QUOTE(vme @ 2012 12 10, 11:30)
1. tik negražu, kad per savo "žinojimą" meluojat ir klaidinat.
Krikščionybės švenčių kalendorius ne ką blogiau sudarytas, nei gyvenančių pagal mėnulio ar saulės kalendorius. Pvz. švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo diena - XII 8, o Gimimo - IX 8 (po 9 mėn.). Apreiškimo Švč. M.Marijai kovo 25 d., Kristaus gimimas - XII 25 (po 9 mėn.). Yra kilnojamos ir nekilnojamos šventės - Kalėdos nekilnojamos, o Velykos kilnojamos. Taip, ir iki Kristaus buvo švenčiamos šventės, daliai krikščioniškų parinktas tas pats laikas. Kaip ir bažnyčios statytos pagonių šventyklų vietose. Na ir kas? Ką tai įrodo?
2.Čia tiesiog tikėjimo dalykas (tiki arba ne), o ne iš anksto įsitikinusių viską žinančių "įrodinėjimai", ale viską žinau, nes mano senelis duonos gabaliukais šunis šerdavo. Jūs bent dešimtadalį perduokit tų papročių savo vaikams ir bus jau tam tikros tradicijos laikymasis. Kiekviena karta kuria savo prietarus, keičia tradicijas ir modifikuoja nereglamentuotus papročius. O spręsti apie senovės tikėjimą iš bobučių pasakojimų - tai kaip iš tirščių burti
1.Nematau aš jokio melavimo ir klaidinimo, gal jūs pati neįsiskaitėt. Juk
Pasisiutus būtent ir rašo, kad labai keista, jog Velykos kilnojamos kaip ir Jūs pati teigiate. Tai ką, ar ne keista, vienais metais Kristus vieną dieną prisikelia, kitais kitą

? Vikipedija sako, kad "Velykos arba Šventos Velykos krikščionių šventė, pritaikyta prie senojo tikėjimo šventės". Senajame (baltiškame ir ne tik tikėjime) tai buvo gamtos atsibudimo šventė.
Arba Kristaus gimtadienis - kodėl jį švenčiam per Kalėdas, jei mano auksčiau aprašytas kunigas pats patvirtino, kad jis tikrai negimė tą dieną. Vikipedija sako "Mitros gimimo diena buvo išpopuliarėjusi Romos imperijoje, vėliau įsigalėjusi krikščionybė nuo IIIIV a. šiuo metu pradėjo švęsti Kristaus gimimą". Tai jei Kristus negimė būtent tą dieną, kaip tvirtina ir dvasininkija, tai vadinasi ir Apsireiškimas mergelei yra niekinė šventė, nes tikra data nėra ta. Tai ką mes švenčiam? Kažkokius įsivaizduotinus, o ne tikrus dalykus
Tuo tarpu mūsų protėviai tomis dienomis šventė realius dalykus - Saulės sugrįžimą, gamtos prabudimą, ir t.t.
Bažnyčios statytos baltiškų šventyklų vietose. Kaip jums atrodo, o ar būtų normalu, jei sakysim šiandien į mūsų šalį atvyktų kokia nors nauja religinė sekta ir nugriautų Vilniuje šv. Onos bažnyčią, išžudytų joje sėdinčius tikinčiuosius ir toje pat vietoje pastatytų savo bažnyčia. Man tai neatrodo labai normalus dalykas... Bet krikščionybės tiesų skleidėjams tai buvo įprastas dalykas. Juk žudė ne žmones, o tik pagonis, o tai ne nuodėmė.
2. Man tai atrodo, kad Jūs pati esat "pilna stiklinė", t. y. iš anksto viskuo įsitikinusi. Tiki arba ne -o kuo? Aš tikiu gamtos ciklu, matau Saulę, medžius. Galiu juos pačiupinėti. O tuo, ką man teigia kažkas kitas netikiu, nes negaliu patikrinti. Juolab kai tų teigiančiųjų elgesys neatitinka jų pačių teigiamų tiesų.
O šiaip labai gerbiu senus žmones, stengiuos iš jų kuo daugiau visko sužinoti, pasiklausinėti, labai gaila, kad kai kam tai tik "bobutiški plepalai", o ne gyvenimo patirtis ir išmintis.