Įkraunama...
Įkraunama...

Augintinis su dokumentais ar be jų?

siaip as tai neskirstau suo su dokais ar ne. Vienu atveju gali irodyt kad suo kilmingas o kitu atveju nea.

Vel pasikartosiu, manau, kad forumas yra laisvas ir zmones gali reikstis bet kur ir kalbetis su bet kuo.
Atsakyti
Visų pirma aš pasisakysiu, kad esu už šunis su dokumentais. Tačiau aš turiu vieną teoriją ir norėčiau sužinot žinovų nuomonės ką jie galvoja.

Tarkim aš turiu kalę su dokumentais, bet nevedu jos į parodas (dokumentai tvarkingi, kaip ir įrodymas, kad šuo kilmingas), mano kaimynas turi patiną su juo tokia pati situacija. Taigi abu šunys su dokumentais įrodančiais jų kilmę, tačiau nevedami į parodas. Jeigu nuspręstų juos suleist vaikai būtų be dokumentų ir automatiškai traktuojami kaip neatitinkantis veislės reikalavimų.
Vat čia man yra nesuprantamas dalykas - dauguma žmonių perka šunis ,,tvarkingus'' ir nenori jų vesti į parodas, bet tai juk dar nereiškia, kad jie ir jų šuniukai bus blogi. Gal jie net dar geresni už kai kuriuos parodinius g.gif
Atsakyti
QUOTE(archeologe @ 2009 06 16, 16:39)
Gal jie net dar geresni už kai kuriuos parodinius g.gif

gal. Ir tai įvertina ir aprašo teisėjas. Todėl ir einame į parodas. O gal neatitinka standarto, yra kokių nukrypimų, gal jo psichika silpna. Visą tai ir įvertina teisėjas parodose. Šuo vedamas į parodas nebūtinai yra parodinis smile.gif Jei kalė parodose negauna tam tikro kiekio "l. gerai" ar patinas "puikiai", tokie šunys nėra tinkami veisimui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aidulia: 16 birželio 2009 - 15:56
QUOTE(Aidulia @ 2009 06 16, 17:52)
gal. Ir tai  įvertina ir aprašo teisėjas. Todėl ir einame į parodas. O gal neatitinka standarto, yra kokių nukrypimų, gal jo psichika silpna. Visą tai ir įvertina teisėjas parodose. Šuo vedamas į parodas nebūtinai yra parodinis smile.gif Jei kalė parodose negauna tam tikro kiekio "l. gerai" ar patinas "puikiai", tokie šunys nėra tinkami veisimui.

aišku ačiū už atsakymą aš biški ne taip įsivaizdavau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(archeologe @ 2009 06 16, 17:01)
aišku ačiū už atsakymą aš biški ne taip įsivaizdavau smile.gif

matai, net ir su dokumentais šuniukai, kaip tu vadini "tvarkingi" nebūtinai yra geri reproduktoriai. Jie gali turėti nukrypimų ( nežymių) nuo standarto, gali būti agresyvūs, bailūs. Tam ir yra parodos, kur šuo įvertinamas visapusiškai. Jei nenueisi, nenuvesi šuniuko, nežinosi ar jis tinkamas reproduktorius 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(paggy_bundy @ 2009 06 16, 11:53)
siaip as tai neskirstau suo su dokais ar ne. Vienu atveju gali irodyt kad suo kilmingas o kitu atveju nea.

Vel pasikartosiu, manau, kad forumas yra laisvas ir zmones gali reikstis bet kur ir kalbetis su bet kuo.

Aš šunų irgi nenoriu taip skirstyti:su dokumentais ar be jų.O kaip tavo dabartinis šuniukas?(kiek skaičiau jis pirmas pas tave su dokumentais rolleyes.gif ) smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Aidulia @ 2009 06 16, 18:06)
matai, net ir su dokumentais šuniukai, kaip tu vadini "tvarkingi" nebūtinai yra geri reproduktoriai. Jie gali turėti nukrypimų ( nežymių) nuo standarto, gali būti agresyvūs, bailūs. Tam ir yra parodos, kur šuo įvertinamas visapusiškai. Jei nenueisi, nenuvesi šuniuko, nežinosi ar jis tinkamas reproduktorius 4u.gif


Nu jo teisingai tu čia sakai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(archeologe @ 2009 06 16, 16:39)
Visų pirma aš pasisakysiu, kad esu už šunis su dokumentais. Tačiau aš turiu vieną teoriją ir norėčiau sužinot žinovų nuomonės ką jie galvoja.

Tarkim aš turiu kalę su dokumentais, bet nevedu jos į parodas (dokumentai tvarkingi, kaip ir įrodymas, kad šuo kilmingas), mano kaimynas turi patiną su juo tokia pati situacija. Taigi abu šunys su dokumentais įrodančiais jų kilmę, tačiau nevedami į parodas. Jeigu nuspręstų juos suleist vaikai būtų be dokumentų ir automatiškai traktuojami kaip neatitinkantis veislės reikalavimų.
Vat čia man yra nesuprantamas dalykas - dauguma žmonių perka šunis ,,tvarkingus'' ir nenori jų vesti į parodas, bet tai juk dar nereiškia, kad jie ir jų šuniukai bus blogi. Gal jie net dar geresni už kai kuriuos parodinius g.gif


Kiekvienam žmogui savas šuo yra pats pačiausias, kad įvertint šuns išvaizdą reikalingas ekspertas, to mokomasi, į parodas vedama, kad teisėjai (ne vienas, o keli, tam reikia kelių parodų) įvertintų kiek vienas ar kitas šuo yra artimas ar tokimas nuo standarto, tuo pačiu geras teisėjas duoda rekomendacijas kergimui, į ką reiktų atkreipti dėmesį, ko vengti. Pagal tai atitinkamai renkamas partneris. Juk kaip jūs su kaimynu nustatysit kaip jūsų šunys tinkami vienas kitam? Labai gali būti kad kaip tik užtikrinsit veislei netinkamą bruožą. O kas bus jų vaikai-akla atšaka, nes čia selekcija jau ir sustos, jų anūkai, tik pagal atsklidusias kalbas žinos kas ir akada ką ant ko užkėlė. Selekcija čia sustoja ir toki individai kurie negali palikti veislinių palikuonių turinčių tokią pat galimybę selekciniu požiūriu yra niekas, jie jau ne veislė, o galimybė ją iškraipyti. po tokių "veislinių" kergimų, kur veisliškumą nustato du kaimynai per tvorą greičiausiai gyvenime neskaitę standarto, o tik labai mylintys savo šunis atsiranda sąvokos, kad bet kas turintis stačias ausis yra vokiečių aviganis, riestą uodegą-laika, o mažas ilgas ir trumpakojis-taksas.
Atsakyti
Aš noriu paklausti.Pažįstami turi šunį su dokumentais, bet ar gali jis turėti dokumentus nors yra kurčias?(Turbūt kvailas klausimas tik kažkaip keista, nes atrodo, kad gal neatitinka kokių standartų) ax.gif
Atsakyti
Dokumentai išduodami visiems šuniukams dokumentiniame lizde, jei šuniukas turi kažkokių ydų neatitinkančių standarto jis dokumentus gauna, tik ant jų dedamas štampas-veislės brokas ir jis praranda teisę turėti veislius palikuonis. Jei šuniukas gimė normalus, o po to apkurto dėl kokių šalutinių priežasčių-ligos, traumos tai jis toks pat normalus veisliniu požiūriu kaip ir kiti
Atsakyti
QUOTE(zay @ 2009 06 16, 19:03)
Kiekvienam žmogui savas šuo yra pats pačiausias, kad įvertint šuns išvaizdą reikalingas ekspertas, to mokomasi, į parodas vedama, kad teisėjai (ne vienas, o keli, tam reikia kelių parodų) įvertintų kiek vienas ar kitas šuo yra artimas ar tokimas nuo standarto, tuo pačiu geras teisėjas duoda rekomendacijas kergimui, į ką reiktų atkreipti dėmesį, ko vengti. Pagal tai atitinkamai renkamas partneris. Juk kaip jūs su kaimynu nustatysit kaip jūsų šunys tinkami vienas kitam? Labai gali būti kad kaip tik užtikrinsit veislei netinkamą bruožą. O kas bus jų vaikai-akla atšaka, nes čia selekcija jau ir sustos, jų anūkai, tik pagal atsklidusias kalbas žinos kas ir akada ką ant ko užkėlė. Selekcija čia sustoja ir toki individai kurie negali palikti veislinių palikuonių turinčių tokią pat galimybę selekciniu požiūriu yra niekas, jie jau ne veislė, o galimybė ją iškraipyti. po tokių "veislinių" kergimų, kur veisliškumą nustato du kaimynai per tvorą greičiausiai gyvenime neskaitę standarto, o tik labai mylintys savo šunis atsiranda sąvokos, kad bet kas turintis stačias ausis yra vokiečių aviganis, riestą uodegą-laika, o mažas ilgas ir trumpakojis-taksas.

Aš save ir kaimyną kaip pavyzdį pasakiau neturime mes šuniukų ir taip pati neveisčiau smile.gif Tiesiog norėjau suprasti kodėl būtent reik vest į parodas.
Atsakyti
QUOTE(archeologe @ 2009 06 16, 19:00)
Nu jo teisingai tu  čia sakai 4u.gif

Ir dar vienas dalykas, parodoje sudalyvaves suo ir gaves puikius ivertinimus turi dar pasidaryti testus, na vienoms veislems reikia akiu testo, kitiems- kelio girneles, dar kitiems - displazijos, be testu atsakymu veisimas taip pat draudziamas, nors suo ir su dokais ir gaves labai puikius ivertinimus.
Galima turet ir super thumbup.gif cempiona, bet veisimui jis gali but netinkamas verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liukaliuka: 16 birželio 2009 - 17:19