Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštynų planavimas 2009

Noriu jūsų patarimų dėl krikštynų.

1. Kokias tradicijas galima pritaikyti, jei gyvename daugiabutyje ir neišrina nei vaikiuko krikšto tėvams per langą perduoti, nei medelio neturim kur pasodinti. Kaip suprantu, krikšto mama gali pasiimti šermukšnio šakelę, kad bloga akis nenužiūrėtų. Ąsočio daužymas. Ką jis simbolizuoja? Čia kažkas iš "šukės laimę neša"? Į vaiko batuką dedamas pinigėlis arba druska, koks skirtumas? Ką simbolizuoja krikšto mamos stovėjimas ant kalnelio/akmens? Gal dar kas ką konkretaus galite patarti?
2. Bažnyčia. Kadangi krikštijamas berniukas, tai jį turi laikyti krikštatėvis, bet jei bus labai neramus, tai tiesiog paimti tėvams? Ar krikšto mamai? Ar skraistę reikia laikyti rankoje ir uždėti, kai kunigas pasako, ar kaip? Ir tą skraistę ir žvakę turi laikyti pvz. krikšto mama, kadangi krikšto tėtis laiko vaikiuką? Ar dar buvo jums kokia netikėta situacija bažnyčioj, ką reikėtų žinoti (kokių nors žodžių tarimas ar pan.)?
3. Vaišės. Kada davėt ragaut vaikiuko košelę, saldainius, žaidėt žaidimus, sakėt įžadus, lauke (gamtoj) ar kavinėj? Kaip kavinėj sėdėjot, vaikutis (5 mėn., taigi dar nesėdi) tarp tėvelių, o krikšto tėveliai priešais, ar tėveliai, vaikiukas ir krikšto tėveliai vienoj linijoj, o priešais svečiai (iš viso šiek tiek virš 10). Kada įteikėte dovanas krikšto tėvams, tik atvažiavę į kavinę ar jau po baliuko? Gal turit kokius gražius žodžius (krikšto tėvams ar kt. giminaičiams) kaip šie "Dievas pakėlė vaikutį ir tarė:
- Tavo angeliukas visą laiką kalbėsis su tavimi apie mane ir mokys kelio, kad galėtum pas mane sugrįžti. Netgi jei aš visą laiką busiu šalia tavęs.
Šiuo metu buvo taip gera ir ramu danguje, bet žemėje jau girdėjosi balsai, ir vaikutis paskubomis švelniai paklausė:
- Dievuliau, jeigu jau man reikia tave palikti, prašau pasakyk man kuo mano angelas vardu!
- Tavo angelo vardas nėra svarbus, tu jį tiesiog vadink mamyte..."
4. Baigiamasis akcentas. Jei baigiame apie 17 val., kas būtų įspūdingiau į orą paleidžiami žibintai ar balionai. Kokius žodžius sakote ar kabinate kažką (nes pvz. helio balionai su degančiomis ugnelėmis netinka, nes bus dar šviesu).

Gal kas turėjot panašų scenarijų ir galėtumėte permesti į AŽ ar astos_sakalauskaites@yahoo.com, atsirinkčiau kelias mintis.
Atsakyti
QUOTE(Axxa @ 2009 08 17, 14:31)
Noriu jūsų patarimų dėl krikštynų.

