Įkraunama...
Įkraunama...

Vegetarai ir jų vaikai

Kazeino motinos piene yra 7 proc., o karvės - 300 proc. Nuo kazeino mūsų kraujagyslės iš vidaus pernelyg suminkštėja, o iš išorės sukietėja, pasidaro trapios - tai prielaida infarktui ar insultui atsirasti (iš kn. Kaip išsigydyti pačiam)

O kaip žinoti, kad karvė neapsikrėtus erkiniu encifalitu? Juk ganosi tose pačiose pievose kaip ir ožkos  ;D...
Atsakyti
Nepyk, kiki, bet ta zalioji citata tai jau virsune... Is pieno organizme gaminasi nuodai!!! Cia tai bent. Nescia ir maitindama kasdien isgerdavau minimum po litra pieno, tai kaip as nenumiriau? Ir issireiskimai "vyksta tam tikri cheminiai procesai" ir pan. manes neitikina, sorry. Kita karta ka cituodama nurodyk saltini, gerai?
Kiek supratau, cia tu pacitavai kazka is brosiureliu apie produktu derinima. Bet tas derinimas irgi juokingas dalykas. Kiekviename produkte - duonoje, piene, mesoje, kt., yra tiek riebalu, tiek angliavandeniu, tiek baltymu. Taip kad atskirti siu elementu patekimo i organizma laika praktiskai neimanoma.
Medikai kalba apie subalansuota sveika mityba. Nurodomos pilnos produktu sudetys, vitaminai, ju kaloringumas, pateikiami moksliniai apskaiciavimai ir statistika - pasitikejimo verti dalykai. Bet kai koks fanatikas dedule pareiskia, kad duona tai yra angliavandeniai, o mesa tai riebalai (ar baltymai, kaip ten?), tai skamba labai nemoksiskai. Visur giriuosi, ir cia pasigirsiu ;D- mano sesuo gydytoja, tai turiu kompetentinga patareja tokiais klausimais.
O del baltymu svarbos nervu sistemos ir smegenu vystymuisi irgi buvau mediku apsviesta. Tik sakau, geriau, kad butent medikai parasytu. Nes as galiu tai paaiskinti tik "zaliosios citatos" stiliumi  ;).  
Atsakyti
Kiki, o kodel tu man neatsakai kokius patiekalus valgot? Ar geriat vitaminus?

O siaip, dabartiniu gastroenterologu nuomone, is tiesu maistas ilgai buna skrandyje (iki 5 val. ir daugiau) taip kad persimaiso viskas, tuo labiau kad kasa isskiria fermentus skaidyt visiems - ir baltymams ir angiavandeniams ir riebalams. Be to yra labai mazai produktu, kur butu grynai vien baltymai, riebalai ir angliavandeniai. Produkte gali dominuoti kuri nors grupe, bet vis tiek yra ir kitu. Na arba jau ten kokio tauko tai nevalgai.
Anksciau buvo manija to maisto derinimo, domejausi ir as, o dabar jau kitaip snekama.
Atsakyti
QUOTE
Kikis, keistuole Tu  biggrin.gif , rasai: "Irena, jei tu daugiau žinotum apie tokią vaikų mitybą, tai neužduotum būtent tokio klausimo." Tai as todel ir uzduodu, kad nezinau, o man idomu.
Gaila, kad negali nurodyti jokiu adresu pasiskaitinejimuj, teks paciai ieskoti.
.

Yra tokia knyga "Pirmieji mažylio metai", kuri parduodama beveik ant kiekvieno kampo. Joje parašyta, kad daugelis vegetarų vaikų užauga normaliai, be problemų, tiktai šioje knygoje yra pateikta, kokius kitus vegetariškus produktus vaikas turėtų gauti, kad kompensuotų mėsos nevalgymą.
Man atrodo , kad nors vegetarų vaikai negauna mėsos, bet jie gauna daugiau kitokio pilnaverčio ir naudingo maisto. Pvz., aš neįsivaizduoju vegetaro, geriančio Kokakolą, ar valgančio Čipsus. O galbūt aš klystu?????      
Man vegetarai asocijuojasi su žmonėmis valgančiais sveiką maistą: vaisius, daržoves, riešutus ir pan.
Atsakyti
QUOTE


