Įkraunama...
Įkraunama...

Statybiniai blokeliai

Sveikos statybininkes ir statybininkai smile.gif ,

Apie www sam-uab lt putplascio blokelius tikriausiai zinote . Noriu jusu paklausti , gal kas gyvenat is ju statytame name , kokie +/- name is ju . Dar radau , kad prekiauja "Budnista" tokiais Thermohem putplascio blokeliais . Nedaug skiriasi nuo SAM blokeliu . Gal turit ziniu apie tuos Thermohem blokelius ?

Aciu uz pasidalyta patirti !
Atsakyti
Aš jau seniau mėginau ieškoti atsiliepimų iš juos naudojusių žmonių. Šie blokeliai dar labai "nauji" Lietuvoje, nelabai žinomi ir gan brangūs. Todėl ir nėra tų atsiliepimų doh.gif
Atsakyti
QUOTE
Aš jau seniau mėginau ieškoti atsiliepimų iš juos naudojusių žmonių. Šie blokeliai dar labai "nauji" Lietuvoje, nelabai žinomi ir gan brangūs. Todėl ir nėra tų atsiliepimų



Na nenoreciau sutikti , kad jie brangus . SAM blokeliai gal kiek brangesni 75 Lt + PVM . Dar kiek tai reiks betonui ir armaturai . Gautusi koks 100-105 Lt/m2 medziagu savikainai . Thermohem - su PVM 80 Lt/m2 Jie man atrase , kad medziagu savikaina ( putplascio blokas + betonas + armatura ) apie 94 Lt/m2 . Ivertinus tai , kad tai greita statyba , kad nereiks papildomai siltinti - verta pie juos pagalvoti . Ir nereikia kalusyti visokiu pasaku del to kad putplastis . As pats buvau pries ji . Bet ir pats issiaiskinau , kad yra daug mitu apie ji . Tikrai verta demesio statybine medziaga .
As dar kiek tai skaiciavau , jie gaunasi siek tiek pigiau nei iprastiniai blokeliai ( akyto , Fibo , keramikiniai ir pan. ) Dar ju pliusas yra , kad ir velesni rudeni prie zemesniu temperaturu ( iki -15 Cel ) galima testi darbus . Pigiau gaunasi , kad darbas cia yra betonavimas , jis vertinamas siek tiek pigiau nei murijimas .
TauRe , gal jus vilniete ? Tuomet jums butu paprasciau ( as is vieno Lietuvos rajono centro ) , beliktu paskambinti ar i SAM ar i Budnistata ir paprasyti staciusiu vilinieciu kontaktu . Beliktu pabendrauti su jais ir nutarti ar verta su tais putplascio blokeliais prasideti ... As pats zadu taip ir daryt , tik tikiuosi ( tikejausi ? ), kad ir forume , kas nors atsisauks :-((
Atsakyti
Mes statysime Vilniuje, bet aš pati ne Lietuvoje.
Mes irgi galvojom apie tuos putplasčio blokelius. Neradę jokių žmonių atsiliepimų apie juos nusprendem nebesikvaršinti sau galvos unsure.gif
Atsakyti
QUOTE
Dar ju  pliusas yra , kad  ir velesni rudeni prie zemesniu temperaturu ( iki -15 Cel ) galima testi darbus .

