Įkraunama...
Įkraunama...

Komunijos priėmimo formos

QUOTE(darius333 @ 2009 04 08, 21:57)
Esminis klausimas matyt yra - LAISVE ir MEILE  mirksiukas.gif jei to nera, tada apie kokia Kristaus baznycia eina kalba  g.gif
Niekas nevercia bendruomenes keisti tradiciju  biggrin.gif  kiekvienas bendruomenes narys yra laisvas pasirinkti kokiu budu priimti komunija, tame tarpe is zmogus tuo metu atvykes is kitur  mirksiukas.gif
Papildyta:

Niekas ir nesako, kad blogas  4u.gif sako, kad tiesiog kitas zmogus gali negauti komunijos ir tik del to, kad kunigas taips sumaste doh.gif na jei jis sato save salia Dievo ir prisiima atsakomybe kam teikti o kam ne, tada nieko keisto  blush2.gif

Laisvė ir Meilė - gražūs žodžiai, sąvokos ir nuostabūs dalykai. Bet ar ne labiau puikybė verčia tą žmogų, kad ir atvykusį iš kitur (bet gal ne aklą, juk mato, kaip kiti šioje vietoje priima komuniją) reikalauti, kad būtų prisitaikoma priejo, o ne pačiam taikytis prie tradicijos toje vietovėje.
Aš mažai keliauju, bet jei nuvykčiau į Arabų Emiratus - užsidėčiau čadrą, ar bent skarą, eidama į Japonų šventyklą nusimaučiau batus - nors net nesu tų religijų išpažinėja. Argi katalikui neverta būtų kiek prisiminti nuolankumo, paklusnumo dorybes ir prisitaikyti prie vietos, kur atkeliavo?
Katalikų bažnyčioje komunija priimama ir čia minimu būdu, paimant pirmiausia į rankas, todėl manau daugelyje vietų ir Lietuvoje taip priimti būtų įmanoma. Tačiau nereikia smerkti bendruomenių, kuriose dar žiūrima į tai kreivai. Kad žmonės suprastų turi praeiti laikas, o tai dar yra (palyginus su šimtmečių tradicija) naujovė, didelę dalį bendruomenės sudaro senyvo amžiaus žmonės, kurie naujus dalykus priima ypač atsargiai. Visa tai reikia gerbti ir nešokdinti pagal savo užgaidas. Reikalinga , kaip tu pastebėjai Meilė. Reikia mylėti ir suprasti žmones tarp kurių atsiduri, tada tik gali naudotis savo Laisve neužgaudamas kitų. Laisvę už rankos turi vestis Meilė, atidžiai tirdama, kiek leisti savo Laisvei bujoti, kad negožtų kitų žmonių Laisvių.
Atsakyti
Mano anyta papasakojo, kaip ji ir dar keli lietuviai pirmas Kūčias sutiko Airijoje. Airiai neturi tradicijos švęsti Kūčių. Daug ko lietuvaičiai tada dar nežinojo ir nelabai mokėjo paklausti. Tai ji nuėjo į bažnyčią, kaip ir visi, gavo komuniją į rankas, bet nevalgė, o parsinešė namo. Vakare tą komuniją panaudojo Kūčioms vietoj kalėdaičio bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2009 04 07, 20:10)
O koks tikslas priimti Komuniją kitaip nei visi kiti dalyvaujantys šv. Mišiose - pasirodyti koks esi didžiai apsišvietęs, matęs pasaulio? Manau prisitaikyti prie bendruomenės yra paprasčiau nei priversti bendruomenę keisti jos ilgametes tradicijas, jei šiose nėra kažko iš esmės nepriimtino.

