Įkraunama...
Įkraunama...

Gydytojo iškvietimas į namus

Sveikos mamytės,

Neseniai įvyko nemaloni ir net siaubinga situacija. Susirgo mano mažoji:sloga, kosulys, aukšta temperatūra. Skambinu į Šeškinės polikliniką, kad iškviesti pediatrą į namus. O man registratūros darbuotoja atsako. Pediatrai dabar į namus nevaikšto, nebent koks ekstra atvejis. Po to paklausė kas atsitiko. Viską papasakojau. O ji man atsako: tai ne ekstra atvejis, galite atvažiuoti į polikliniką, gausit papildomą taloną ir pateksit pas gydytoją. Įdomu, ar dabar visur tokia tvarka, kad 38c - tai visai normali temperatūra. Ir kad turi važiuoti su tokiu sergančiu vaiku ir laukti su papildomu numeriuku?
Atsakyti
QUOTE(TheBest @ 2005 09 08, 14:24)
Sveikos mamytės,

Neseniai įvyko nemaloni ir net siaubinga situacija. Susirgo mano mažoji:sloga, kosulys, aukšta temperatūra. Skambinu į Šeškinės polikliniką, kad iškviesti pediatrą į namus. O man registratūros darbuotoja atsako. Pediatrai dabar į namus nevaikšto, nebent koks ekstra atvejis. Po to paklausė kas atsitiko. Viską papasakojau. O ji man atsako: tai ne ekstra atvejis, galite atvažiuoti į polikliniką, gausit papildomą taloną ir pateksit pas gydytoją. Įdomu, ar dabar visur tokia tvarka, kad 38c - tai visai normali temperatūra. Ir kad turi važiuoti su tokiu sergančiu vaiku ir laukti su papildomu numeriuku?


Taip, šitaip elgiasi ir mūsų gydytoja. Ir einam patys pas ją su temp. iki 38.
O jei temperatūra linksta link 39, tai kviečiam greitąją, pas juos dar patiems eiti nereikia smile.gif
Atsakyti
Mane teisiog siaubas apėmė skaitant tokias naujienas - juk mes irgi šiai poliklinikai priklausome. Tai negi su mažu sergančiu vaikučiu reikia eiti į polikliniką, stumdytis eilėse ir kartu iš jos parsinešti dar keletą ligų iš šalia besistumdančių pacientų?
Jau blogiau ir būti negali. Tai gal iš viso tų valdiškų poliklinikų nebereikia? Juk ir taip vedam vaikus vos ne statistikai - pasverti, pamatuoti, pažymą išrašyti, o esant rimtam atvejui ieškom rimto gydytojo.
Atsakyti
Tiesiog sunku patiketi. Birzeli dar pas mus buvo ateje, o kokia dabar situacija net nezinau. Bet as jiems neateiciau? bash.gif Dar to betruko, kad su karsciuojanciu vaiku as dar grusiuosi i poliklinika. Tikiuosi, kad toks atvejis tik vasaros metu, kai virusu ne taip daug, ziemom sunkiai isivaizduoju tokia situacija, o tokiam Vilniuje neuzteks greituju pagalbu, kai prasideda ligu sezonas.
Atsakyti
Skambinau siandien vel i poliklinika. Tai pasake ta pati - ateisit, gausit talona. Ir daugiau jokiu kalbu. Tik uzsiroviau ant kitos administratores, tai toji bent man nepradejo aiskinti ar musu susirgimas yra extra ar ne. Na dar vakar spejau apsilankyt pas vaiku LOR'a santariskese. Nes pagalvojau, kad musu poliklinikoje dar teks ir pas LOR'a laukti talonelio neaisku kiek.
Atsakyti
Tvarka pasikeitė nuo rugsėjo 1-os d. Ir ne tik vaikų,- sau gydytoją irgi vargiai beiškviesim.
Man asmeniškai baisu. Bet matyt, reikia, kad koks nors vaikas numirtų (neduok, dieve, bet taip išeina), kad ši tvarka būtų peržiūrėta. Arba tokiu būdu nori nuvaryti į bankrotą pirminės sveikatos priežiūros įstaigas, kai jos pradės mokėti kompensacijas už ligų recidyvus. Aš sunkiai įsivaizduoju, kaip žiemą, siaučiant pūgai prie -20 reikės vesti vaiką į polikliniką su 38 lpsn, kad gydytojas jį apžiūrėtų. Savo vyresnėlio, pvz, aš jau seniai nebekiloju (sveria tik per pusę mažiau, negu aš). O su tokia temperatūra jis paprastai jau guli kaip lapas. Į dekį nesusuksiu ir nenunešiu. O pabandyk - aprenk, poliklinikoj - nurenk. Prasistumdyk eilėj. Ypač faina bus per, pvz., gripo epidemiją, kai ateisi tik su angina, o parsineši visą puokštę kitų ligų. Arba - pats pasėsi tuntą virusų, kad nebūtų liūdna vienam sirgti. Juk esant -24lpsn. (berods) į mokyklą mažiams galima neiti, o į polikliniką sergantiems ir su temperatūra - privalu.
Man tik įdomu, kodėl spauda tyli. Ar ministras Padaiga jiems dar neužkliuvo kaip reikiant?

