Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikų maisto receptai

Bananų blyneliai

2 prinokę bananai
1 kiaušinis
50 gr. pieno
1 arb. š. cukraus
1/2 stiklinės miltų
aliejaus arba sviesto kepimui.

Blenderiu sumalti bananus, kiaušinį, pieną ir cukrų. Šakute išmaišyti, pridėti miltų ir greitai išmaišyti, bet ne iki vieningos masės. Gautą masę šaukštu dėti į karštą keptuvę. Kepti iš abiejų pusių.
Atsakyti
QUOTE(M_T @ 2005 09 07, 19:08)
Virti varškėtukai

200 gr. varskės,
1 kiaušinis,
2 arb. š. manų kruopos,
1 v. š. cukraus,
galima truputi uogų

Varškė sutrinti su tryniu, pridėti suplaktą baltymą, manų kruopas, sukrus, išmaišyti. Su šaukštu į verdantį vandenį (pasudytą). Galima valgyti su grietine, sviestu.

Gaunasi labai minkšti ir švelnus, mano dukra su mielu noru valgo vakarienei


sveika, aš taip tikėjausi, kad pagal šį receptą gausiu minkštus virtinius, bet man gavosi g.gif sunku net įvardinti kas, vėl palaida virta varškė.
šiaip aš kulinarė ne kokia, bet ar tikrai čia visi produktai suvardinti (gal miltų vis dėl to reikėtu). jei galima man smulkiau paaiškinti kaip čia viską padaryti, nes pagal mano receptą man gaunasi kieti virtinukai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Raganėlė @ 2005 10 05, 09:26)
sveika, aš taip tikėjausi, kad pagal šį receptą gausiu minkštus virtinius, bet man gavosi g.gif sunku net įvardinti kas, vėl palaida virta varškė.
šiaip aš kulinarė ne kokia, bet ar tikrai čia visi produktai suvardinti (gal miltų vis dėl to reikėtu). jei galima man smulkiau paaiškinti kaip čia viską padaryti, nes pagal mano receptą man gaunasi kieti virtinukai ax.gif

Turbūt idėjai vien kiaušinį, o reikia būtent varškė sutrinti su tryniu, pridėti suplaktą baltymą ir toliau pagal receptą.
Man visada išeina pagaminti minkštus virtinius
Atsakyti
QUOTE(M_T @ 2005 10 05, 11:27)
Turbūt idėjai vien kiaušinį, o reikia būtent varškė sutrinti su tryniu, pridėti suplaktą baltymą ir toliau pagal receptą.
Man visada išeina pagaminti minkštus virtinius


nu ne trynį su varške, o baltimą į putas suplakiau. o tai kiek laiko vyrti?
o kaip turi atrodyti tešla, nes man su šaukštu reikėjo dėti, nes skysta, jos į rankas neina paimti.
žodžiu gaila kad man nesigavo verysad.gif
Atsakyti
Mano dukrytės mėgiamas pietų patiekalas:
sumaišyti faršą (kalakutienos, vištienos, veršienos) kaip kotletams, užvirinti 0,5 l vandens ir supilti praardžius maišelį ryžių, sudėti smulkiai supjaustytą morką, porą, moliūgą ir kai užvirs sudėti iš faršo padarytus mažus kukuliukus dar įdėti sviesto, žirnelių ir viską virti ant silpnos ugnies kokių 15 min. Labai greita, sotu ir skanu. Pabandykite gal patiks ir jūsų vaikučiams. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(M_T @ 2005 09 07, 18:08)
Virti varškėtukai

200 gr. varskės,
1 kiaušinis,
2 arb. š. manų kruopos,
1 v. š. cukraus,
galima truputi uogų

Varškė sutrinti su tryniu, pridėti suplaktą baltymą, manų kruopas, sukrus, išmaišyti. Su šaukštu į verdantį vandenį (pasudytą). Galima valgyti su grietine, sviestu.

Gaunasi labai minkšti ir švelnus, mano dukra su mielu noru valgo vakarienei

Nu man irgi neisejo tie virtinukai: pasileido varske, nors rodos viska dariau pagal recepta. Gal istiesu reikia miltu? Siaip skonis tai super, tik kad issileido kleckiukai. Kaip padaryt, kad neissileistu?
Atsakyti
QUOTE(Erija @ 2005 10 05, 21:47)
Nu man irgi neisejo tie virtinukai: pasileido varske, nors rodos viska dariau pagal recepta. Gal istiesu reikia miltu? Siaip skonis tai super, tik kad issileido kleckiukai. Kaip padaryt, kad neissileistu?

