Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sugebėti atitraukti vaikus nuo kompiuterio

Kalbate apie vaikus...o mano vyras nuo kompo neatsitraukia...taip taip...saudo ir gaudo!!!
Atsakyti
maniškis irgi tik šaudo ir gaudo, dar lenktyniauja... Ką bekalbėti apie vaikus, jei suaugę neturi valios. O mano mažės irgi kasdien prašo, kad įjungčiau teletabių ar barbių tinklalapį, tai leidžiu truputį pažaisti ,kai man reikia ramybės. Negerai darau ax.gif ,kad leidžiu sėdėt prie kompo, bet kaip gera, kai vaikai žaidžia ir nezyzia rolleyes.gif
Atsakyti
Pirmaji kompiuteri isigijom kai sunui buvo 5 metai. Toki nenauja - as rasiau magistrini, tai naktimis sededavau, o sunus dienomis ir vakarais zaisdavo. Bet po poros metu kazkam atidavem. Priezastis paprasta - mums jau nebereikejo, vaiko atitraukti nejo. Dabar turim gera sprendima. Vyras darbe naudojasi nesiojamu kompiuteriu, kuri kas vakara arba tik savaitgaliais parsinesa namo. Yra internetas, taigi galima naudotis kaip ir stacionariu. Sprendimo pliusai - sunui leidziama sedeti tik ribota valandu skaiciu (susitarimas - 2 valandos). Uz nuopelnus - galima daugiau, uz nusizengimus - laikas sumazinamas. Savaitgaliais - pagal visos seimos uzsiemimus. Jei namuose - galima ilgiau pasedeti, jei turim kokiu pramogu, tai ir visai nepriseda. O kartais ir visai namo nenesa, tai ir priezasties su vaiku pyktis nelieka. Nera kompo - nera problemos tongue.gif Minusai - vis prisiuncia zaidimu ir "prisiukslina" kompa, vyrui vis reikia ji valyti, kad kokiu uodegu neliktu.
Atsakyti

as tai prie kompo leidziu tiktai kai visi darbai atlikti.paruostos pamokos sutvarkytas kambarys ir t.t. reikia vaikus leisti i visokius sporto burelius kad jiems maziau laisvo laiko liktu kompiuteriui,stai jums ir paprastas sprendimas biggrin.gif
mano tai su play stacionu zaidzia , akim gal ir geriau,nes vis ne prie kompo o prie teliko,ir beto nupirkau belaidi dziostika tongue.gif , tai dabar nereikia taip arti sedeti.Nors zinoma kad smagiau butu jeigu lauke lakstytu biggrin.gif ,bet gal tik ziema taip uzsisedi prie tu kompu?vasara dviraciai ir t.t
Atsakyti
Labai gelbeja vaiko uzemimas, sudominimas, o ne "paslikimas" likimo valiai, kad pats uzsiimtu kuo tik nori.... Paskui ir gaunas, kad prasedi vos ne visa diena prie kompo, nieks jau neberupi, nepavalges, draugai i sali nustumti... blink.gif
Atsakyti
QUOTE(ingazius @ 2006 02 15, 23:20)
Pirmaji kompiuteri isigijom kai sunui buvo 5 metai. Toki nenauja - as rasiau magistrini, tai naktimis sededavau, o sunus dienomis ir vakarais zaisdavo. Bet po poros metu kazkam atidavem. Priezastis paprasta - mums jau nebereikejo, vaiko atitraukti nejo. Dabar turim gera sprendima. Vyras darbe naudojasi nesiojamu kompiuteriu, kuri kas vakara arba tik savaitgaliais parsinesa namo. Yra internetas, taigi galima naudotis kaip ir stacionariu. Sprendimo pliusai - sunui leidziama sedeti tik ribota valandu skaiciu (susitarimas - 2 valandos). Uz nuopelnus - galima daugiau, uz nusizengimus - laikas sumazinamas. Savaitgaliais - pagal visos seimos uzsiemimus. Jei namuose - galima ilgiau pasedeti, jei turim kokiu pramogu, tai ir visai nepriseda. O kartais ir visai namo nenesa, tai ir priezasties su vaiku pyktis nelieka. Nera kompo - nera problemos  tongue.gif  Minusai - vis prisiuncia zaidimu ir "prisiukslina" kompa, vyrui vis reikia ji valyti, kad kokiu uodegu neliktu.