Yra buvęs atvejis rudenį (kai vaiką jau reik aprengt šilčiau), kai mažius, visą naktį prasivartęs lovoje, rytą klykė ir ramus buvo tik vienoje padėtyje - susirietęs ant rankų. Temperatūra buvo normali. Poliklinikoj pasakė - atveskit. O kaip? Klykint vaiką, kol jį aprengsi? Ir kiek tai būtų užtrukę? Žinant mūsiškį - tikrai ne mažiau, kaip valandą. Nekalbu apie tai, kad po to reiktų apsirengti pačiai. Jis visą tą laiką klyktų, išiltų, o juk išnešt - į vėją. Gyvenam Pilaitėj, ten arba vėjas, arba stiprus vėjas. O kaip jį paskui nuvesti, jei jis tik susirietęs į kamuolį ir ant rankų? Reiškia, reiktų nešti.
Ačiū gydytojai - paprašiau asmeniškai, atėjo į namus, išrašė siuntimą į Santariškes..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laiza: 09 rugsėjo 2005 - 08:16
[quote=Laiza,2005 09 09, 07:54]
Tvarka pasikeitė nuo rugsėjo 1-os d. Ir ne tik vaikų,- sau gydytoją irgi vargiai beiškviesim.
Nu sunkiai as isivaizduoju tokia ju tvarka. Dabar kaip dabar, kol silta, dar gali nuvesti, bet kas desis paskui? blink.gif Nemanau, kad pono ministro patvirtinta tokia tvarka pasiteisins, tuoj plustelejus rudeniniams virusams jau isivaizduoju koks samisis kils doh.gif Idomu, kuo cia viskas baigsis, bet rado kur pinigus taupyti. Negi greitajai pagalbai pigiau atvaziuoti, negu priklausanciam tai apylinkei pediatrui ateiti i ta apylinke? Mano drauge issikviete birzelio menesi pas karsciuojanti vaika greitaja pagalba sestadieni diena, tai ji pareiske, ko i poliklinika nesikreipiat, ko mus kvieciat, juk yra budintis gydytojus ir apziures. Noreciau as ta pasikeitusia tvarka paskaityti pati. Kur butu galima rasti?
Atsakyti
Stebuklas ivyko.Siandien patekom pas pediatre. Isivaizduoju as kas bus rudeni. SIAUBAS. Nes siomis dienomis buvo pakankamai silta, pagal viska vaikai nuteretu sirgti kol nera salciu, taciau 11 val. poliklinikoje prie kabinetu buvo pakankamai daug tevu su serganciais vaikais. Ir ka Jus manot kiek is tu sedinciu prie duru, laukianciu savo eiles tevu su savo vaikuciais turejo talona pas gydytoja? O gi nei vienas. Isivaizduokit 6 teveliai arba paaugliai visumoje ir nei vienas neturejo talono, net papildomo. "Smagu"... O kas bus per gripo epidemija pvz. Galima tik isivaizduoti kiek bus zmoniu su taloneliais ir kiek bus laukianciu prie duru be ju. Faktiskai tiems, kas be taloneliu bus neimanoma patekti pas gydytoja tol, kol nepasibaigs eile uzsirasiusiu. Tai taip galima sulaukti gydytojos priemimo valadu pabaigos. Vienu zodziu didziausia betvarke. Bet, matyt, tai kazkam yra naudinga.

