Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas bijo ragauti

Mano sunui greit 2 metukai. Anksciau vadindavau ji tiesiog nevalgiuku, bet dabar man atrodo kad jis turi psichologiniu problemu del valgymo. Pries sueinant metukams, pradejo bijoti paragauti naujo jam maisto ir taip tesiasi iki siol. Vaikas nera parodes noro paragauti to ka valgo tevai, jam neidomu ka valgo jo draugai...Yra tik nedaugelis dalyku ka jis valgo ir daugybe neisbandytu skanestu, jei as gudrauju (pvz bandau i jo megstama jogurta ideti siek tiek varskes) tada prasideda isterijos ir baigiasi nevalgymu.
Viskas butu gal ne taip baisu, bet jis pas mane labai liesas, rubeliai dar tinka tie patys, kuriuos nesiojo budamas 1metu, jei perku ka nors naujo, tai tenka ieskot iki 1metu, o ne pagal jo amziu.
Patarkite, ka daryti. Ar si problema isnyks vaikui augant, o gal veliau bus dar blogiau jei dabar nieko nesiimsiu?
Atsakyti
Sveikute 4u.gif

Pas mus panasi situacija. As irgi is pradziu galvojau kad maniske, matyt, yra nevalgute, bet paskui pamaciau, kad jai tiesiog sunku prisiversti suvalgyti ka nors nauja, jai dar neragauto maisto. Buna, kad kartais ikalbam paragauti, ir jai tai patinka, tada tas patiekalas "oficialiai" buna itraukiamas i mazosios "meniu" bigsmile.gif . Bet taip buna retai verysad.gif Maze turi savo iprastus, uztikrintus patiekalus ir ka nors nauja jai isiulyti buna labai, labai sunku. O kad ir kartais pavyksta, tai tik vienam kartui. Mazoji suvalgo du kasnelius, pasako, kad jai nepatiko ir toliau nebevalgo, grizta prie savo iprasto maisto. Sekmadieni buvo pakviesta i savo darzelio drauges gimtadieni ir vyrui atvaziavus jos is ten pasiimti, drauges mama pasake, kad musiske prie maisto net neprisiliete doh.gif blush2.gif . Ir geda, ir beda. Pasake, kad jai nepatiko maistas. Su vyru itariam, kad matyt, maistas atrode jai neiprastai, todel ji jo net neparagavo. O maisto isvaizdos jai uztenka, nustatyti, ar patiekalas jai patinka, ar ne biggrin.gif Grizus namo, paaiskinom jai, kad labai nemandagu yra eiti i gimtadieni ir net neparagauti maisto (net torto), pasakem, kad kita karta jos visai nepakvies, jei ji tokia isranki.
Siaip, nezinom ka daryti verysad.gif Patarimu girdejom visokiu. Bet labai lengva yra patarti, o labai sunku igyvendinti. Maze visiskai nevalgo pvz. virtu bulviu, ryziu, makaronu. Vienakart ikalbejom ja paragauti makarona, tai galvojom, kad apsivems prie stalo unsure.gif Bandem jai vakarienei duoti tik tai, ka mes patys valgom, o jei atsisakys valgyt, tai daugiau nieko kito neduoti, ir kai isalks, vel pasiulyti to paties. Jeigu atsisakys - tegu eina alkana miegoti. Bet tas budas irgi nepadejo. Maze geriau eis miegoti alkana, bet kazko jai neiprasto, naujo, nevalgys. Be to mums su vyru jau buvo bloga nuo to kasdieninio triuksmo, verksmu, pykciu, kiekviena miela diena, valgant vakariene. Tai dabar, jeigu gaminam ta, kas, zinom, kad jai nepatiks, tai jai gaminam ka nors kita. Tai kol kas ramybe, nors gal ir negerai darom. Bet nezinau ka daryti verysad.gif Tikrai butu gerai, kad, ka nors apie tai zinantys zmones patartu.
Beje, mano mazei 4.5 metuku.
Atsakyti
Sveika.Nu pagaliau panasu vaika atradom. Labai panasiai ir pas mus viskas, tik tiek kad as negaliu gamint visiems ta pati, nes sunui reikia kad viskas butu koses pavidalu, su gabaliukais, bet kaip troskinys, o ne atskiri kasniai. Torto nera ragaves nei vienam gimtadieni, net saldainiu. Nu ne visai panasu i vaika ar ne?
Zadam grize i Lt nueiti pas vaiku psichologa, gal kazka patars. O kiek jusu mazyle sveria? Ar ji normalaus svorio ar irgi miniatiurine? Sekmes jums didziausios, gal su amzium viskas pasikeis. O darzelio maista valgo gerai? Nes as isitikinus kad jei leisciau saviski i darzeli jis ten nieko nevalgytu, geriausiu atveju sausaini arba duonos rieke.
Atsakyti
Sveikios prisijunge thumbup.gif Nepergyvenkit, su laiku padauges valgomu patiekalu, pradziai i pusmeti vienas, po to ziurekit jau du thumbup.gif Mes ir dabar dar darom jei ka ko mazius nevalgo, tai jam atskirai ir tiesiog jau nesuku galvos, nes tiesiog nu ka padarysi, jie tokie "gurmanai" lotuliukas.gif
Atsakyti
Na gal ir teisybe Apus sako?
Maniske dabar, budama 4,5 valgo jau daugiau ir ivairesni maista, negu budama 2 metuku. As irgi viliuosi, kad ateityje situacija dar geres. Jeigu ne, tai tikriausiai bandysim vesti pas vaiku psichologa.
Galiu pasigirti. Vakar buvo mano vyro sesers sunaus gimtadienis ir mazoji suvalge mazyti gabaleli torto. Pirma karta smile.gif

