Įkraunama...
Įkraunama...

Darbo biržos kursai-II

QUOTE(pasiklydes @ 2012 10 14, 18:21)
labas visosms, skubu gauti jūsų patarimo. Situacija tokia, kad per darbo birža ketinu eiti kirpėjos kursus, viskas ten rodos neblogai iš pradžių, o tada nusiuntė pas tokią moterį kuri davė užpildyti popieriuką ir jau galėsiu eit. Tas popieriukas ir yra didžiausia bėda.
Žodžiu ten veiklos planas, turi apskaičiuoti savo busimas pajamas, nors dar net nesimokai, parašyti kur dirbsi ir kiek uždirbsi tiksliais skaičiais, tos kirpyklos kur dirbsi visas kainas, net įrankių ir priemonių, sanitarinius numerius ir pan. Dar tris konkurentus artimiausius turiu rast ir visa info apie juos, žodžiu..  . Kas blogiausia, nei viena kirpykla nesutinka man duoti šios informacijos, nes nežinia kur eina šitie duomenys. Ir šiaiip nelogiška, kaip aš galiu daryti sąmatas 36 mėnesių po kursų kas bus, jei aš dar net nesimokau, jokios logikos. Parodau šitą dokumentą kirpykloje ir iškart man atsisako padėt..
Ar kas nor ėjo ir pildė tuos nelogiškus popierius? Nes pasak tos moters, jei neužpildysiu šitų dokumentų ir jei užpildysiu blogai manęs nepaims į tuos kursus. Atvirai pasakius nesuprantu nieko.. SOS.
Tiesa, dar toji moteriškė davė numerį vienos kirpyklos kuri ale pagelbės man Bovary, tačiau pes skundai.lt tai yra pagrindinis veikėjas. Tai ir kyla įtarimas, kad kažkas čia ne taip.
http://www.skusk.lt/...ARY-beprotnamis

Tarėmės, jog pabaigus kursus privalėsiu įsigyti verslo liudijimą pusei metų, tai vienintelis isipareigojimas. O dabar čia nesuprantu ko jie nori..



siaip tai paskaicius man tokia nesamone pakvipo kas cia parasyta, nes paciai teko sudarinet ta plana. kadangi pasikeite darbo birzoje sistema del kursu, tai tiesiog yra nemazai visokiu isipareigojimu.
gaunant darbo birzos kursus dabar reikia sudaryt dvisale arba trisale sutarti, ir tikrai niekas neliepia pasirasinet butent dvisale ar trisale, renkiesi, kaip patogiau paciam.
einu i kirpeju kursus nuo 2013.02.18 kadangi rinkausi dvisale sutarti, man reikejo sudaryti ta verslo plana, kaip jus minejot, kad nusiunte pas kazkokia moteri, tai ten tiesiog buvo konsultante, kuri parode pavyzdi, pagal kuri reikia sudaryt, nereikejo jokiu irankiu nr ir pan, ir cia aplamai net logikos nera ka jus kalbat apie irankiu nr, viska reikejo preliminariai sudaryt ir surasyt kainu palyginimus, aplinkiniu kirpyklu ar grozio salonu siulomu paslaugu kainas, ir tarkim kokia siulytum kaina tu. o kadangi neturi adreso irasyti kur dirbsi, rasai elementariai savo namu adresa. tai stai, as viska preliminariai ir sudariau, ir suskaiciavau. lankau siuos kursus. sake stipendija po 700 lt, bet kazkaip dar nesuprantu sistemos pagal, kuria jie moka, nes buvo kad pervede per du kartus , si menesi is viso vos 200. viena mergina lankanti siuos kursus irgi nesusidure su tokiais kaip jusu planais =)
gave kursus ir sudare dvisale sutarti, po kursu baigimo per pora savaiciu isipareigoja isigyti pusei metu patenta, individualios veiklos pazymejima ar pan. o jau cia dirbsi ar ne, niekam neidomu, bele skaitos nebutum darbo birzoj tu puse metu. o pagal trisale, dar pries kursus reikia susirasti darbdavi, kartu su DB pasirasot suarti, kad darbdavys pusei metu po kursu tave idarbins.
Atsakyti
as irgi is darbo birzos. Siulo kursus, siuveju, buchalterines apskaitos, kompiuteriu projektavimo programos.. Kursai trunka apie 3men, darbo birza apmoka. Po kursu per 14dienu turi savarankiskai susirasti darba, ar rasi ar ne, is darbo birzos isbraukia 6men. Turiu pedagogini issilavinima, pagal kuri darbo gauti tik ,,per stebukla,, Neisivaizduoju kaip elgtis?
Bet po kursu is karto per 14dienu susirasti darba ar imanoma? Pvz. gal neblogai butu buchalterine apskaita, bet kiek pazistu moteriskiu su ilgamete patirtimi neturi darbo, o cia po trijumenesiu kursu mane kazkas ims ir priims ir dar su dviem mazameciais vaikais?? Kazi ar neisbraukia jei atsisakai tu kursu?
Konsultante pasiule, dave kontaktus kur nueiti pasiteirauti..., bet paskyre ir kita data. Tai ar galiu tiketis, kad neisbrauks? Ar tie kursai yra privalomi?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo radviliukas4: 01 gegužės 2013 - 15:48
Sveiki. Labai noriu būti kirpėja ir aišku norėčiau per biržą eiti į tuos kursus. Mano klausimas toks. Aš ką tik nutraukiau studijas, man 22 metai, išsilavinimo nėra, vidurinis. Kaip ten siunčia į tuos kursus dabar? Ar galiu iš karto kai ateisiu pasakyti, jog noriu lankyti kursus ir labai noriu dirbti kirpėja, ar jie gali pasiūlyti tik po tam tikro laiko jeigu nerandu jokio darbo? Kaip tai vyksta nelabai susigaudau blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo monkey-love: 02 birželio 2013 - 21:10
QUOTE(radviliukas4 @ 2013 05 01, 15:46)
Siulo kursus, siuveju, buchalterines apskaitos, kompiuteriu projektavimo programos..