Nesutiktume su teiginiu kad galima darbuotis prie zemu temperaturu. Polistirolo blokeliams naudojamas betonas kaip karkasas, kuriam minusine temperatura nera sveika, paprasciausias dalykas - jis uzsals. Aisku galima naudoti ivairiu priedu, ar statybos technologijas.. bet mano akim ziurint, -15C laipsniu tikrai jau nebera temperatura, kuri tiktu betonavimo darbams.
Tokiu blokeliu pliusai - galbut darbu kainoje, nors neteko susidurti su ju darbu kaina, bet turetu buti viskas tiek elementaru, kad turint laiko, pats gali is ju namuka pasistatyti. Blokelius ar plytas sumuryti, kaip zinia ne kiekvienas gali.. Dar kitas dalykas - varza, norint pasiekti tokia kokia ji reikalinga pagal sios dienos statybos reglamentus (5 m2K/W), tai betonas polistirolo storis turetu buti ne maziau 20cm. Va o pasiziurejus SAM putu polistirolo blokelius ten viso labo tera 15cm, vadinasi ir ketvirtadaliu varza mazesne realiai turesime.
O del kainu, aciu uz informacija, idomu buvo palyginti su blokeliu sienos kaina. Isvadoj - rinktumemes visgi kitokius dalykus nei polistiroliniai blokeliai
P.S. Veites vyrukas cia atrase, jei pridariau klaidu jos nekaltinkit
Atsakyti
QUOTE
Nesutiktume su teiginiu kad galima darbuotis prie zemu temperaturu. Polistirolo blokeliams naudojamas betonas kaip karkasas, kuriam minusine temperatura nera sveika, paprasciausias dalykas - jis uzsals. Aisku galima naudoti ivairiu priedu, ar statybos technologijas.. bet mano akim ziurint, -15C laipsniu tikrai jau nebera temperatura, kuri tiktu betonavimo darbams.
Tokiu blokeliu pliusai - galbut darbu kainoje, nors neteko susidurti su ju darbu kaina, bet turetu buti viskas tiek elementaru, kad turint laiko, pats gali is ju namuka pasistatyti. Blokelius ar plytas sumuryti, kaip zinia ne kiekvienas gali.. Dar kitas dalykas - varza, norint pasiekti tokia kokia ji reikalinga pagal sios dienos statybos reglamentus (5 m2K/W), tai betonas polistirolo storis turetu buti ne maziau 20cm. Va o pasiziurejus SAM putu polistirolo blokelius ten viso labo tera 15cm, vadinasi ir ketvirtadaliu varza mazesne realiai turesime.
O del kainu, aciu uz informacija, idomu buvo palyginti su blokeliu sienos kaina. Isvadoj - rinktumemes visgi kitokius dalykus nei polistiroliniai blokeliai


Na taip , -15 cia daugiau toks reklaminis triukas , ir man taip atrodo :-) . Be to nemanau , kad taip paprastai gauciau darbininku , kurie prie tokios temperaturos dar su betonu tampytus ... :-) Kalbejaus su vienu SAM vadybininku , jis sake , kad i betona maiso plastifikatorius bet kokiu atveju . Ir betonas turi buti takus . Plastifikatoriaus kaina 1l - 5 Lt . Priklausomai nuo namo dydzio , apie 120 m2 mano , jo reiktu 100 L - papildomi 500 Lt nera baisu . Taip pat dar ziurejau Budnistatos produkcija - ji ivairesne nei SAMo ir siulo 3 plociu blokelius 25 , 30 ir 35 cm . 35 cm varza butu 5.4 - tikrai gera varza . Skaiciavau ir kainas , as lyginau su akyto betono blokeliais , nes anksciau galvojau is ju statytis . Tai blokeliu muro savikaina medziagoms siek tiek mazesne gaunasi . Emiau lenkisku akyto betono blokeliu kainas - 190Lt/m3 + 15lt/m3 klijams = 205 Lt/m3 . Bet velgi - kiti niuansai , silumine varza , sienos stipris g/b perdangos plokstems , murijimo darbai . Kitu medziagu ( Fibo , keramikiniai ) muro medziagu kaina susilygina , nes sie blokeliai brangesni nei akytbetonio ir juos dar reiks butinai papildomai apsiltinti .
Siek tiek nedaug atsiliepimu apie gyvenima juose buvo - kad tai siltas namas , sildymo sezona pradeda veliau nei kituose namuose ir baigia anksciau . Energetine prasme tai taupus namas . Gaila , kad neatsisaukia zmones gyvenantis juose . Tikrai idomu butu juos isgirsti ...
Atsakyti
o kokiam psl. skaitet apie tuos kitus blokelius mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE
o kokiam psl. skaitet apie tuos kitus blokelius mirksiukas.gif


