Įkraunama...
Įkraunama...

Įvaikinimas2

Na kadandi ana tema uzdare del pasiekto max irasu skaiciaus, teko atidaryti nauja, o savo laiskuti kartoju ir cia. Labai lauksim ziniu is geru zmoniu!

***************

Siuo metu esame ivaikinimo procese, laukiame i seima atkeliaujanciu dvieju zuikiu - sesutes ir broliuko. Vaikuciai mazi, pusantru metuku ir dvieju su puse, tad kiekviena diena labai svarbi ju vystymuisi. Kaip ir daugelis, mes tai pat susidureme su biurokratija ir teismu nenoru greiciau spresti sias bylas. Taigi bylos svarstymo laukiame jau menesi ir lauksime dar beveik pusantro. Rasem rastus teisejai, prasem pagreitinti bylos svarstymo laika, rasem teismo pirmininkei, viskas veltui, aiskinama, kad procesiniu nusizengimu neivykdyta. Zinom, kad neivykdyta, bet moralinis klausimas ir ka teismai veikia uz mano mokescius taip pat neaisku, nes didelems ponioms ju interesai ir autoritetas yra auksciau uz augancius vaikus.

Uzmaciau cia forume, kad yra variantas prasyti, kad teismo sprendimas isigaletu skubos tvarka. Butu saunu, jei nereiketu laukti tu 30 d, greiciau pasiimtumem vaiku prieziuros atostogas, nes iki tol tai nei pakartas, nei paleistas - abu esame dirbantys, atostogu skaicius ribotas...

Labai prasyciau, kas su tuo susiduret - atsiliepkit. Mes advokatu gurdriu nesamdem, tvarkomes patys, tai nelabai ismanom, kaip su ta sistema bendrauti ir kur paspausti galima. Kazkaip galvojom, kad cia be dideliu problemu bus, o stai kaip gaunasi schmoll.gif

Jei kas tokio prasymo pvz turi, ar bent galit parasyti, kuom galetumem argumentuoti, ta sprendimo isigalejimo paankstinima, butinai parasykit, butumem be galo dekingi! 4u.gif
Atsakyti
sakykit, o nėra galimybės, kol įvyks teismas ir įsigalios jo sprendimas, pasiimti vaikučių laikinų globėjų teisėmis, mes ir daug kitų taip padarė.
Atsakyti
parasiau i asmenine.
Atsakyti
Julem, kazkaip ten komplikuotai gaunasi. Mums per mokymus labai aiskino, kad cia atskiri dalykai... O beje laikinaja globa ne tas pats teismas paskiria?
Kol kas bandysim suktis su atostogomis, dar ZAIKA2 pora minciu pametejo.
Atsakyti
QUOTE(savjera @ 2009 05 31, 09:35)
Julem, kazkaip ten komplikuotai gaunasi. Mums per mokymus labai aiskino, kad cia atskiri dalykai... O beje laikinaja globa ne tas pats teismas paskiria?
Kol kas bandysim suktis su atostogomis, dar ZAIKA2 pora minciu pametejo.

labai bijau klaidinti, bet mums laikinąjai globai tikrai nereikėjo teismo, VTAT sutvarkė,o tik daug vėliau vyko ir vis dar vyksta visi kiti procesai, bet mes esame kartu, tai nėra ir taip skubu.
Atsakyti
Reiks pasiteirauti VTAT del tos laikinos globos. Labiausiai apmaudu, kad nei viena valdiska institucija, net ir tas pats VTAT nepaaskina normaliai, ka galima daryti ir ko negalima, norint greiciau kartu su vaikuciais buti. Galetu nors per tuos kursus isaiskinti. O dabar susiduri su problema - ieskai pats atsakymu, tada tikriniesi tarnybos visose, kur surauke nosi galva palinguoja ir tiek. Kazkoks pravalas, ir dar uz mano sumokamus mokescius blink.gif rolleyes.gif

Beje, gal kas esat susidure su vaiku perkelimu i busimu iteviu seima bandomajam laikotarpiui? CK toks numatytas, Kadangi mes ten su teiseja nelabai graziuoju, tai atsiusta toki varianta laiske is teismo vos ne grasinimu palaikiau smile.gif Tipo, jus ten labai nesitikekit, mes ir bandomaji galime paskirti...

O is tikruju, kuo tai skiriasi nuo ivaikinimo ir kaip tai keicia situacija?
Atsakyti
mes laikinos globos pagrindu turėjome mažylę namuose iki teismo sprendimo. Ir į darželį leidome. VTAT parašėme prašymą laikinai globai, o jau visos kitas vaiko pasiėmimo į namus detales derinome konkrečiai su globos namais.
Teismo sprendimas, kaip sakė VTAT, beveik visada tokiose bylose įsigalioja skubos tvarka- per 7 dienas, mes irgi nebuvome išimtis. Teismas, nuo kreipimosi į teismą datos, įvyko kažkur per mėnesį. Jokių pakištukų niekam nenešėm.
Atsakyti
QUOTE(savjera @ 2009 05 31, 09:51)
Reiks pasiteirauti VTAT del tos laikinos globos. Labiausiai apmaudu, kad nei viena valdiska institucija, net ir tas pats VTAT nepaaskina normaliai, ka galima daryti ir ko negalima, norint greiciau kartu su vaikuciais buti. Galetu nors per tuos kursus isaiskinti. O dabar susiduri su problema - ieskai pats atsakymu, tada tikriniesi tarnybos visose, kur surauke nosi galva palinguoja ir tiek. Kazkoks pravalas, ir dar uz mano sumokamus mokescius  blink.gif  rolleyes.gif

Beje, gal kas esat susidure su vaiku perkelimu i busimu iteviu seima bandomajam laikotarpiui? CK toks numatytas, Kadangi mes ten su teiseja nelabai graziuoju, tai atsiusta toki varianta laiske is teismo vos ne grasinimu palaikiau smile.gif Tipo, jus ten labai nesitikekit, mes ir bandomaji galime paskirti...