Tiesa, del svorio, vos nepamirsau. Maniskes svoris normalus. Buvau susiradusi svorio lenteles (pagal amziu), tai maniske paciame viduriuke rolleyes.gif

Atsakyti
QUOTE(Germante @ 2009 06 06, 19:08)
Na gal ir teisybe Apus sako?
Maniske dabar, budama 4,5 valgo jau daugiau ir ivairesni maista, negu budama 2 metuku. As irgi viliuosi, kad ateityje situacija dar geres. Jeigu ne, tai tikriausiai bandysim vesti pas vaiku psichologa.
Galiu pasigirti. Vakar buvo mano vyro sesers sunaus gimtadienis ir mazoji suvalge mazyti gabaleli torto. Pirma karta  smile.gif

Tiesa, del svorio, vos nepamirsau. Maniskes svoris normalus. Buvau susiradusi svorio lenteles (pagal amziu), tai maniske paciame viduriuke rolleyes.gif


Norejau papildyti...


I darzeli mes jai dedame namie gaminta maista (dazniausiai sumustinius), gyvename ne Lietuvoje, cia reikia nestis vaikui savo maista i darzeli. Bet ka deti ant tu sumustiniu, tai pasirinkimas irgi nedidelis, nes jeigu ka nors nauja uzdetumem, tai zinau, kad nevalgytu.

Maniske sveria 17 kg.
Atsakyti
Germante, ,tai jusu mazyle normaliai sveria .. Musiskis 4 m. sveria 14-15 tik ..
Su valgymu turim be galo daug problemu nuo pat gimimo.. doh.gif Isiulyt nieko neimanoma.. Gyvas sureliais, bulvem kokiom, jogurtu .. ax.gif Na,a bet as tokia vaikystej buvau, tai belieka islaukt, kol ateis laikas rolleyes.gif
Atsakyti
Keturmecio normalus svoris, kiek pamenu, ir yra mazdaug nuo 14 iki 20 kg. Atrodo, kad taip. Taigi, ir jusiskio neblogas svoris.
Reiktu dar paieskot internete tu svorio lenteliu. As tiksliai nebeprisimenu doh.gif
Atsakyti
Mano 4,5 metu iki siol nevalgo kartu su mumis ir suaugusiuju maisto. Darzelyje vasara dabar kitoj grupej, tai aukletojos stebisi,kad ji taip nieko nevalgo. Mes nieko negalim pakeist, tai bent jau duodu tai ka megsta, kad valgytu.
Na o siaip sveria 17 kg, tai manau,kad normalus svoris. O valgo na is siltu tai pica, makaronai ir koldunai, dar bulfytes free. O taipp tik saltus uzkandzius - suris, surelis, desra, nestle dribsniai su pienu. Is vaisiu tik obuoli ir arbuza. Vat ir visas musu maistas, nes daugiau nieko nepripazysta.
Gerai,kad nors mazasis lyg ir tokiu bedu kol kas neturi. Mielai viska ragauja.
Atsakyti
labas vakaras 4u.gif perskaiciau si tema, apsiraminau ir susirupinau vienu metu doh.gif mano mergaitei 1.10 men, nenori valgyti suaugusiuju maisto, iki siol viska trinu su blenderiu doh.gif apsiraminau, nes paaiskejo ji ne viena tokia tai gal tame nera nieko baisaus, o susirupinau, nes tai gali testis iki 4-5 metu doh.gif frusty.gif
Atsakyti
Na mamytes, snd buvom pas vaiku psichologe, tai sake grieztai nekisti nieko per prievarta, leisti vaikui zaisti su maistu, pagniauzyti rankose, pvz "padeti" mamai daryti kotletus biggrin.gif Dar sake pakankinti neduodant valgyti, galima neduoti iki 3 paru, vaikui nieko neatsitiks, tik smarkiai praalks ir valgys tai kas yra siuloma, tik negalima pasiduoti. Be to maistas turi buti vaikui pasiekiamas, kad uzsimanes pats pasiimtu, nes ne visi papraso, gali tiesiog pamirsti kad nevalges lotuliukas.gif zodziu, kantrybes. Viskas turi buti zaidimo forma, reikia skaiciuoti kasniukus, masina ir garaza zaisti, nu vienu zodziu fantazija pasitelkti. Ir svarbiausia nesinervuoti, nes vaikui persiduoda mamos nuotaika, tai irgi gali buti nevalgymo priezastis!
Atsakyti
pamaciau sia tema ir noriu pasisakyti, nes turiu 12 metu sunu kuris nuo mazens nieko neragauja doh.gif o su metais dar maziau doh.gif kai ejom i darzeli - dedavau savo maista, nes aukletojos prase, visa diena isbudavo alkanas, kai liepiau sumaitinti - apsiveme, tai darzelio maisto i burna neeme, mokyykloje aisku tas pats. Per gimtadienius vaiku - nieko nevalgydavo, zodziu vargas . Dabar jam 12metu- kasdiena desreles su ryziais ir varsketukai, viskas daugiau nieko , nu nebent jo megstamas jogurtas ar sausi pusryciai cinimini su Miau gerimu doh.gif zodziu auga o netobuleja, jau papratau ir nekreipiu demesio. Turiu maziuka kuriam 1,3 metuku tai ir tas nevalgus baisiai doh.gif oi vargas vargelis doh.gif verysad.gif
Atsakyti