Įkraunama...
Įkraunama...

Kinija

Arbatpinigių tu jiems gali palikt, bet jie bėgs iš paskos, kad atiduoti biggrin.gif Nežinau, ar visur jau taip griežtai, bet Pekine, tai tikrai. A, dar negerk vandens iš krano. Vienas dalykas, jis nelabai jau ten sveikas, kitas-labai specifinio kvapo. Aš net dantis valydavau su mineraliniu
Atsakyti
kaip diena taip naujiena... smile.gif aš buvau net į infekcinių ligų skyrių nuvarius paklaust ar skiepytis nereikia, tai ten sakė, kad vanduo miestuose tipo geras. unsure.gif reiškiasi pamelavo arba tiesiog nežino. schmoll.gif reiks pasirūpinti šituo, nes ko jau ko, be vandens man visad turi būti gero. ačiū už perspėjimą.
Atsakyti
Aš irgi nei karto nesiskiepijau ir, ačiū Dievui, nieko. Šiaip viešbučiai labai švarūs, servisas puikus. O gatvėse, aišku, į kokį rajoną užklysi. Man tai iškildavo dilema, šiaip vandens iš krano negeriu, o tai kaip nusiplaut vaisius, kur nusiperki g.gif Tada vėl mineralinio pagalba. Jis parduotuvėse kapeikas kainuoja thumbup.gif
Atsakyti
sveikute. grizau. chu. gal ryt ar kada ikelsiu siek tiek nuotrauku. IQ69 - kada pasimatymas? buvau uzsukus i arbatos parduotuve. ne kila radau, siek tiek. bet ten aiskino kad yra keli tos pacios oolong arbatos variantai, tai paemiau kur jie sake kad geriausias. negaliu to patikrinti - ju skonis toks kitoks visai. bet tikiuosi patiks. siandien dar atsigavineju po keliones, tai daug nerasysiu. gal ryt. iki.
Atsakyti
Chu. pradedam pasakojima.
Pradžia kelionės pasirodė jau nekokia. Iki Helsinkio - viskas normaliai. Vėliau laukimo salėj pastebėjau kažkokius girtus ruselius. Pamaniau, kad kažkam labai nepasiseks..... g.gif ir aišku greit išaiškėjo, kam - ogi man cry.gif ech.... teko ir pasivaišinti tuo, ką siūlė... ir pamiegoti tik kokią valandžikę.... o naktis ir taip 5 valandom trumpesnė... cry.gif tai Guangzhou (tarti: guandžou) nusileidau kaip robotas: 7,35 ryto, miegojusi 1 val..... aišku neapsiėjau be nuotykių ir čia... mane lėktuve įsidėmėjo visi - dėl tų geriančių ir ošiančių rusų. tai atsiiminėjant tašes prišoko toks ispanas, užkalbino kokiu reikalu (kadangi į tą miestą visi rinkosi į būtent tą vieną parodą). Pasisiūlė parvežti į viešbutį, nupirkti kortelę kinietišką.... g.gif Lietuvoj taip nebūčiau pasielgus, o ten kažkodėl ėmiau ir patikėjau juo. nepavogė. pristatė į vietą... nupirko kortelę.... viskas lyg ir gerai. susitarėm, kad ryt važiuosim jo gamyklų apžiūrėti... oras GZ - grynai tropinis. +34, drėgmė - apie 85 - 90%, tik saulės nėra visai - smogas. viešbučiai - lyg ir nieko, artėjama prie vakarų. tik sunku su atsiskaitymais. net jei turėtumėt VISA (ne electron) dėl interneto kliuvinių gali nepriimti jos. taigi, ims užstatą visos kainos dydžio plius šiek tiek neplanuotoms išlaidoms. reikia derėtis ir dėl tokių sumų dydžio. galima susitarti, kad paliksit mažiau. paskui kainą išskaito iš užstato, dar ir nuolaidą padaro, jei susitariat. dėl to visada turėjau su savim skaičiuoklę. anglų kalba ten labai sunki. tai labai praverstų kokių pažįstamų kiniečių išversti nurodymai taksistui ar panašiai...
pinigus į juanius galit pasikeist ir helsinky, jei skrendat per čia. jei ne, vežkitės tik dolerius. ir turėkit kelias paso kopijas. kai kur jų reikalauja keičiant pinigus: pvz, china agricultural bank. china merchant's bank jo nereikalauja. tik reik parodyt pasą.
taigi sutvarkiau visus reikalus 11,35. ka veikt? iš to šoko valgyt nenoriu. laiko milijonas. miego irgi nenoriu. ka daryt? man pažįstama kinietė buvo surašius kelias vietas GZ aplankyti: six banyan tree temple, Guangxiou temple, keli zoo sodai, dar keli neištariami pavadinimai. nutariau vaziuot. taxi labai daug ir labai pigus. prieinu prie gatves, iskeliu ranka, iskart sustoja. parodai parašymą, kur nori nuvažiuot ir pirmyn.... beje, viešbuty nusipirkau turistų žemėlapį - irgi labai geras dalykas. niekas nieko nenori grobti vogti ar panašiai. važiuokit tik taksi su taksi skiriamaisiais ženklais. jei pasiklysta taksistas - nemokėkit visos sumos. kiniečiai visi derasi, niekas nepyksta ir nesako ne. taip kad tik reik turėt naglumo. pasiziuret grazu. nuotrauka iš six tree banyan temple. tęsinys - kitoje žinutėje
Atsakyti
chm.... kaip ikelti nuotraukas?

