Įkraunama...
Įkraunama...

Foto technika

smile.gif fotolama teisus, kaip visada - gero fotografo rankose ir aifonas fotografuoja, prastam ir 400 fixų su 8 milijonais filtrų nepadės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sillwio: 08 liepos 2011 - 21:08
QUOTE(wgs @ 2011 07 08, 11:01)
Trumpai ir vaizdžiai apie kai kuriuos filtrus (rusų k.) http://fotogu.ru/basic/163/

aciu labai naudingas straipsnis .
Atsakyti
QUOTE(Can @ 2011 07 08, 22:11)
aciu labai naudingas straipsnis .

Nuo savęs galiu pridurti tai, kad, mano manymu, fotografuojant su skaitmena, naudingas (savo įtaka vaizdui) praktiškai tik vienas filtras — poliarizacinis.
Atsakyti
UV filtro neturiu nei vieno, bet vis pagalvoju mb nupirkti, nes kai jis zuvinuotom rankom viska capina... Dabar ziurineju poliarizuota filtra, nes mazoji sugebejo sutvarkyti viena doh.gif O geros kokybes filtrai irgi turi kaina verysad.gif Linkstu i B+W Kaesemann MRC SLIM Circular Polarizer Filter.
Atsakyti
Na pagaliau turiu nauja fotika! bigsmile.gif Canon 600D (MB pasidave be ilgos kovos... biggrin.gif) Objektyvas - Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM.

Klausimelis - ar naudojate apsauginius filtrus ant savo brangiu objektyvu? Man tai noretusi uzdeti filtra, kad objektyvas netycia nesusibraizytu\nesusiteptu...
Atsakyti
QUOTE(Jurzole @ 2011 07 09, 15:45)
Na pagaliau turiu nauja fotika!  bigsmile.gif Canon 600D (MB pasidave be ilgos kovos...  biggrin.gif) Objektyvas - Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM.

Klausimelis - ar naudojate apsauginius filtrus ant savo brangiu objektyvu? Man tai noretusi uzdeti filtra, kad objektyvas netycia nesusibraizytu\nesusiteptu...

Sveikinu.smile.gif

Naudojam:)
Uv filtrai apsaugo nuo dulkiu ir smulkiu nemalonumu:)
Atsakyti
QUOTE(Alabama @ 2011 07 09, 16:15)
Sveikinu.smile.gif

Naudojam:)
Uv filtrai apsaugo nuo dulkiu ir smulkiu nemalonumu:)

Aciu 4u.gif Eksperimentavau popiet sode, fotografavau geles ir zaidziau su depth of field - kelios nuotraukos tiesiog fantastiskos gavosi, mano senukas tokiu nepadarydavo thumbup.gif

Del filtro ir man atrodo, kad reikia jo - nors kiti sako (internete prisiskaiciau rolleyes.gif), kad atseit perki brangu objektyva su kruva superjautrios optikos, o paskui uzmeti stikla ant jo... barbarizmas, ju nuomone cool.gif Bet as jau tada geriau pabusiu barbare... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Tosk @ 2011 07 09, 11:57)
UV filtro neturiu nei vieno, bet vis pagalvoju mb nupirkti, nes kai jis zuvinuotom rankom viska capina... Dabar ziurineju poliarizuota filtra, nes mazoji sugebejo sutvarkyti viena doh.gif O geros kokybes filtrai irgi turi kaina verysad.gif Linkstu i B+W Kaesemann MRC SLIM Circular Polarizer Filter.

Kokio skersmens?
Papildyta:
QUOTE(Jurzole @ 2011 07 09, 22:13)
Del filtro ir man atrodo, kad reikia jo - nors kiti sako (internete prisiskaiciau  rolleyes.gif), kad atseit perki brangu objektyva su kruva superjautrios optikos, o paskui uzmeti stikla ant jo... barbarizmas, ju nuomone  cool.gif  Bet as jau tada geriau pabusiu barbare...  rolleyes.gif

Šiaip jau teisingai rašo smile.gif UV filtras vaizdui daro tik neigiamą įtaką. Geras mažesnę, prastas didesnę smile.gif
Atsakyti
QUOTE(fotolama @ 2011 07 09, 21:25)
Šiaip jau teisingai rašo smile.gif UV filtras vaizdui daro tik neigiamą įtaką. Geras mažesnę, prastas didesnę smile.gif

Na tai as iskart su klausimu - o kurie filtrai geri? ax.gif Mes parduotuveje prigriebem Hoya filtra, einu aiskintis, ar geras.

Pasitikrinau - liaudis sako, kad geras filtras (Hoya Pro1 Digital UV). Kai kurie netgi teigia, kad nepastebi jokios neigiamos itakos nuotraukos kokybei... g.gif unsure.gif

Siaip ar taip, as negaleciau su neapsaugotu objektyvu fotografuot, man paranoja issivystytu, kad pirstu netycia nebruksteleciau per stikla... man yra pasitaike blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurzole: 09 liepos 2011 - 21:58
QUOTE(Jurzole @ 2011 07 09, 22:49)
Siaip ar taip, as negaleciau su neapsaugotu objektyvu fotografuot, man paranoja issivystytu, kad pirstu netycia nebruksteleciau per stikla... man yra pasitaike  blush2.gif

ir kas nuo to pirsto atsitinka?smile.gif
Atsakyti
QUOTE(brumbrumai @ 2011 07 09, 22:01)
ir kas nuo to pirsto atsitinka?smile.gif

Saipaisi? tongue.gif Riebia deme nuvalyti nuo filtro - no problem. Bet tiesiai nuo objektyvo... man ta mintis kazkaip nea. O kur dar dulkes, smelis, lietus... zodziu, as toj stovykloj, kuri uz filtrus ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurzole @ 2011 07 09, 22:49)
Siaip ar taip, as negaleciau su neapsaugotu objektyvu fotografuot, man paranoja issivystytu, kad pirstu netycia nebruksteleciau per stikla... man yra pasitaike  blush2.gif

Objektyvui nuo brūkštelėjimo pirštu per jo priekinį lęšį tikrai nieko neatsitiks. Pasižiūrėkite šitą video:
http://www.youtube.c...h?v=vzOLbMPe0u8

O dėl gerų filtrų: kaip taisyklė, geri filtrai yra brangūs. Aš naudoju B+W.
Papildyta:
QUOTE(Jurzole @ 2011 07 09, 23:08)
Saipaisi?  tongue.gif Riebia deme nuvalyti nuo filtro - no problem. Bet tiesiai nuo objektyvo... man ta mintis kazkaip nea. O kur dar dulkes, smelis, lietus... zodziu, as toj stovykloj, kuri uz filtrus  ax.gif

Ji visiškai nesišaipo. Kaip dėmę nuvalysite nuo filtro, lygiai taip pat ją nuvalysite ir nuo objektyvo. Galbūt net lengviau, nei nuo filtro.
Atsakyti