o prie ko čia pasirodymas???? Grynas lietuviškas bruožas - kuo tykiau, kuo ramiau, kad tik su mase pataikyčiau.... O kodėl blogas mano noras priimti komuniją į rankas, taip kaip ir neklaupti mišių metu? Ir nieko niekam aš įrodyti nenoriu, tiesiog taip suprantu Dievo meilę mums - jau tikrai ne vergų jam reikia mirksiukas.gif Kiekvienas turi turėti laisvę rinktis, visose formose irgi smile.gif Ir beje, jau radau bažnyčią, kur tikrai komunija dalinama į rankas, nors iš Kauno archiviskupijos gavau labai kategorišką atsakymą - LT komunija dalinama tik į burną. Ot ir ne smile.gif Ne visi kunigai tamsuoliai, kuo aš labai labai džiaugiuosi wub.gif
Papildyta:
QUOTE(Donalita @ 2009 04 09, 13:09)
Mano anyta papasakojo, kaip ji ir dar keli lietuviai pirmas Kūčias sutiko Airijoje. Airiai neturi tradicijos švęsti Kūčių. Daug ko lietuvaičiai tada dar nežinojo ir nelabai mokėjo paklausti. Tai ji nuėjo į bažnyčią, kaip ir visi, gavo komuniją į rankas, bet nevalgė, o parsinešė namo. Vakare tą komuniją panaudojo Kūčioms vietoj kalėdaičio  bigsmile.gif

o va čia jau nesąmonė, tikrai esu įsitikunusi, kad konsekruotos ostijos nešioti negalima doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Donalita @ 2009 04 09, 13:09)
Tai ji nuėjo į bažnyčią, kaip ir visi, gavo komuniją į rankas, bet nevalgė, o parsinešė namo. Vakare tą komuniją panaudojo Kūčioms vietoj kalėdaičio  bigsmile.gif

Gal ostija ir kalėdaitis ir kepami iš tokių pačių miltų, bet skirtumas tarp jų - didžiulis.
Atsakyti
QUOTE(MaršuA @ 2009 04 09, 18:16)
o prie ko čia pasirodymas???? Grynas lietuviškas bruožas - kuo tykiau, kuo ramiau, kad tik su mase pataikyčiau.... O kodėl blogas mano noras priimti komuniją į rankas, taip kaip ir neklaupti mišių metu?

Neturiu aš to gryno lietuviško bruožo, kas liečia tikėjimą... Na bet pasakykite man, nesusipratėlei, koks gi tas esminis skirtumas tarp Komunijos priėmimo mūsiškai ir - į rankas? Ką tai keičia? Ar tas skirtumas toks didžiulis, kad net vertas kažkieno papiktinimo?

O šiaip tai manyčiau, kad nėra jokio skirtumo, kaip Tu pvz. meldiesi namuose - klūpodama, stovėdama ar gal gulėdama, bet jei ateini melstis kartu su kitais žmonėmis, visai derėtų širdyje paieškoti, kas Tave su tais žmonėmis sieja, o ne skiria. Kartais visai pelnytai į katalikų daržą mėtomi tie akmenėliai, kad išeidinėdamas po šv. Mišių tave pastumti gali tas, kuris šalia meldėsi - tiek yra susikoncentruojama į tą asmeninį bendravimą su Dievu (aišku dar gerai jei į tai), kad bendruomeniškumo lieka nulis. Daugmaž geriausia, kai bažnyčia tuščia, nes ten gera "aura", tik va bėda, kad Komunijos reikia ateiti visai netinkamu laiku.
Papildyta:
QUOTE(darius333 @ 2009 04 08, 20:57)
Esminis klausimas matyt yra - LAISVE ir MEILE  mirksiukas.gif jei to nera, tada apie kokia Kristaus baznycia eina kalba  g.gif
Niekas nevercia bendruomenes keisti tradiciju  biggrin.gif  kiekvienas bendruomenes narys yra laisvas pasirinkti kokiu budu priimti komunija, tame tarpe is zmogus tuo metu atvykes is kitur  mirksiukas.gif

