Įkraunama...
Įkraunama...

Maitinimas krūtimi

Sveikos mamytes. Noriu pasidalinti savo patirtimi. pries 6 savaite i pasauli atejo mano mazius. kaip ir daugelis turejau ir as bedu pradzioje. kai grizom po keliu dienu is ligonines pienuko dar neturejau, tik priespienio, ir tai labai nedaug. Buvau tikrai isigandus. Ir cia isisuko mano mama man padeti: vire arbateles begiojo su puodeliais, liepe nusitraukineti priespieni ir kuo daugiau, zodziu iki paskutinio laso. Zinoma kai esi visiskai naujoke siame reikale tai ir stengies patiketi artimu zmogum, kuris isaugino 2 vaikus. Kankinausi taip kokias 3 dienas, nes nutraukineju kelias valandas tik mazius pavalgo ir vel reikia nutraukineti ir taip visa para doh.gif Tik kai priespienis pradejo virsti penu prasidejo tikras kosmaras. Nuo to nutraukinejimo pieno buvo tiek kad ismaitintum dar keleta vaiku, pakilo temperatura nes pradejo penas uzsistoveti, o mama mano vis begiojo su arbata ir vis tvirtino kad nusitraukineti butina ir toliau. meciau as si reikala pasiskaicius super mamoj apie maitinima krutimi - darbo daviau savo angeleliui thumbup.gif po keletos paru viskas susitvarke ir pieno pasigamindavo tiek kiek reikia maziui. Taip kad ir geriausi norai musu mamu kartais iseina ne i nauda. Dabar nusitraukiu tik kai noriu padidinti pieno kieki kai jauciu kad vaikui neuztenka.
Atsakyti
O as maitinu nusitraukinedama, kai tik grizau i ligonines, antra diena jau vyras nupirko pientrauki, nusitraukineju sekmingai iki siol thumbup.gif
Atsakyti
maitinti krutimi tikrai gerai, jei yra pienuko ir jei mama nori 4u.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes! ir man buvo, kad krutys buvo tokios dideles, kad net is miego keldavo skausmas, nes pasisukt negaledavau nuo skausmo, bet tada nusitraukdavau piena issyk, kad nesprogtu, o diena labai sumazinu skysciu kieki, aisku troskulys baisi kancia, bet krutu skausmas ir uzdegimai dar didesne, ir deduosi kopustu lapu kompresa - veikimo mechanizmas naaiskus, bet tikrai padeda nuimti sutinima ir tempima. metodas senovinis bobuciu, bet isbandykit, man padejo mirksiukas.gif beje, kaip deti tuos kopustu lapus: svariais kopustu lapais apdeti kruti (ant spenelio nedet) ir uzsideti liemenuka, arba paprasciau tiesiog i liemenuka prisikloti kopustu. dabar man jau maitinimas tikra pasaka, bet tikrai atkentejau savo, taigi laikykites! kai tik abu su leliuku ismoksit maitintis, surasit savo rezima ir metodus, nukris didelis akmuo smile.gif o nusitraukinet ir as bandziau - beeee kaip nusibodo - pasijunti kaip melziama karve, o ir laiko uzima... uzuojauta melzejoms doh.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes, o ka reikia daryti jei pieno nepakanka? Ar naudojotes kokiais nors budais? Gal valget kokius nors produktus nuo kuriu pienelio daugetu?
Pati neseniai pagimdziau antra vaikeli (pries 12 dienu ax.gif ). Buvo atliktas cezario pjuvis, pienas atsirado 4 para. Dabartine situacija tokia, kad vaika zindau kas tris valandas, o pats zindymas uztrunka 1 valanda, tai gautusi kaip ir kas 2 valandas tik mirksiukas.gif o vakarais mano maziukas vis tiek manes nepaleidzia, vis nori dar ir dar, o pati jauciu, kad pas mane ten tuscia doh.gif doh.gif
geriu daug skysciu po 1.5 ltr vandens per para+ arbata, sriubos. Valgau chalva, geriu kmynu arbata. Tiesiog, daugiau kaip ir nebezinau jokiu priemoniu....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lakštingala: 12 rugpjūčio 2009 - 19:15
Man taip pat buvo sumažėję pienuko. Pasirodo dėl to, kad per mažai ilsėjaus, buvau neišsimiegojus, pavargus. pieno gamybai reikia daug energijos. Kuo daugiau vandenuko, krapų arbatos ir poilsio. o maitini tik iš vienos krūties? kai pritrūkdavo pienuko vienoj krūtį - duodavau ir iš kitos. Paros bėgyje pienuko padaugėdavo.
Atsakyti
labukas visoms,
pasidalinsiu savo patirtim,na gal ne patirtim,bet kaip pas mane buvo.
pas mane nedidele krutine normali,tai kazkaip galvojau,kad neturesiu pienelio,bet...
pagimdziau sunu,kai sutvarke viska atnese ji pas mane ir sako maitink,o ka maitinti kai nera to pieno,nieko tuscia,traukiu traukiu nieko....atejo gydytoja ir sako bandyk turi buti,as duodu kruti suneliui,o jis juk dar negali nei apzioti nei paimti...taip laukiau ir tampiau tas krutis kol atsirado priespienis,na kiek lengviau ant sirdies smile.gif viskas gerai,ir pienelio buvo ir vaikiukui uzteko...tik va treciam menesi is vienos kruties dingo pienelis ir daryk ka nori,pasirodo persalau (visada buvau jautri salciui ne tik ziema,bet ir vasara)...toliau maitinau su viena krutim,taip maitinau iki 1 metu ir 2 menesiu,aisku valgem jau viska kas priklauso,bet papuko vistiek reikejo biggrin.gif dabar esu nestuke.gif ir kazkaip baiminuosi,kad nebutu to,kad neturesiu pienelio,bet gydytoja sako,kad viskas bus gerai ir nera ko nerimauti rolleyes.gif as tik uz tai,kad maitinti leliuka savo pieniuku,bent jau iki 1 metu,jei imanoma ir ilgiau,o kad pieniuko yra tai gerai (suprantu,kad sunku,skauda ir taip toliau),bet linkiu visoms kantrybes ir istvermes maitinant leliukus mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(irmusiux @ 2009 08 12, 20:52)
Man taip pat buvo sumažėję pienuko. Pasirodo dėl to, kad per mažai ilsėjaus, buvau neišsimiegojus, pavargus. pieno gamybai reikia daug energijos. Kuo daugiau vandenuko, krapų arbatos ir poilsio. o maitini tik iš vienos krūties? kai pritrūkdavo pienuko vienoj krūtį - duodavau ir iš kitos. Paros bėgyje pienuko padaugėdavo.

Maitinu is abieju, su viena niekaip savo drakoniuko nepasotinciau. O del krapu arbatos nesu girdejusi, jog ji padeda. Reikes pabandyt mirksiukas.gif

Atsakyti
Nuo pat pirmos dienos, maniskis visiskai neeme vienos kruties ( spenelis buvo itrauktas), maitinau tik viena. Kai pradejo gamintis pienas, abi krutys pasidare labai dideles, kietos, degte dege..bandziau maitinti su anspeniu, taciau ir tai nepadejo.Treciaja diena mazasis is vis pradejo klykti pries kiekviena maitinima ir jo metu. Atrodo isbandziau viska ka buvau girdejusi ar peskaiciusi.Nelygios "kovos" su maziuku nelaimejau, kaip neeme kairiosiso kruties, taip ir neima. Zindant desiniaja pradejo atpylinet, tapo labai neramus, irzlus. Po zindymo praejus kokiam pusvalandziui vel ziopcioja, praso valgyt.O dar bijau, kad neprisidaryciau bedu su krutimi. Abi pradejau nusitraukineti. Is vienos apie 10 ml., o is kitos apie 20 ml. teistraukiu...juo ir maitinu. Nenuostabu, kad maziukas alkanas. Po tokio kiekio pienelio,nusipirkom dar zinoma ir misinuko, nes kitaip is vis vaikiuka badu numarinciau..
Tik va klausimas, kaip man su tuo pienu viska pabaigti. Vieni sako geriau nenusitraukineti, kitos-butinai nusitraukinet. Ka daryt?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bubuke: 14 rugpjūčio 2009 - 18:55
QUOTE(saulegraz@ @ 2009 08 08, 16:11)
O as maitinu nusitraukinedama, kai tik grizau i ligonines, antra diena jau vyras nupirko pientrauki, nusitraukineju sekmingai iki siol thumbup.gif

As irgi nuo pat pirmu dienu maitinu nusitraukinedama, nes mano mazius neima kruties sad.gif Pabande gimdymo namuose is buteliuko ir viskas. Nezinau, bet tai mane vargina. Ypatingai kai kuriu aplinkiniu reakcija: mazdaug puse dienos nemaitink is buteliuko ir paims vaikas kruti. Kaip pati tvarkaisi su panasiomis reakcijomis, o gal aplink tave vien normalus, supratingi zmones???
Atsakyti
Mums jau dvi savaites ir pati jauciu, kad su pienuku reikalai beveik susitvarke, gaminasi tiek, kiek reikia. Pirmas dienas nakti atsibusdavau ir galvodavau, kad sprogsiu, mazei uztenka pavalgyti tik is vieno (.), tai budavo viena isvalgo, o kitas (.) toliau puciasi, bet pakentedavau, sekanti maitinima duodavau kita (.), kazkaip nusitraukinet net nebandziau ir dabar viskas thumbup.gif tfu tfu tfu, tikiuosi taip ir toliau bus...
Atsakyti
Mano patirtis tai skausminga tik pirmomis dienomis, nes visiškai nugraužė spenelius priešpienį mažius betraukdamas, bet atradau nuostabų dalyka - sidabrinius antspenius, jokių tepaliukų nereikėjo, viskas tuoj pat susitvarkė, o kai atsirado pienas tai ir tų nebesidėdavau, nes vaikui pasidarė daug lengviau traukti ir nebenučiulpia. Tik va, per paskutines dvi dienas kažkoks mažius mano neramus valgydamas, mataruojasi kojom rankom, cypia, paleidžia krūtį, paskui iškart vėl ieško...Galvoju, gal čia tas augimo pikas vadinamas... Taip gaila ir nežinau kaip jam padėt... Gal praeis per porą dienų?
Atsakyti