drinks_cheers.gif
Atsakyti
Mano mažius taip pat labai mėgsta kompą. Jam tik 3,4 m. Anksčiau vos ne iki muštynių nueidavom, nes būdavo prie kompo prilipęs kaip prie medaus, reikėdavo net iš rozetės atjungti ir sakyti, kad kompas sulūžęs. Paskui kažkaip aprimo. Bet vis tiek. Man kompas reikalingas mokslui. Dabar eina paskutiniai metai ir aš kiekvieną vakarą sėdu prie kompo. Tada ir prasideda barniai. Jis tai užsilipa ant stalo, išsidelioja visas knygas ir žaidžia užstojęs man ekraną. Mėginu jį nustumt, tada prasideda rietenos. Paskui čiumpa už klaviatūros ir pradeda spaudinėt. Aišku gauna per nagus ir vėl barniai ir barniai. Turi savo klaviatūra, bet ji jam neįdomi. Tiesiog kai aš būnu prie kompo, tai prasideda trukdymas man, niekaip jį negaliu nuvaryt nuo stalo. Kartais duodu pažaist ar parašyt raideles, tada jau džiaugsmo būna pilnos kelnės. Ilgai neleidžiu žaist, sakau, kad kompas pavargo ir nori miego. Tada jis aprimsta. Nuėjus į svečius, jis prie kompo nelenda. Niekas netiki, kad jis man trukdo mokytis, sako, kaip tu gali nesusitvarkyt su vaiku, juk jis taip klauso, bet yra taip kaip yra. Jei aš prie kompo, tai ir jis, tada jau ir mokslai ir vakaras abiem būna sugadintas. Nežinau ką ir daryt. Kaip jam paaiškinti, kad kompas reikalingas mamytei ir jis turi jai netrukdyti.
Atsakyti
QUOTE(beduinskiene @ 2006 03 23, 00:55)

as tai prie kompo leidziu tiktai kai visi darbai atlikti.paruostos pamokos sutvarkytas kambarys ir t.t. reikia vaikus leisti i visokius sporto burelius kad jiems maziau laisvo laiko liktu kompiuteriui,stai jums ir paprastas sprendimas biggrin.gif
mano tai su play stacionu zaidzia , akim  gal ir geriau,nes vis ne prie kompo o prie teliko,ir beto nupirkau belaidi dziostika tongue.gif , tai dabar nereikia taip arti sedeti.Nors zinoma kad smagiau butu jeigu lauke lakstytu biggrin.gif ,bet gal tik ziema taip uzsisedi prie tu kompu?vasara dviraciai ir t.t


Maniškiams irgi tik PS leidžiu žaisti. drinks_cheers.gif Manau akims telikas geriau. O, kaip ten su tuo belaidžiu pulteliu, kur gauti ir kiek maždaug kainuoja ? g.gif
Atsakyti
JOOOO g.gif IR MES VARGSTA SU SIA PROBLEMA, BET SAKYCIAU CIA MUSU - TEVU PROBLEMA. MUSISKIS VARYTU DIENA NAKTI SU KOMPU IR TELIKU KARTU. IR AS PATI PRIPAZISTU, KAD KALTA. TODEL, KAD NETURIU VALIOS UZSIIMTI. TREPSIU, TREPSIU NAMIE, PO TO NORISI ATSIKVEPTI. SUNUS PRASOSI SU JUO PAZAIST, O AS:"OJJ, GAL NE DABAR AR VELIAU..." REIK KAZKA DARYT... JAU TRUPUTI PRADEJAU. ATSISPAUSDINOM SAVAITES GRAFIKA (VEIKSMINGA, BENT JAU MUSISKIUI). KIEKVIENA DIENA TURIM SKIRTINGA UZSIEMIMA, PVZ.: DAILIRASTIS, MATEMATIKA, KOMPIUTERIS... NA SAVAITGALIAIS JEI BUNAM NAMIE PAZAIDZIA ILGIAU. BET STENGIUOS PATI UZSIIMTI. PAGALVOJAU VELNIOP TAS BEGALINIS TVARKIMAS IR TREPSEJIMAS schmoll.gif . NUSIKALI KAIP CIUCKA, NEI VAIKAMS, NEI VYRUI biggrin.gif . NORECIAU LEISTI I BURELIUS, BET GI CIA TAU NE LT, KOKIU VAIKAS NORI - NERA! verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(lincux @ 2005 08 22, 23:30)
Nu nzn noreciau tave isivaizduot su keturiolikmeciu badmintona daugiabucio kieme zaidziancia.Su dukra gal,bet su sunum  protest.gif .Taigi ji bendraamziai pirstais uzbadzios  cry.gif  cry.gif  cry.gif .Patikek,kai mano kudikeliui buvo trys metukai,irgi galvojau,jau tiek uzsiimsiu,jau taip su juo zaisiu.Mieloji,jie paaugliai  mirksiukas.gif