Nepainiokim laisvės su anarchija. Jei visi gieda Tau neitin patinkančią giesmę, tikriausiai neužplėši tuo pat metu vienas kitos, kuri labiau atspindėtų Tavo vidinį nusiteikimą?
Atsakyti
[quote=_Smalsutė_,2009 04 10, 21:20]
Na bet pasakykite man, nesusipratėlei, koks gi tas esminis skirtumas tarp Komunijos priėmimo mūsiškai ir - į rankas? Ką tai keičia? Ar tas skirtumas toks didžiulis, kad net vertas kažkieno papiktinimo?
tai va būtent, kad tikrai nieko nekeičia, tą ir noriu pasakyti. Ir jokio papiktinimo nevertas, nes visai nėra ko čia piktintis, kad kiti daro ne taip kaip tu... man buvo aktuali tema, nes nesupratau, kodėl LT taip nedaroma ir tiek. O pasirodo, kad nors oficialiai nepriimtina, bet galima ir tokiu būdu kominiją priimti. Ir liuks, kad yra kunigų, kurie irgi supranta tai be jokio papiktinimo thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(MaršuA @ 2009 04 09, 19:16)
o prie ko čia pasirodymas???? Grynas lietuviškas bruožas - kuo tykiau, kuo ramiau, kad tik su mase pataikyčiau.... O kodėl blogas mano noras priimti komuniją į rankas, taip kaip ir neklaupti mišių metu? Ir nieko niekam aš įrodyti nenoriu, tiesiog taip suprantu Dievo meilę mums - jau tikrai ne vergų jam reikia mirksiukas.gif  Kiekvienas turi turėti laisvę rinktis, visose formose irgi smile.gif Ir beje, jau radau bažnyčią, kur tikrai komunija dalinama į rankas, nors iš Kauno archiviskupijos gavau labai kategorišką atsakymą - LT komunija dalinama tik į burną. Ot ir ne smile.gif Ne visi kunigai tamsuoliai, kuo aš labai labai džiaugiuosi wub.gif
Papildyta:

o va čia jau nesąmonė, tikrai esu įsitikunusi, kad konsekruotos ostijos nešioti negalima  doh.gif

Tavo minimas "grynas lietuviškas bruožas" yra puikus bruožas kurio tu matyt neturi, kaip gal ir visą lietuviškumą niekini. Niekinti savo tautybę tavo manymu geras bruožas? Tamsuoliais vadinti visus kas mano kitaip nei tu laisvės išraiška?
Tavo užgaida būti "vakarietiška" ir "laisva asmenybe" sy ypatingu Dievo meilės supratimu buvo patenkinta ir tu tuo džiaugiesi. Ką gi išlošei? Kuo tavo dvasiniam gyvenimui tai buvo naudinga?
Tuos kas svetimoje šalyje neteisingai supratę parsinešė Švč. Sakramentą namo ir kaip suprantu pagarbiai suvalgė galvodami, kad tai kalėdaitis - griežtai pasmerkei... Tu geresnė... Kur gi ta meilė ir laisvė apie kuriuos kalbėjo Darius?

Atleisk man už kiek suirzusį toną ax.gif Su Šv. Velykom tave 4u.gif Ieškokime vienybės, meilės - tada galės pilnai išsiskleisti visų mūsų laisvė. wub.gif

Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2009 04 13, 11:51)
Tavo minimas "grynas lietuviškas bruožas" yra puikus bruožas kurio tu matyt neturi, kaip gal ir visą lietuviškumą niekini. Niekinti savo tautybę tavo manymu geras bruožas? Tamsuoliais vadinti visus kas mano kitaip nei tu laisvės išraiška?
Tavo užgaida būti "vakarietiška" ir "laisva asmenybe" sy ypatingu Dievo meilės supratimu buvo patenkinta ir tu tuo džiaugiesi. Ką gi išlošei? Kuo tavo dvasiniam gyvenimui tai buvo naudinga?
Tuos kas svetimoje šalyje neteisingai supratę parsinešė Švč. Sakramentą namo ir kaip suprantu pagarbiai suvalgė galvodami, kad tai kalėdaitis - griežtai pasmerkei... Tu geresnė... Kur gi ta meilė ir laisvė apie kuriuos kalbėjo Darius?

Atleisk man už kiek suirzusį toną ax.gif  Su Šv. Velykom tave 4u.gif  Ieškokime vienybės, meilės - tada galės pilnai išsiskleisti visų mūsų laisvė.  wub.gif

