Įkraunama...
Įkraunama...

neįgalaus vaiko ugdymas

Sveikos mamytės. Pasidalinkite, kur mokosi jūsų vaikučiai? Ką jus manote apie integruotą ugdymą? Pastaruoju metu apie tai labai daug kalbama, bet kiek žinau Vilniuje yra tik viena tokia mokykla - Versmė. Kituose mestuose turbut visai nėra... O gal yra integracinės klasės? Manau kad mūsų vaikučiams toks ugdymo tipas tikrai būtų naudingas, tik kad niekas tam nėra pritaikyta:((
Mano sūneliui tuoj šeši metai, greit į mokyklą, tai ir susimasčiau - kas mūsų laukia? Turim vidutinę negalią - VCP ir epilepsija. Esu ne tik neįgalaus vaiko mama, bet ir socialinės pedagogikos studentėsmile.gif Rašau kursinį šia tema.
Labai norisi išgirsti jūsų nuomones:))
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aelita: 02 gegužės 2009 - 13:26
Aš manau, kad tam galima prašyti savivaldybėje arba mokykloje, kad surinktų klasę tokiem vaikam. Tik reikėtų iš anksto pradėt derinti, pareklamuoti ar kažkaip papopulerinti būsimą klasę. Nes dėl vieno vaiko nieko nebūtų.