Yra info, puslapio neatmenu, bet jei google ivesi blokeliai putu polistireno, tai rasi. Bet kuriuo atveji mano nuomone nepasikeite, ju atzvilgiu. Nors polistirenas puiki medziaga, taciau ju blokeliai.. grynai prasimanymas. Paprasciau imt ir pasistatyt monolitinio g/b nama ir ji apsisiltinti polistirenu, rezultatas tas pats manau bus. P.S. raso veites vyras todel prie moterisku asmenuociu neprates. Mano galva siai dienai elementariausias ir daug leidziantis del savo stipruminiu savybiu variantas - silikatbetonio blokeliai (SILKA, kurie dabar pavadinti akro M, poritas ir dar visokiausiu) apsiltinti polistirenu. Kainu analize ir kitu dalykeliu analize buvau pateikes temoje prie blokeliu +/-
Atsakyti
QUOTE
  Yra info, puslapio neatmenu, bet jei google ivesi blokeliai putu polistireno, tai rasi. Bet kuriuo atveji mano nuomone nepasikeite, ju atzvilgiu. Nors polistirenas puiki medziaga, taciau ju blokeliai.. grynai prasimanymas. Paprasciau imt ir pasistatyt monolitinio g/b nama ir ji apsisiltinti polistirenu, rezultatas tas pats manau bus. P.S. raso veites vyras todel prie moterisku asmenuociu neprates. Mano galva siai dienai elementariausias ir daug leidziantis del savo stipruminiu savybiu variantas - silikatbetonio blokeliai (SILKA, kurie dabar pavadinti akro M, poritas ir dar visokiausiu) apsiltinti polistirenu. Kainu analize ir kitu dalykeliu analize buvau pateikes temoje prie blokeliu +/-


Daugiau info yra rusiskuose puslapiuose . Jeigu rusiskom raidem paguglintumet isplestinej paieskoj - izodom - mnenie otkliki - gautumet nemazai saitu . Aisku , jeigu rusu kalba ne problema .
Buvau vakar Skaisdiskese , 11 km nuo Vilniaus - Budnistata ten stato viena nama . Namas butent statymo stadijoje ir norejau apziureti , kaip viskas atrodo naturoj . Siaip viskas atrodo super - sienos lygios , bus siltos , betonas viduj su armatura . Na bet nezinau ... Kas tai dar mane sulaiko nuo ju ...

Veites vyrui : sitie Silkos blokai varzos galima sakyti neturi - juos paskui kokiu 15 cm storio putplasciu reikia siltinti . Poritas - akytas betonas , nemaisykit jo su Silka ar ArkoM . Mano kolega pasistate nama is SilkosM blokeliu per klaida - na cia kita ilga istorija , jis norejo is akyto betono . Tai paskui siltino ta SIlka 15 cm sluoksniu putplasciu , nes norejo butent tinkuoto fasado . Na cia dar prisideda simpatijos , sava nuomone - man ArkoM nieko nesisikiria nuo iprastos plytos , tik dydziu . O tos silikatines - saltos dregnos baltos plytos ... Brrrr , net nupurto ... :-))) Cia mano asmenine nuomone , nenoreciau kokio fleimo sia tema ...

O monolitinio tokio namo , kaip jus sakot , taip lengvai nepasistatysit - pabandyk bent 1 m sienas iskelti , paziuresim , kiek jums tas kainuos :-))) . Butent sie blokeliai ta ir atlieka - labai palengva toki uzdavini ir is karto sprendzia du dalykus - gaunamas monolitinis tinklinis karkasas ir silta siena . Kaip tik is inzinierines puses ziurint - originalus ir geras sprendimas . Juk namas paskui laikosi ne ant putplascio blokeliu , o ant to g/b tinklo . Ir jeigu sienas siltina tokiu paciu putplasciu , kodel jo nepanaudojus kaip forma betonui ? Tikrai idomus sprendimas .