1. Kokias tradicijas galima pritaikyti, jei gyvename daugiabutyje ir neišrina nei vaikiuko krikšto tėvams per langą perduoti, nei medelio neturim kur pasodinti. Kaip suprantu, krikšto mama gali pasiimti šermukšnio šakelę, kad bloga akis nenužiūrėtų. Ąsočio daužymas. Ką jis simbolizuoja? Čia kažkas iš "šukės laimę neša"? Į vaiko batuką dedamas pinigėlis arba druska, koks skirtumas? Ką simbolizuoja krikšto mamos stovėjimas ant kalnelio/akmens? Gal dar kas ką konkretaus galite patarti?
2. Bažnyčia. Kadangi krikštijamas berniukas, tai jį turi laikyti krikštatėvis, bet jei bus labai neramus, tai tiesiog paimti tėvams? Ar krikšto mamai? Ar skraistę reikia laikyti rankoje ir uždėti, kai kunigas pasako, ar kaip? Ir tą skraistę ir žvakę turi laikyti pvz. krikšto mama, kadangi krikšto tėtis laiko vaikiuką? Ar dar buvo jums kokia netikėta situacija bažnyčioj, ką reikėtų žinoti (kokių nors žodžių tarimas ar pan.)?
3. Vaišės. Kada davėt ragaut vaikiuko košelę, saldainius, žaidėt žaidimus, sakėt įžadus, lauke (gamtoj) ar kavinėj? Kaip kavinėj sėdėjot, vaikutis (5 mėn., taigi dar nesėdi) tarp tėvelių, o krikšto tėveliai priešais, ar tėveliai, vaikiukas ir krikšto tėveliai vienoj linijoj, o priešais svečiai (iš viso šiek tiek virš 10). Kada įteikėte dovanas krikšto tėvams, tik atvažiavę į kavinę ar jau po baliuko? Gal turit kokius gražius žodžius (krikšto tėvams ar kt. giminaičiams) kaip šie "Dievas pakėlė vaikutį ir tarė:
- Tavo angeliukas visą laiką kalbėsis su tavimi apie mane ir mokys kelio, kad galėtum pas mane sugrįžti. Netgi jei aš visą laiką busiu šalia tavęs.
Šiuo metu buvo taip gera ir ramu danguje, bet žemėje jau girdėjosi balsai, ir vaikutis paskubomis švelniai paklausė:
- Dievuliau, jeigu jau man reikia tave palikti, prašau pasakyk man kuo mano angelas vardu!
- Tavo angelo vardas nėra svarbus, tu jį tiesiog vadink mamyte..."
4. Baigiamasis akcentas. Jei baigiame apie 17 val., kas būtų įspūdingiau į orą paleidžiami žibintai ar balionai. Kokius žodžius sakote ar kabinate kažką (nes pvz. helio balionai su degančiomis ugnelėmis netinka, nes bus dar šviesu).

Gal kas turėjot panašų scenarijų ir galėtumėte permesti į AŽ ar astos_sakalauskaites@yahoo.com, atsirinkčiau kelias mintis.

na as gal neviska atsakysiu,bet kie zina,tiek:
1.musu krikstasunis gyvena 5 aukste,bet pas tevus virtuves langas iseina i balkona,tai nuotraukose matysis kad tevai atiduoda per langa biggrin.gif
2. berniuka laiko krikstatevis,manau nieko baisaus jei tevai palaikys neramu vaika. O del skraistes,tai man sake,kad pradzioj ja laiko kriksto mama paskui uzdedama vaikiukui.
3. Vaiko kose,duosim kai zaisim zaidima pazadu-ismokysiu. Pazadi-gauni sauksteli paragauti,o paskui jau likuti kas nores islaizys biggrin.gif Kaip suses manau nera labaisvarbu,tik buvau vienose krikstynose,tai krikstateviams liepe susesti labai arti vienas kito ir nepalikti net maziausio tarpelio,tipo kad vaikiukui tarp dantu tarpu nebutu biggrin.gif
4. Manau efektyviau jum butu balionai,nes dar sviesu bus,zibintai nelabai efektyvu.
Atsakyti
QUOTE(Axxa @ 2009 08 17, 15:31)
Noriu jūsų patarimų dėl krikštynų.