Tikiu, kad pavyktų. Sekmės
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zeddy: 02 gegužės 2009 - 18:49
Mano vaikiukui dar tik 4m,bet labai danai pagalvoju:o kaip bus kai reiks į mokyklą?...Labai baugios tos mintys...vis veju jas nuo savęs,bet ateis tokia diena kai nuo jų nebepabėgsi....
Atsakyti
sveikos mamytes,
mano sunui jau beveik 14 metu .Jis turi sunkia negalia su spec.nuolatine slauga plius epilepsija.Mes jo iki 4 metu niekur neleidom ,bet prikalbinta drauges pradejau ieskotis vietu kur galima ji butu toki ugdyt kazkiek.Tiesa,esam is Siauliu.Gavom toki kaip paskyrima i Siauliu vaiku logopedinius vaiku namus,bet ten musu neprieme-perdaug turim ligu.Tada mus pasiunte i Siauliu sutrikusio intelekto vaiku namus "šALTINIS".Pirmas ispudis ten patekus buvo man labai sunkus.matyt as dar buvau nesusitaikius su ta mintim,kad mano vaikas kitoks ir tik papuolus i tokia istaiga supratau,kad mes kitokie.Nuklydau.... Patekus i tuos namus,mes ji veziojom kaip i darzeli ir ten buvo labai gera tiek jam ,tiek ir mums patiems.Bet sulaukus 7 metu mums reikejo pradet ieskotis mokyklos.Viena pavakare pas mus i namus pasibelde moteris ,pasirodo ji is spec.internatines mokyklos-mokytoja,bet tada man VEL pasirode baisu,kad mano vaikas mokysis toj mokykloj.As jos kaip ir neisileidau i kambari,pasakiau,kad ieskosiuos kitur.Bet apvaziavus visas mokyklas Siauliuose mes apsistojom ties ta mokykla is kurios buvo ta moteris.Tai vat jau beveik 7 metai mes mokomes pas ta pacia moteri-MOKYTOJA.Esu labai patenkinta ir salygom mokyklos,ir mokytoja, ir popietinem auklytem.Mes ji ryte anksti ten nuvezam ir pavakary pasiimam.Dabar jau kartais i galva uzsuka mitys kur reiks toliau ji ikist...
O apie integruota mokyma normalioj mokykloj,net nebuvo kalbos.Tiksliau kalba buvo,bet minciu jokiu.As pati dirbu mokykloj ir matau kaip elgiamasi su bet kokiu nukrypimu turinciais vaikais.Nenoreciau,kad taip elgtusi su mano vaiku.O vaikai labai ziaurus.Cia mano asmenine nuomone-as savo vaiko neleisciau i normalia mokykla.
O su mintim,kad reiketu gal pradet toki dalyka nuo tokios klases normalioj mokykloj,gal ir vertetu pabandyt...Pas mus rajone kiek zinau yra viena mokykla ,kuri propaguoja toki mokyma,bet konkreciai kas ten vyksta nezinau
Atsakyti
as gyvenu sirvintu rajone,ten nera jokiu darzeliunei mokyklu vaikams su negalia. o maniske turi sunkia su spec slauga. panarsiau internete ir radau vilniuje ugdymo istaiga viltis. jau antri metai ja ten vezioju po pora kartu i savaite. esu patenkinta,jog maniskei ten patinka. nes ten yra ir sudarytos klases. nuo pirmos iki dvyliktos. man ramu,kad vaikas ten veliau gales ir mokytis. jau kuriu planus atsikraustyti i vilniu. kad kuo dazniau vaikas galetu lankyti darzeli ir lavintis.
Atsakyti
oi su mokyklom tai ne kas, vienintelė verta dėmesio yra Vilniuje. Mes Kauniečiai ir tikrai nežinom kur teks vest, nes inegruotos normalios nėra. O svarbiausia kur rasti kad būtų pasiruošę pedagogai, kaip kitiems klasės vaikams paaiškinti neigaliuko problemą. Mums dar toli mokykla, bet kai pagalvoju liūdna daros.
o dėl darželio eina manoji į visiškai paprastą, ir turbūt iš viso darželio yra vienintelė neįgali.
Atsakyti
man kažkaip atrodo, kad jeigu visos mamytes susivienytų, galima būtų daug kuo pasiekti.pagal įstatymą, integruoto ugdymo klasėje turi buti mokytojos padėjejas. dėl jo reikia kreiptis į seniunija, jei neklystu. bet manau, kad dėl vieno vaiko niekas to nedarys... tai vat jei bent jau kokios trys mamos susibūrtų ir eitu kovoti už savo teises, tai gal ir pavyktų. aš manau, kad sunkią negalią turintys vaikiukai turi lankyti spec įstaigas, bet su lengva ir vidutine negalia galėtų lankyti ir paprastas mokyklas. taip pat manau, kad jei mokykloje yra daugiau nei 10-15 spec poreikių mokinių galima reikalauti ir logopedo ir kinezisto bent jau pusei etato...aš viso to tiksliai dar nežinau, bet manau jei kam įdomu - galima susižinoti. Tik būtų noro...reik kovot už savo vaikučius. O dėl sveikų vaikų tai manau kad jei mokykloje bus ne vienas ir ne du neįgalus vaikai ir supratingos mokytojos, tai jiems kaip tik bus naudingas bendravimas su kitokiais vaikais.
Aš dabar ruošiu apklausa neįgakiukų ir sveikų vaikų tėvams apie integruotą ugdymą. Paskui gal čia įdėsiu:)) rašysių šia tema kursinį ir veliau diplominį. O paskui su visais tais rašinėliais eisių per instancijas. Aš noriu, kad mano vaikas lankytų paprastą mokyklą, bet be negalios turim dar vieną, susijusia su ugdymu, problemą - esame rusakalbiai. Vaikas lanko dabar lietuvių darželį, jau senai lanko, bet tesupranta lietuviškai vos pora žodžių. Rusiškai supranta daug geriau, nors irgi problemų buna:) Tai vat noriu bandyti šalia esančioje rusų mokykloje organizuoti integruotą klasę...gal pavyks. jei yra čia rusakalbių mamyčių iš Vilniaus - junkimes:)) gal kas ir išeis...
na aš čia ir prirašiau:)))
Atsakyti
Pagirtinos tavo mintys aelita 4u.gif Gaila,kad mes toli nuo jūsų gyvename ir nors nesame rusaklabiai,bet mus vienytų bendra problema-neįgalaus vaiko ugdymas.Linkiu didelės ištvermės tavo užsibrėžtam tikslui drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(aelita @ 2009 05 05, 18:08)
man kažkaip atrodo, kad jeigu visos mamytes susivienytų, galima būtų daug kuo pasiekti.pagal įstatymą, integruoto ugdymo klasėje turi buti mokytojos padėjejas. dėl jo reikia kreiptis į seniunija, jei neklystu. bet manau, kad dėl vieno vaiko niekas to nedarys... tai vat jei bent jau kokios trys mamos susibūrtų ir eitu kovoti už savo teises, tai gal ir pavyktų. aš manau, kad sunkią negalią turintys vaikiukai turi lankyti spec įstaigas, bet su lengva ir vidutine negalia galėtų lankyti ir paprastas mokyklas. taip pat manau, kad jei mokykloje yra daugiau nei 10-15 spec poreikių mokinių galima reikalauti ir logopedo ir kinezisto bent jau pusei etato...aš viso to tiksliai dar nežinau, bet manau jei kam įdomu - galima susižinoti. Tik būtų noro...reik kovot už savo vaikučius. O dėl sveikų vaikų tai manau kad jei mokykloje bus ne vienas ir ne du neįgalus vaikai ir supratingos mokytojos, tai jiems kaip tik bus naudingas bendravimas su kitokiais vaikais.
Aš dabar ruošiu apklausa neįgakiukų ir sveikų vaikų tėvams apie integruotą ugdymą. Paskui gal čia įdėsiu:)) rašysių šia tema kursinį ir veliau diplominį. O paskui su visais tais rašinėliais eisių per instancijas. Aš noriu, kad mano vaikas lankytų paprastą mokyklą, bet be negalios turim dar vieną, susijusia su ugdymu,  problemą - esame rusakalbiai. Vaikas lanko dabar lietuvių darželį, jau senai lanko, bet tesupranta lietuviškai vos pora žodžių. Rusiškai supranta daug geriau, nors irgi problemų buna:) Tai vat noriu bandyti šalia esančioje rusų mokykloje organizuoti integruotą klasę...gal pavyks. jei yra čia rusakalbių mamyčių iš Vilniaus - junkimes:)) gal kas ir išeis...
na aš čia ir prirašiau:)))