oho! doh.gif unsure.gif va čia tai tikra meilė iš tavo žodžių sklinda verysad.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Luknė @ 2009 04 09, 12:36)
1 Laisvė ir Meilė  - gražūs žodžiai, sąvokos ir nuostabūs dalykai. Bet ar ne labiau puikybė verčia tą žmogų, kad ir atvykusį iš kitur (bet gal ne aklą, juk mato, kaip kiti šioje vietoje priima komuniją) reikalauti, kad būtų prisitaikoma priejo, o ne pačiam taikytis prie tradicijos toje vietovėje.
2 Aš mažai keliauju, bet jei nuvykčiau į Arabų Emiratus - užsidėčiau čadrą, ar bent skarą, eidama į Japonų šventyklą nusimaučiau batus - nors net nesu tų religijų išpažinėja. Argi katalikui neverta būtų kiek prisiminti nuolankumo, paklusnumo dorybes ir prisitaikyti prie vietos, kur atkeliavo?
3 Katalikų bažnyčioje komunija priimama ir čia minimu būdu, paimant pirmiausia į rankas, todėl manau daugelyje vietų ir Lietuvoje taip priimti būtų įmanoma. Tačiau nereikia smerkti bendruomenių, kuriose dar žiūrima į tai kreivai. Kad žmonės suprastų turi praeiti laikas, o tai dar yra (palyginus su šimtmečių tradicija) naujovė, didelę dalį bendruomenės sudaro senyvo amžiaus žmonės, kurie naujus dalykus priima ypač atsargiai. Visa tai reikia gerbti ir nešokdinti pagal savo užgaidas.
4 Reikalinga , kaip tu pastebėjai Meilė. Reikia mylėti ir suprasti žmones tarp kurių atsiduri, tada tik gali naudotis savo Laisve neužgaudamas kitų. Laisvę už rankos turi vestis Meilė, atidžiai tirdama, kiek leisti savo Laisvei bujoti, kad negožtų kitų žmonių Laisvių.

1 Laisve ir Meile pirmiausia matyt turetu buti pasisventusiojo ( kaip suprantu - kunigo) skleidziami savo asmeniniu pavyzdziu 4u.gif , o kai butent jo puikybe iskelia ir pastato ji ant vieno laiptelio su Dievu ... verysad.gif as tokiu atveju priimu komunija tuo budu kaip jis nusprende biggrin.gif
2 Tiesa sakant, kai snekama apie tradicija, as kazkaip pradeu nebesuprasti - kodel KB tradicija skiriasi Lietuvoje ir kitose Europos vietose, o taip pat pvz Pietu Amerikoje, Azijoje ar Afrikoje, nes butent tuose krastuose man ir teko susidurti su Laisve, Meile, Tiesa, Nuosirdumu, Atsakomybe, Pasiaukojimu, Betarpiskumu, Visisku atsidavimu ... thumbup.gif , KB ir ne tik KB baznyciose.
3 smerkimo ir nera, yra klausimas - KODEL ? kuris nera nei pagiezingas, nei piktas nei ... tiesiog man asmeniskai tikrai yra keista kai kunigas (aisku ne visi) pakelia save iki Dievo lygmens ir ima spresti kasm teiks, o kam ne ir kaip komunija g.gif
4 drinks_cheers.gif thumbup.gif wub.gif
Papildyta:
QUOTE(_Smalsutė_ @ 2009 04 10, 21:20)
Nepainiokim laisvės su anarchija. Jei visi gieda Tau neitin patinkančią giesmę, tikriausiai neužplėši tuo pat metu vienas kitos, kuri labiau atspindėtų Tavo vidinį nusiteikimą?

Butent butent mirksiukas.gif pilnai sutinku, kad Laisves be Atsakomybes nera, bet "prievarta", paremta zmoniu sukurtomis taiskylemis ar grindziama mistine "tradicija" su "dvasingais" veidais ir oriai tariamais zodziais, matyt yra tik kita to paties medalio puse mirksiukas.gif
Juk komunija yra asmeninis kiekvieno tikinciojo pasirinkimas kaip ir malda kuria kiekvienas sako sirdyje ar lupomis, o ne bendra giesme mirksiukas.gif , kuria visi gieda vienu metu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(darius333 @ 2009 04 14, 12:44)
2 Tiesa sakant, kai snekama apie tradicija, as kazkaip pradeu nebesuprasti - kodel KB tradicija skiriasi Lietuvoje ir kitose Europos vietose, o taip pat pvz Pietu Amerikoje, Azijoje ar Afrikoje


Juk komunija yra asmeninis kiekvieno tikinciojo pasirinkimas kaip ir malda kuria kiekvienas sako sirdyje ar lupomis, o ne bendra giesme  mirksiukas.gif , kuria visi gieda vienu metu  4u.gif

Turbūt todėl, kad KB labai kategoriška ir visiems viską diktuoja g.gif ...

