manau labiausia reikia žiūrėti į vaiko brandą, ne šiaip sau yra nustatytas 7 m. amžius, o psichologai įrodę kad tai tinkamiausia. ir ne rodiklis kad vaikas moka skaityti, esu susidūrusi su 4 m. vaiku, kuris perskaitydavo paprastus žodžius, bet mąstymas buvo pagal amžių.
Jei vaikas tikrai brandus, galima ir šešerių. Bet motyvas "moka skaityti" brandumo neparodo. Saviesiems jų atžala visada protingiausia. Šiaip nesiūlyčiau skubėti.
Mano mama 40 metų dirbo pradinių kalsių mokytoja. Daug kalbėjom su ja apie tai - 6 ar 7 metų leisti vaikus į mokyklą. Jos numone (pabrėžiu jos) tokiame amžiuje metai vaikui yra labai daug. Per metus vaikai pasikeičia neatpažįstamai, iš visiškų žiopliukų pasidaro protingi žmogeliukai. Ji labai priešinosi tam, kai vienu metu buvo berods beveik privaloma leisti nuo 6 metų. Mokėjimas skaityti- ne rodiklis. Ateina vaikai nieko nemokėdami, o metams baigiantis ne tik išmoksta kuo puikiausiai, bet ir pralenkia tuos mokančius. Bet. Aš pati ėjau nuo 6,5 metų (gimiau sausio mėn.). Susiklostė tokia situacija, kad reikėjo surinkti lietuvišką klasę (gyvenau tokiame rajone, kur lietuviai sudarė mažumą). Mano vienai klasiokei rugpjūčio mėn. suėjo 6, o rugsėjį jau su kardeliais rankose keliavo mokyklon. Ir nieko, baigėm. Mano dukros ta pati situacija buvo- gimusi sausio mėnesį. Ūgiu praaugusi buvo visus bendraamžius ir vyresnius, dar stamboka buvo, gyveno pas senelius pedagogus, tai apie skaitymą ir rašymą patys suprantate...Tiesiog kvaila ją būtų buvę laikyti dar metus. Viena grupiokė mane užsipuolė- ką tu darai- iš vaiko vaikystę atimi. Bet nevaikiška ji buvo visai, su seneliais augusi, pati kaip senė samprotavo. Vat ir leidau 6,5 metų. Ir nesigailiu. Kažkaip anksti ji pas mane bręsta visom prasmėm ir mąsto visai ne kaip 14. Baigė aštuonias, o traukia prie vyresnių draugų.
Leidau tik nuo 7 (lygiai) ir dar pagalvojau, ar nepaskubėjau. Pasitikėjau darželio auklėtojos žodžiais, kad vaikai pasiruošę jau mokyklai. Jos vaikus mato ir palygina kas dieną, įgudusi akis atskiria, kuris dar žiopliukas, o kuris jau subrendęs rimtesniai veiklai.