Geros mintys, tik manau visai tai galėtų būti ne ekonominės krizės metu. Jau jeigu uždaro neįgalių centrus, tai ką kalbėt toliau... schmoll.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės,

Perskaičiau jūsų temelę ir turiu tokį pasiūlymą -prašymą. Aš esu didelės tarptautinės vaikų ugdymo programos su muzika "Kindermusik" vystytoja Lietuvoje. Ši programa yra visiškai nauja Lietuvoje, nors pasaulyje yra vykdoma jau 30 metų ir plačiai naudojama ir vaikučiams su įvairiomis negaliomis. Pavyzdžiui Filipinuose šią mokyklą įdiegė mama, auginati vaikiuką su Dauno sindromu ir išaugino iki didelės mokyklos tokiems vaikiukams. Mane tas pavyzdys labai įkvėpė - norisi, kad ir Lietuvoje kažkas būtų daroma panašaus. Ta edukatorė pasiekė stulbinančius rezultatus savo vaikelio vystymęsi (vaikas skaito, rašo, skaičiuoja ir net naršo internete) ir dabar tęsia toliau darbą visiems kitiems vaikams.

Šiuo metu Lietuvoje renkami mokytojai- edukatoriai, kurie patys steigs mini mokyklėles, o taip pat ir įdarbinami edukatoriai. Beje, viena edukatorė, planuojanti dirbti su specialių poreikių vaikučiais jau neužilgo pradės mokytis parengiamuosiuose kursuose. Taigi, yra vilties, kad Kaune bus galima rasti specialius užsiėmimus jūsų vaikučiams.

