Įkraunama...
Įkraunama...

Partizanai - banditai ar kovotojai už laisvę?

QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 21, 13:49)
*kodėl jūs taip dabar, kad aš neįsivaizduoju, arba kažą kalbu klišėm?

** Gerai, tai tuos žymiausias mūšius su okupacne kariuomene galit pavardinti, ar tai liks gilia paslaptim nu visų. Ukrainoj gali paklaust kiekvieno ir jie papsakos kur ir kokie mūšiai didesni, mažesni su okupacine kariuomene benderininkai kariavo, o pas mus kaip?

*** Ko taip aršiai pult.

*Atsiprašau, bet frazė: "buvę samdiniai, mažažemiai, pjovėsi su buvusiais ponais" grynų gryniausia klišė blush2.gif .

** Kiek abejoju, ar tikrai " Ukrainoj gali paklaust kiekvieno ir jie papsakos kur ir kokie mūšiai didesni, mažesni su okupacine kariuomene benderininkai kariavo" g.gif . Bet tikiu, kad yra žmonių, žinančių savo istoriją. Tikiuosi, kad ir jums šį tą teko girdėt, bent jau apie Kalniškių mūšį. Kas pasikes, jei dabar pavardinsiu, kiek vyko partizanų susirėminų su kariuomenės, NKVD ir stribų daliniais - pakeisit nuomonę apie partizanus?

***Nesijaučiu ypatingai aršiai puolanti, tiesiog dėstau žinomus faktus blush2.gif . Gal pacituotumėt aršiausias vietas, kad galėčiau pasimokyti ramiau diskutuoti ax.gif .
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2009 07 21, 14:54)
*Atsiprašau, bet frazė: "buvę samdiniai, mažažemiai, pjovėsi su buvusiais ponais" grynų gryniausia klišė blush2.gif .

** Kiek abejoju, ar tikrai " Ukrainoj gali paklaust kiekvieno ir jie papsakos kur ir kokie mūšiai didesni, mažesni su okupacine kariuomene benderininkai kariavo" g.gif . Bet tikiu, kad yra žmonių, žinančių savo istoriją. Tikiuosi, kad ir jums šį tą teko girdėt, bent jau apie Kalniškių mūšį. Kas pasikes, jei dabar pavardinsiu, kiek vyko partizanų susirėminų su kariuomenės, NKVD ir stribų daliniais - pakeisit nuomonę apie partizanus?

***Nesijaučiu ypatingai aršiai puolanti, tiesiog dėstau žinomus faktus blush2.gif . Gal pacituotumėt aršiausias vietas, kad galėčiau pasimokyti ramiau diskutuoti ax.gif .


pasikeis, aš sužinosiu ko nežinau. Samdiniai, mažažemiai yra smotonos laikų dariniai, ne taip seniai varčiau vieno valsčiaus dokumentus, ieškojau pasimetusių giminių šaknų- įdomu buvo. Ir taip ten buvo suskaičiuoti, kas mažažemis, kas samdinys, kiek ten mergų, kiek bernų pasūkininkus. Buvo abai įdomu. Aš nesuprantu kas čia smerktino, kad buvo mažažemių, samdinių. Ar dabar pabandysit pasakyt, kad jų nebuvo.
Atsakyti
http://www.xxiamzius.../istdab_01.html

va radau, o ką partizanai užpuolė ir kaip jie kovojo, kaip nežinojau, taip ir nežinau ir toliau. O man labai įdomu būtų sužinoti. Labai būtų įdomu sužinoti, kodėl nebuvo tarp būrių didesnės ir darnos, kodėl kiekvienas sau buvo didžiausias kovotojas ir partizanas, kodėl buvo taip.
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2009 07 21, 14:54)
Kas pasikes, jei dabar pavardinsiu, kiek vyko partizanų susirėminų su kariuomenės, NKVD ir stribų daliniais - pakeisit nuomonę apie partizanus?