1. Kokias tradicijas galima pritaikyti, jei gyvename daugiabutyje ir neišrina nei vaikiuko krikšto tėvams per langą perduoti, nei medelio neturim kur pasodinti. Kaip suprantu, krikšto mama gali pasiimti šermukšnio šakelę, kad bloga akis nenužiūrėtų. Ąsočio daužymas. Ką jis simbolizuoja? Čia kažkas iš "šukės laimę neša"? Į vaiko batuką dedamas pinigėlis arba druska, koks skirtumas? Ką simbolizuoja krikšto mamos stovėjimas ant kalnelio/akmens? Gal dar kas ką konkretaus galite patarti?
Ąsočio daužymas simbolizuoja laimę, lito dėjimas į batuką-kad vaikas nepristigtų pinigėlių, kad jo gyvenimas turtingas būtų; stovėjimas ant kalnelio-kad vaiko dantys stiprūs būtų; Kūmų važiavimas tiesiausiu keliu-kad vaiko gyvenimas būtų sklandus ir tiesus
2. Bažnyčia. Kadangi krikštijamas berniukas, tai jį turi laikyti krikštatėvis, bet jei bus labai neramus, tai tiesiog paimti tėvams? Ar krikšto mamai? Ar skraistę reikia laikyti rankoje ir uždėti, kai kunigas pasako, ar kaip? Ir tą skraistę ir žvakę turi laikyti pvz. krikšto mama, kadangi krikšto tėtis laiko vaikiuką? Ar dar buvo jums kokia netikėta situacija bažnyčioj, ką reikėtų žinoti (kokių nors žodžių tarimas ar pan.)?
šiuo visus dalykus paaiškina kunigas, bent jau mums paaiškino, kai tarėmės dėl ceremonijos, prieš ceremoniją sakė dar viską primins
3. Vaišės. Kada davėt ragaut vaikiuko košelę, saldainius, žaidėt žaidimus, sakėt įžadus, lauke (gamtoj) ar kavinėj? Kaip kavinėj sėdėjot, vaikutis (5 mėn., taigi dar nesėdi) tarp tėvelių, o krikšto tėveliai priešais, ar tėveliai, vaikiukas ir krikšto tėveliai vienoj linijoj, o priešais svečiai (iš viso šiek tiek virš 10). Kada įteikėte dovanas krikšto tėvams, tik atvažiavę į kavinę ar jau po baliuko? Gal turit kokius gražius žodžius (krikšto tėvams ar kt. giminaičiams) kaip šie "Dievas pakėlė vaikutį ir tarė:
- Tavo angeliukas visą laiką kalbėsis su tavimi apie mane ir mokys kelio, kad galėtum pas mane sugrįžti. Netgi jei aš visą laiką busiu šalia tavęs.
Šiuo metu buvo taip gera ir ramu danguje, bet žemėje jau girdėjosi balsai, ir vaikutis paskubomis švelniai paklausė:
- Dievuliau, jeigu jau man reikia tave palikti, prašau pasakyk man kuo mano angelas vardu!
- Tavo angelo vardas nėra svarbus, tu jį tiesiog vadink mamyte..."
4. Baigiamasis akcentas. Jei baigiame apie 17 val., kas būtų įspūdingiau į orą paleidžiami žibintai ar balionai. Kokius žodžius sakote ar kabinate kažką (nes pvz. helio balionai su degančiomis ugnelėmis netinka, nes bus dar šviesu).
Galima paprašyti, kad ant balionų užrašytų po palinkėjimą mažiukui ir paleistų jį į orą.
p.s. sr tiko saldainio popieriukas?

Gal kas turėjot panašų scenarijų ir galėtumėte permesti į AŽ ar astos_sakalauskaites@yahoo.com, atsirinkčiau kelias mintis.

Atsakyti
labutis,
jungiuosi i jusu gretas ax.gif planuoju krikstynas,kurios jau rugsejo 19 d.
Aisku visu pirma - pakvietimai...paskui rubeliu klausimas...dukrytei ,kaip ir viska isrinkau...tik kaip paciai pasipuosti? ar klasikinis kostiumelis nebus peroficialiai ir neiskilmingai?
Atsakyti
[quote=Axxa,2009 08 17, 15:31]
Noriu jūsų patarimų dėl krikštynų.

