Įkraunama...
Įkraunama...

Keratokonusas

4u.gif Ar yra šiame forume sergančių šia liga? Kažkaip nelabai daug yra lietuvių kalba info apie šią ligą, o ir sergantys nelabai pasireiskia interneto platybese smile.gif Būtų įdomu pasidalinti patirtim, vargais, gydymo metodais. Gal yra išbandžiusių cross-linking operaciją?
Atsakyti
Atsiliepkit, keratokonusai lens.gif
Atsakyti
unsure.gif
Atsakyti
Laba
Turim tokį reikalą
Dešinė jau -3, kairė -1,5 smile.gif
Diagnozuota 1,5 metų.
Grubiai, viena akis veža visa vaizda smile.gif
Koreguoju kietu lešiu arba akiniais.
Lešis užknisa smile.gif nors vaizdelį padaro puikų
Bet priprast sunkoka, tas pat kaip žvyro į akis prisivarius.
Mėnesį pasikankinus, naudoju tik retais atvejais.
Kiek suprantu Lietuvoj cross-linking daro tik "Akiu ligu klinika"
Informacijos lietuviškai = 0. tik pas tuos kas daro smile.gif anksčiau paminėti.
Aprašyme viskas labai jau gražiai, bet nesinori užsirauti ir pamest vaizdelį.
dabar bent plaukia smile.gif kontųras
Ta pati mintis kamuoja, ar cross-linking turi efektyvumą.
Klausimas kiek Lietuvoj padaryta operacijų ir kiek kam padėjo.
Statistikos neradau.
Prieš pusę metų buvau rades net kainas, dabar net to nėrandu. Krizė... bijo rodyt smile.gif

Man kai diagnozavo, siūlė važiuot į Ryga, ten kažkoks profesorius yra, sako specializuojasi tame.

Pas mumis turbūt per maža paklausa

P.S čia iš žmonos accaunto su jos žine, bo tingiu registruotis smile.gif


Atsakyti
Sveiki. Prisijungiau, nes noriu rasti bendraligonių. Keratokonusas pasirodo yra sunki liga. Sergu jau 20 metų. Linzių nešioti negaliu, nes akys pūliuoja, niežti, rausta ir t.t. Gal jūs žinote kur pritaiko geresnes linzes? Man tai rinko Vilniuje Santariškėse. Šiuo metu regėjimas visai nekoks, tai nustatė neįgalumą. Kaip jums, bendraminčiai?
Atsakyti
QUOTE(Sara33 @ 2009 07 16, 00:23)
Laba
Turim tokį reikalą
Dešinė jau -3, kairė -1,5 smile.gif
Diagnozuota 1,5 metų.
Grubiai, viena akis veža visa vaizda smile.gif
Koreguoju kietu lešiu arba akiniais.
Lešis užknisa smile.gif nors vaizdelį padaro puikų
Bet priprast sunkoka, tas pat kaip žvyro į akis prisivarius.
Mėnesį pasikankinus, naudoju tik retais atvejais.
Kiek suprantu Lietuvoj cross-linking daro tik "Akiu ligu klinika"
Informacijos lietuviškai = 0. tik pas tuos kas daro smile.gif anksčiau paminėti.
Aprašyme viskas labai jau gražiai, bet nesinori užsirauti ir pamest vaizdelį.
dabar bent plaukia smile.gif kontųras
Ta pati mintis kamuoja, ar cross-linking turi efektyvumą.
Klausimas kiek Lietuvoj padaryta operacijų ir kiek kam padėjo.
Statistikos neradau.
Prieš pusę metų buvau rades net kainas, dabar net to nėrandu. Krizė... bijo rodyt smile.gif

Man kai diagnozavo, siūlė važiuot į Ryga, ten kažkoks profesorius yra, sako specializuojasi tame.