O jis ir dabar mato kaip kiti valgo mėsą... Aš nemanau, kad jeigu jau mato, tai būtinai ir turi norėti ar pan. Taigi mažam vaikui aiškini, ką jis gali ar ko negali, ar rūkyti, tai yra gerai ar ne, kiek galima valgyti saldumynų ir t.t. Apskritai mums tokios diskusijos jau atsibodę, kad kiekvienam turi įrodinėti, kodėl aš taip valgau, kodėl aš taip gyvenu, kodėl aš taip elgiuosi ir pan. Kodėl tau kyla toks klausimas, kad būtent mano vaiką gali užgaulioti kiti vaikai arba iš jo juoktis, todėl, kad jis kitoks nei kiti. Aš manau, jei iš pat pradžių bus formuojama tokia nuomonė, kad mes kitokie negu kiti, tai jis ir jausis taip. O mes tokie patys kaip ir jūs visi, mes nesijaučiam kitokie. Jeigu vaikui bus suformuota atitinkama nuomonė, tai jis mokės ją ir apginti ir paaiškinti, kodėl jis taip daro. O, kad būtų paprasčiau, dabar gali rinktis į kokį darželį eiti, į kokią mokyklą. Ne mes vieni esam tokie, yra ir bendraminčių, tad galima rinktis su kuo bendrauti ar ne?
O į tavo pasakymą, kad namuose mes turim jam duoti valgyti taip kaip mes norim, o už namų ribų jis gali daryti taip kaip jis nori tai aš visiškai nesutinku. Tai kam tada namai reikalingi? Jeigu tu sakai savo vaikui, kad narkotikai tai yra blogai, kad rūkymas irgi kenkia sveikatai, tai jis namie ir nerūkys, o už namų ribų jis darys taip kaip nori? Beje, dabar gal ir to tėvai nebeaiškina, jei kartu kambaryje gali ir rūkyti, ir taurelę pakelti. Man atrodo, kad tėvai turi rodyti teisingą pavyzdį savo vaikui ir būti autoritetais, vaikas turi susidaryti nuomonę, kad tėvai elgiasi teisingai ir jam nieko blogo nelinki, tada tai jau tikrai nebus jokių psichologinių problemų. Man pvz. yra bjauru žiūrėti, kai ateina į kavinę arba, kad ir parke, mama su 1-3 vaiku (žinoma ir vyresniais), išsitraukia cigarečių pakelį ir užsirūko (na, gal čia ir ne visai į temą pvz.), tai kokį pavyzdį ji rodo savo vaikui? Aišku, tada nėra jokių psichologinių problemų, mama taip daro, tai ir aš galiu... Gal aš pasirodysiu ir senamadiška, bet tokia mano nuomonė.

