Įkraunama...
Įkraunama...

Kinija

Sveiki,
temos pradzioje poros metu senumo patarimai, tai nezinau ar dar nepasikeite viskas..

Noriu pasidometi: ar reikia kokiu skiepu skrendant i kinija? Ar reiktu ka nors zinoti suagant savo sveikata. Kazko nevalgyti, negerti ar pan.
Koks transportas patikimiausias nebuvusiam ir neturinciam pazitamu ten gyvevanciu? Ar reiketu susirasti kazkoki zmogu, kuris pavedziotu, ar imanoma paciam susiorientuoti? Ar sudetingos sistemos su pervaziacimu i kita miesta?


Kaip su viesbuciais, moteliais. Ar ju daug? lengva rasti? Ar didele rizika liki be vietos nakvynei, jei neuzsakysi is anksto ir vaziuosi ten ieskoti?
Papildyta:
"Į Kiniją leidžiama įsivežti 2 l alkoholinių gėrimų, 400 cigarečių pakelių, 50 g aukso ar sidabro, iki 5.000 $, iki 6.000 Kinijos juanių, 1 fotoaparatą. "


Hmz, 1 fotoaparata tik? kazin, o jei ten nusiperki koki, i lietuva griztant nebutu keblumu isivezti? ax.gif
Atsakyti
skiepu nereikia. susiorientuoti Kinijoj nesudetinga, neskaitant kalbos. jei nesupranta angliskai (dazniausiai), reikia arba parasyti suma, jei perki, arba uzsukti i viesbuti, banka - ten kalbama angliskai, pades.
taksi gan pigus. gali naudotis ir bet kuriuo viesuoju transportu. skrydziai irgi santykinai pigus (uz 1000 km skrydi mokejau apie 150 USD, cia mazdaug). lektuvu bilietus nusipirkti neturetu buti sudetinga. pati nepirkau.
del fotoaparato nepergyvenk, pirk.
negirdejau apie jokias ypatingas prekes ar daiktus, kuriu negalima ivezti i Kinija ar isvezti is jos. tik Kinijos valiutos negalima isvezti is Kinijos. o kad iskeistum juanius i dolerius, Kinijos banke privalesi pateikti pasa bei KVITA, IRODANTI, KAD KEITEI DOLERIUS I JUANIUS ir nemazesnei sumai nei keiti pinigus griztant. zodziu, neismesk pinigu keitimo kvitu, nes bus kaip buvo anglams verysad.gif , kuriuos maciau Pekino oro uosto keitykloj - jie ismete kvitus, taigi nieks pinigu nekeite, o isvezti juanius is Kinijos draudziama.
Atsakyti
QUOTE(prunskiene @ 2007 06 21, 11:26)
Sveiki,
temos pradzioje poros metu senumo patarimai, tai nezinau ar dar nepasikeite viskas..

Noriu pasidometi: ar reikia kokiu skiepu skrendant i kinija? Ar reiktu ka nors zinoti suagant savo sveikata. Kazko nevalgyti, negerti ar pan.
Koks transportas patikimiausias nebuvusiam ir neturinciam pazitamu ten gyvevanciu? Ar reiketu susirasti kazkoki zmogu, kuris pavedziotu, ar imanoma paciam susiorientuoti? Ar sudetingos sistemos su pervaziacimu i kita miesta?
Kaip su viesbuciais, moteliais. Ar ju daug? lengva rasti? Ar didele rizika liki be vietos nakvynei, jei neuzsakysi is anksto ir vaziuosi ten ieskoti?
Papildyta:
"Į Kiniją leidžiama įsivežti 2 l alkoholinių gėrimų, 400 cigarečių pakelių, 50 g aukso ar sidabro, iki 5.000 $, iki 6.000 Kinijos juanių, 1 fotoaparatą. "
Hmz, 1 fotoaparata tik? kazin, o jei ten nusiperki koki, i lietuva griztant nebutu keblumu isivezti? ax.gif


