Įkraunama...
Įkraunama...

Renkuosi graužiką

Apklausa: Kokį graužiką patartumėte įsigyti? Pakomentuokite(geriausiai iš patirties), kodėl. (95 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Aš tik už jūrų kiaulytes arba žiurkėnus, priežiūros daug nereikalauja 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Eileitija @ 2009 05 12, 09:47)
Na taip, cia jau nepalyginsi. et asmeniskai man, tos visos pelytes tai tas pats kas akvariumas, tik triuksma kelia. Nei meiles is ju atgal gausi nei ka.  unsure.gif  As patarciau pirkti triusiuka dekoratyvini  4u.gif


Ei ei na tik jau nereikia ant pelyčių šitaip, laikiau įvairius graužikus pati socialiausia, meiliausia ... man pasirodė žiurkė (amžaius vidurkis 3 metai), kitas griaužikas pagal socialumą sakyčiau jūros kiaulytė (amžaius vidurkis 6 metai), kiaulytės antrą kartą nebepirkčiau meili, bendraujanti bet labai daug ėda ir atitinkamai daug... Žiurkė ir dabar gyvena mūsų namuose, kai išleidžiame iš narvelio mieliau būna pas mus ant pečių, kaklo, rankovėje...nei viena ant grindų ar už lovos. Labai paprasta priežiūra.
Čia mano nuomonė.
Atsakyti
Aš irgi visko daug laikius,tiesa,jau kai nebe vaikas buvau.Smulkiųjų graužikų minusai - labai trumpas gyvenimėlis.2-3 metai,ir vaikui raudoti tenka.O ir senatvėj nebe tokie judrūs,aptingsta,daug miega.Kitas minusas - būna tokių,kurie naujoj aplinkoj išsigandę dantukais grybšteli.Čia visiškai natūrali gynybinė reakcija,bet žinau nemažai atvejų,kai už tokią gynybą ir būna pasmerkti visą gyvenimą už grotų tupėti,vaikas bijo paimti,ir tėvai laukia kol nelaimingas gyvūnas nusibaigs.Pakankamai geras variantas jūrų kiaulytė - dantukus reta kuri parodo,jeigu jai dėmesio nestinga,ir visai jaukus gyvūnas patampa,tik kad va iš tiesų daug valgo ir sparčiai virškina.Triušis irgi gali visokio charakterio būti - neduok dieve,jei papuls nelabai bendrauti mėgstantis,tai gali ir krimstelti,o dažnai labai skaudžiai su galinių kojų nagais sužeidžia(čia kai nori iš glėbio ištrūkti).Šinšila - meilutė,bet tikrai nėra jau tokia lepi,kaip galvojat.Tik kauliukai posilpniai - gerai paspaudus galima ir sumaigyti.Tiek apie graužikus.Mes dabar turim triušį,šinšilą,akvariumą,katę.Mano vaikui labiausiai patinka katė - ir apsikabina,ir niekur nuo jo nebėga,ir palaižo,ir verkiantį nuramina,visokius fokusus rodydama(vartosi,glaustosi,ašarų kaip nebūta).Nepasakyčiau,kad katei reikia daugiau priežiūros nei kitam augintiniui - dėmesio reikia kiekvienam,ir tikrai neužtenka su graužiku 10 min.pažaisti.Nežinau,jūsų teisė rinktis,laimė,kai pas mus šeimoj man gyvūnų reikia ne mažiau,nei sūnui - nematau problemos,kad reikia kuopti,tvarkyti.Mažius,beje,irgi tai noriai daro,tik dar nelabai kruopščiai kol kas,tai tenka pagelbėti.
Atsakyti
QUOTE(Niurzga @ 2009 05 12, 15:55)
Ei ei na tik jau nereikia ant pelyčių šitaip, laikiau įvairius graužikus pati socialiausia, meiliausia ... man pasirodė žiurkė (amžaius vidurkis 3 metai), kitas griaužikas pagal socialumą sakyčiau jūros kiaulytė (amžaius vidurkis 6 metai), kiaulytės antrą kartą nebepirkčiau meili, bendraujanti bet labai daug ėda ir atitinkamai daug... Žiurkė ir dabar gyvena mūsų namuose, kai išleidžiame iš narvelio mieliau būna pas mus ant pečių, kaklo, rankovėje...nei viena ant grindų ar už lovos. Labai paprasta priežiūra.
Čia mano nuomonė.



Na kai laikiau ziurke, tai pamenu ranka tik ikisi i narva, tai ji ranka uzlipa ir ant peciu budavo, taip striuke uzsimesdavau ir eidavom iki kiosko, siaip pasivaiksciot. Ziuredavo zmones kas cia per uodega man aplink smakra lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Niurzga @ 2009 05 12, 16:55)
Ei ei na tik jau nereikia ant pelyčių šitaip, laikiau įvairius graužikus pati socialiausia, meiliausia ... man pasirodė žiurkė (amžaius vidurkis 3 metai), kitas griaužikas pagal socialumą sakyčiau jūros kiaulytė (amžaius vidurkis 6 metai), kiaulytės antrą kartą nebepirkčiau meili, bendraujanti bet labai daug ėda ir atitinkamai daug... Žiurkė ir dabar gyvena mūsų namuose, kai išleidžiame iš narvelio mieliau būna pas mus ant pečių, kaklo, rankovėje...nei viena ant grindų ar už lovos. Labai paprasta priežiūra.
Čia mano nuomonė.

Na, man pažįstama irgi vakar pasakojo, kad žiurkės vos ne kaip šunys. Draugiškos, labai prisiriša, meilios. Bet ta jų uodega...
Atsakyti
QUOTE(d-krall @ 2009 05 13, 09:20)
Na, man pažįstama irgi vakar pasakojo, kad žiurkės vos ne kaip šunys. Draugiškos, labai prisiriša, meilios. Bet ta jų uodega...

Kai turėjom žiurkę,vyrą irgi labai ta uodega gąsdino,bet matė ją tik kokias 3 dienas - priprato.
Atsakyti
man tai nerealiai grazios ziurkes sfinksai (na be kailio, plikos tokios) man ju akutes tada labai isryskeja ir buna toooookios grazios wub.gif
Pati nelaikiau, tik nuotrauka maciau, tai maza cia is manes patareja rolleyes.gif
Atsakyti
Laikiau kiaulyte, laikau deguti, tai galiu palygint situos su gyvunus.
Jei ziurint is praktiskos puses, juros kiaulytes, triusiai turi minusa ta, kad daug slapinasi ir reikia narva valyti kas antra diena, kitaip kvapas nekoks, tai ir kraigo gana daug susinaudoja, kas nera pigu, o ir narvo reikia jiems tikrai nemazo. Sinsilos, degu voveriukai tuo atzvilgiu geriau, gali savaite dvi nekeisti kraigo, kvapo nebus jokio tikrai, gana svarus gyvunai. Be to degu labai judrus, smalsus ir draugiski gyvunai. Vaikams turetu patikti. Be to, degu gyvena ilgiau nei ziurkes ar ziurkenai.
Atsakyti
QUOTE(gitulia @ 2009 05 14, 12:53)
Laikiau kiaulyte, laikau deguti, tai galiu palygint situos su gyvunus.
Jei ziurint is praktiskos puses, juros kiaulytes, triusiai turi minusa ta, kad daug slapinasi ir reikia narva valyti kas antra diena, kitaip kvapas nekoks, tai ir kraigo gana daug susinaudoja, kas nera pigu, o ir narvo reikia jiems tikrai nemazo. Sinsilos, degu voveriukai tuo atzvilgiu geriau, gali savaite dvi nekeisti kraigo, kvapo nebus jokio tikrai, gana svarus gyvunai. Be to degu labai judrus, smalsus ir draugiski gyvunai. Vaikams turetu patikti. Be to, degu gyvena ilgiau nei ziurkes ar ziurkenai.


Cia del to kraiko keitimo kas antra diena, tai tikrai nea schmoll.gif keiciam i savaite pora kartu. Kartais dar maziau ir tikrai kvapo jokio nera, nes MB laabai jautrus kvapams biggrin.gif


O temos autore gal jau isigijo gyvuneli koki? g.gif smile.gif
Atsakyti
Labukas, pries gera menesi ir as galvojau panasiaus klausimo temute atidaryti, tai dabar naudojuos proga cia parasyti.
mano vaikas yra labai irzlus, neurologe patare isigyti namuos augintini, bet yra daug minusu, bute visur kilimine danga, paleisto gyvunelio laikyt negalima, nes jei kartais pasisiotu,tai kvapo neapsikestume,ir tai su dregme vasara vargstam. Kol gyvenome kitame bute, esame tureje kaciuka, jo likimas- isvezem i kaima, nes nesusidraugavo su savo tuoletu ir reikalus atlikdavo kur papuola,tai su juo matomes ne kiekviena diena. MB pries bet koki augintini, tiksliau nesikistu prie jo net zvilgsniu, o as matau, kad kuo toliau tuo labiau vaikui mazo augintinuko reikia, bent bunant sveciuose kur yra akvariumas ar tai mazi griauzikai, suneliss nuo ju nesitraukia, visi nervai dingsta, randa veiklos. bigsmile.gif Tai man sirdis sako,kad turiu vaikui suteikt laime turet savo augintini. wub.gif galvoju,kad mums reikia tokio, kuri minimaliai reiketu issileisti is narvelio, kuri vaikas galetu valgydinti kiek tik sirdis leidzia blush2.gif man akis krypsta i degu wub.gif bet ar toks augintinis nepyks ant manes,jei as ji minimaliai laikysiu ant ranku? nu jau labai bijau tokiu gyvuneliu blush2.gif doh.gif o kaip tokie gyvuneliai reaguoja i tokio amziaus vaiku paemimus i rankas, nes pvz sinsilus stipriau suspaudus galima net sutrupint unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(jukraa @ 2009 05 14, 18:09)
  man akis krypsta i degu  wub.gif  bet ar toks augintinis nepyks ant manes,jei as ji minimaliai laikysiu ant ranku? nu jau labai bijau tokiu gyvuneliu  blush2.gif  doh.gif  o kaip tokie gyvuneliai reaguoja i tokio amziaus vaiku paemimus i rankas, nes pvz sinsilus stipriau suspaudus galima net sutrupint  unsure.gif


plačiau tau pakomentuotų degučių temoj.Aš galiu pasakyti,kad degučiai labai protingi ir meilūs gyvūnai,kurie ir į vardą atsiliepia,ir kviečiami atbėga,tik...kaip ir kiekvienam dėmesio reikia.Ar tau patiktų visą gyvenimą kalėjime praleisti,nesvarbu,kad ir prie grotų kas nors kasdien meiliai pakalbina,ir skanėstą kokį įkiša?Kad ir su kokiais pribumbasais narvas bus(didelis,su daug kopetėlių,tunelių ar kt),vis tiek degučiui palakstyti laisvėj norėsis.Ir valgydinti kiek širdis leidžia nelabai gerai,nes jų organizmui nuodingas cukrus,o tokio amžiaus vaikas mažai tikėtina kad nepasiūlys kada paslapčiom kokio saldėsio palepinimui.
Atsakyti
Sakyčiau jokių būdų ne žiurkėnas. Jie vienišiai, todėl šeimininkas jiems mažai įdomus. Turiu/turėjau daugelį graužikų:

* jūros kiaulytės - visai nelogos variantas, gan ramios, megsta dažniausiai ant rankų sedėti, būti glostomos, kandžiojasi retai
* šinšilas - labai judrus, meliau laksto nei ant rankų sedi, būna šveilnių, bet tikrai ne visi, jaukinimas kiek sudėtingesnis sakyčiau (bent jau dėl gyvūno gretumo)
* dekoratyviniai peliukai - kvailesni už žiurkę, mažesni už žiurę. Bendraujančios, dažnai būna "rankinukės".
* žiurkė - tikriausiai protingiausias iš graužikų, labai socialus. Galima pripratinti narvė reikalus daryti į tualetą. Išmoksta atsiliepti į vardą.
* triušius - mielas pukuotukas, tačiau tikrai ne kiekvienas! Priklauso nuo charakterio ir auklejimo.

Bet kurio atveju, kad ir ką pasirinktumėte, svarbiausias patarimas - būtinai pirkite gyvūną iš žmonių, jokių būdu ne iš parduotuvės. Parduotuvėje gyvūnai dažnai būna segantys, peranksti atskirti nuo motinos, neprjaukinti ir t.t.

Imkit gyvūną iš žmonių ir tikrai nepasigailėsite.
Atsakyti