Praktiškai visi tie susirėmimai buvo tada,kai kariuomenė ir NKVD ,stribai apsupdavo ir užpuldavo partizanus. Taigi, nebuvo jiems jokios išeities,turėjo gintis.
Ir kalbos apie kažkokius samdytus provokatorius nerealios.Dar per daug gyvena žmonių,atsimenančių tuos laikus ir pažinojusių beveik visus po kaimus besibasčiusius partizanus. Niekas nepasakoja apie nepažįstamuosius,apsimetusius partizanais.Šitas pasakas dar bus galima sekti šiek tiek vėliau, ateinančioms kartoms,kai jau nebus gyvų liudininkų mirksiukas.gif
Gal kažkur ir buvo bandoma tokia taktika,bet manau,kad tai buvo vienetiniai atvejai.
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2009 07 20, 23:28)
Patriotų partizanų nieks netrėmė, juos šaudė arba sodino į kalėjimą, trėmė mokytojus, gydytojus, turtingesnius ūkininkus, kartais ir visai beturčius, su naujagimiais ant rankų ir  aklais karšinčiais, ir ne vieną kaimynų šeimą, o tūkstančiais 4u.gif .

Ypatingai slaptosios bylos,uzkulisine politika...-Nera viesinama,isskyrus tai,kas reikia zinoti masems,kurios raso istorija,jausmingai diskutuoja,reaguoja...

Zinoma,sunku buvo tiems,kas "nekaltai" kentejo..
Atsakyti
QUOTE(Bahama mama @ 2009 05 22, 14:14)
nors klausimas skirtas ne man, bet atsakysiu, ka man apie tai mano mociute, jau amzinatilsi pasakojo  rolleyes.gif o pasakojo, kad dienomis ju namus sukuodavo stribai, o nakti is misko atsliauzdavo "misko broliai", reikalaudami maisto, alaus wink.gif vienu ju kaimynu seimos galva issivede nusove laukuose - amzinatilsi diedukas rado ji jau apirusi kazkokiam griovy. Uz ka - neaisku  doh.gif

Tą patį ir mano močiūtės pasakodavo.

QUOTE(emiljana @ 2009 07 14, 16:38)
Partizanai buvo žmonės, kurie kovojo prieš okupantus, jie kovojo už Lietuvos nepriklausomybę, pagarba jiems, pagarba žmonėms, kurie prisidėjo prie partizanų kovos, padėjo partizanams rizikuodami savo gyvybe. Dabartinėje mankurtų priaugintoje Lietuvoje kaži ar atsirastų tokių pagarbos vertų žmonių, kokie buvo partizanai.

Nežianau už ką gerbt žmones žudžiusius kitus nekaltus žmones. Neginu aš ir stribų, jie ir tokie pat buvo.

QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2009 07 14, 17:40)
Keista...Turbūt ne tuos kalbinote. Kiek aš esu kalbėjusi su to meto liudininkais - nei v
Ir kur paskui tuos išlaisvintus dėti ? Atgal parvežti, kad juos tremtų darsyk ? Ar kad stribai vietoj sušaudytų parvežtus ?

Todėl išeitis tėra viena - nesigręžioti į praeitį ir neieškoti, kas ką labiau nuskriaudė.

Kaip kur dėt, į savo būrį priimt, kad kovot padėtų.
Va si šiuo teiginiu pinai sutinku drinks_cheers.gif

Atsakyti
QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 21, 15:17)
va radau, o ką partizanai užpuolė ir kaip jie kovojo, kaip nežinojau, taip ir nežinau ir toliau. O man labai įdomu būtų sužinoti. Labai būtų įdomu sužinoti, kodėl nebuvo tarp būrių didesnės ir darnos, kodėl kiekvienas sau buvo didžiausias kovotojas ir partizanas, kodėl buvo taip.

Jei tau iš tiesų įdomu, paskaityk vieną kitą knygą (kad ir Daumanto "Partizanai", Brazaičio "Vienui vieni", Girniaus "Partizanų kovos Lietuvoje"), jei paprasčiausia logika nepadeda suprasti "kodėl nebuvo tarp būrių didesnės ir darnos, kodėl kiekvienas sau buvo didžiausias kovotojas ir partizanas, kodėl buvo taip."
QUOTE(Daugiaziede @ 2009 07 21, 20:41)
Ypatingai slaptosios bylos,uzkulisine politika...-Nera viesinama,isskyrus tai,kas reikia zinoti masems,kurios raso istorija,jausmingai diskutuoja,reaguoja...

Zinoma,sunku buvo tiems,kas "nekaltai" kentejo..

Ar tikrai masės rašo istoriją? Tavo manymu 300 tūkstančių ištremtųjų nuo naujagimio iki karšinčiaus buvo "kalti"?
QUOTE(Ramunytėė @ 2009 07 21, 20:48)
Kaip kur dėt, į savo būrį priimt, kad kovot padėtų.

Ar tas šeimas sukišt į poros kubinių metrų žemines? Kiek metų juos ten laikyt? kaip užkišt burnas kūdikiams, kad NKVD šukuojant mišką nepravirktų?
Atsakyti
Klausimas,kur det isvaduotas seimas,man isprovokavo kita klausima-kazin,ar visos tos "vaduojamos" seimos butu eje su tais partizanais.. g.gif
Teko skaityt,kad tarp paciu partizanu buvo nemazai konfliktu del plesikavimo,del skirtingo poziurio i viska-is to darau isvada,kad dalis i miskus ejo tikrai ne is idejos.. Ir zude beigi plese kaimynus ne uz kazkokius nusikaltimus,o del asmeniniu antipatiju ar nuoskaudu, pavydo net..
Kiek kalbedavomes su a.a. mociute-jin geriausiu zodziu minejo vokieciu kareivius.. o lietuviski partizanai-pasak jos- savo elgesiu ir metodais niekuo nesiskyre nuo rusiskuju..
Atsakyti
Sita tema, manau, daug galima diskutuoti, o absoliucios tiesios niekada neissiaiskinsime. Visokiu zmoniu buna, buvo visokiu ir tarp partizanu, todel net gyvu liudininku poziuris i juos skiriasi. Mano mociutes du broliai partizanai buvo nusauti. Nuo armijos bego... jauni, issigande, nesuprantantys nei kur eina, nei ko nori. Apie kazkokias idejas ir meile tevynei gal ir negalima ju atveju kalbeti, svarbiausia buvo i rusiska armija nepakliuti. O tokiu daug buvo, bent jau mano mociute taip pasakojo. Dar pasakojo apie partizanus, kurie iseje i miska rado galimybe atkersyti kaimynams, su kuriais stipriai anksciau konfliktavo...
Zinoma, buvo tarp ju tikru idealistu, iki paskutinio kraujo laso atsidavusiu kovai del nepriklausomybes...
Atsakyti
QUOTE(vilnera @ 2009 07 22, 12:59)
Klausimas,kur det isvaduotas seimas,man isprovokavo kita klausima-kazin,ar visos tos "vaduojamos" seimos butu eje su tais  partizanais.. g.gif

Gal ir ne, nes tarp jų pasitaikydavo ir visai prorusiškai nusiteikusių (bej svojich, čtob čiužyje bojalis, pasislėpė kas nors, liko laisvos vietos ir paėmė kaimyną, nesvarbu, kad pats kitus skundė), kurie iki paskutinės minutės negalėjo patikėt, kad ir juos išveš, deja, išvežė...
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2009 07 22, 12:11)
Jei tau iš tiesų įdomu, paskaityk vieną kitą knygą (kad ir Daumanto "Partizanai", Brazaičio "Vienui vieni", Girniaus "Partizanų kovos Lietuvoje"), jei paprasčiausia logika nepadeda suprasti "kodėl nebuvo tarp būrių didesnės ir darnos, kodėl kiekvienas sau buvo didžiausias kovotojas ir partizanas, kodėl buvo taip."




šiaip jau, pradžiai, aš jūsų netujinu, tai būtų gražu ir iš jūsų pusės laikytis to pačio. O toliau, skaičiau aš tas knygas, ir benravau ne su vienu tų kovų dalyvių, bet jie tiesiog vieni kitus paneigia arba užginčija. Kodėl jūs sau darotės išvadas, kad daug žinot tik jūs viena, ir net prielaidos nepadart jog kti gali žinoti nemažiau negu jūs, arba daugiau. Diskusijos apie partizanus, apie partizaninę kovą tai diskusijos apie gyvus įvykius, gyvus žmones. Čia kategorijos tikiu/netikiu kad taip buvo, tai joks įrodymas.
Atsakyti
va čia platesnė Anušausko analizė padaryta

http://www.genocid.l...2/Anusausk1.htm
Atsakyti