Linkiu visoms nesirgti
Atsakyti
Sakote, kad prie gydytojos duru buvo didziule eile ir neaisku kada ka priims. Bet jei tai gydytojai butu reikeje visus aplankyti namie? Keik tam laiko ji sugaistu? g.gif
Gyvenu JAV ir tokio dalyko, kaip gydytojo iskvietimo i namus cia visai nera. Jei susirgo vaziuoji pas savo pediatra ir viskas. Jei jau kazkas labai blogo, tai kvieti greitaja. Bet kviesti greitaja, jei temperatura 39 schmoll.gif . Vis tiek turi vaziuoti pas daktara, arba jei jis nedirba ir tikrai nori, kad kas apziuretu vaziuoji i ligonine.
Atsakyti
QUOTE(Titia @ 2005 09 09, 20:35)
Sakote, kad prie gydytojos duru buvo didziule eile ir neaisku kada ka priims. Bet jei tai gydytojai butu reikeje visus aplankyti namie? Keik tam laiko ji sugaistu? g.gif
Gyvenu JAV ir tokio dalyko, kaip gydytojo iskvietimo i namus cia visai nera. Jei susirgo vaziuoji pas savo pediatra ir viskas. Jei jau kazkas labai blogo, tai kvieti greitaja. Bet kviesti greitaja, jei temperatura 39  schmoll.gif . Vis tiek turi vaziuoti pas daktara, arba jei jis nedirba ir tikrai nori, kad kas apziuretu vaziuoji i ligonine.


Sveikatos apsaugos sistema ir sveikatos prieziura Lietuvoje toli grazu nelygi ir neaisku ar kada bus lygi kaip JAV.
Atsakyti
Ir vis delto kiek gi gydytojas gali per diena aplankyti vaiku namuose ir priimti savo kabinete? Jo darbo diena juk irgi turi pabaiga. Tarkime, kad kabinete priims 20, o aplankyti suspetu tik 10. Tai ka tada daryti likusiu 10 tevams?
Atsakyti
QUOTE(Titia @ 2005 09 09, 19:35)
Sakote, kad prie gydytojos duru buvo didziule eile ir neaisku kada ka priims. Bet jei tai gydytojai butu reikeje visus aplankyti namie? Keik tam laiko ji sugaistu? g.gif
Gyvenu JAV ir tokio dalyko, kaip gydytojo iskvietimo i namus cia visai nera. Jei susirgo vaziuoji pas savo pediatra ir viskas. Jei jau kazkas labai blogo, tai kvieti greitaja. Bet kviesti greitaja, jei temperatura 39  schmoll.gif . Vis tiek turi vaziuoti pas daktara, arba jei jis nedirba ir tikrai nori, kad kas apziuretu vaziuoji i ligonine.

Cia ne Amerika, o be to mums Amerika visai ne rodiklis. Pragyvenimo lygis visiskai kitoks, visai kitokia sistema ten veikia, ir greitoji pagalba visai kitus igaliojimus turi nei pas mus. Situacija: serga vaikas, atvaziuoja greitoji, pirma karta mato mano vaika, apsidraudimui iskart skiria antibijotikus, aisku ne kompensuojamus, nes jie neturi teises kompensuojamu israsineti, ka jie zino kokios rusies antibijotikus vaikas pries tai gaves ir aplamai kazkokia nesamone. O jeigu dar reikalingas nedarbingumo pazymejimas? Kas ji israsines? Tikrai nemanau, kad pasitvirtins tokia tvarka, o ta vadinama "extra atveji" manau, kad tevai surezisuoti nesunkiai ziemos metu gales. Jei temp.39, vaika kamuoja stiprus kosulys, galvos skausmas?
Atsakyti