Tikrai asmeninis, tik ne kiekvienas asmuo gali pasikonsekruoti tą komuniją, o šiaip išsikepęs paplotėlį gali valgyt kaip nori, su kuo nori ir kada nori 4u.gif .
Nelabai suprantu, kuom tau kliūva bendra malda ar giesmė. Tu už kraštutinį individualizmą ir kartu už samarietį? Vargu ar tai suderinama.
Atsakyti
QUOTE(MaršuA @ 2009 04 10, 22:56)
tai va būtent, kad tikrai nieko nekeičia, tą ir noriu pasakyti. Ir jokio papiktinimo nevertas, nes visai nėra ko čia piktintis, kad kiti daro ne taip kaip tu...

Nebus čia labai tiksliai į temą, bet visgi: "Todėl jei valgis piktina mano brolį, aš nevalgysiu mėsos per amžius, kad nepapiktinčiau savo brolio." (1 Kor 8,13) Manau, kad iš esmės pakeisti savo gyvenimo būdą (šiuo atveju - mitybos įpročius) - kur kas sudėtingiau nei prisitaikant prie vietinės tradicijos priimti Komuniją kita forma. Tu nematai reikalo piktintis, nes Tau jokio skirtumo (šv. Paulius mėsos valgymo ar nevalgymo taipogi labai nesureikšmino), bet kad tikrai atsirastų kas piktinasi tokioje bažnyčioje, kurioje Komunijos priėmimas į rankas yra neregėtas dalykas, - gali neabejoti.
Papildyta:
QUOTE(darius333 @ 2009 04 14, 12:44)
Butent butent  mirksiukas.gif pilnai sutinku, kad Laisves be Atsakomybes nera, bet "prievarta", paremta zmoniu sukurtomis taiskylemis ar grindziama mistine "tradicija" su "dvasingais" veidais ir oriai tariamais zodziais, matyt yra tik kita to paties medalio puse  mirksiukas.gif

Kiek žinau, žmogus šiaip jau yra visiškai laisvas pasirinkti bažnyčią... Tikrai neverta laikytis įsikibus bažnyčios, kurioje matai tik išorę. Kiek suprantu, nesi katalikas? Aš taip pat, bet to, kas man nėra sava, stengiuosi nepulti niekinti, nes yra tokia tikimybė, jog tūkstantmetė bažnyčios tradicija gali būti verta šio to daugiau už šiandieninius mano, ganėtinai jauno žmogaus, daugiausiai vis dėlto asmenine patirtimi paremtus pamąstymus.
Papildyta:
QUOTE(darius333 @ 2009 04 14, 12:44)
Juk komunija yra asmeninis kiekvieno tikinciojo pasirinkimas kaip ir malda kuria kiekvienas sako sirdyje ar lupomis, o ne bendra giesme  mirksiukas.gif , kuria visi gieda vienu metu  4u.gif

Tikrai nematau didelio skirtumo tarp bendros maldos ir bendros giesmės - kaip kito žmogaus tariami maldos žodžiai, po kurių negali pasakyti "amen", taip ir giesmė, kuri giedama vien muzikiniais sumetimais, sakyčiau vienodai praradusios savo paskirtį. Taigi geriausia sėdėti namuose, o sakramentus mastau.gif gal užsisakyti internetu unsure.gif , nes bendruomenė nuoširdžiam tikinčiajam - kaip šuniui penkta koja.
Atsakyti
QUOTE(MaršuA @ 2009 04 13, 16:16)
oho! doh.gif  unsure.gif va čia tai tikra meilė iš tavo žodžių sklinda verysad.gif  verysad.gif

Mane kritikuoji pelnytai blush2.gif , tikrai buvau suirzusi (todėl ir bandžiau užglaistyti sveikinimu su Velykomis, nenorėjau to irzulio perduoti).
Ar taip pat griežtai pažvelgei ir į save? ax.gif
Atsakyti