Skiepu tikrai nereikia. Maistas labai skanus ir net labai labai sveikas, tiesa pirmomis dienomis gan keistai atrodantis, bet po to eina drinks_cheers.gif Man asmeniskai tik su juros gerybemis sunku buvom ir visokiom ale delikateisais, kaip tarkim meduzos doh.gif
Orientuotis tikrai sunku (bent jau man), siulau zemelapiais pasirupinti, nes uzrasai vien kiniskai, zmoniu kalbanciu angliskai mazai (net viesbutyje 3* Pekine teko rodyt kur Lietuva cool.gif ). Viesbuciai 20-40 dolcu jau gan geri, siulau uzsisakyti Internetu, yra net agenturu kurios is orouosto paims, jei per juos imsi.
Del ivezimo tai reikia ieskot muitines puslapiuose. Tik prisiminkite, kad kinija trecioji salis, o reisas bus vistiek pro kita sali, tai neprisiprekinkit tax free, nes jie ir tuos atima verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(Marsella @ 2007 07 12, 15:38)
Draugas grįžo iš Kinijos, sakė, kad labai nemandagūs žmonės ten blink.gif  blink.gif


Hm...tokio nuolankumo ir mandagumo is moteru puses man dar neteko matyti, neteko matyti, kad tarkim moterys Lietuvoje vyrams duris atidarytu, o ten nuolankios kinietes tikrai atidarys. Jau kelis metus dirbu su kinais ir jie man net labai mandagus. ax.gif
Atsakyti
laba 4u.gif

sakykite ar matete, pirkote kur nors Lietuvos knygyne knyga, na turistini vaova po Sanchaju? po Kinija berods radau, bet toks nykus sakyciau, be zemelapiu su lankytinomis vietomis, verysad.gif
siuo metu esam lyg ir apsisprende ka noresim pamatyti Pekine, ir Qinqdao.. bet va su Sanchajumi liudniau .. verysad.gif blogiausia tai kad nerandu nete kokio nors saito kur butu Sanchajasu zemelapis su lankytinomis vietomis, na kad amzdauk isivaziduoti atstumus .. nes tarkim lietuviu agenturos siulancios kelioen i Sanchaju apraso dauk lankytinu vietu, bet kaip paaiskejo bent jau keleta ju, ant kuriu as "uzsiroviau" yra toli nuo Sanchajaus... ten juk atstumai ne tokie juokingi kaip Lt... pvz Tarakotos kariuomene deda prei ekskuriju i Sanchaju nors ji ko gero nutolusi kokius 600km doh.gif
gal galetumete tiksliau kas pasakyti, ka reikia butinai pamatyti Sanchajuje biggrin.gif arba ka matete ir rekomenduojate? mes busime be masiniuku, tik viesasis transportas, na dar taxi.. ir turesim dvi dienas Sanchajuje taigi laiko ne prudai verysad.gif ir noreciau apziureti "perliukus" sio miesto 4u.gif
tiesa velgi gal zinote kur yra Shaolinio vienuolynas? nes ji irgi raso prie kelioniu i Sanchaju doh.gif
Atsakyti
Idomu butu pasiorganizuoti kelione i Pekina, bet kur galima kreiptis del bilietu?? Nes kelioniu agenturu siulomos spec.keliones yra nenormaliomis kainomis.. jau dabar i Madrida buvo siuloma savaite su viesbuciu, ekskursijomis ir 2 varzybomis, o kaina 5000 lt zmogui... suradus zmogu madride, kuris nuperka bilietus, nusipirkus paciam bilietus i madrida ir susiorganizavus viesbutuka ar b&b gali isleisti max 2000 lt...
tai va... ka idile siulytu organizaciniais klausimais?? man idomu, nes mano draugas, tik is kitos salies irgi ten vyksta dalyvauti varzybose.. noreciau ir ji palaikyti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(vilma Liu @ 2007 03 18, 23:18)
Nusimato artimiausiu laiku kelione i ta nuostabia sali. Patarkit kokiomis oro linijomis  naudojotes?


