Įkraunama...
Įkraunama...

Dovanojimas (sklypo, buto ir pan.)

Mano vyrui močiutė nori perrašyti žemę blush2.gif Kaip dovaną anūkui.Patarkite prašau nuo ko pradeti tvarkyti dokumentus. aš neturiu jokio supratimo nuo ko pradėt.Nežinau kur pirma reik kreiptis kokie reikalingi dokumentai.Kokia pirma įstaiga kuria reikia aplankyt?Pradet nuo Notaro kontoros ar nuo registru kadastrų g.gif Labai būsiu dekinga už informacija.

QUOTE(soleil @ 2007 04 02, 16:08)
sveika,
eik pas notarus. ten pasakys. ko truksta, a ko ne.
mums liepe plana pasidaryt..

O pas notara man reik ir močiutę vežt?Nes ji labai sena ar gal galima surinkt tokia info ir be jos [na kad be reikalo jos netasyt]
Atsakyti
QUOTE(Shalnaja @ 2007 04 02, 15:22)
O pas notara man reik ir močiutę vežt?Nes ji labai sena ar gal galima surinkt tokia info ir be jos [na kad be reikalo jos netasyt]


pradziai nuvaziuokit be mociutes su visais tos zemes dokumentais kokius turite. jei nieko netruks, jie ten paruos tas visas sutartis, ar kaip ten vadinasi zemes dovanojimo. o tada su mociute atvaziave pasirasysit, uztvirtins ir viskas.
man rodos taip g.gif
Atsakyti
O dabar kaip su notaru g.gif Pas bet kurį galima ar pagal gyvenamą vietą g.gif
Atsakyti
QUOTE(Shalnaja @ 2007 04 02, 19:44)
O dabar kaip su notaru g.gif Pas bet kurį galima ar pagal gyvenamą vietą g.gif


Pas bet kurį notarą, tik pavaldėjimo atveju, reikia pas kokretų eiti, pagal mirusiojo gyvenamą vietą, dar reiks išsiimti iš Kadastro pažymą sandoriui (močiuitei), bet gal tai ir notaras galėtų padaryti (lyg tai dabar ir notarai gali tas pažymas užsakyti).
Atsakyti
QUOTE(Erikomama @ 2007 01 20, 14:06)
pigiausias variantas butu, jei mociute tau parasytu igaliojima tvarkyti visus dokumentus susijusius su zeme, su teise ja parduoti. siuo atveju pati galetum tvakyti dokumentus, pardavineti zeme ir niekur nereiketu veziotis mociutes. dabar jums tereikia su mociute nuvaziuoti pas notara, sudaryi ir pasirasyti igaliojima. si paslauga kainuoja 50lt. mes dabar kaip tik viska tvarkomes smile.gif

As irgi manau kad paprasciausia butu mociutes igaliojima pasidaryt ir viskas.
Pati tik ka susitvarkiau dovanojima thumbup.gif Reikia pasiskambint notarui, telefonu susakys kokiu reikia dokumentu, viena karta ateini ir sumoki uz tas pazymas (70-120 lt, priklausomai nuo skubumo - padaro ilgiausiai per 7 darbo dienas), uz savaites ateini ir pasirasai jau paruosta dovanojimo sutarti.
Dabar beliko i kadastra nueit (dar neissiaiskinau kur ir kaip ir ka ten daryt) ir tada jau galutinai viskas drinks_cheers.gif
Atsakyti
Idomu ar nepareis mokesciai gavus dovanu sklypa, kurio verte yra nemaza. Man irgi reiks dovanojimo reiklus tvarkyt. Sklypas bus su leidimu statytis ukininko sodyba ir pamatais. Gal kas susidure? gal geriau formint pirkima uz simboline suma? Ar dovanojimas? Kokie mokesciai dovanojanciam/parduodanciam ir gaunanciam? VMI amzinai alkana neuzpuls?
Atsakyti
QUOTE(Dario @ 2007 04 23, 21:18)
Idomu ar nepareis mokesciai gavus dovanu sklypa, kurio verte yra nemaza. Man irgi reiks dovanojimo reiklus tvarkyt. Sklypas bus su leidimu statytis ukininko sodyba ir pamatais. Gal kas susidure? gal geriau formint pirkima uz simboline suma? Ar dovanojimas? Kokie mokesciai dovanojanciam/parduodanciam ir gaunanciam? VMI amzinai alkana neuzpuls?

žiūrint kas kam dovanoja.. tėvai vaikams pvz gali dovanot ir jokių mokesčių mokėt nereikia.. jei pvz dovanojama broliui, tada jau brolis turės mokėt procentą nuo turto vertės .. nuo 2006 10 19 neapmokesdinami ir senelių - vaikaičių dovanojimai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo westa: 23 balandžio 2007 - 21:09
QUOTE(Miestiete @ 2007 04 23, 16:31)
As irgi manau kad paprasciausia butu mociutes igaliojima pasidaryt ir viskas.
Pati tik ka susitvarkiau dovanojima  thumbup.gif  Reikia pasiskambint notarui, telefonu susakys kokiu reikia dokumentu, viena karta ateini ir sumoki uz tas pazymas (70-120 lt, priklausomai nuo skubumo - padaro ilgiausiai per 7 darbo dienas), uz savaites ateini ir pasirasai jau paruosta dovanojimo sutarti.
Dabar beliko i kadastra nueit (dar neissiaiskinau kur ir kaip ir ka ten daryt) ir tada jau galutinai viskas  drinks_cheers.gif


Dar pamirsau parasyti, kad antra karta einant pas notara dar reikia virs 100 lt sumoket, uz ta dovanojimo sutarties sudaryma.

Dario, as irgi manau jei tau dovanoja tevai/seneliai, jokiu papildomu mokesciu neturetu but, neverta daryt pirkimo. Procentas nuo vertes eina tik registruojant Registru centre - to mokescio net telefonu man nesugebejo pasakyt, ten atskira skaiciavimo sistema. Sian po pietu vaziuoju i Registrus, jei suzinosiu ka naujo, parasysiu rolleyes.gif
Atsakyti
Dovanos, gautos iš vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių) ir senelių gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamos. Iš kitų asmenų gautos dovanos neapsimokestina tik tuo atveju, jei jų vertė neviršija 7680 Lt.
Pirkti galima už simbolinę kainą, tačiau mokesčių administratorius turi teisę įvertinti, ar kaina atitinka rinkos kainą. O jei neatitinka, gali apmokestinti pagal rinkos kainą, o ne nuo pardavimo kainos.
Atsakyti
Jei negalvojat perparduoti, galit "Dovanotis".
Sėkmės, dovanų gavėjai.
Atsakyti
Sveiki, as ir turiu klausimeli. Seneliai man dovanoja dali savo sklypo. taigi reiketu dalinti sklypa ir uzregistruoti mano avrdu ;/ Patarkite ir padekite ka tureciau daryti is pat pradziu, nes su tokiais reikalais susidurusi nesu tai neisivaizduoju kass kaip vyksta. Sklypas kaune
Atsakyti
Laba diena,
Mane domina toks dalykas, bendras sklypas yra apie 40 aru ir tevai zada padovanoti 10a namuko statybai, sklypas yra gyvenamosios paskirties, detaliojo plano nera.
Klausimas nuo ko pradeti ir kokius poperizmo vargo kelius pereiti norint padalinti sklypa ?
1. Detalus planas (ar bus reikalingas?)
2. Kazkokie sklypo matavimai ?
3. Topo nuotrauka (turbut bus vistiek reikalinga namo statybai)
4. Dovanojimo sutartis
ir t.t
Prasyciau zinancius pakomentuoti, beje ir kokios apytiksles kainos butu visu situ malonumu ?
Atsakyti