Sveiki sunglasses2.gif
As galvojau galvojau ir surizikavau. Taigi turiu viena aki po crosso. Uzsirauti man irgi nesinorejo, bet... vaizdelis jau buvo iki to pamestas doh.gif Buvau eilinis trumparegis su -7 nuo vaikystes taigi tikrai nepajutau kada pas mane atsirado ta bjaurastis. Tiesiog ir taip niekad nemaciau puikiai. Lankydavausi pas okulista nazdaug kas pora metu. Tai visko gali buti, kad pradzia keratokonuso net nebuvo diagnozuota. O pablogejimas ivyko gana staigiai-pajutau, kad su akiniais neiziuriu viena akim kas kompe, knygoj parasyta doh.gif Kadangi padetis blogejo, o ragenos sluoksnis buvo ribinio storio-ryzausi crosui Vilniuje. Kaip butu buve, jeigu vaziuociau kazkur i uzsieni g.gif geriau-blogiau? Nezinau.
Kol kas lesiu nebandau, siaip ir ankstoka dar po crosso, antras dalykas-issisuku dar siaip ne taip. Nes irgi galima sakyti viena akis veza visa vaizda. Tik neramu del to, kad ir ta geresne akis juk kazkada prades bloget unsure.gif Na, tikiuosi kuo veliau.

QUOTE(raivi @ 2009 08 23, 15:22)
Sveiki. Prisijungiau, nes noriu rasti bendraligonių. Keratokonusas pasirodo yra sunki liga. Sergu jau 20 metų. Linzių nešioti negaliu, nes akys pūliuoja, niežti, rausta ir t.t. Gal jūs žinote kur pritaiko geresnes linzes? Man tai rinko Vilniuje Santariškėse. Šiuo metu regėjimas visai nekoks, tai nustatė neįgalumą. Kaip jums, bendraminčiai?

Taip liga savotiskai slyksti unsure.gif Nors pati nenesioju,bet praktiskai is visu aplankytu gydytoju girdejau, kad Santariskese tos linzes nera geros, t.y jos orui nepralaidzios. Zinoma kai kuriems jos tinka, be to-nemokamos. Geresniu vaziuoja zmones i uzsieni pritaikyt. Ir toj pacioj Latvijoj ir Lenkijoj. Ten specializuoti kabinetai parenka ir uzsako is uzsienio. Zinoma galima vaziuoti dar toliau, esme ta, kad lesiu kainos yra labai labai nemazos, o dar konsultacijos, keliones islaidos.

Siaip REGOS optikoje konsultante sake, kad jie jau irgi pritaiko ir uzsako lesius keratokonusui. Netgi kainas man susake is kainyno ( nepamenu, bijau pameluot, nes tu kainu ivairiu visur esu ziurejus uzsieniuose, atrodo apie 700 lyg pora) Bet kai klausiau tai sake, kad tokios konsultacijos tik Vilniaus "Regoje" Reiktu skambinti ir klausti.
Atsakyti
QUOTE(Liutas2006 @ 2009 10 05, 11:22)
Siaip REGOS optikoje  konsultante sake, kad jie jau irgi pritaiko ir uzsako  lesius keratokonusui. Netgi kainas man susake is kainyno ( nepamenu, bijau pameluot, nes tu kainu ivairiu visur esu ziurejus uzsieniuose, atrodo apie 700 lyg pora) Bet kai klausiau tai sake, kad tokios konsultacijos tik Vilniaus "Regoje"  Reiktu skambinti ir klausti.


o tai kuriam laikui cia tie kietieji lesiai skirti?
as irgi ta liga turiu. pries pora metu atsitiktinai diagnozavo, iki tol galvojau, kad trumparegyste bigsmile.gif
vis skambineja man is akiu ligu klinikos ir ta savo operacija siulo. bet as noriu pradziai i santariskes pakliut...
o gal zinote kaip ten del donorystes? kokios galimybes gauti ragena? kazkaip man labai baisu del sios ligos progresavimo.. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(adaptacijaa @ 2009 10 05, 12:26)
o tai kuriam laikui cia tie kietieji lesiai skirti?
as irgi ta liga turiu. pries pora metu atsitiktinai diagnozavo, iki tol galvojau, kad trumparegyste  bigsmile.gif
vis skambineja man is akiu ligu klinikos ir ta savo operacija siulo. bet as noriu pradziai i santariskes pakliut...
o gal zinote kaip ten del donorystes? kokios galimybes gauti ragena? kazkaip man labai baisu del sios ligos progresavimo.. verysad.gif