Kiki galbūt tavo vaikui mėsa nepatiks, tada problemų jokių. Bet nepamiršk, kad "Uždraustas vaisius  - saldžiausiais"
Šiaip vegetarų darželių pas mus nėra, o paprastuose darželiuose ar tu įsivaizduoji tokį vaizdą: ateina pietų metas visi vaikai valgo pietus, o tavo vaikas jų valgyti negali, nes mamytė ir tėvelis neleidžia. Galbūt ir auklėtojai prisakyta nė už ką neduoti darželio maisto. O tavo vaikui mėsytė yra labai skanu ir jis kankinasi, jaučiasi nelaimingas, nuskriaustas, galbūt taikosi, kai niekas nemato nugriebti tą mėsos gabaliuką. Kad to nebūtų tu turėsi tokius skanius pietus jam gaminti, kad ne jis tos mėsos norėtų, o kiti vaikai jam pavydėtų. Manau pasistengus, tai įmanoma.
Tikėjausi iš tavęs protingo, normalaus atsakymo, pvz., žiūrėsiu, reaguosiu pagal situaciją, atsižvelgsiu į tai kaip vaikui geriau, bet dabar jis man irgi kvepia fanatizmu.
O kas dėl rūkymo , tai aš ir pradėjau rūkyti todėl, kad nors nerūkė nei tėvai, nei jų draugai , bet nuo mažų metų man buvo kalama į galvą, kad kas rūko, tas labai blogas, vos ne visiškas padugnė  ir.t.t. o paauglystėje man norėjosi maištauti ir būti ta blogiete.
Atsakyti
Klausimas vegetarizmo priesininkems: o kaip Indijoje, kur didzioji dauguma - vegetarai? Ar ten vaikai auga atsilike, o ju smegenys negauna reikiamu medziagu? O gal ten zmones kitokie ir mesos jiems nereikia? wink.gif
Atsakyti
QUOTE
Klausimas vegetarizmo priesininkems: o kaip Indijoje, kur didzioji dauguma - vegetarai? Ar ten vaikai auga atsilike, o ju smegenys negauna reikiamu medziagu? O gal ten zmones kitokie ir mesos jiems nereikia? wink.gif


Zvirbliuke, nelygint skirtingu klimato zonu. Vasara kai karsta as irgi galiu be mesos gyventi. Bet ziema... Pagalvok, koks pagrindinis zmoniu gyvenanciu aliaskoje, sibire ar kitur, kur buna dideli salciai racionas - jame didziausia dali sudaro mesa. Lietuvoje ziemos irgi buna pakankamai saltos.
Beto vegetarizmu gali gyventi zmones, kuriems netenka dirbti sunkaus fizinio darbo. Pabandyk vyrui pasiulyti darzoviu, o po to liepti eiti iskrauti kokia fura - idomu ar nebusi palaikyti "  "
Atsakyti
QUOTE
Kazeino motinos piene yra 7 proc., o karvės - 300 proc. Nuo kazeino mūsų kraujagyslės ...



Erm.... kaip gali buti 300% kazeino...?
Procentas yra shimtoji kiekio dalis o jei vartojama 300%, reikshtu kad lyginama su kazkuo kitu: pav. sakinys 300% daugiau, reishkia 3X daugiau.
Uzkiliuvo man shita citata tik todel, kad ishties knyga parashyti ir ja ishleisti yra ne taip jau ir sunku, o vat ar duomenys joje teisingi - kitas klausimas. Nes jei citata paimta pazhodziui, nu negali buti ji taisinga...
Atsakyti
QUOTE
Todėl, kad karvių erkinis encefalitas nepuola ;D tai ne nuo ganyklų ir ne nuo ganymosi priklauso, o nuo gyvulio rūšies. Karvė- ne ožka ir atvirkščiai. Antra, karvės yra tiriamos bruceliozės, tuberkuliozės atžvilgiu, o kas tikrina ožkas? Ar tos bobutės, kurios turi vieną ožką ir tą gano miesto sąlygomis, po to išeina su stiklainėliais į turgų ir parašo "ožkos pienas- ne tik maistas, bet ir vaistas" ???Žinau kelis stambius ožkų ūkius, kuriose ožkos auginamos kaip ir pridera profesionaliai, bet tai tik maža dalis tokių augintojų. Visi kiti 'savamoksliai, savadarbiai'. Kaip ir tie, kurie turi vištų pulkelį ir "išgauna" kaimiškus kiaušinius, bet kad vištos aptries*** šik*** vaikšto nuo salmoneliozės, tai nieko. Svarbu produktas ekologiškas. Taip ir su tom ožkom.