Su Aeroflot'u tikrai niekam nepatarčiau skristi, net ir didžiausiam priešui...
Šiaip man labiausiai patiko British airways, Finnair irgi nieko, tik va Lufthansa ne kokį įspūdį paliko, ypač jei paskui Kinijoj tektų spręsti kažkokias su skrydžiu iškilusias problemas, kaip bagažo dingimas ir pan.

O dėl kiniškų oro linijų.... Kiek teko skristi tai kaskart su didžiule baime, kad nenukristum kur Kinijos vidury, nes ko jau ko bet oro duobių jų pilotai sugeba "prigaudyti"... tiesa, su vietinėmis oro linijomis skrendantys užsieniečiai turi daugiau privilegijų nei kinai.. prie jų oro uoste mažiau kabinėjasi tikrinant... cool.gif

Papildyta:
QUOTE(dianita @ 2007 09 18, 15:54)
Idomu butu pasiorganizuoti kelione i Pekina, bet kur galima kreiptis del bilietu?? Nes kelioniu agenturu siulomos spec.keliones yra nenormaliomis kainomis.. jau dabar i Madrida buvo siuloma savaite su viesbuciu, ekskursijomis ir 2 varzybomis, o kaina 5000 lt zmogui... suradus zmogu madride, kuris nuperka bilietus, nusipirkus paciam bilietus i madrida ir susiorganizavus viesbutuka ar b&b gali isleisti max 2000 lt...
tai va... ka idile siulytu organizaciniais klausimais?? man idomu, nes mano draugas, tik is kitos salies irgi ten vyksta dalyvauti varzybose.. noreciau ir ji palaikyti ax.gif



Nėra jokios būtinybės pirkti agentūrų keliones (mano manynu jų kelionių po Kiniją pasiūlymai prilygsta pasiūlymui per porą savaičių apkeliauti visą Europą ir neva kažką suprasti apie Kiniją...) Siūlyčiau paprastai nusipirkti bilietą iki Beijing, pasieiškoti vietoje gyvenančių užsieniečių (nes su kinais jei nemoki kiniškai bus problemiška) išsiklausinėti jų, prazonduoti info internete apie pigias nakvynes (siūlyčiau studentų hosteliuose, sąlygos labai neblogos ir kainos "papigiai" ir ... nusiteikti dideliems nuotykiams ir netikėtumams...
Nes tokia jau ta Kinija... kontrastų šalis. Sėkmės! cool.gif
Atsakyti
QUOTE(kinija @ 2007 09 18, 19:41)
Su Aeroflot'u tikrai niekam nepatarčiau skristi, net ir didžiausiam priešui...
Šiaip man labiausiai patiko British airways, Finnair irgi nieko, tik va Lufthansa ne kokį įspūdį paliko, ypač jei paskui Kinijoj tektų spręsti kažkokias su skrydžiu iškilusias problemas, kaip bagažo dingimas ir pan.

na nėra jau taip blogai tas Aeroflot... g.gif Gal man tiesiog pasisekė, bet didelių nusiskundimų neturiu, bent už ryanair tikrai labiau patinka. Aišku nelabai patogu tai, kad Maskvoj teko apie 10 valandų laukti skrydžio į Pekiną, bet šiaip netaip sulaukėm smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dianita @ 2007 09 18, 15:54)
Idomu butu pasiorganizuoti kelione i Pekina, bet kur galima kreiptis del bilietu?? Nes kelioniu agenturu siulomos spec.keliones yra nenormaliomis kainomis.. jau dabar i Madrida buvo siuloma savaite su viesbuciu, ekskursijomis ir 2 varzybomis, o kaina 5000 lt zmogui... suradus zmogu madride, kuris nuperka bilietus, nusipirkus paciam bilietus i madrida ir susiorganizavus viesbutuka ar b&b gali isleisti max 2000 lt...
tai va... ka idile siulytu organizaciniais klausimais?? man idomu, nes mano draugas, tik is kitos salies irgi ten vyksta dalyvauti varzybose.. noreciau ir ji palaikyti ax.gif

na kolkas pigiausias bilietukas i abi puses radau uz sia kaina 4826lt.
tik va ieskau viesbutuko, kad tas 17 dienu isbut, tai internete radau net uz 5000lt..man tai yra ryskiai per brangu doh.gif nes juk dar ir i varzybas nulekt noresis ax.gif tai va reiktu bendrom jegom paieskoti viesbutuko. mirksiukas.gif
Atsakyti
Laba diena,

vis tik noreciau is Sanhajuje ir Pekine buvusiu zmoniu, suzinoti, ka lanke, kas patiko kas neverta demesio, ka patartu butinai pamatyti 4u.gif
buciau dekinga uz atsakyma 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tuze @ 2005 10 03, 09:48)
aha. aš irgi radau vietų tame guangzhou per google. tai tiek radau, kad kyla grėsmė parodos lankymui ir darbui, nes darbo laikas visur sutampa... biggrin.gif aha.... dėl apsipirkinėjimo..... su rūbais man bus labai labai sunku. nes jau čia labai labai sunku - labai jau "pameliški" išmatavimai.  doh.gif  taigi....... teks apsiriboti visokiais tradiciniais suvenyriukais ir daikčiukais.... smile.gif beje, kokios arbatos parvežti? vistiek, tiek pagalbos ir patarimų sulaukiau 4u.gif  žodžiu, nieko ten per daug baisaus - žmonės kaip žmonės. dar vienas klausimas: kaip ten su visuomeniniu transportu? neteko išbandyti? aš prisižymėjau gana nemažai safarių ir naktinių zoo, kurie, kaip įtariu, yra užmiestyje. surašyti visi autobusų maršrutai..... šeip man patinka visuomeninis transportas kokioj nors Prahoj.... Bet ten gal bet kokiu atveju geriau planuot išvykas taksi?


dėl visuomeninio transporto. autobusai būna su kondicionieriais (2 juaniai) ir be (paprastai 1 juanis). Lipama tik pro priekines duris, bilietu nėra - pinigus sumeti i prie vairuotojo esančią pinigų dėžę, todėl geriau turėti smulkių monetų. Tiesa, kinai naudojasi tokiomis kortelėmis - su jomis pigiau, bet jas gaut pakankamai keblu. Stotelės kartais pasako angliškai, bet tai būna retai ir priklauso nuo miesto. Todėl pirmąsyk važiuojant nerekomenduočiau.
Dėl taksi, žiūrėk, kad ratų neprisuktų, jie labai mėgsta, kai žioplą užsienietį pamato (o jiems užsieniečiai visi tokie, jei nešneka kiniškai). Tiesa, greta vairuotojo ant priekinės sėdynės yra užašytas numeris, kur gali pasitikrinti dėl atstumo, ar nepermokėjai. Bet nesu tikra, ar jie šnekės angliškai.
Šiaip taksi neblogas variantas.

Metro - visur rasi angliškų užrašų, pakankamai saugu ir patogu.

Jei Kinijoj tektų keliauti iš miesto į miestą - saugiausia būtų rinktis traukinius. Autobusų nepatarčiau, nes labai jau jie pavojingai važiuoja. O ir kiek per dieną avarijų būna patylėsiu.

Tiesa, einant per gatvę - atsargiau, net per žalią gali pralėkt mašina. Į šviesoforus ten praktiškai niekas nežiūri. Gatvę pereit kaip kinui - menas. Visada eik su būriu kinų per gatvę - nesuklysi ir nebūsi suvėžinta...

Trumpai tiek.

Papildyta:
QUOTE(kinija @ 2007 09 20, 07:28)
dėl visuomeninio transporto. autobusai būna su kondicionieriais (2 juaniai) ir be (paprastai 1 juanis). Lipama tik pro priekines duris, bilietu nėra - pinigus sumeti i prie vairuotojo esančią pinigų dėžę, todėl geriau turėti smulkių monetų. Tiesa, kinai naudojasi tokiomis kortelėmis - su jomis pigiau, bet jas gaut pakankamai keblu.  Stotelės kartais pasako angliškai, bet tai būna retai ir priklauso nuo miesto. Todėl pirmąsyk važiuojant nerekomenduočiau.
Dėl taksi, žiūrėk, kad ratų neprisuktų, jie labai mėgsta, kai žioplą užsienietį pamato (o jiems užsieniečiai visi tokie, jei nešneka kiniškai). Tiesa, greta vairuotojo ant priekinės sėdynės yra užašytas numeris, kur gali pasitikrinti dėl atstumo, ar nepermokėjai. Bet nesu tikra, ar jie šnekės angliškai.
Šiaip taksi neblogas variantas.

Metro - visur rasi angliškų užrašų, pakankamai saugu ir patogu.

Jei Kinijoj tektų keliauti iš miesto į miestą - saugiausia būtų rinktis traukinius. Autobusų nepatarčiau, nes labai jau jie pavojingai važiuoja. O ir kiek per dieną avarijų būna patylėsiu.

Tiesa, einant per gatvę - atsargiau, net per žalią gali pralėkt mašina. Į šviesoforus ten praktiškai niekas nežiūri. Gatvę pereit kaip kinui - menas. Visada eik su būriu kinų per gatvę - nesuklysi ir nebūsi suvėžinta... 

Trumpai tiek.


dar pamiršau parašyti - dėl taksi. Kartais jie gali pasiūlyti už tam tikrą kainą nuvežti i vietą ir nenaudoti skaitliuko. Jokiu būdu nesutikit. Išmaudys.
Ir labai saugokit savo rankines, ypač Guangzhou. Ilgapirščių pilna.

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kinija: 20 rugsėjo 2007 - 06:33
QUOTE(kastutė @ 2007 09 19, 11:46)
Laba diena, 

vis tik  noreciau  is Sanhajuje ir Pekine buvusiu  zmoniu,  suzinoti,  ka lanke,  kas patiko kas neverta demesio, ka patartu  butinai pamatyti  4u.gif
buciau  dekinga uz atsakyma  4u.gif


na Pekine svarbiausias objektas yra Forbidden Palace, ten prabuvom nuo ryto iki vakaro mirksiukas.gif O dėl Šanchajaus tai nelabai prisimenu... buvom prie televizojos bokšto, tokioj saloj su dangoraižiais, tai ten tikrai gražu buvo. Pamiršau jau viską blush2.gif , galėčiau nebent pagal nuotraukas sužiūrėt ką ten lankėm
Papildyta:
QUOTE(kinija @ 2007 09 20, 06:31)
Papildyta:
dar pamiršau parašyti - dėl taksi. Kartais jie gali pasiūlyti už tam tikrą kainą nuvežti i vietą ir nenaudoti skaitliuko. Jokiu būdu nesutikit. Išmaudys.
Ir labai saugokit savo rankines, ypač Guangzhou. Ilgapirščių pilna.

aga dėl taksi tai tiesa, geriausia tada dėl kainos prieš važiuojant susitart, arba naudotis viešuoju transpotu
Atsakyti
o kaip saunu kad yra bendraminciu thumbup.gif
va ir mes su vyru jau pradejom intensyviai ieskoti bilietu.
Kol kas ypatingai pigiu bilietu neradome, o manau kad ir nelabai bus nes visdelto olimpiada. Pigiausia kaina panasi i tavo. as ieskojau per ziptravel.lt, nusiunciau uzklausa bet kolkas jie man nieko neatraso. Siaip baltic clipper sklebiasi oficialiais bilietu i varzybas platintojais bet kolkas irgi tyli. finnair avialinijos skelbia kaina kazkas apie 2300 lt bet nelabai suprantu i viena puse ar i abi
mes planuojam isbuti apie 10 dienu, vyras ziurejo viesbuti prie busimo wukosong stadiono kur vyks krepsinio varzybos, tai kaina parai apie 100doleriu.....nezinau cia labai daug ar ne.....nors velgi olimpiada.....
But smagu ir toliau pasidalint informacija 4u.gif bigsmile.gif

Atsakyti