Man irgi nepatinka kai ka nors labai siulo schmoll.gif Mano atveju buvo taip, kad as pati rodziau iniciatyva, kazkaip jie manes neagitavo labai smile.gif Zinoma, niekas nepasakys kokios galetu buti ilgalaikes pasekmes cross-linkingo. Dar per trumpai jis isvis daromas pasaulyje,kad tai butu matoma. Bet kaip ir sakiau, mano ragenos storis buvo ant ribos, todel ilgai galvoti negalejau. Kita akis kol kas stabili.
Kol as nusprendziau operuotis, perejau nemazai oftalmologu. Didzioji dalis ju isvis nedaug ka galejo pasakyti apie keratokonusa. Ir ypac apie kazkokias naujoves.
O smagiausia mano istorijoje tas, kad KMUK man nerado sios ligos doh.gif nors turejau 5 tokias pacias diagnozes is kitur. I klausima tai vis del to kodel as ne velnio nematau jie nerado atsakymo, vapejo kazka apie akomodacijos sutrikimus.
thumbup.gif Neabejoju kad kai jau prireiktu persodinimo, tada jie sakytu, o kur jus anksciau buvote doh.gif

Del lesiu paikartosiu, kad kol kas nesu geriausias patarejas, nes ju nenesioju, bet is vienu oftalmologu girdejus, kad jas geriausia keisti kasmet , blogiausiu atveju, kas pora metu. kiti sako, kad galima kad ir 10 metu nesiot. Cia matyt priklauso nuo to kaip ir kiek nesiosime, priziuresime, gamintojo ir. t.t I santariskes buvau skambinus i kontaktiniu lesiu laboratorija uzsiregistruot, bet taip po to ir nenuejau, nes atejo eile crossui rolleyes.gif Pas juos ten sake eiliu nelabai yra, galima pasiskambinus ir ta pacia diena pakliut, jie ten tyrimus padaro ir jeigu norit, gamina lesius.
Del progresavimo ir man baisu g.gif Del galimybes gauti ragena, oftalmologai sake, kad tikrai nera taip baisu ir tos eiles imanoma sulaukt. Skaiciau, kad uzsienyje, pvz kokioj vokietijoj daro privaciai, tada ragena atsirasti gali labai greitai, bet ir kaina blink.gif Desimtys tukstanciu euru. vel bijau pameluot. Tiesa pasakius dabar maziau apie tai skaitau, visa vasara psakabojau ant ineto, besiblaskydama ir info beieskodama. Pagrindine informacija, forumai, atsiliepimai-anglu kalba. ten galima rasti ir klinikas, kainas . Zodziu jeigu jau padetis tikrai liudna, ragena gauti tikrai manau budu yra. Tik tiek kad pats persodinimas irgi kazkiek rizikingas, nors butent persodinimas keratokonuso atveju yra vienas labiausiai pasisekanciu thumbup.gif Aisku net po sekmingo persodinimo regejimas nebus idealus-buna didelio laipsnio astigmatizmas. Aisku laikui begant galbut galima vel kazkaip tas bedas koreguoti.
Atsakyti
Liutas2006, aciu uz atsakyma smile.gif
Atsakyti
QUOTE(adaptacijaa @ 2009 10 05, 15:52)
Liutas2006, aciu uz atsakyma smile.gif

ech, ka ten... blush2.gif Didziaja dali jau pamirsus esu, manau kad jau kazkiek susigyvenau su vaiduokliais, seseliais ziburiukais ir svaigzdutem nuo kiekvienos lempos. Bet nezinau kas bus jeigu taip staigiai kita akis nuvaziuos unsure.gif tada jau be lesiu nei is vietos. Akiniai kaireje akyje jau man neiskoreguoja nieko, visiskai nieko.
Norejau pasakyt, smagu, kad konusu daugiau atssiliepe, bet koks cia smagumas, kad zmones vargsta doh.gif
Saugokit akis
drinks_cheers.gif
Papildyta:
QUOTE(Sara33 @ 2009 07 16, 00:23)

