Įkraunama...
Įkraunama...

Bičių produktai sveikatos stiprinimui

Neseniai susidomėjau bičių produktais (ne medum) ir jų nauda organizmui.

Gydomosios bičių duonelės savybės:
•šalina fizinį ir protinį nuovargį, gerina nuotaiką;
•papildo vitaminų trūkumus;
•tinka jėgų atstatymui po įvairių susirgimų;
•stiprina imuninę sistemą;
•reguliuoja sutrikusią virškinamojo trakto veiklą;
•padeda prieš aterosklerozę, tinka jos profilaktikai;
•mažakraujystės profilaktikai;
•padeda gydyti širdies ir kraujotakos sutrikimus;
•padeda nuo medžiagų apykaitos sutrikimų;
•šalina iš organizmo nuodingąsias medžiagas;
•padeda sergant diabetu;
•stiprina nervų sistemą.

Gydomasis bičių pienelio poveikis:•stiprina kūną ir dvasią;
•stiprina žmogaus imuninę sistemą;
•stiprina vegetainę sistemą;
•padeda gydyti depresiją;
•gerina kraujotaką;
•padeda įveikti odos negalavimus, tinka odos priežiūrai;
•gerina įvairias širdies ir kraujotakos sistemos funkcijas;
•gerina virškinimą ir žadina apetitą;
•naikina bakterijas ir slopina uždegimą;
•pagerina endokrininių liaukų veiklą;
•stiprina lytinį pajėgumą;
•gerina protiškai atsilikusių vaikų vystymąsi;
•stiprina regėjimą ir klausą.

Gydomosios žiedadulkių savybės:
•aprūpina žmogaus organizmą visomis svarbiausiomis biologinėmis medžiagomis ir taip padeda išvengti dėl šių medžiagų trūkumo atsirandančių negalavimų;
•reguliuoja virškinimą ir gerina žarnyno veiklą;
•padeda nuo įvairių medžiagų apykaitos sutrikimų;
•stiprina imuninę sistemą ir suteikia organizmui jėgų gydytis pačiam;
•šalina iš organizmo nuodingąsias medžiagas;
•saugo vegetacinę nervų sistemą;
•gerina kraujotaką;
•padeda gydyti širdies ir kraujotakos sutrikimus;
•tinka prostatos ligų profilaktikai.

Gydomosios bičių pikio savybės:
•slopina ligų sukelėjų (bakterijų ir virusų) aktyvumą ir juos naikina;
•malšina skausmą, stabdo kraujavimą, skatina audinių regeneraciją;
•gydo grybelių sukeltas ligas;
•stiprina imuninę sistemą ir padeda organizmui gydytis pačiam, didina organizmo gynybinį pajėgumą;
•padeda gydant viršutinių kvėpavimo takų ligas, mažina kosulį ir slopina gerklės skausmą;
•gydo šlapimo organų uždegimus;
•padeda gydyti širdies ir kraujotakos sutrikimus;
•šalina iš organizmo nuodus ir toksinus;
•padeda įveikti skrandžio ir žarnyno negalavimus;
•stirina vegetacinę nervų sistemą;
•greitina žaizdų gijimo procesą, skatina audinių epitelizaciją;
•padeda gydyti odos ligas bei negalavimus;
•malšina dantų skausmą ir gydo burnos ertmės ligas;
•pagerina antibiotikų veikimą;
•mažina kraujo krešėjimą, veikia prieš aterosklerozinių plokštelių susidarymą;
•lėtina senėjimo procesus, mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir kraujo spaudimą, pasižymi antioksidaciniu veikimu, atjaunina organizmą;
•normalizuoja sekretinių skrandžio gleivinės liaukų funkcijas.


gal kas naudojat ar žinot šių produktų vartojimo būdus?

kol kas nusipirkau bičių duonelės, tai ji granuliuota tokia, valgau po nepilna šaukštą. Kursas, kaip supratau - 7 dienos.
Žodžiu, noras vartoti tuos produktus yra, o žinių kaip tai padaryti - ne.
Kas galit padėt?
Atsakyti
Sveika 4u.gif
Aš ir mano mama pradėjome gerti žiedadulkes prieš keturias dienas, kolkas poveikio jokio nejaučiu, tačiau mamos bendradarbė sakė, jog po kurio laiko atsiranda ženkliai daugiau jėgų, pasidarai energingesnis, aktyvesnis, lėčiau pavargsti smile.gif Man problemų kolkas kažkokių didelių nėra, tad geriu profilaktiškai, o mama labai neturi jėgų, labai greitai pavargsta, skauda kojas. Tikimės kad kažkiek padės smile.gif O ar tu jau jauti kažkokį poveikį? ax.gif
Tiesa, namie turim ir bičių pikio, tik kad nelabai jis mums ragaujasi.. Kažkaip jau kokį mėnesį guli spintoje.. Matyt reiks išsitraukti bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jammin1: 23 rugsėjo 2009 - 18:46
QUOTE(Jammin1 @ 2009 09 23, 19:44)
o mama labai neturi jėgų, labai greitai pavargsta, skauda kojas.