Na po trumpos įžangėlės, norėjau paklausti man labai svarbios informacijos - ar būtų norinčių mamyčių tokiems užsiėmimams Vilniuje.Šiuo metu planuojama atidaryti mokyklėlę senamiestyje, kuri pradės veikti rugsėjį. Klasės yra tokioms amžiaus grupėms : nuo gimimo iki 1,5 metų, nuo 1,5 iki 3 metų, ir nuo 2 iki 4 metų. Labai įdomu, ar norėtumėte būti integruotose grupėse ar savo bendrus rūpesčius besidalijančioje grupėje? Kad būtų lengviau susiornetuoti, noriu pasakyti, kad planuojama pamokos kaina būtų apie 35lt, į kurią įeitų ir namų paketėlis - kompaktinės plokštelės, muzikiniai instrumentėliai, knygutės - papildomam darbui namuose. Bendras užsiėmimų planas - 1 kartą per savaitę, bet aišku tėveliai galėtų rinktis ir daugiau, nes temos įvairios.

Jei susiformuotų norinčiųjų grupės, aš pasirūpinčiau specialių mokytojų parengimu ir įdarbinimu. Beje, tai gali būti viena iš jūsų - mokanti gerai anglų kalbą ir turinti muzikinę klausą. Jei paaiškėtų, kad poreikis yra - aš skubiai organizuočiau mokymus, kad spėti vaikučius pradėti mokyti rudenį.

Nesinori labai jau ilgo posto rašyti, bet aš pati esu labai sužavėta šita bendra ugdymo programa, kuri su muzika ir anglų kalba vysto vaiką VISAPUSIŠKAI, o ne tik vysto muzikinius sugebėjimus. Na, klauskit jei kas domins, ir būčiau dėkinga jei atsilieptumėt dėl grupių. Galima až.
Atsakyti
QUOTE(spylka @ 2009 05 08, 13:06)
Geros mintys, tik manau visai tai galėtų būti ne ekonominės krizės metu. Jau jeigu uždaro neįgalių centrus, tai ką kalbėt toliau...  schmoll.gif

Uždaro centrus... O KODĖL VISI TYLI????? reikia eiti ir reikalauti, įrodinėti, streikoti galu gale... mums reikia tų centrų, integracijos, ar čia šiaip sau dėl pramogos mūsų vaikai lanko tokius centrus? (mano nelanko, bet dėl kitų vaikų pikta). Ir eiti ne vienai mamai ir ne dviem....
Papildyta:
pingpongute, gal ir visai faina būtų, bet maniškiu jau šeši, kaip suprantų perdidelis tokiems užsiemimams:) jei ne, tai norėtumem lankyti. Dar keturių metukų sunelį turiu, tai kartu lankytųsmile.gif
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif
Kas dėl neįgaliujų ugdymo - užimtumo centriuku noriu biški nuraminti mamytes. Nors iš tiesų tiksliai nežinau, gal tai tik kolkas skambūs žodžiai, bet... g.gif

Mano centriuke vakar dėl vienos paramytės mano pantomimos grupėi, buvo atvyke keli seimo atstovai. Pasisėdėjom truputi ir labai šiltai pasiplepėjom. Aptarėm kai kurias problemytes ir kažkaip išsikalbėjom kad yra gandai dėl mūsų centro uždarymo, kitų neįgaliujų įstaigėlių, pasirodo kaip tik vakar ryte Dalia grybauskaitė seime maždaug aptarė savo planus, ir aiškiai išdestė kad nuo šiol labai gins silpniausius žmogeliukus, neįgaliuosius. Stengsis kad nebutu uždaromi centrai, mokyklos, pinigelius taupys kitokiais atsakingesniais būdais. Nežinia kiek čia tiesos, bet gal viltelės yra. mirksiukas.gif
Atsakyti