Ta pati mintis kamuoja, ar cross-linking turi efektyvumą.


Ir vargu bau ar suzinosit tongue.gif Tiesiog po proceduros matai taip pat kaip ir pries ja, netgi kazkiek blogiau unsure.gif Esme yra sustabdyme ligos. Tikiu, kad sustabdo. bet taip pat suprantu, kad niekada nesuzinosiu, o gal ir be operacijos butu sustoje. g.gif
Atsakyti
Sveiki,
ir aš turiu šią ligą ... :-( Diagnozavo prieš tris mėnesius, bet vienoje akyje jau buvau pradėjęs jausti problemą prieš kokius 4-5 metus. Akinių neparinkadavo, bet ir nieko doro nepasakydavo.
Siūlė man tą crosslinkingą, net jis man labai kelia abejonių ir štai kodėl:
1. operacijos atlirkamos labai ne senai, pasaulyje apie 5 metai, LT apie 2. Galima sakyti, pasekmės neaiškios visai.
2. Pagal internete matytus operacijos vaizdus, susidaro įspūdis, kad operacije gana nesudėtinga ir trunka neilgai, o pinigus lupa nerealius, bent Akių klinikos kainininkuose bene brangiausia operacija. Nors realiai regėjimo nei kiek nepagerina. Šiuo metu kalba, kad sustabdo apie 80% keratotkonuso atvejų.
3. Atlikus šią operaciją, apie kažkokį ragenos savaiminį atsistaymą nėra ko ir svajoti, kaip sakant fiziškai įsikišta į akį ...
4. Nei vienas oftalmologas neieško ligos priežąsčių, nesakau kad tai lengva ir pan., bet ar daug gydytojų jums rodė pratimus akims stiprinti, surašė koklos dietos jums laikytis ir t.t.?

Toliau mano pamąstymai iš serijos "Viltis miršta paskutinė" :-)

Skaičiau porą straipsnių, kurie suteikia šiek tiek vilties, vienas medicininis, kuriame bandoma nagrinėti keratotkonuso priežąstis, minčių daug, užkibo viena, kad pvz. buvo daromi tyrymai tam tikram skaičiui pacientų ir iš jų 85 procentai turėjo Hepatitą B. Tame strapsnyje pabrėžiama, kad ragena tai oda, o puikiai žinoma, kad jeigu yra problemos su oda, reiškia žmogus turi problemų su imunine sistema...
Antrame straipsnyje žmogus tvirtina pagerinęs keratokonuso būklę laikydamasis specialios dietos ir atlikdamas akių pratimus. Ta dieta tai sveikas maistas (daržovės, daug vandens, žalia arbata, žuvis ir t.t.), o akių pratimai iš Williamo Bates metodikos.

kol kas tiek pamąstymui. Ką manot? gal kas turit panašios info, ar patirties atstatant regėjimą?

Atsakyti
Sveiki 4u.gif O kiek pazenges Jusu konusas?
Papildyta:
g.gif priezastys, priezastys kiek teko girdeti neaiskios g.gif
Apie pratimus ir man butu idomu isgirsti, tokios info neturiu. Kas be ko, sveika dieta turbut gerai visam organizmui 4u.gif Ka dar galima butu padaryti ?g.gif Zinau tik ko nedaryti (pvz nedirbti pasilenkus, sunkiai nekelti) smile.gif

Atsakyti