Nu nežinau, apie 3 men. jau darau tokius virtinius ir viskas gaunasi. Aišku, jie išeina ne tokie kieti kaip su miltais. O virti apie 2-3 min. Tešlą dedu su šaukštu (taip ir recepte parašyta).

Darau taip kaip buvo aprašyta: Varškė sutrinti su tryniu, pridėti suplaktą baltymą, manų kruopas, sukrus, išmaišyti. Su šaukštu į verdantį vandenį (pasūdytą).

(Viena karta norėjau kuo greičiau pagaminti, tai įdėjau kiaušinį (o ne plakta baltymą), tai tada nieko ir man neišėjo, tai teko pridėti truputi miltų)
Atsakyti
[quote=Raganėlė,2005 10 09, 20:05]
žodžiu gaila kad man nesigavo verysad.gif
[/quote]

tai va vėl gandžiau aš tuos varškėtukus,
tai su MŪ varškę gavosi thumbup.gif
[/quote]
Man tas vienintelis kartas, kai nesigavo (kai įmušiau neplaktą kiaušinį), tai bandžiau su namine varške - nesigavo verysad.gif . O su „Dvaro“ ir „Mano“ - gavosi.
Reiškia dar priklauso nuo varškės.

Skanaus essen.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo M_T: 10 spalio 2005 - 08:26
QUOTE(augustella @ 2005 10 06, 14:06)
o kaip tu verdi ta kisieliu ir is ko,laukiu atsakymo

Kažkur radau tokį receptą:

Vaisių kisielius

2 porcijos

1/2 stiklinės aviečių, serbentų ar obuolio,
šaukštelis cukraus,
šaukštelis krakmolo,
3/4 stiklinės vandens.
------------------------------------------------
Uogas nuplaukite, nulupkite obuolio žievelę, užpilkite vandeniu, įberkite cukraus ir virkite. Vaisius susmulkinkite ar pertrinkite per sietelį. Krakmolą ištirpinkite mažame vandens kiekyje, supilkite į vaisių tyrę ir maišydamos virkite valandą. Karštą kisielių supilkite į šaltu vandeniu išplautą salotinę. Jam taip pat galima naudoti spanguoles, turinčias daug pektino, kurio dėka nereikia net krakmolo, ir daug vitamino C.
Atsakyti
QUOTE(augustella @ 2005 10 06, 14:06)
o kaip tu verdi ta kisieliu ir is ko,laukiu atsakymo

Ir dar porą:

Obuolių kisielius
150 g. vandens,
100 g. obuolių,
25 g. cukraus,
8 g. bulvių krakmolo.

Obuolius supjaustyti į 4 dalis, užpilti verdančiu vandeniu, uždengus virti ant silpnos ugnies 20 minučių, išvirusius išversti ant sietelio, pertrinti, į gautą vandenį įdėti cukraus ir vėl virti, palikus dalį skysčio bulvių krakmolui atskiesti, maišant supilti bulvių krakmolą, sudėti trintus obuolius, užvirinti.

Avižinis kisielius
50 g. vandens,
150 g. pieno,
15g. avižinių dribsnių miltelių,
25g. cukraus.

1/4 stiklinės pieno sumaišyti su avižinių dribsnių milteliais, supilti likusį pieną, 10 min. virti, įpilti 20g. cukraus, baigiant virti įdėti 5g. truputį deginto cukraus.
Atsakyti
Dabar moliūgų metas. Tai pateikiu labai paprastą receptą: moliūgo kubelius užpilti trupučiu vandens ir troškinti kol suminkštės, tada sudėti išmirkytus ryžius, ir dar troškinti, kol ir ryžiai suminkštės. Galima saldinti, o galima ir ne. Pagal skonį
Atsakyti
Ir dar mano mažylė dabar labai mėgsta tokią moliūgų košę:

Moliūgų gabalėlius išverdam piene, išgriebiame, sutriname.
Į moliūgų tyrę įdedam manų kruopų, druskos, cukraus pagal skonį ir verdam. Kai išverda, įdedam sviesto ir skanaus.
Atsakyti