1. Kokias tradicijas galima pritaikyti, jei gyvename daugiabutyje ir neišrina nei vaikiuko krikšto tėvams per langą perduoti, nei medelio neturim kur pasodinti. Medeli galima pasodinti pas senelius jeigu kaime gyvena 4u.gif
Atsakyti
Kiek daug šį šeštadienį krikštynų 4u.gif Mes ir savo sūnelį krikštysim šį šeštadienį mirksiukas.gif Labai tikiuosi gero oro, o visa kita susirinkau iš šio forumo. Dėkui visoms thumbup.gif

Atsakyti
QUOTE(Axxa @ 2009 08 17, 14:31)
Noriu jūsų patarimų dėl krikštynų.

1. Kokias tradicijas galima pritaikyti, jei gyvename daugiabutyje ir neišrina nei vaikiuko krikšto tėvams per langą perduoti, nei medelio neturim kur pasodinti. Kaip suprantu, krikšto mama gali pasiimti šermukšnio šakelę, kad bloga akis nenužiūrėtų. Ąsočio daužymas. Ką jis simbolizuoja? Čia kažkas iš "šukės laimę neša"? Į vaiko batuką dedamas pinigėlis arba druska, koks skirtumas? Ką simbolizuoja krikšto mamos stovėjimas ant kalnelio/akmens? Gal dar kas ką konkretaus galite patarti?
2. Bažnyčia. Kadangi krikštijamas berniukas, tai jį turi laikyti krikštatėvis, bet jei bus labai neramus, tai tiesiog paimti tėvams? Ar krikšto mamai? Ar skraistę reikia laikyti rankoje ir uždėti, kai kunigas pasako, ar kaip? Ir tą skraistę ir žvakę turi laikyti pvz. krikšto mama, kadangi krikšto tėtis laiko vaikiuką? Ar dar buvo jums kokia netikėta situacija bažnyčioj, ką reikėtų žinoti (kokių nors žodžių tarimas ar pan.)?
3. Vaišės. Kada davėt ragaut vaikiuko košelę, saldainius, žaidėt žaidimus, sakėt įžadus, lauke (gamtoj) ar kavinėj? Kaip kavinėj sėdėjot, vaikutis (5 mėn., taigi dar nesėdi) tarp tėvelių, o krikšto tėveliai priešais, ar tėveliai, vaikiukas ir krikšto tėveliai vienoj linijoj, o priešais svečiai (iš viso šiek tiek virš 10). Kada įteikėte dovanas krikšto tėvams, tik atvažiavę į kavinę ar jau po baliuko? Gal turit kokius gražius žodžius (krikšto tėvams ar kt. giminaičiams) kaip šie "Dievas pakėlė vaikutį ir tarė:
- Tavo angeliukas visą laiką kalbėsis su tavimi apie mane ir mokys kelio, kad galėtum pas mane sugrįžti. Netgi jei aš visą laiką busiu šalia tavęs.
Šiuo metu buvo taip gera ir ramu danguje, bet žemėje jau girdėjosi balsai, ir vaikutis paskubomis švelniai paklausė:
- Dievuliau, jeigu jau man reikia tave palikti, prašau pasakyk man kuo mano angelas vardu!
- Tavo angelo vardas nėra svarbus, tu jį tiesiog vadink mamyte..."
4. Baigiamasis akcentas. Jei baigiame apie 17 val., kas būtų įspūdingiau į orą paleidžiami žibintai ar balionai. Kokius žodžius sakote ar kabinate kažką (nes pvz. helio balionai su degančiomis ugnelėmis netinka, nes bus dar šviesu).

Gal kas turėjot panašų scenarijų ir galėtumėte permesti į AŽ ar astos_sakalauskaites@yahoo.com, atsirinkčiau kelias mintis.


