTE(Perliukas @ 2009 03 26, 23:53)
šiek tiek domėjausi apie tujas gyvatvorei( kaip siena) , tai radau :
Thuja occidentalis "Brabant" - viena iš labiausiai tinkančių gyvatvorei , užauga iki 10m jei nekarpoma , per metus paauga iki 40 cm
Thuja occidentalis "Fastigata" - panaši į "Brabant" , užauga iki 8m , per metus - 20cm
O "Smaragdas" , rašo , kad labiau tinka kolonijinei gyvatvorei , kuri nesuauga į sieną

O 'Fastigiata' kartais ne 'Columna' sinonimas? Gal kas žinot? Knifofija, padėkit išspręsti tą tujų veislių klausimą. Jei reik visžalės gyvatvorės pietinei kiemo pusei susiliejančios ilgainiui į sieną, šonai nekarpomi ar tik minimaliai padailinami, reikiamam aukštyje nukerpamos viršūnės, koks būtų tujų (ar kitų augalų) "TOP 3" ar "TOP 5"?
QUOTE(rozamunda @ 2009 03 27, 09:49)
man sita vaizdine medziaga irgi tiks,mano sermuksnis taip atrodo-begsiu skabyti

tai kad šermukšniai nelabai mėgsta skabymo/genėjimo... Bet nors jie ir vieni mažiausiai genėjimą pakenčiančių medžių, lają pakelt ir vieną kitą perdaug išsišovusią į šoną šakutę patrumpinti galima. Paaugę paprastieji šermukšniai žiedinius pumpurus krauna šakų viršūnėse, tad geriau jų netrumpinti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smėlio smiltelė: 27 kovo 2009 - 09:09
QUOTE(ita2 @ 2009 03 26, 22:21)
Aciu Sobieska 4u.gif  4u.gif  pas mane man atrodo viena irgi turi dvi virsuneles, ar galima savaitgali imesiu foto , galesit patarti?

Mesk, sutelksim visas pajegas ir pameginsim tau padet problema issprest:is dvieju padaryti viena biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(secrecy @ 2009 03 26, 21:16)
Tvora pilnai suzaliuoja antra vasara, o po 3 metu vyteles suauga.

o kokiu budu jos suauga - ipjaunamos, kaip nors surisamos ?

QUOTE(rozamunda @ 2009 03 27, 08:49)
*reikia ziuret koks menulis persodinimo metu-geriausia,kad butu jaunas ir trecia diena-menuliui pilnejant
**nu jau  mirksiukas.gif nu jau,jau sito is taves tai nesitikejau 

*eik eik, cia receptas plaukams kirpti lotuliukas.gif , jaunaty reikia zydincius augalus sodinti .
**geriau jau pradek tiketis lotuliukas.gif ...
Atsakyti
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 03 27, 09:59)
man vis kildavo klausimų, kiek tos realios įtakos mėnulis turi. ... O kokios Jūsų žinios bei patirtis tuo klausimu?

tai kad šermukšniai nelabai mėgsta skabymo/genėjimo...

niekaip nepamiršiu Knifofijos komentaro apie mėnulį, kad "geriausias mėnulis - lietus!" thumbup.gif

o dėl šermukšnių, tai aš kai pirkau skiepytus, tai liepė būtinai genėti, formuoti vainiką, nors irgi buvau girdėjusi, kad šermukšniai nelabai mėgsta šios procedūros. Gal vėliau, kai jau įgaus reikalingą formą bus galima ir nebegenėti, o jaunas skiepyts tai tikrai neturi vaizdelio, šiemet gerokai apėjau su sekatorium ax.gif

QUOTE(vida777 @ 2009 03 27, 10:30)
o kokiu budu jos suauga - ipjaunamos, kaip nors surisamos ?

man atrodo suauga natūraliai, nes kai supinamos gaunasi gan stiprus kontaktas ir stiebai suaga natūraliai storėdami. Juk ir gamtoje būna suaugusių medžių, kai labai susispaudę auga... unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 27 kovo 2009 - 09:42
QUOTE(ErikaI @ 2009 03 26, 19:57)
Niekur nerandu kur jų galima įsigyti Vilniuje  unsure.gif 

Kaip man jie patiko  thumbup.gif  Teisa tik nuotraukose  blush2.gif Bet aš jau jų noriu  bigsmile.gif , nes man kažkaip tie paprasti bortai nepatiko, mes jau galvojom daryt bejų, bet tada reikia kažkokius strypus varyt, o tai ilgai ir brangu  doh.gif


nereikia jokių strypų - pabetonuosit kraštuką po žeme, ir nesimatys. Nereiks jokių ten spec. bortelių 4u.gif

Vilniuje jų nebuvo bent jau pernai. Veiksmas kaune. Rašyk jiems meilą...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 27 kovo 2009 - 09:55
sveikos 4u.gif ziuriu as i tas ispintas tvoras ir galvoju, ar neisiveistume brudo su jomis, kazin kaip po zeme neplinta kaip viesulas,paskui prades lysti ir visu kampu g.gif labai grazai atrodo...
Atsakyti
Niekada nežiūri, kai sodinu augalus, į mėnulio fazę blink.gif Svarbiausia tinkama vieta. O tujas pasodinusi liedavau maždaug į savaitę po 1 kartą (žiūrėdavau kai žemė pasausėdavo). Sodinau pernai pavasarį, tai jau rudenį matėsi, kad paaugo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 03 27, 08:59)
aš šilagėlių turėjau po 2pak. baltų ir raudonų. Po vieną pakelį stratifikavau šaldytuve apie mėnesį. Sėjau eksperimento vardan ir stratifikuotas ir ne. Pirmieji daigeliai išlindo panašiai po mėnesio. Iš tų 4 pakelių (apie 120 sėklų) teišdygo 14... Esminio skirtumo tarp stratifikuotų ir nestratifikuotų daigumo nepastebėjau (bet šiuo atveju imtis aiškiai per maža išvadų darymui...)

o vaistutis, hutčinzija, aubretės tai žaliuoja...

man vis kildavo klausimų, kiek tos realios įtakos mėnulis turi. Nes pati viską sodinus nežiūrint nei į mėnulio kalendorius, nei sekant kokia ten ta fazė. O kol aš svarsčiau, "Rasos" šiemet straipsniuką apie tai išspausdino. Bent jau ten rašė, kad mėnulio įtaka lyginant su visais kitais faktoriais (geras dirvožemis, pakankamai drėgmės, tinkamos veislės augalai) yra labai menka. O kokios Jūsų žinios bei patirtis tuo klausimu?

O 'Fastigiata' kartais ne 'Columna' sinonimas? Gal kas žinot? Knifofija, padėkit išspręsti tą tujų veislių klausimą. Jei reik visžalės gyvatvorės pietinei kiemo pusei susiliejančios ilgainiui į sieną, šonai nekarpomi ar tik minimaliai padailinami, reikiamam aukštyje nukerpamos viršūnės, koks būtų tujų (ar kitų augalų) "TOP 3" ar "TOP 5"?

tai kad šermukšniai nelabai mėgsta skabymo/genėjimo... Bet nors jie ir vieni mažiausiai genėjimą pakenčiančių medžių, lają pakelt ir vieną kitą perdaug išsišovusią į šoną šakutę patrumpinti galima. Paaugę paprastieji šermukšniai žiedinius pumpurus krauna šakų viršūnėse, tad geriau jų netrumpinti.

Fastigiata ir columna nusako augalo formą, jie niekuo nesiskirai. Fastigiata reiškia, kad šakelės auga glaustai į viršų, o columna šakelės į šonus, bet augalo forma žiūrint iš šono beveik nesiskirai, yra dar forma pyramidalis, visi šie žodeliai nusako augalo formą, bet ne rūšį.
Atsakyti
taip keliais žodžiais nenupasakosi, bet jei jau visa gamta ir žmogus yra veikiami mėnulio ( jokie čia bobučių išmįslai), tai kaip ir klausimų neturėtų kilti. Tik interpretuoti galima įvairiai smile.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti