Įkraunama...
Įkraunama...

●●●●●_Panevėžio darželiai_●●●●●

na "rūtoj" kai buvom lopšelinukai(iki 3 m) tai valgėm grupėj, o kai išėjom į kitą grupę pas vyresniukus tai pradėjom eiti į valgyklą - kalbu apie valgyklą kurioje valgo man regis 3 grupės, po to ateina kitos, kiekviena eina savo laiku smile.gif ir aš niekaip negalėčiau įsivaizduoti, kaip 21 ir daugiau vienos grupės vaikų turėtų valgyti grupėje? nors yra ir grupėje valgyklėlė, na stovi toks staliukas gali susėsti manau daugų daugiausiai 10 vaikų, tai jie ten tik arbatėle geria. thumbup.gif

QUOTE(ingauk @ 2010 01 06, 22:20)
o tai kur turetu jie valgyt  g.gif  ir kaip suprantu jau per dideli jie valgyt grupej  g.gif
nereikia net valgykleles kad parsinestu virusus namo  mirksiukas.gif  uztenka kad pabandrauja ir lauke (aisku cia kalbu apie rudens laika )  mirksiukas.gif

va čia aš pilnai sutinku thumbup.gif , prie ko čia valgykla jug ir pačioj grupėj galima užsikrėsti mes irgi buvom užsikrėtę vėjaraupiais, jug ir lauke galima užsikrėsti net parduotuvėj galima užsikrėsti verysad.gif ir tai dar labai priklauso nuo vaiko, jei jis linkęs sirgti, tai ir mažiausios bakterijos užtenka kad susirgtų, na mes jau lankom rūtą 3 metus, ir nei karto nebuvom susirgę nei angina nei kuo kitu(išskyrus vėjaraupiais) thumbup.gif thumbup.gif nors ir einame į valgyklą ir į lauką ir kur kitur.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo snieguoliuke_123: 06 sausio 2010 - 21:26
QUOTE(cobyte @ 2010 01 06, 19:08)
tai as kazka ne taip supratau ar kaip cia yra,as galvojau kad grupe turi valgyklele,ar puse darzelio sueina i viena valgykla kaip mokykloje? g.gif

Na - taip - yra viena valgykla, ten vaikai eina valgyti pagal nustatytą grafiką.
Dėl draudimo valgyti grupėse - kiek teko kalbėti su auklėtojomis - tai jau Higienos centro draudimai. nes grupėse draudžia turėti bet kokio maisto, net atsigėrimo (žinoma, to mažai kas paiso), ir kai ateina tikrinti - viską suslepia, kad nei obuolių, nei arbatos, nei sulčių - nieko nebūtų grupėje.
Atsakyti
QUOTE(Vilusa @ 2010 01 06, 23:38)
Na - taip - yra viena valgykla, ten vaikai eina valgyti pagal nustatytą grafiką.
Dėl draudimo valgyti grupėse - kiek teko kalbėti su auklėtojomis - tai jau Higienos centro draudimai. nes grupėse draudžia turėti bet kokio maisto, net atsigėrimo (žinoma, to mažai kas paiso), ir kai ateina tikrinti - viską suslepia, kad nei obuolių, nei arbatos, nei sulčių - nieko nebūtų grupėje.

ištikrųjų vienas pliusas tikrai yra, nes grupėje žaidžia, dulkias kelia lakstydami ir visa kita, o valgykloje švaru, pavalgo ir išeina. šeip tai tų draudimų labai daug yra, auklėtojos visus minkštus žaislus išnešė nes negalima laikyti grupėje, keistai čia g.gif schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(snieguoliuke_123 @ 2010 01 06, 21:57)
ištikrųjų vienas pliusas tikrai yra, nes grupėje žaidžia, dulkias kelia lakstydami ir visa kita, o valgykloje švaru, pavalgo ir išeina. šeip tai tų draudimų labai daug yra, auklėtojos visus minkštus žaislus išnešė nes negalima laikyti grupėje, keistai čia g.gif  schmoll.gif