Gal ir ne visai tinka skyrelio tematikai, bet bent jau į temą žinutei ax.gif
Išvardinti simptomai labai jau dera prie bendros B1 vitamino trūkumo simptomatikos. Jei mamai apie 51 metus, visai gali būti jog dėl natūralių gamtinių pokyčių isiderino moteriškų hormonų balansas. Tokiu atveju reiktų pradėti naudoti atitinkamus papildus.
Papildyta:
tikrai nesu nusistatęs prieš medų ir kitus bičių produktus blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo apolonas: 24 rugsėjo 2009 - 10:05
QUOTE(Jammin1 @ 2009 09 23, 19:44)

Tiesa, namie turim ir bičių pikio, tik kad nelabai jis mums ragaujasi.. Kažkaip jau kokį mėnesį guli spintoje.. Matyt reiks išsitraukti  bigsmile.gif


bičių pikis profilaktiškai nevartojamas. Pikis- tai natūralus antibiotikas. Naudojamas esant įvairiems uždegimams..

Aš pati vartoju žiedadulkes. Žymaus poveikio nejaučiu.
Papildyta:
QUOTE(apolonas @ 2009 09 24, 11:04)
Gal ir ne visai tinka skyrelio tematikai, bet bent jau į temą žinutei  ax.gif
Išvardinti simptomai labai jau dera prie bendros B1 vitamino trūkumo simptomatikos. Jei mamai apie 51 metus, visai gali būti jog dėl natūralių gamtinių pokyčių isiderino moteriškų hormonų balansas. Tokiu atveju reiktų pradėti naudoti atitinkamus papildus.



žiedadulkėse taip pat yra vitamino B1. Ir savarbiausia, kad tai natūralus vitaminas, o ne sintetinis..
Atsakyti
Pakramčiau aš tą bičių duonelę 4 dienas, po nepilną, tiksliau šiek tiek daugiau nei puse sriubinį šaukštą. Pojūčiai:

1. pagražėjo oda - buvo kaip ir pradėję berti aplink smakrą (čia iki naudojimo) dabar nė vieno spuogelio ir bendrai oda lygesnė kažkokia atrodo. Seniau (ypač gerai matosi dirbtinėje šviesoje, kai ji krinta iš viršaus, pvz. lifte smile.gif smile.gif ) tikrai ne tokia buvo.

2. pagerėjo apetitas smile.gif

3. jaučiuosi energingesnė

gal reikia dozę padidint, bet bijau alergijos neužsidirbt ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jazira: 24 rugsėjo 2009 - 10:57
QUOTE(Jazira @ 2009 09 24, 11:55)

gal reikia dozę padidint, bet bijau alergijos neužsidirbt  ax.gif


didinti dozės nereikėtų... schmoll.gif tiek pilnai pakanka.
Atsakyti
aš pernai žiemą valgiau bičių duoną, žiedadulkes ir česnako po skiltelę, tai super, jojie peršalimai tada negresia smile.gif ir kaiulių gripai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(apolonas @ 2009 09 24, 11:04)
Gal ir ne visai tinka skyrelio tematikai, bet bent jau į temą žinutei  ax.gif
Išvardinti simptomai labai jau dera prie bendros B1 vitamino trūkumo simptomatikos. Jei mamai apie 51 metus, visai gali būti jog dėl natūralių gamtinių pokyčių isiderino moteriškų hormonų balansas. Tokiu atveju reiktų pradėti naudoti atitinkamus papildus.
Papildyta:
tikrai nesu nusistatęs prieš medų ir kitus bičių produktus blush2.gif

Ačiū, reikės pabandyti 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(rytorasa @ 2009 09 24, 11:15)
bičių pikis profilaktiškai nevartojamas. Pikis- tai natūralus antibiotikas. Naudojamas esant įvairiems uždegimams..

Aš pati vartoju žiedadulkes. Žymaus poveikio nejaučiu.
Papildyta:
žiedadulkėse taip pat yra vitamino B1. Ir savarbiausia, kad tai natūralus vitaminas, o ne sintetinis..