oki, kai patarsit, ikelsiu.

toliau.
grižtu vakare nusikalus. nealkana dar. o pavalgyti tai nors teoriškai reik..... paklausiau registratūros, kur yra restoranas su anglišku meniu, nurodė tokį vieną pačiam viešbuty, antram aukšte. tai meniu kaip meniu, šunienos - tik penki patiekalai. nu žodžiu viskas normaliai. tik vėliau man atvykusi kinietė pasakė, kad nusiroviau į korėjiečių restoraną...... įėjau ten. stovi krūva kitaicų ir žiūri į mane. paskui prie to pripratau, bet tą vakarą buvo vos ne isterija. padėti geležiniai pagaliukai. o man tai iki tol niekas nerodė kaip jais naudotis. o jie nagliškai nekalba visai. tik stovi kampe ir bado pirštais ir juokiasi. nu tai galvojau pradėsiu rėkt. užsisakiau lygtai jautienos. atneša 8 mažas lėkštutes..... rupuže žalioji..... g.gif nugi galvoju cia jau valgyt. arbata nemokamai.... kokie 10 puodelių..... nu paskui per visą vakarą išsiaiškinau, kad ten buvo nemokami 8 starteriai...... paskui dižiausias bliūdas tos jautienos. paskui dar nemokami desertai..... doh.gif nu tą vakarą ir kitą dieną man buvo grynas šokas. paskui ir aš įsigudrinau ir įmečiau "po.....zmo" bėgį, kaip ir visi kiniečiai. o kitą dieną atvažiavo mano kienietė ir tada jau prasidėjo.... išragavau visą maistą, neskaitant kačių, žiurkių ir šunų.... nu kaip skanu...... be žodžių... aišku, išmokau naudotis pagaliukais. iš tikro tai net labai patogu. ir viskas ten pas juos kinietiška filosofija - visur be jokių nervų, be skobėjimo, viskas sveikai pagaminta, sveikai valgoma.... nu tiesiog jei kuri dar ten važiuosit, galiu paprašyti savo kinietės kad paruoštų meniu anglų - kiniečų kalbomis, kad galėtumėt suprasdami užsisakinėti... tada visai kitas reikalas... ir tiek. vienas mano sutiktas žmogus paskui labai teisingai sakė: bendrą dvasią suprasti gali per 10 minučių. o įsigilinti į visa kita neužteks viso gyvenimo. tęsinys ryt.

parašykit, kaip įkelt nuotraukas.
Atsakyti
Sveikos, merginos,

mes su vyru rugpjuchio men. skrisim i Kinija savaitelei: keleta dienu praleisim Harbine ir pora Pekine, tai va gal ka gero patarsit be to, ka jau chia perskaichiau ax.gif

Tuze, uzhsiminei apie meniu sudaryma, tai gal ish tiesu butu realu gaut toki anglishka-kinietishka varianta? smile.gif

Tiesa, skrisim per Maskva. Ar labai jau tai blogas variantas?
Atsakyti
Per Maskvą variantas blogas tik tuo atveju, jei reikia ilgai laukti persėdimo, nes oro uostas tai toks sovietinis, visom prasmėm. Dėl viso kito nesujaudink. Aš įsivaizdavau kokį 100 kart blogiau, o buvo nuostabu.
Atsakyti
tai vat, kad Maskvoj reikes 8 val. laukti, na bet planuojam pasidaryt tranzitines vizas ir isheit bent jau apie oro uosta apsidairyt biggrin.gif be to turim draugu Maskvoj, tai gal pavyks susitikt, tada laikas tikrai neprailgtu

prisirashiau shiandien kruva visokiu vietu, kurias reiketu pamatyt, ryt surashysiu chia ishsamiau, tai lauksiu patarimu, kas verta demesio, kas nelabai, nes laiko Pekine turesim ne per daugiausiai, viso labo 2 dienas, tai norisi kaip galima daugiau pamatyt
Atsakyti
Svarbiausia Pekine pamatyti Didžiąją sieną, nes visa kita prieš ją nublanksta wub.gif
Atsakyti
QUOTE(IQ69 @ 2006 05 10, 10:28)
Svarbiausia Pekine pamatyti Didžiąją sieną, nes visa kita prieš ją nublanksta wub.gif


tai chia ir taip aishku smile.gif
tai va, chia sarashiukas to, ka turechiau pasak internetiniu puslapiu butinai pamatyt Pekine lotuliukas.gif
Beihai Park
Tiananmen Square
Tiananmen Gate
The Temple of Heaven
The Summer Palace
Ming Tombs
The Great Wall
Forbidden City
Rusishkai radau dar toki Лугоуцяо (мост Марко Поло)

O chia tai, ka norechiau pamatyt papildomai, bet jauchiu, neuzhteks laiko, taigi norechiau suzinot nuomone, kas labiau verta demesio ir laiko:
The World Park in Beijing
Beijing Botanical Garden
China Science & Technological Museum
Beijing Aquarium
Beijing Zoo
The Garden of the World's Flowers and Plants
Atsakyti
Jei tu Pekine busi tik 2 dienas, tai, mano manymu, nelabai ka spesi iš numatytų objektų, nes atstumai ten milžiniški, o ir judėjimas katastrofiškas. Tavo pirmosiose išvardintose vietose buvau visose. Įspūdžiai fantastiški, o kitose, kur tu minejai, nebuvau, bet net neabejoju, kad aplankyt verta. Jaučiu, kad rugpjūtį bus karšta ten. Aš buvau birželį, tai buvo +34C.
Atsakyti