kas liecia buhalteriu, tai zinokit dar negirdejau, kad kas i buhalteres ieskotu moters po kursu baigimo schmoll.gif visiems reikia, kad studijos tokios butu baigtos ir pageidautina dar patirtis. Todel manau, kad po tokiu kursu tikimybe, kad isidarbinsit buhaltere praktiskai nulis.
Kompiuterinio projektavimo man butu idomu, bet su idarbinimu irgi liudna. O va siuti labai noreciau ismokti. Vien del saves. O ir paskui kitiems galima koki ruba pataisyti ir vis vienas kitas litas i kisene.
Atsakyti
QUOTE(monkey-love @ 2013 06 02, 22:09)
Sveiki. Labai noriu būti kirpėja ir aišku norėčiau per biržą eiti į tuos kursus. Mano klausimas toks. Aš ką tik nutraukiau studijas, man 22 metai, išsilavinimo nėra, vidurinis. Kaip ten siunčia į tuos kursus dabar? Ar galiu iš karto kai ateisiu pasakyti, jog noriu lankyti kursus ir labai noriu dirbti kirpėja, ar jie gali pasiūlyti tik po tam tikro laiko jeigu nerandu jokio darbo? Kaip tai vyksta nelabai susigaudau  blush2.gif

Nežinau, kaip dabar ir kaip kokiam mieste, bet bent jau anksčiau sostinėj į kursus užrašydavo tik po kurio laiko, jei darbo niekaip nesusirandi. Bet, tiesą sakant, nežinau, gal iškart siunčia, jei dar jokios darbo patirties neturi g.gif
Atsakyti
Man beje, mano konsultantė sakė, kad jei po kursų neįsidarbini, ar nepaimi verslo liudijimo, tada esi išbraukiamas iš biržos ir turi sugrąžinti darbo biržai visus skirtus pinigus už kursus. Va čia reikia pagalvoti ar tikrai jie apsimoka, kad po to neprasidėtų bėdos su anstoliais, nes nebus iš ko grąžinti pinigų, juk bedarbis esi.
Atsakyti
tikra tiesa, man taip pat siandien siule, kai suzinojau kad per 4 men reik susirast darba, kitaip isbraukia ir dar pinigus grazint reikia, atsisakiau. o jei zmogui tiesiog neduota to darbo dirbt ar siap nesiseka. ..
man tai nesuprantama, kodel nepakeicia tu kursu, vis manikiurininkai, kirpejos, padavejos, juk butu galima kazka kito jau pasiulyt? kazka darbo rinkai labiau pritaikyto, o tai vis tie patys kursai metai is metu.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(dangaus žydryne @ 2013 06 28, 08:25)
tikra tiesa, man taip pat siandien siule, kai suzinojau kad per 4 men reik susirast darba, kitaip isbraukia ir dar pinigus grazint reikia, atsisakiau. o jei zmogui tiesiog neduota to darbo dirbt ar siap nesiseka. ..
man tai nesuprantama, kodel nepakeicia tu kursu, vis manikiurininkai, kirpejos, padavejos, juk butu galima kazka kito jau pasiulyt? kazka darbo rinkai labiau pritaikyto, o tai vis tie patys kursai metai is metu.. g.gif