na taip - negalima nei minkštų žaislų, nei džiovintų gėlių (žolių) - nes renka dulkes, negalima gyvų gėlių, negalima šildytuvų (bet oro temperatūra turi būti 22C, tik kaip tai padaryti?), dar kažko negalima...
Nes kai laukia reido iš Higienos - vos ne pusė daiktų iš grupės dingsta, bet vistiek dar gauna už ką nors surašytą aktą... Todėl - dažniausiai - tėvelių net neapsunkina aiškinant ko negalima, auklėtojos tyliai susitvarko taip, kad ir vaikams būtų gerai ir tikrintojai nekibtų...
Atsakyti
QUOTE(Vilusa @ 2010 01 06, 21:38)
Na - taip - yra viena valgykla, ten vaikai eina valgyti pagal nustatytą grafiką.
Dėl draudimo valgyti grupėse - kiek teko kalbėti su auklėtojomis - tai jau Higienos centro draudimai. nes grupėse draudžia turėti bet kokio maisto, net atsigėrimo (žinoma, to mažai kas paiso), ir kai ateina tikrinti - viską suslepia, kad nei obuolių, nei arbatos, nei sulčių - nieko nebūtų grupėje.

ir daugiau nei pusė darželių jo nepaiso? ir dargi gimtadienius švenčia su sausainukais ir vaisiais? bigsmile.gif
Papildyta:
Snieguoliuke - elementariai - grupėje mažesnis kiekis vaikų, reiškia ir virusų. Yra skirtumas, ar vaikas bendrauja su 20 vaikų, ar su 100 vaikų, o reiškia ir jų virusų.
Atsakyti
QUOTE(gb78 @ 2009 11 25, 19:20)
Lankome Žilviną. Darželis nerenovuotas, lauke žaidimų aikštelė gal 30 metų senumo, bet labai tvarkinga tiek lauke, tiek grupėse. Mes pačių mažiausiųjų grupėje. Ugdo ir užiminėja puikiai, maistas geras. Nekeisčiau į jokį renovuotą smile.gif Mano manymu, psichologinis klimatas ir požiūris į vaiką žymiai svarbiau už patalpų ir aplinkos grožį ar modernumą.


Ir aš norėjau pakeisti darželį, pereiti į Žilviną, bet lopšelyje nebuvo vietų. Bet kaip keista - Žilvitis renovuotas, dar bus renovuojamas (kiek girdejau), o lopselyje vaikuciu yra ant ribos. Žilvinas - senas darželis, vedėja sakė, kad tikrai negaus pinigų renovacijai, jau keleri metai kalbama apie jo uždarymą - sausakimšas, negalima papulti. Tai jau tikrai ne langai ir stogai viska lemia, o žmonės.
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2010 01 07, 10:55)
ir daugiau nei pusė darželių jo nepaiso? ir dargi gimtadienius švenčia su sausainukais ir vaisiais?  bigsmile.gif
...


