
Kalija- daugiametė ajerinių šeimos gėlė kilusi iš Pietų Afrikos ir Amerikos pelkių, mėgstanti pusiau pavėsį. Kambariuose auginamas kalijas reikia laikyti toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. (O kitas šaltinis teigia- Statyti šviesioje vietoje. Jos nebijo saulės


Kambaryje auginamos kalijos:
Kalijos gausiau žydi sausio - balandžio mėnesiais. Skintos ir pamerktos į vandenį kalijos išsilaiko 10-12 dienų. Žydėjimo periodu jokiu būdu negalima šios gėlės perdžiovinti, nes jos žiedai liks po lapais. Jas pavasarį galima išnešti į lauką, o rudenį grąžinti į patalpą.
Peržydėjusią kaliją du mėnesius laikome sausai.
Daigiukų pasirodymas praneš apie augalo ramybės pabaigą.
Po to gniužulas išpurtomas (jei migdoma vazone), persodinamas ir pradedamas pamažu laistyti. Kraunančią naujus žiedus reikia laistyti rečiau, o pražydusią - gausiau. Tręšiama nuo pasodinimo iki pražystant.
Šis augalas mėgsta rūgščią humusingą dirvą. Kalijos gerai auga ir žydi puriame, derlingame, gerai sugeriančiame vandenį substrate, kurį sudaro durpės, lapinė žemė arba kompostas ir smėlis. Dauginama šakniastiebio dalimis pasibaigus ramybės periodui.

Jei kalijas auginat lauke:
Vasarai galima sodinti lauke. Sodinant į lauką kerą galima išdalinti. Birželio gale liepą žydi. Prieš šalnas iškasti ir įsodinti į vazonus. Jei nėra šalnų su vazonais palikti lauke. Vėliau galima įnešti į šiltnamį ar parsinešus į namus, laikyti balkone. Nugeltus lapams pernešti į sausą patalpa. Joje laikyti iki pavasario. Jei labai sausa patalpa žemę retkarčiais padrėkinti.

Truputis info