Na, aš turiu refliuksą, kasa mano beveik visa išpjauta, tai nuolat reikia vartoti fermentus. O jei pikis gerina virškinimą ir skrandžio problemas šalina, tai susidariau nuomonę, kad man kaip ir tiktų? O gal aš klystu? Jei jau veikimas kaip antibiotikų, tai geriau gal nevartoti? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Jammin1 @ 2009 09 24, 15:44)

Na, aš turiu refliuksą, kasa mano beveik visa išpjauta, tai nuolat reikia vartoti fermentus. O jei pikis gerina virškinimą ir skrandžio problemas šalina, tai susidariau nuomonę, kad man kaip ir tiktų? O gal aš klystu? Jei jau veikimas kaip antibiotikų, tai geriau gal nevartoti?  blush2.gif


na, negaliu nieko patarti... unsure.gif tik tiek, kad vartojamas tik esant uždegimams... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(apolonas @ 2009 09 24, 11:04)
Gal ir ne visai tinka skyrelio tematikai, bet bent jau į temą žinutei  ax.gif
Išvardinti simptomai labai jau dera prie bendros B1 vitamino trūkumo simptomatikos. Jei mamai apie 51 metus, visai gali būti jog dėl natūralių gamtinių pokyčių isiderino moteriškų hormonų balansas. Tokiu atveju reiktų pradėti naudoti atitinkamus papildus.
Papildyta:
tikrai nesu nusistatęs prieš medų ir kitus bičių produktus blush2.gif

O gal galite pasakyti ar geri Bentogamma b1 grupės vitaminai? O gal turite ką patarti geresnio? ax.gif
Atsakyti
Čia va vienas bitininkas, bagaslaviškietis Gediminas Žilinskas, pataria, kaip naudoti bičių duonelę:

Šiuo atveju taip pat galioja principas: “Kas per daug, tas - nesveika!” Bičių duonelę profilaktiškai rekomenduočiau vartoti po 15-20 g kasdien (apie vieną valgomąjį šaukštą), užsigeriant virintu vandeniu arba su medumi. Vaikui - arbatinį šaukštelį per dieną. Gydymo tikslais - po 20-30 g per dieną. Pasitaiko ir alergiškų šiam produktui žmonių, tačiau vyresnio amžiaus - alergiškų bičių duonelei pasitaiko labai retai. (iš http://www.honey.lt/duonele.htm)

o dar iš "Sveiko Žmogaus":
"Bičių duonelė turi daug B grupės, A, E, PP, C vitaminų, seleno, cinko, geležies. Ji stiprina regėjimą, atmintį, klausą. Norint būti sveikiems, kasdien naudinga suvalgyti po vieną šaukštelį bičių duonelės."



Papildyta:
Žiedadulkėse vitaminų ne mažiau gausu nei duonelėje. Išskirtinė žiedadulkių savybė - jos nedidina skrandžio rūgštingumo. Per dieną prieš valgį naudinga suvalgyti po vieną šaukštą žiedadulkių.

dar iš "Sveikas žmogus" 2005 m. Nr. 5:

Jei duonelė ar žiedadulkės sukelia alergiją, jų vartojimą reikia nutraukti.

Bičių pikis - natūralus antibiotikas. Jis stiprina imuninę sistemą, naikina bakterijas, virusus, grybelius, gydo uždegimus, pūlingas odos ligas.

Puikūs receptai su bičių produktais

nuo gerklės skausmo
10 g bičių pikio užpilti 100 g spirito. Suplakti ir laikyti kambario temperatūroje. Po trijų dienų juo galima skalauti gerklę, įlašinus kelis lašus tinktūros į šiltą vandenį.

sergant gripu
Šaukštas aviečių ar liepų medaus,
šaukštas juodųjų serbentų uogų,
šaukštas aviečių uogienės,
šaukštas šermukšnių uogų.
Mišinį užpilti litru vandens, palaikyti 15 minučių ir gerti 3 kartus per dieną, po 0,5 stiklinės prieš valgį.
Atsakyti
QUOTE(Jammin1 @ 2009 09 24, 18:20)
O gal galite pasakyti ar geri Bentogamma b1 grupės vitaminai? O gal turite ką patarti geresnio?  ax.gif

Mano nuomone tarp gamintojų vardų ir jų siūlomų papildų kokybės bėra jokio reikšmingo skirtumo. Viskas atsiremia tik į pakuočių dydžiui ir koncentracijai taikomą kainų politiką: BENFOGAMMA 50mg 50 tablečių kainuoja ~35Lt, kito gamintojo galima įsigyti 100mg 100 kapsulių už 73Lt. Geras yra ir vienas, ir kitas, o kokie skirtumai tarp jų - matosi tik skaičiuose. Esant B1 vitamino trūkumui reiktų vartoti po 100mg per dieną, bet ne ilgiau kaip 3 mėnesius, daryti bent jau mėnesio pertrauką, nes perdozavus gali padidėti jautrumas, atsirasti odos išbėrimų. Kad išsiaiškinti kokių medžiagų yra trūkumas geriausia būtų pasidaryti laboratorinius tyrimus.
Atsakyti