Na jeigu , kas nors gyenantis dar atsilieptu - butu idomu , kokia tikslene patirtis . O tai dabar tokia diskusija - vokrug do okolo - "grynai prasimanymas" is vienos puses , nezinant tos patirties . Ir as - is kitos puses - dar kiek ginu juos - todel , kad labai rimtu argumentu pries juos neisgirdau . O medziaga idomi ... Pirminis klausimas ir buvo gyvenantiems tokiuose namuose - kokie +/- , ar tikrai ten viskas jau taip super ? Nesutikciau del to , kad jie tik girtu savo nama - teko diskutuot su gyvenanciu karkasiniame skydiniame name zmogumi . Buvo kritikos tokiems namams is jo ir argumentuotos . Taip , kad dar tikiuosiu sulaukti atsiliepimu ...
Atsakyti
Vel veites vyras smile.gif Tai va vietoj porito norejau parasyti matuzu plytines silitblokus, atsiprasau. Pastaba pas jumi teisinga, tiesiog suklydau. O del apsiltinimo, kaip manote ar betonas ar silikatbetonio blokelis turi didesne varza? Visais atvejais betono varza bus zemesne nei silikatbetonio blokelio. Dar vienas dalykas - siltinimas vien is isores yra efektyvesnis dalykas nei is is isores ir vidaus apsiltintas betonas, del silumos islaikymo per laiko tarpa. Dar viena detale, kaip betonas sutankinamas tame nedideliame polistirolo kanale? Teko matyti broka statyboje, kai is polistirolo gaminio nieko neliko prisilietus prie jo vibratoriumi. Nors.. kuo toliau tuo durniau su tom statybinem medziagom, as ziuriu is konstruktorines puses ir kaip mano vienas pazistamas architektas po ranga 2006 parodos pareiske, tuoj statysim is bet kokio sh.. namus. Dar vienas minusas mano manymu polistirolo blokeliu, uztinkuosi juos ir kabindamas ant sienos paveiksla sraigta kol isuksi i reikiama vieta, gali keleta skyliu pridaryti. O saltus ir baltai atrodancius blokelius bet kuriuo atveju uztinkuosi is vidaus ir jie pasidarys siltesni, gebantys ilgiau islaikyti siluma savyje, bo is isores yra labiau apsiltinti nei betonas kazkur polistireno blokelio viduje. Nematau as tuose polistiroliniuose blokeliuose tiek geruju savybiu, kad juos mieliau naudociau nei tarkim silikatbetonio blokelius, kurie man plius dar leidzia kaip konstruktoriui, labiau realizuoti architekturines idejas, nes turi pakankama stipruma. Nors tikrai butu smagu pasiklausyti zmoniu kurie gyvena tokiuose namukuose atsiliepimu
Atsakyti
QUOTE(mildutes tetis @ 2006 06 16, 15:53)
manote ar betonas ar silikatbetonio blokelis turi didesne varza? Visais atvejais betono varza bus zemesne nei silikatbetonio blokelio. Dar vienas dalykas - siltinimas vien is isores yra efektyvesnis dalykas nei is is isores ir vidaus apsiltintas betonas, del silumos islaikymo per laiko tarpa. Dar viena detale, kaip betonas sutankinamas tame nedideliame polistirolo kanale? Teko matyti broka statyboje, kai is polistirolo gaminio nieko neliko prisilietus prie jo vibratoriumi. Nors.. kuo toliau tuo durniau su tom statybinem medziagom, as ziuriu is konstruktorines puses ir kaip mano vienas pazistamas architektas po ranga 2006 parodos pareiske, tuoj statysim is bet kokio sh.. namus. Dar vienas minusas mano manymu polistirolo blokeliu, uztinkuosi juos ir kabindamas ant sienos paveiksla sraigta kol isuksi i reikiama vieta, gali keleta skyliu pridaryti. O saltus ir baltai atrodancius blokelius bet kuriuo atveju uztinkuosi is vidaus ir jie pasidarys siltesni, gebantys ilgiau islaikyti siluma savyje, bo is isores yra labiau apsiltinti nei betonas kazkur polistireno blokelio viduje. Nematau as tuose polistiroliniuose blokeliuose tiek geruju savybiu, kad juos mieliau naudociau nei tarkim silikatbetonio blokelius, kurie man plius dar leidzia kaip konstruktoriui, labiau realizuoti architekturines idejas, nes turi pakankama stipruma. Nors tikrai butu smagu pasiklausyti zmoniu kurie gyvena tokiuose namukuose atsiliepimu


