Įkraunama...
Įkraunama...

Maitinimas krūtimi

na manau vel reiktu jums priminti:
1. priespienio nei viena mama neturi daug!!nes jis yra riebus labai sunkiai bega, todel vaikiukai turi labai daug traukti kad pritrauktu nors kazkiek;
2. pirmom dienom po gimimo vaiko skrandukas yra vos ne pupeles dydzio, na labai mazas, todel jam nereikia daug valgyti kad pavalgytu, ir is vis vaikas po gimimo gali ilgai isbuti nevalges(na ilgai ne 2 paras bet kokias 6val gal net ir daugiau);
3. labai didele klaida pieno kieki matuoti nusitraukinejant(kaip jau rase mamyte pries tai) as tarkim per viena karta nusitraukdavau kairtais tik pora lasu, kartais 10ml, bet niekad daugiau ir neisejo, na nebent vaikas ilgiau budavo nevalges krutys pritvinkusios pieno tada siek tiek daugiau bet ir tai ne daugiau nei 15- 20ml, ir buvo tokiu momentu kai vaikas daug verkdavo kai vyras ir mama rekdavo ant manes kad kankinu vaika kad jis valgyt nori o as neturiu tiek pieno, bet vaikui buvo diegliukai todel jis ir verkdavo. Vaika reikia sverti pries ir po valgio(velgi kaip rase mamyte pries tai), jei vaiko svoris padidejo reiskia viskas gerai. Ir nereikia visu vaiko asaru nurasyti pienelio trukumui!!!! del vaikiuko asaru jau kalbejom keleta psl atgal, ir kaip atpazinti kad vaikiukui vis del to pienelio per mazai...
4. del speneliu nugriauzimo(man asmeniskai nebuvo nugriauzusi, bet) reikia keisti maitinimo padeti(kai kurios mamos net keturpescios virs vaiko maitina arba 69poza maitina(na cia kad geriau isivaizduotumet kaip:))))) ir aisku reikia ismokti taisyklingai ideti speneli. Dar reiktu zinoti kad vaikas pats taisyklingai pasiimti speneli ismoksta tik apie 2-3 gyvenimo men, todel bent pora men jam reiktu padeti!! ir tada multi mum, arba kiti kremai... po maitinimo nuplauti krutis, be jokio muilo ar dar ko.daryti oro vonias krutims(tik nereikia pamirsti kad krutys budas palaidos tempiasi tad per ilgai nelaikykite nuogu nes nukars:))))) as buvau taip isismaginusi is vis be liemeneles vaiksciojau gal savaitele tai rezultatai jau truputeli matyti:(
5. mamos niekas nesako kad maitinimas yra lengvas dalykas:PP
6. ir dar nelabai supratau, jei jau pienelis bega vos palietus?tai kaip sakote kad jo nera?smile.gif) reiskia jo yra ir nemazai:)
7. mamos laikai keiciasi kas buvo pries 10-15 metu gerai, tas dabar gali buti blogai, ir kvailas tas pasakymas va as uzauginau tiek ir tiek vaiku as zinau, bet juk mokslininkai dirba jie atlieka daug tyrimu ir t.t. kurie irodo kad kai kurie dalykai jau pasene ir buvo daroma neteisingai:)) mano puskes mama juokiasi sako as savo vaikus leidau pas ta pacia gyd kuri dabar priziuri ir dukros vaika, man ji sakydavo kad duociau vaikui manu koses, o dukrai dabar jau sako kad manu koses negalima duoti nes ji alergizuoja... taip kad daugiau skaitykim internete, ir siaip domekimes:)) tik nesakau kad viskas ka musu seneles ar mociutes ar mamos dare buvo blogai:))
na jei dar ka pamirsau tai veliau pridesiu:))
8. jau nescios budamos mamos prisiperka buteliuka, sakydamos o jei pieno nebus!!!na manau kad daro klaida, reikia save itikinti kad jo bus, kaip gali buti kitaip, nes siaip pagal statistika fiziologiskai tik pora % mamu negali tureti pienelio smile.gif) ir kai vaikelis gimsta jei ne duok dieve to pienelio nera juk tevelis ar kitas zmogus gali buteliuka nupirkti:)))


Atsakyti
QUOTE(Engle @ 2009 12 23, 16:29)
Fatimaallaa, apie dudele taikiau eda9 citatoms.  ax.gif


Tai kad visai nieko nematuoju, tik pasakiau, kad nutraukimas pieno neparodo kiek jo ten yra.
O apie Jusu maitinima ar nemaitinima as nieko nesakau.

O siaip vaikai skirtingi. Mano pirmoji papsejo vietoj soskes gal 3 menesius. Jai as ir buvau tikra soske ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eda9: 23 gruodžio 2009 - 19:30
QUOTE(Engle @ 2009 12 23, 15:29)
Fatimaallaa, apie dudele taikiau eda9 citatoms.  ax.gif

na vis tiek nenoriu, kad galvotum, kad as priekaistauju ar siaip noriu idet i savo remus.

QUOTE(vuoga @ 2009 12 23, 18:22)
na manau vel reiktu jums priminti:
1. priespienio nei viena mama neturi daug!!nes jis yra riebus labai sunkiai bega, todel vaikiukai turi labai daug traukti kad pritrauktu nors kazkiek;
4. del speneliu nugriauzimo(man asmeniskai nebuvo nugriauzusi, bet) reikia keisti maitinimo padeti(kai kurios mamos net keturpescios virs vaiko maitina arba 69poza maitina(na cia kad geriau isivaizduotumet kaip:))))) ir aisku reikia ismokti taisyklingai ideti speneli. Dar reiktu zinoti kad vaikas pats taisyklingai pasiimti speneli ismoksta tik apie 2-3 gyvenimo men, todel bent pora men jam reiktu padeti!! ir tada multi mum, arba kiti kremai... po maitinimo nuplauti krutis, be jokio muilo ar dar ko.daryti oro vonias krutims(tik nereikia pamirsti kad krutys budas palaidos tempiasi tad per ilgai nelaikykite nuogu nes nukars:))))) as buvau taip isismaginusi is vis be liemeneles vaiksciojau gal savaitele tai rezultatai jau truputeli matyti:(

noreciau kiek pakomentuoti siuos 2 punktus. teigti, kad visos moteris turi mazai priespienio yra nesamone, nes as asmeniskai esu kalbejusi su keliomis mamomis kurios jo turejo apscia.
o del speneliu nugrauzimo deja ne vien tik problema, kad naijos mamos nemoka gerai ideti speneli, kartais yra patologija, pvz, ploksti ar idube speneliai. deja tokioms motinoms (as esu ju tarpe) tenka tikrai nemazai pasikankinti kol istraukia spenelius. o kai kurios ir visai negali maitinti. deja sis reiskinys ne toks jau retas
Atsakyti
matau uzvire karsta diskusija.isiterpsiu ir as.nepirkau jokiu buteliuku,nes buvau itkejus kad tikrai turesiu pienelio,kadangi supirmu suvargau su misiniaiais ir alergijom.taigi mazylis grauze spenelius iki melynumo o as verkdama kentejau kaip partizane po 2,5 sav mano vaikas tepriaugo100 gr.gydytoja pagazdino kad guldys i ligonine kad privalau misinius duot,issigandau sustresavau,nusipirkau viena dezute(mazaja)misinio primaitinau suejo jiman per 3 dienas pasiguodziau dviem draugem tai jos mane ikalbejo pamirst misini uzsidet antspeni ir maitint tiek kiek mazylis nori,pirma diena vaikas atitrukes nuo papo pasnausdavo vos 10 min ir vel reikalaudavo doh.gif bet praejo kelios dienos ir pamaciau kadmum puikiai sekas valgymai reteja o ir pts pasisotines isspjauna rezultatas per 9 dienas +0,5 kg taigi visdelto reikia tik didelio noro mazos apgaules (cia galvoj turiu anspenius)ir daug kantrybes (+bemiegiu naktu ) ir viskas susitvarko.dabar tik gaila kad su pirmu vaikuciu negavau tokiu patarimu verysad.gif
o del nusitraukinejimu tikra tiesa,vienu kartu nusitraukiu ne daugiau 60 gr,nors kai maziukas valgo jauciu kad jis daug daugiau istraukia. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Fatimaallaa @ 2009 12 23, 21:35)
na vis tiek nenoriu, kad galvotum, kad as priekaistauju ar siaip noriu idet i savo remus.
noreciau kiek pakomentuoti siuos 2 punktus. teigti, kad visos moteris turi mazai priespienio yra nesamone, nes as asmeniskai esu kalbejusi su keliomis mamomis kurios jo turejo apscia.
o del speneliu nugrauzimo deja ne vien tik problema, kad naijos mamos nemoka gerai ideti speneli, kartais yra patologija, pvz, ploksti ar idube speneliai. deja tokioms motinoms (as esu ju tarpe) tenka tikrai nemazai pasikankinti kol istraukia spenelius. o kai kurios ir visai negali maitinti. deja sis reiskinys ne toks jau retas


na tai cia vienetai tokiu, kadangi priespienis yra riebus, daug riebesnis nei pienas tai jo ir nebuna tiek kiek pieno...
taip, kaip matau is cia rasanciu yra, bet as kalbejau tik apie nugriauzima speneliu, o ne apie idubusius, nes apie tai nieko nenusimanau ir neesu maciusi kaip atrodo:)
Atsakyti
Sveikos mamos. Noriu paprasyti gero patarimo ar galu gale i ka reiketu kreiptis.
Situacija tokia: mano mazius apgrauze spenelius. Na vienas, kaip sakau, beveik sveikas. Problema kitame spenelyje, jei ji dar galima taip pavadinti sad.gif Viduryje susidariusi gili zaizda "kaip vulkano krateris" ir jos nesugebu niekaip uzgydyti. Ji dazniausiai dregna, biski su puliais, bet pienas is ten bega. Kokios klaidos padarytos kad taip atsitiko jau nebesvarbu, dabar butu gerai kazkaip bandyt sugyt kad kokia infekcija nepatektu.
Ka as darau: Garmastan, Bepantenas, Multi Mam kompresai, pastovios oro vonios 22 val paroj, bandziau ir dziovinti fenu, naudoju antspenius. Bandziau keleta kartu nutraukinet piena, kad pradetu gyti, bet ji ir nutraukinejant buna dregna kaip ir maitinant, tai skirtumo nera ir vaikas bent jau nerekia. Pienas bega normaliai, bet kiekviena karta maitinimo is sitos kruties laukiu su asarom, nekalbant apie pati maitinima.
Gal kas nors galetu ka nors gero patarti, nes visai nezinau nei ka daryt, nei su kuo pasitart. Is anksto aciu.
Atsakyti
QUOTE(loreta66 @ 2010 01 16, 18:15)
Gal kas nors galetu ka nors gero patarti, nes visai nezinau nei ka daryt, nei su kuo pasitart. Is anksto aciu.


Užsukit į http://www.supermama...hp?showforum=12
Ten daug merginų su patirtimi, pasidalins su Jumis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vuoga @ 2009 12 23, 19:22)
8. jau nescios budamos mamos prisiperka buteliuka, sakydamos o jei pieno nebus!!!na manau kad daro klaida, reikia save itikinti kad jo bus, kaip gali buti kitaip, nes siaip pagal statistika fiziologiskai tik pora % mamu negali tureti pienelio smile.gif) ir kai vaikelis gimsta jei ne duok dieve to pienelio nera juk tevelis ar kitas zmogus gali buteliuka nupirkti:)))

nors ir buvau nusipirkus buteliuka is anksto (buvo akcija, galvojau prireiks kai mazylis bus didesnis arbatytei duot atsigert) bet visa nestuma nuo pat pradzios sakiau, kad ilgai maitinsiu, pienas begs upeliais...labai norejau maitint todel sventai tuo tikejau...taip ir buvo pirmas 3savaites pienas bego per krastus, kol viena diena atsikeliau ryte su guzeliu ant kruties ir 39temperatura doh.gif per para laiko viska numusiau, bet sumazejo pieno, mazyliui kolkas uzteko, turejau ir isbertus speneliusir trukimus, viska gydziau kad tik galeciau maitint... bet tas guzelis ir temperatura kartojosi 4savaites is eiles, kol galiausiai sumazejo pieno visiskai ir jis dingo verysad.gif
Atsakyti
Nieko nera patogiau uz maitinima krutimi.. mums jau beveik 7 men, bet darzoviene valgom tik karta per diena.. o buna dienu, kad ir vien pienuku esam gyvi smile.gif labai dziaugiuosi ir jauciuosi labai laiminga, kad galiu taip lengvai auginti savo kudiki smile.gif Atrodo, galeciau visai kitu maistu nemaitinti.. bet vistiek reikia pratinti. ax.gif
Padariau viena isvada.. svarbiausia isgyventi ir uzsigrudinti pirmus tris menesius .. paskui viskas labai lengva ir paprasta..
Atsakyti
QUOTE(Donatuke @ 2010 01 18, 23:44)
Padariau viena isvada.. svarbiausia isgyventi ir uzsigrudinti pirmus tris menesius .. paskui viskas labai lengva ir paprasta..

man irgi pirmieji 4 menesiai buvo sunkus, o po to viskas labai graziai buvo. net kai dantukai isdygo dideliu bedu neturejau su speneliais. tik kartais krimsteldavo. o dabar tai is viso pasaka. nors jau valgom MP tik 3 kartus - ryte, vakare ir pries pietu miegeli.
Atsakyti
Mangia,

man zinok tas pats. Nuo 2 vaiko gimimo dienos vaikstau ir jauciuos, kaip karvute. Dabar jau trecia savaite, bet vis dar bendrauju su pientraukiu. Tiesiog negaliu nenusitraukinet.. ax.gif krutys sprogsta, skauda. Rodos ir maziukas valgo daug.. ax.gif , duodu jam krutis tiek kiek jis nori, bet kolkas tenka dirbti su pientraukiu.Uzkniso juodai... verysad.gif . Ispradziu visa likusi pienuka nusitraukinejau, nes grese problemos, guzuku atsirado. Nusitraukinejau, o vyras papukus masazuodavo...guzai, kaip ir pranyko, tik va pritvinkusios krutys ir skausmas tebekamuoja. Dabar 3 savaite stegiuosi tik siek tiek nusitraukt, kad galeciau kest...ziuresiu, kas is to iseis. Viliuosi, kad galu gale viskas susitvarkys.. ax.gif , nes kol kas tai trynius gaeciau ismaitint blink.gif biggrin.gif .
Atsakyti
QUOTE(lukosius7 @ 2010 01 20, 17:11)
Mangia,

Dabar 3 savaite stegiuosi tik siek tiek nusitraukt, kad galeciau kest...ziuresiu, kas is to iseis. Viliuosi, kad galu gale viskas susitvarkys.. ax.gif , nes kol kas tai trynius gaeciau ismaitint blink.gif  biggrin.gif .

Bandyk visai retinti nusitraukimus. Nieko naujo nepasakysiu, bet pienelis gaminasi pagal poreiki, taigi jei dar nusitrauki, organizmui duodi signala, kad jo tiek daug reikia, taigi gaunasi uzburtas ratas. Is patirties pasakysiu - nesu nusitraukusi nei karto - is karto buvau pries tai nusistaciusi, nes zinojau, kas po to gaunasi. ir pas mane buvo guzeliu, ir skausmingos, akmenines krutis, ilgiau nepamaitinus pienas savaime tekedavo, taciau viska susitvarkiau masazais duse (pries maitinima), maitinant ir keiciant maitinimo padetis. Pieno siaubingai daug buvo pradzioje, is vienos maitindavau, is kitos begdavo (turejau specialius surinkejus, dar ir db turiu prisisaldzius). Veliau viskas susitvarko, patikek, reikia tik kantrybes. P.s. sekmingai maitinu jau 6 men ir galiu pasakyti nieko nuostabesnio uz tai nera thumbup.gif
Atsakyti