
Mano istorija

Ištekėjau 21 m. Du metus gyvenom savo malonumui, taupėm pinigėlius didesniam būstui, remontui, kitam automobiliui. Mintis apie vaikus atėjo palaipsniui, tiesiog vieną dieną supratom, kad jau laikas. Tuo metu lankiausi Medicinos diagnostikos centre pas gyd. V.Kudzienę. Kadangi vartojau kontraceptines tabletes (Logest, Diane 35), gydytoja pasiūlė porą mėnesių pasisaugoti kitais būdais, pavartoti folinę rūgštį ir tik tuomet bandyti. Pamenu buvau tiesiog įsitikinusi, kad iš karto pavyks, bet deja.
Pirmas mėnuo pirma nesėkmė pirmas bandymas ieškoti visos įmanomos informacijos, kas ne taip. Visi skaityti šaltiniai teigė, kad susirūpinti reikėtų tik po metų reguliarių lytinių santykių be apsaugos priemonių. Randu informacijos apie bazinės temperatūros metodą, pradedu ją matuotis. Taigi prasideda kantrus laukimas, kuris trunka 6 mėnesius. Praėjus pusei metų kreipiuosi į gyd.V.Kudzienę, kuri peržiūrėjus atneštus BT grafikus, pakraipo galvą (tipo pagal juos ovuliacija nevyksta) ir išrašo krūvą vitaminų (folinė rūgštis, nakvišos aliejus, agnucaston mėnesinių ciklui reguliuoti nors jis ir reguliarus, žuvų taukai) bei pasiūlo ateiti dar po pusės metų. Nuo tos dienos kantrus laukimas virsta ašarų protrūkiais, kiekvieną mėnesį dūžta ir vėl prisikelia viltis.
Beieškodama informacijos ir laimingų istorijų netyčia užeinu į Supermamos forumą. Pirma mano žinutė pirmas atviras vilties šauksmas. Čia gaunu informacijos apie gydytojus bei gydymo įstaigas Vilniuje (ačiū Širdutei) ir kreipiuosi į Šeimos planavimo centrą pas gyd.V.Miežėnienę. Prasideda priežasčių ieškojimas (2004 birželį sueis metai, kaip gydausi).
1) Išsitiriu dėl infekcijų (bendras tepinėlis, chlamidijos, mikoplazma, ureaplazma). Pagal bendrą tepinėlį padidėjęs leukocitų kiekis ir aptiktos gardnerelos, taip pat rasta ureaplazma). Abu su vyru gauname vaistų dozę ir sėkmingai išsigydom.
2) Vyras išsitiria spermą (viskas normos ribose, tik padidėjęs leukocitų kiekis). Dėl pagausėjusių leukocitų skiriamas spermos pasėlis, randami kažkokie kokai (išsigydom).
3) I ciklo fazės hormonai (LH, FSH, prolaktinas, skydliaukės hormonas) normoj folikulai bręsta.
4) II ciklo fazės hormonai (progesteronas, estradiolis) normoj - ovuliacija vyksta.
5) Gimdos nuotrauka: gimda normoj, dešinysis kiaušintakis puikiai praeinamas, ties kairiuoju skystis nebeprateka (diagnozei patvirtinti reikalinga laparoskopinė operacija).
6) Pradedu stimuliuotis (kad subręstų daugiau folikulų ir taip padidinčiau pastojimo šansus). Pirma stimuliacija (Clostilbegyt + Pregnyl) subręsta tik 1 folikulas nesėkminga. Antra stimuliacija (didesnė Clostilbegyt dozė + Pregnyl + Duphaston) subręsta du folikulai nesėkminga. Trečia stimuliacija (analogiška antrajai) tik + inseminacija nesėkminga. Ketvirta stimuliacija + inseminacija - nesėkminga.