Nu aš kažko nesuprantu.. g.gif Man kiek pasakojo konsultantė, išsiimi individualios veiklos pažymėjimą (aišku, čia nuo kursų priklauso) po kursų baigimo, ir viskas, niekas ten netikrina, ar tavo veikla vykdoma iš tiesų..Labai įdomu, kaip čia iš tiesų yra..
Atsakyti
QUOTE(suave @ 2013 06 29, 11:17)
Nu aš kažko nesuprantu.. g.gif Man kiek pasakojo konsultantė, išsiimi individualios veiklos pažymėjimą (aišku, čia nuo kursų priklauso) po kursų baigimo, ir viskas, niekas ten netikrina, ar tavo veikla vykdoma iš tiesų..Labai įdomu, kaip čia iš tiesų yra..


Na yra dar ir kita medalio pusė. Jei pasibaigus kursam išsiimi Individualios veiklos pažymėjimą, darbo nerandi, bet už sodrą VSD ir PSD vistiek reikia kas mėnesį mokėti, tai jei tu bedarbis, iš ko mokėsi tuos mokesčius?
O Verslo liudijimas - manau dar blogesnis variantas, nes turi iškarto valstybei pelno mokestį sumokėti + VSD ir PSD. Niekam neįdomu ar pas tave bus tas pelnas ar ne. Tai jei tu būdamas bedarbis, kur gausi pinigų tokiems mokesčiams?
Atsakyti
QUOTE(agneciuke @ 2013 06 29, 12:48)
Na yra dar ir kita medalio pusė. Jei pasibaigus kursam išsiimi Individualios veiklos pažymėjimą, darbo nerandi, bet už sodrą VSD ir PSD vistiek reikia kas mėnesį mokėti, tai jei tu bedarbis, iš ko mokėsi tuos mokesčius?
O Verslo liudijimas - manau dar blogesnis variantas, nes turi iškarto valstybei pelno mokestį sumokėti + VSD ir PSD. Niekam neįdomu ar pas tave bus tas pelnas ar ne. Tai jei tu būdamas bedarbis, kur gausi pinigų tokiems mokesčiams?

Hm, na tikrai reikia pinigėlių atseikėt mokesčiams, bet kiek žinau, lankantiems kursus mokamos stipendijos, tad galima dalį pinigėlių atidėt ateičiai.. O po pusės metų vėl grįžti į senąją gerąją darbo biržą unsure.gif Į minusą gal neini tokiu atveju, aš taip galvoju..Gal kas labiau apsišvietęs šiuo klausimu?
Atsakyti
QUOTE(suave @ 2013 06 29, 16:09)
Hm, na tikrai reikia pinigėlių atseikėt mokesčiams, bet kiek žinau, lankantiems kursus mokamos stipendijos, tad galima dalį pinigėlių atidėt ateičiai.. O po pusės metų vėl grįžti į senąją gerąją darbo biržą  unsure.gif Į minusą gal neini tokiu atveju, aš taip galvoju..Gal kas labiau apsišvietęs šiuo klausimu?

Viskas cia gerai, kabejau su konsultante. Reikia imti individualia veikla, , kur mokesciai mokami metu gale, neturi klientu/nevykdai veiklos tai ir pelno neturi, vadinasi ir mokesciu moketi nereikia. Reikia moketis tik sveikatos draudima. Bet ir tai mano atveju nereiketu moketi, nes as augindama vaika iki 7 metu ir taip turiu ta draudima. Taip kad, be baimes laukiu kursu smile.gif Ai ir pirma karta imant IV pazymejima jis nieko nekainuoja. Kainuos tik medicinine pazyma.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif Mane domina kirpėjos kursai per darbo biržą. Gal kas susidūrėti ? DB siūlo du man tinkamus variantus, kur geriausi kursai ?

"Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras "

"Kauno Naujamiesčio darbo rinkos mokymo centras "

?
Atsakyti