Neuprantu as jusu ... :-)) As viso labo programuotojas , nesu konstruktorius . Bet mano tetis statybininkas ir dar vienas kaimynas statybininkas . Ir ju poziuriu sie blokeliai turi tik viena minusa , kaip jus ir pastebejot - minksta vidine siena . Bet ir tai ji nera problema , todel kad dabar mazai kas ir tinkuoja - deda GKP . O paskui jeigu reikia ka nors pakabinti ant tos GKP yra ankeriniai laikikliai . Plius kiek zinau virtuvese deda po 2 GKP sluoksnius - kaip is tikruju ir turi buti - tuomet tikrai nera problemu ir virtuvines spinteles sukabinti ant tu GKP .
Nesisizeiskit , bet atrodot kaip kabinetinis konstruktorius - as bent jau perziurejau statybos procesa Skaidiskese . Sudedamos 4 eiles blokeliu - 1 oje eileje 2 armaturos strypai butini per visa perimetra + prie visu angokrasciu po 4 strypus vertikaliai ir kampuose taip pat . Tos keturios eiles ramiai is kibiro uzpilamos lakiu betonu - neprisimenu markes tiktai , galima pasiziureti rekomenduojamos - patrombuojant rankiniu budu . Aisku armatura bus virs visu saramu , galima savo nuoziura kur nors dar jos ideti del stiprumo . Kita diena vel 4 eiles . Ir jus sakot , kad tokia konstrukcija bus nestabili , tipo gali namas pradet griuvinet ? Nu atleiskit .... :-)))
Del betono varzos nesiginciju - bet taigi siluma sulaiko ne jis o putplastis . Cia betonas ir atlieka laikancios konstrukcijos vaidmeni . Ta pati galima sakyti ir apie silikatinius blokelius - kokia ten varza , juokas ima - jie pagrinde tik del konstrukcijos , o ne del silumos . Dar yra isorinis tinkavimas ...

Gaila , ir vel isiveliau i bereikalinga fleima . Argumentai pries - is pirsto lauzti , galima sakyti . Stai ka radau stipresnio pries juos rusiskuose puslapiuose , guglindamas "izodom" mynusy :
- tikrai reikia geros ventiliacijos . Namas gaunasi labai sandarus . Gal tai ir nebutinai priverstines - nors tada ji turi buti labai gerai apgalvota . Nesant gerai ventiliacijai prasideda diatezes - bronchos , atsmos ir pan. - pozymiai ir ypac tai atsiliepia vaikams . Jeigu deti rekuperatoriu - nepigus malonumas , tai papildomi pinigai . Aisku , ir kitokios medziagos namas gali gautis sandarus , bet putplastis tuom pasizymi , kad beveik neigeria dregmes . Todel vedinimas turi buti tikrai labai geras .
- vistik putplastis nemegsta ugnies , kaitros . Net ir elektros trumpinimas vercia putplasti susitraukti , reikia papildomu investiciju i vamzdzius elektros instaliacijai . Ypac gerai reiktu pasistengti isirengiant koki zidini prie tokios sienos pvz. Velgi papildomos islaidos apsaugai nuo kaitros .
Stai situos minusus tikrai galeciau pripazinti . Nors kaip paziureti - vieni jau namo be rekuperacines sistemos namu nelaiko ... :-))) . Ir elektros apsaugos stipriai istobulejusios - visokios nuotekio reles ir pan.
Atsakyti
Na nematau prasmes gincytis, mano nuomone yra geresniu statybiniu medziagu nei polistirolo blokeliai. Juo labiau kad mano, manymu kai kuriais atvejais jus klystate. Nors neteko tokio namo projektuoti, ir siuo atveju daugiau teoriskai ziurejau i toki blokeliu varianta, bet jis daugiau minusu turi nei bet koks kitas muro variantas
Atsakyti