Su 14-mečiu gal ir ne, bet va su 12-mečiu - daugiabučio kieme - tiksliai taip thumbup.gif Žaidžiam ir vargi nematom biggrin.gif Aišku, ne dažnai - aš pati tam per mažai laiko skiriu. Bet manau, kad čia daugiabutis ir amžius - ne priežastis. Vaiką reikia ugdyti kaip laisvą asmenybę, kuriam nusispjaut, ką pro langą žiūrintys kaimynai pagalvos tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(ema @ 2006 05 27, 00:58)
JOOOO g.gif  IR MES VARGSTA SU SIA PROBLEMA, BET SAKYCIAU CIA MUSU - TEVU PROBLEMA. MUSISKIS VARYTU DIENA NAKTI SU KOMPU IR TELIKU KARTU. IR AS PATI PRIPAZISTU, KAD KALTA. TODEL, KAD NETURIU VALIOS UZSIIMTI. TREPSIU, TREPSIU NAMIE, PO TO NORISI ATSIKVEPTI. SUNUS PRASOSI SU JUO PAZAIST, O AS:"OJJ, GAL NE DABAR AR VELIAU..." REIK KAZKA DARYT... JAU TRUPUTI PRADEJAU. ATSISPAUSDINOM SAVAITES GRAFIKA (VEIKSMINGA, BENT JAU MUSISKIUI). KIEKVIENA DIENA TURIM SKIRTINGA UZSIEMIMA, PVZ.: DAILIRASTIS, MATEMATIKA, KOMPIUTERIS... NA SAVAITGALIAIS JEI BUNAM NAMIE PAZAIDZIA ILGIAU. BET STENGIUOS PATI UZSIIMTI. PAGALVOJAU VELNIOP TAS BEGALINIS TVARKIMAS IR TREPSEJIMAS  schmoll.gif . NUSIKALI KAIP CIUCKA, NEI VAIKAMS, NEI VYRUI  biggrin.gif . NORECIAU LEISTI I BURELIUS, BET GI CIA TAU NE LT, KOKIU VAIKAS NORI - NERA!  verysad.gif


Jei padės, duosiu gerą patarimą dėl to begalinio "trepsėjimo" namie. SPJAUK TU Į VISA TAI!!! Kai mažiau dėmesio skirsi dulkėms, vonių ir kriauklių šveitimui, apskritai kasdieninei namų ruošai, galėsi daugiau laiko skirti vaikams, vyrui - visi bus patenkinti, ir tau pačiai akyse prašviesės, nes laikas, praleistas su artimiausiais savo, tai beveik kaip dovana sau pačiai...ir jiems tuo pačiu thumbup.gif Aš visas tas nesąmones mečiau tada, kai kažkokiame moteriškame žurnale perskaičiau kažkokios ministrienės komentarą apie savo laisvalaikį. Ji prisipažino, kad tarnaitės nesisamdo, bet ir pati dėl dulkių po namus nešliaužioja, nes mano, kad gyvenimas per trumpas jį aukoti namų tvarkymuisi. To mūsų trumpo gyvenimėlio, anot jos, ir taip negana perskaityti visoms įdomios knygoms ir pan. Tada man tarsi protas nušvito! Kardinaliai pakeičiau savo požiūrį i buitį ir į BŪTĮ. smile.gif biggrin.gif
Atsakyti
nesamones visos rašot,net pyktis jama.kompas juk ir darbo ,ir laisvalaikio priemonė.ne kaip kitaip,o griežtai būtina vaikams nustatyti darbo su kompu laiką.
kaip būna mokykloje mokymosi ir pertraukų režimai.bet man dažnai tenka matyti visai kitokį vaizdelį-gryžę iš mokyklos vaikai savavališkai leidžia popietes prie kompo,o pavargę podarbų tėvai net nepaklausia ,koki pažimį vaikas gavo,ką mokykloje veikė ir pan. tarsi džiaugiasi tėvai,kad juos pavaduoja kompas.,,et,po gatves bent nelaksto,, numoja ranka tėvai.tai jau ir aejingumas ir aplaidumas.o kam išties rūpi vaiko sveikata ir laisvalaikis,patatriu naudoti griežtas priemones
Atsakyti
del dulkiu... patarimas priimtas ir reguliariai jo laikomasi 4u.gif , dekui
del grieztu priemoniu... irgi UZ drinks_cheers.gif (bet namai fear.gif, kaip po jauciu bandos prabegimo, tik puolu i rankas ir po 15 min grazu rolleyes.gif , ka reik paslepiu tongue.gif
Maniskis per 3 savaites prie kompo praleido tik 6 val. Tai ka, pats pasieme ir perskaite knyga, dabar prososi kitos nupirkti thumbup.gif
Atsakyti