O is tikruju, kuo tai skiriasi nuo ivaikinimo ir kaip tai keicia situacija?


Dėl "valdiškų" institucijų - jos negali patarinėti "kaip greičiau" viską padaryti. Čia tik jums atrodo, kad gerai, kai greičiau. O institucijos tam ir sugalvotos, kad viskas vyktų ... na, normaliai, - visi patikrinti pertikrinti ir t.t.
Kartais atrodo, kad įtėvių kantrybė irgi turi išlaikyti egzaminą.

Jeigu sugalvosite prašyti laikinos globos, kai dokumentai jau atiduoti teismui dėl įvaikinimo- supainiosite visus. Mums taip buvo - nedavė jokios laikinos globos, tik sunervinau visus. Bet leido pasiimti į svečius. Šiaip paprastai būtų neleidę, bet su vaiko sveikata buvo problemų, tai patys pasiprašė kad skubiai paimtume. Bet tai - mūsų istorija.

Beje, minėjote, kad būtinai norite oficialių vaikų auginimo atostogų, - tai kai vaikai svečiuose, - tokių niekas neduoda.
O su teisėjais patarčiau mandagiai ir jų nespausti, aiškinant ką jie turėtų daryti už jūsų sumokėtus mokesčius mirksiukas.gif Jūs šiuo metu nuo jų priklausomi cool.gif Kantrybės, kad ir ką nuspręstumėte 4u.gif
Atsakyti
Tikrai kazkoks kantrybes isbandymas, tik kitavertus, kai matai, kad viskas daroma pabreztinai letai ir neefektyviai, tai liudna darosi.
Del valdisku namu poziurio - nesutinku, kad jie neturetu pateikti informacijos. Taip, tikrinti ir pertikrinti yra ju darbas, bet ir ji reikia dirbti, o ne laukti, kol per duris prades brautis pikti ir nelaimingi gyventojai.

Teiseja, aisku, laikosi proceso ir to neprikisi, taisykles yra taisykles. Bet kodel vieni teisejai panasias bylas isnagrineja per menesi, o kitiems reikia 2.5 menesio?.. Aisku, galbut vieni teismai labiau uzimti, nei kiti, bet negalima atmesti ir to, kad cia jau atsiranda zmogiskasis moralinis veiksnys, tad ir stengiesi toki atrasti ax.gif

Beje, as pirma karta isgirdau, kad tokiose bylose visada pagreitintas teismo sprendimas taikomas. Man atrodo, kad cia velgi nuo teiseju valios priklauso, nes pagal CK yra 30 dienu. Ir taip nustates teisejas velgi bus teisus pagal visas proceduras...
Atsakyti
As paties teismo metu paprasiau, kad sprendimas isigaliotu nedelsiant, nes noriu imti vaiko prieziuros atostogu. Nutartis buvo sakyciau "savotiska": is pradziu parasyta, kad sprendimas isigalioja nedelsiant, o pabaigai dar paliktas sakinys, kad "sprendima galima apskusti per 30 d.". Tai su tokiu dviprasmisku sprendimu laimejau tai, kad darbdavys mane isleido vaiko prieziuros atostogu nedelsiant, bet Sodra ir kitos valdiskos institucijos traktavo, kad sprendimas isigalios tik po menesio...Bet man buvo svarbiau pacios atostogos, o ne ismokos.
Atsakyti
Laba diena,
gal galit man atsakyt kas nors į tokį klausimą,mes su vyru jau kitą savaitę pradėsim kursus, ir dabar nesuprantu ar mums vaikelį siūlys tik išklausius kursus ar gali ir ankščiau? g.gif
Vienu metu vienaip kalba, kitu metu kitaip tai susipainiojau visai doh.gif . Ar tos teisės vaikų mane durnina?
Atsakyti
QUOTE(savjera @ 2009 05 30, 21:10)
Taigi bylos svarstymo laukiame jau menesi ir lauksime dar beveik pusantro. 

Mano supratimu tai gana įprastas terminas. Mūsų atveju teismas irgi įvyko po 2 mėn. nuo popierių teismui pridavimo. Įsigaliojo po 30 dienų, apie skubų įsigaliojimą tuo metu nebuvau girdėjusi, bet man ir nebuvo aktualu, nes vaiką vis tiek pasiėmiau sekančią dieną po teismo (t.y. tas 30 dienų jis buvo svečio teisėmis pas mane). O iki teismo kiekvieną dieną vaikutį lankiau ir tiek, nes irgi bijojau imti atostogų, kai nebuvau tikra kiek laiko viskas užtruks, o turimų atostogų dienos buvo ribotos... Nežinau, man kažkaip labai tie 2 mėnesiai neprailgo, gal per daug laiminga iš viso buvau, kad mano svajonė pildosi, nelabai buvo likę vietos neigiamoms emocijoms smile.gif Ypač kai pagalvodavau, kad po tų kelių savaičių tai jau būsime kartu visam laikui...
Atsakyti