Sveikos, pasisakysiu ir as smile.gif daug skaitinejau, pasisemiau minciu pakrikstijom savo sunu ir patys buvom krikstateviais. Viskas ivyksta naturaliai, maziau stresuot reikia smile.gif
1. Per sunaus krikstynas stovejom tik ant akmenelio, kad dantys butu tvirti. Kai patys krikstijom, dejom pinigeli, kad pinigu nepritruktu gyvenime ir ant akmenelio stovejom. Dar pasinaudojom tradicija dovanoti cukru, kruopas, muiliuka ir ranksluosteli, pintinele i ja kai patys buvom krikstateviai ir sudejom saldainius, pasakem, kad iki velyku brolis ir sese istustins tai turesim kur marguti ideti smile.gif, dar dovanojau vilnones kojines ir angeliuka.
2. Baznycioje, jei krikstyjat berniuka, teoriskai laiko krikstatevis, kriksto mama zvake ir skraiste, mes kai krikstijom mergaite, buvo nerami, tai kunigas pats pasake, kad gali laikyti ir teveliai, nes pas juos geriausiai jauciasi, tik pacio kriksto metu, kai pyle vandenuko atidave man. Taip, kad svarbu jauki silta ceremonija wink.gif
3. Del susedimo, tai reikia susesti taip, kad visiem patogu butu smile.gif mes sventem kaime, tai vaikas tiesiog salia sedejo vezime arba ant ranku, pasikeisdami laikem.
Kosele valgyt saunu uztvirtinant pazadus, bet pas mus gavosi kitaip, kriksto tevai paruose buvo kosele, ir tvirtinom kriksto tevu sveikinimus ir palinkejimus, o mes tuo paciu davem saldainiu uzkasti ir po laikrastuka padalinom. Po to kriksto tevai paruose mum isakymus, mociutem uzduoteles ir dovaneles, tada mes jiem iteikem isakymus ir dovanas, o sakem kazkaip taip ekspromtu, "siandiena prisizadejot padeti auginti ........, kad nepamirstumet ka turit daryti duodam Jums isakymus"o uz tai kad pasizada laikytis dovaneles. Zaidimai irgi eigoj...tiesiog pasakai, kad siulai dabar ta ir ta ir viskas, juk visi savi bus wink.gif
4. Mes leidom balionus, prie ju risom spalvoto popieriaus lapus, ant kuriu visi surase palinkejimus. Atrode thumbup.gif ir didesniems vaikams buvo dziaugsmo smile.gif kitose krikstynose paruosiau buteli, pati apipiesiau, paruosem lapa, visi surasem kuo isivaizduojam mergina uzaugusia, kas norejo palinkejima galejo parasyti, idejom i buteli, uzkimsom, uzliejom vasku ir parasem, kad atidaryti baigus 12 klasiu.

Tai va tiek ideju ir patarimu is patirties:)
Atsakyti
Laba, gal kas turite grazius zodzius dukrytei. Noriu juos irasyti i palinkejimu albuma ( kur sveciai linkes is vardo raidziu) , bet nieko nerandu grazaus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Edita K. @ 2009 08 17, 17:49)
labutis,
jungiuosi i jusu gretas ax.gif planuoju krikstynas,kurios jau rugsejo 19 d.
Aisku visu pirma - pakvietimai...paskui rubeliu klausimas...dukrytei ,kaip ir viska isrinkau...tik kaip paciai pasipuosti? ar klasikinis kostiumelis nebus peroficialiai ir neiskilmingai?

Mano nuomone, klasikinis kostiumėlis tinka, galima papuošalus rinktis efektingesnius, jei kostiumėlis nuobodokas, ir viskas bus liuks mirksiukas.gif Be to, ruduo, linas, kiti lengvi audiniai jau ir nelabai tiktų rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(estetė @ 2009 08 17, 23:04)
Mano nuomone, klasikinis kostiumėlis tinka, galima papuošalus rinktis efektingesnius, jei kostiumėlis nuobodokas, ir viskas bus liuks  mirksiukas.gif Be to, ruduo, linas, kiti lengvi audiniai jau ir nelabai tiktų  rolleyes.gif

thumbup.gif sutinku pilnai su estetės nuomone, manau, kad klasikinis kostiumelis tokiai šventei tikrai tinka, o jei dar papuošalai efektingi tai iš viso thumbup.gif clap.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti