Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas nekramto pats

maniškė15 mėn pradėjo intensyviau kramtyti, kai leidau pačiai su šakute į burnytę įsidėti maisto
Atsakyti
Pasisakysiu ir as sitoj temelej, gal kazkaip palengves mamytems, nes pamenu kad kai mazoji buvo truputuka vis metuku, man cia buvo opi problema, ir kaip sakoma ieskojau siknoj slieku...Maniau mano vaikas nemoka kramtyti, kad ilgai smulkinau maista(iki metu kazkur)po to kad neuzkandziavo nieko del to...po to kai didesnius kasnius ziaugciodavo ir visai nevalgydavo, maniau kad pas ja ten turbut per siaura ir nenuryja, zodziu visokiu ligu pripaiciau, kai kazkur nuo pusantru metu viska valgo viska kramto, aisku neduodu karbonado, smulkiau mesyte supjauscius tusinu, bet dabar tikrai neturim problemu ir prisiminus tik juokas ima, kad dariau probema ten kur jors nera, nes klausiausi pasisakymu,kad kazkur kazka ne taip padariau ir t.t. Paprasciausiai mano mazoji nebuvo itint valgi, del to megdavo kad maistas butu lengvai apdorojamas jai ir valgymas butu kuo mazesne kancia, o kai atsirado apetitas, tai ir viska kramtyt pradejo, zinoma prie mesos pratinomes pradzioj maltos, kotletukai su bulviu kose, ir lengviau nuryt ir maziau kramtyt, o dabar sakau viskas tikrai saunu, svarbiausia maziau klausyt kas ka sneka, ir ziuret savo vaiko, kurio poreikiai norai ir visa kita yra nebutinai tokie patys kaip visu kitu..labai dar svarbu atrasti skanu maista, kad patiktu vaikeliui, tada tikrai ir noras pas ji buna kitas ji suvalgyti:) Tikrai mamytes visu vaikuciai kramtys ir valgys ta pati ka ir jus!! Garantuoju smile.gif) tik kiekvienam savas laikas:) vienas pusantru jau sakiniais sneka, kitas triju tik po truputi kalbeti pradeda, cia manau lygiai tas pats:) tuom tie musu vaikuciai ir nuostabus, kad kiekvienas yra kitoks:)
Atsakyti
As cia rasiau pries 10men, kai mano mazyle budama 2m nieko visai nekramte ir net nemate tokiuose dalykuose kaip bananas, sausainis ir pan. maisto. kramtyti pradejo 2,6m, jai pasidare idomu ka gi as cia valgau. Tiesa, ji turi autizmo sindroma, todel jos meniu irgi siauras labai. Bet kai atrado, kad gali kramtyti, tai ragavo viska. Vienus dalykus atmete, kitus megsta iki siol, dar kitus valgo kelias dienas, o paskui ne. Bet vaisiu, darzoviu ji nevalgo, todel vistiek verdu koses, i kurias idedu ir mesytes, ir darzoviu, ir vaisiu, kruopu. Vistiek vaikui reikalingos maisto medziagos, kad nestabdyt vystymosi(ypac su jos sutrikimu), todel negaliu jai leist gyventi is uzkandziu blush2.gif
Siaip galvoju, kad jei jau pradejo kramtyt uzkandzius, tai kramtys viska ir tai tik laiko klausimas. Bet kai jai buvo 2m, as buvau juodoj nevilty ir maniau, kad tik ji pradetu aplamai kada nors gyvenime kramtyti unsure.gif
4u.gif
Atsakyti
Musu situacija ir labai stipriai gereja. Duona su suriu - labiausiai megstama. Ja gali valgyti visur visada ir visaip. Kadangi valgo rugine duona, tai nelabai ir jaudinuosi, kad yra produktu, kuriuos visai ignoruoja (pvz., mesa). Kazkuria diena suvalge visa gabala keptos orkaiteje lasisos. Siandien tvarkingai kramte spageti. Sausainis paduotas pradingsta akimirksniu. Labiausiai mylimas desertas keli smarties saldainiukai. Nupirkau didesnius (ne visai tuos mazuliukus) ir juos pradejo normaliai kramtyti (anksciau ciulpdavo). Tiesa, dar blynus valgo! Meniu kol kas siaurokas, nes nelabai nori naujo maisto. Bet kai kurie produktai patinka nuo pirmo kasnio: vakar pirma karta daviau Brie surio paragauti, iskart uzkibo.
Mes pries metus (kai Lukui buvo 1,5 metuku) pradejom lankyti kramtymo terapija pagal Castilio Morales. Truko ilgai, kol pamatem pirmus postumius. Dabar savo terapeute yra tiesiog isimylejes. Kartais uztenka priminti, kad kramtytu kaip pas terapeute ir viskas puiku!
Atsakyti
thumbup.gif
jei jau smarties saldainiukus sukramto, tai viskas susitvarke manau.
Atsakyti
Mes siandien dar banana i valgomu ir kramtomu produktu sarasa itraukem. Sutrinta su kitais vaisiais visada valge, bet kad pats kastu ir kramtytu banana - siandien pirma diena. Valio!
Atsakyti
QUOTE(begemotaskurisbijoskiepu @ 2012 09 23, 14:49)
As cia rasiau pries 10men, kai mano mazyle budama 2m nieko visai nekramte ir net nemate tokiuose dalykuose kaip bananas, sausainis ir pan. maisto. kramtyti pradejo 2,6m, jai pasidare idomu ka gi as cia valgau. Tiesa, ji turi autizmo sindroma, todel jos meniu irgi siauras labai. Bet kai atrado, kad gali kramtyti, tai ragavo viska. Vienus dalykus atmete, kitus megsta iki siol, dar kitus valgo kelias dienas, o paskui ne. Bet vaisiu, darzoviu ji nevalgo, todel vistiek verdu koses, i kurias idedu ir mesytes, ir darzoviu, ir vaisiu, kruopu. Vistiek vaikui reikalingos maisto medziagos, kad nestabdyt vystymosi(ypac su jos sutrikimu), todel negaliu jai leist gyventi is uzkandziu blush2.gif
Siaip galvoju, kad jei jau pradejo kramtyt uzkandzius, tai kramtys viska ir tai tik laiko klausimas. Bet kai jai buvo 2m, as buvau juodoj nevilty ir maniau, kad tik ji pradetu aplamai kada nors gyvenime kramtyti  unsure.gif
4u.gif


Dukra nekramtė iki 2 metų. Kūdikystėj labai gausiai atpylinėdavo, paskui jei maiste pakliudavo nors koks grumstelis, išvemdavo viską. Dantys labai vėlai pradėjo dygti. Normaliau pradėjo kramtyti nuo 3-ų. Irgi labai buvo nevalgi ir super išranki maistui. Meniu labai siauras. Augant meniu po truputį plėtėsi. Ir dabar 7-erių visai neblogai valgo, nors svorio nelabai pavyksta priaugti. Dukrai buvo raidos atsilikimas, bet dabar jau pasivijusi bendraamžius. thumbup.gif
O sūnus jau metukų amžiaus pats be pagalbos pavalgydavo.
Atsakyti
1,5 metai - ir tikrai nesukramto nemaltos mesos arba didesniu gabaliuku. Manau tai normalu.. biggrin.gif
Atsakyti
nu jautienos nesukramto, kiauliena - taip
Atsakyti
Mano pirmasis irgo nekramte iki 1.2m, bet paskui po truputi pradejo. Nesigasdinkit mamytes, visi tikrai anksciau ar veliau prades kramtyti smile.gif
Atsakyti
Sveikos,
Maniskis metuku budamas irgi nelabai norejo kramtyt rimtesni maista, jei koks kasnis didesnis pasitaikydavo spjaudavo iskart smile.gif irgi buvau pradejus nerimaut, tiek dantu yra,o tingi kramtyt smile.gif vasara prasidejo braskes, kuria visa sukisdavo i burnyte ir nori nenori kramtyt teko biggrin.gif taip ir ismoko smile.gif
Atsakyti
Nu pasisakysiu ir as... Bėdavojau ir aš, kai mano mažylis, būdamas 1,3men nekramte, nuo didesnio grudelio ziaugciodavo ir vemdavo... Ir as labai pergyvenau, ir as kaltinau save, kad gal per ilgai blenderiuotu maistu maitinau, ir as jau ligu visokiu ieskot buvau bepradedanti, BET... Atejo laikas ir jis pats savaime pradejo kramtyt, nors nieko nekeitem mityboj... Tiesiog jam dar nebuvo atejes laikas!
Taigi, mamytes, nestresuokit wink.gif
Atsakyti