Cia idedu firmos "Endemik" psl. nuoroda. Kaip zinia, jie skiepija, tiria viska, kas susije su erkemis. Cia teigiama, kad erkiniu encefalitu galima uzsikresti geriant nevirinta ozkos ar karves piena, jei karve ar ozka buvo ikasta "virusines" erkes. RASMA, DAUG ZINAI, BET NE VISADA ESI TEISI, UZSIKRESTI GALIMA IR ISGERUS UZKRESTOS KARVES PIENO. TAI ZINO NET IR NEBAIGE VETERINARIJOS MOKSLU
Atsakyti
Aš ir nesakau, kad esu visada teisi. Bet jei domėtis ne vien "Endemik" psl, o ir kitais šaltiniais, tai galiu pasakyti, kad didesnė tikimybė užsikrėsti geriant nevirintą ožkos pieną nei karvės. Ir nors jūs mane žemaitę užmuškit ;D Ir antra, aš "užkibau" už sakinio, jog ožkos pieno dėl kažkokių nežinomų priežasčių nereikia virinti, o tik skiesti. Mano subjektyvia nuomone, bet kokius produktus reikia tinkamai ruošti ir vartoti. O KAD VISI GERAI ŽINO, TAI NEREIKIA SAKYTI wink.gif. Gal veterinarijos mokslų ir nereikia baigti, kad galėtum valgyti nusipirkti, bet žinot žmonės, kurie kūdikiui nuperka pirmąją varškytę iš turgaus, nes ji naminė, mane savo išsilavinimu irgi nelabai žavi. Aš pati mielai skaitau apie tai ko nežinau ir beje daug ko nežinau. Apie "Endemik" firmą atskira kalba. Teko gydytis nesamas ligas, taigi nenuostabu, jei jie teigtų, jog uodai platina ŽIV. Ko tik už pinigėlius nepadarysi. Jei atsiranda žmonių, kurie gali mane pataisyti ar suteikti daugiau informacijos, tai tegu jie taip ir daro, aš pati pasakysiu nuoširdų AČIŪ.  ;)
Atsakyti
QUOTE


Zvirbliuke, nelygint skirtingu klimato zonu. Vasara kai karsta as irgi galiu be mesos gyventi. Bet ziema... Pagalvok, koks pagrindinis zmoniu gyvenanciu aliaskoje, sibire ar kitur, kur buna dideli salciai racionas - jame didziausia dali sudaro mesa. Lietuvoje ziemos irgi buna pakankamai saltos.
Beto vegetarizmu gali gyventi zmones, kuriems netenka dirbti sunkaus fizinio darbo. Pabandyk vyrui pasiulyti darzoviu, o po to liepti eiti iskrauti kokia fura - idomu ar nebusi palaikyti "  "



Iseina, kad jei zmogus negaus mesos silto klimato zonoje, jo vystymuisi tai nepakenks ir jokiu butinu medziagu netruks, o jei saltoje - tai jau viskas, blogai? Tai ir pas mus vasara kudikiams gal mesos nereikia visai, o ziema - triskart per diena? ;D
Silvute, sutinku, kad vegetarui sunku butu dirbti sekinanti fizini darba - suvalges mesos zmogus ilgiau jauciasi sotus. Kadangi as tokio darbo nedirbu, man tos mesos ypatingai ir nesinori... smile.gif
Atsakyti
Tiesa del vegetarizmo.

Yra dar ir tokia nuomone. Zmoniu gentys pakankamai ilgai gyvena skirtingose klimato zonose ir maitinasi maistu auganciu tose juostose. Per keliadesimt tukstanciu metu virskinimo ir kvepavimo sistemos prisitaike prie specifinio klimato ir mitybos (skirtumas tokio pat senumo kaip ir odos spalva, irgi beje nemazai susijusi su klimatu)

Neteisinga butu teigti, kad jei siaurietis pereis prie vegetariskos mitybos tai jau bus jam labaaaai gerai.

Beje is savo asmenines praktikos galiu pasakyti, kad vegetarams tikrai yra sunku kai tenka dideli fiziniai ir reikalaujantys ilgos istvermes kruviai.
Kita vertus net 3-4 savaites pasilaikius labiau javinio-mesinio rezimo, po to vartoti vaisius ir darzoves pradeti reikia labai po truputi nes virskinimo sistema tiesiog nesusitvarko su tokiu 'balastiniu' maistu (analogiskai griztama ir prie labiau mesisko rezimo)
Atsakyti