O ko dabar puolate? g.gif
Aš tik konstatuoju faktą, kaip yra mano mažosios darželyje.
Gal tiems darželiams, kur statyti seniau ir neįrengtos valgyklos, yra nustatytos kitos higienos normos. Apie tai ir klauskite Higienos centre.
Aš tik matau, kas būna mūsų grupėje prieš tikrintojų "vizitą", ir su kai kuriais reikalavimais auklėtojos supažindina.
O kad dauguma nesilaiko - irgi faktas, nes - daug dalykų, kurių reikalauja, ugdymo įstaigos praktiškai įgyvendinti negali, kaip ir pvz. su grupės oro temperatūra.
O dėl gimtadienių - tai vienareikšmiškai - yra pažeidimas, bet auklėtojos atsiranda dviprasmiškoje situacijoje - ar neleisti vaikams per gimtadienio šventę smaguriauti (ir pyktis su tėvais), ar rizikuoti, kad kažkas apsirgs, pasiskūs ir jos bus nubaustos.
Man irgi nepatinka, kai mano vaikas valgo kažkieno atneštą neaiškios kilmės maistą, bet kalbantis ir derinantis su auklėtojomis, kitais tėvais - atrandi mažiausiai rizikingą kompromisą.
Bet - tikimybė apsirgti - vistiek lieka.
O dėl vaikų ir virusių kiekio grupėse - viskas labai reliatyvu.
Man kvailokai skamba, kai gripo epidemijos metu vaiko neveda į darželį, kad neužsikrėstų, bet su juo išmaišo visas parduotuves, pabuvoja Babilone (nes neturi su kuo vaiko palikti)... Rezultatas - vaikas mėnesį nėjo į darželį, bet "būdamas namie" apsikrėtė kiaulių gripu, pragulėjo dvi savaites ligoninėje su komplikacijomis.
Ir "kas galėtų paneigti", gal ėjęs į darželį ( ne laiką leidęs maximose) jis būtų neapsirgęs?
BET - čia kiekvieno iš tėvų asmeninis pasirinkimas, kaip ir požiūris į gyvenimą, vaikų auklėjimą ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Vilusa @ 2010 01 07, 14:58)
Bet - tikimybė apsirgti - vistiek lieka.
O dėl vaikų ir virusių kiekio grupėse - viskas labai reliatyvu.
Man kvailokai skamba, kai gripo epidemijos metu vaiko neveda į darželį, kad neužsikrėstų, bet su juo išmaišo visas parduotuves, pabuvoja Babilone (nes neturi su kuo vaiko palikti)... Rezultatas - vaikas mėnesį nėjo į darželį, bet "būdamas namie" apsikrėtė kiaulių gripu, pragulėjo dvi savaites ligoninėje su komplikacijomis.
Ir "kas galėtų paneigti", gal ėjęs į darželį ( ne laiką leidęs maximose) jis būtų neapsirgęs?
BET - čia kiekvieno iš tėvų asmeninis pasirinkimas, kaip ir požiūris į gyvenimą, vaikų auklėjimą ir pan.

aš čia visiškai sutinku su šios mamos nuomone, smile.gif nes man irgi keistai artodo, kad per epidemiją vaiko į darželį neveda kad užsikrėstų, o po miestą ir parduotuves vaikšto, tai logikos čia tikrai nėra
Atsakyti
QUOTE(Vilusa @ 2010 01 07, 12:58)
O ko dabar puolate? g.gif
Aš tik konstatuoju faktą, kaip yra mano mažosios darželyje.
Gal tiems darželiams, kur statyti seniau ir neįrengtos valgyklos, yra nustatytos kitos higienos normos. Apie tai ir klauskite Higienos centre.

nugis nepuolu... tik nemanau kad auklėtoja melavo, leisdama nešti sausainukus arba vaisius gimtadieniui, ji aiškino, kad neglaima tik tortų.

p.s. mano vaiko darželis - vienas naujausių mieste. valgyklos nėra, vaikai valgo grupėse.
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2010 01 07, 13:17)
...tik nemanau kad auklėtoja melavo...

Čia auklėtojos nemeluoja - jos ieško kompromisų daug neaiškindamos apie tai, ką jos turi teisę leisti ar ne. Jos pačios apsidraudžia nuo didesnės rizikos, neleisdamos nešti torto. Tik tiek.
.........
kam įdomu - radau higienos normas http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2= galite pastudijuoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilusa: 07 sausio 2010 - 14:02
As nemanau,kad kita mama i darzeli nestu netinkama maista g.gif (cia apie gimtadienius). Juk mes visos esam mamos ir nesam ne del kitu vaiku, o ir del savo vaiko! Ir visos nesam,kas tinkama vaikams,kas sviezia!
Papildyta:
Vilusia nemanau,kad yra mamu ,kurios nestu neaiskios kilmes maista i darzeli, nes ir jos vaikas valgo ta pati maista! g.gif
Atsakyti
QUOTE(krissp @ 2010 01 07, 20:05)
As nemanau,kad kita mama i darzeli nestu netinkama maista g.gif (cia apie gimtadienius). Juk mes visos esam mamos ir nesam ne del kitu vaiku, o ir del savo vaiko! Ir visos nesam,kas tinkama vaikams,kas sviezia!
Papildyta:
Vilusia nemanau,kad yra mamu ,kurios nestu neaiskios kilmes maista i darzeli, nes ir jos vaikas valgo ta pati maista! g.gif

butent, nes ir tas pats vaikas gali apsirgti juk drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti