Įkraunama...
Įkraunama...

Kai praeiviai auklėja jūsų vaiką

na, siandien taip jau atsitiko, kad mano trimetis benas prigule ant saligatvio pailseti, o as su gustu nesiokleje laukiau, kol jis teiksis atsikelti. pro sali ejusi moteriske (greiciau sakyceu, bobule, nes ji man pasirode gana nesimpatiska) pasisiule ta neklauzada vaika "pasiimti". na as jai pasiuliau eiti savais keliais ir nesikisti, i ka ji labai isizeidusi kazka subumbejo apie siuolaikini auklejima.

kaip jus elgiates tokiose situacijose?
Atsakyti
Truputi sunervintu tokis "auklejimas", bet daryciau taip, kaip manau tinkama ir nekreipciau demesio. Man kazkaip yra pasitaike keletas vaikino "ozeliu", bet cia tai tik atlaidziai zmones pasisypso ir tiek. Na, man, pavyzdziui, paciai nelabai patinka, kai vaikas uzsimano paguleti ant traukinio grindu, bet - jeigu kitiems zmonems tuo metu yra pakankamai vietos - as geriau renkuosi tai nei spiegima (ta prasme, jeigu pakelsiu ji nuo tu grindu "jega"), nuo kurio ausu bugneliai gali trukti biggrin.gif.

Tavo vaikas - Tu ir aukleji. Koks kieno reikalas?! Zinoma, jeigu tai tiems "aukletojams" is tikruju netrukdo.
Atsakyti
ragnez tokioje situacijoje elgiuosi lygiai taip pat kaip ir tu - siulau eit savais keliais ir nesikist kur nepraso. Kazkodel daugelio bobuciu gyvenimo tikslas ( na panasu i tai) paauklet mus kaip mes turim auklet savus vaikus, o tai labai nervina
Atsakyti
kai mano dvimetis atsigula arba ozhiuojasi eidamas, tai man labai patinka kai pakalbina koks supratingas praeivis, ko tai ozhiai kaip dumas ishgaruoja, strykteli ir eina kuo puikiausiai, nematau nieko blogo jei pakalbina, bet va kai pradeda kiti aukleti, kad tokiam ozhiukui reikia i kaili duoti ir dalintis geraja savo patirtimi, tada jau ne... g.gif
Atsakyti
tiesa sakant dazniausiai ir as pasiunciu kuo toliau tokius "pagalbininkus", bet kajp rusne sake, kartais padeda... bet man padejo gal 1 ar 2 kartus ish viso....
Atsakyti
Na, maniškė nesiožiuoja irneisterikuoja, bet aplinkui matau - kartais tikrai svetimo pakalbintas vaikas greičiau susiorietuoja ir nusiramina. Bet jau auklėjimai mad.gif ypač, koks tas vaikas blogas ir t.t - atrodo į snukį užvažiuočiau...
Atsakyti
kadangi maniski vis taikydavosi paaukleti kaimynai ar siaip praeiviai, tai as jau zinau ka daryti: kai tik kokia bobule leptelteledavo "oi koks isdykes vaikas"tai as sakydavau "einam greiciau bo atiduosiu tai piktai bobai" wink.gif Suveikdavo momentaliai - vaikas tik strykdeledavo ir jau zingsniuja be jokiu "oziu" rolleyes.gif
Nors syki, kaimynkai, tai sakiau policija iskviesiu, kai ji mano zioga vaikesi su sluota po darzus. Nors vaikis buvo prisidirbes, bet sakau, gal reiktu man pasakyt, pakalbet, o ne pult is karto su sluota blink.gif
Atsakyti
Auklejimas auklejimui nelygus, na jei jau su sluota vaikosi, tai tikrai ne savo vietoje ir kai mazas vaikas kaprizijasi siulymas ji pasiimti visai be rysio. Bet jei vaikas paaugs ir tikrai netinkamai elgsis viesoje vietoje, o jam bus graziai paaiskinta, tai nelabai matau ka cia blogo. Tarkim keli vaikai mus silpnesni, nemanau, jog noretumet, kad praeiviai praeitu... Juk jusu vaikas gali buti ir silpnesnio vietoje. Taip kad praeiviu auklejimas tikrai nera visad blogas wink.gif kartais tiesiog butinas.
Atsakyti
QUOTE (Regingel @ 2004 04 14, 20:26)
kai mano dvimetis atsigula arba ozhiuojasi eidamas, tai man labai patinka kai pakalbina koks supratingas praeivis, ko tai ozhiai kaip dumas ishgaruoja, strykteli ir eina kuo puikiausiai, nematau nieko blogo jei pakalbina, bet va kai pradeda kiti aukleti, kad tokiam ozhiukui reikia i kaili duoti ir dalintis geraja savo patirtimi, tada jau ne... g.gif

mums irgi padeda,kai pasisiuli pasiimti.Oziai akimirksniu dingsta.
Atsakyti
Jeigu auklėjama nepiktybiškai, tai aš nekreipiu dėmesio, tik atlaidžiai šypsausi. Bet jei kas nepatinka, tai aš irgi grubiai galiu toliau pasiųsti. O šiaip tai jei svetimi vaikai matau, kad blogai elgiasi, tai visada paauklėju. Dažniausiai irgi nepiktybiškai, nors šį savaitgalį tai nesusilaikiau, kai kaime vos ne po ratais vaikis su dviračiu tiesiai prieš mašinos nosį išnėrė, apstaugiau, net nežiūrėdama, kad senelė šalia stovi... smile.gif O vieną kartą tęko nukentėti, kai prie mano vaikų pristojo kažkokie svetimi vaikigaliai panašaus amžiaus ir pradėjo "užkabinėti", kad jų kiemas gražesnis, jų mašina geresnė, ir pan. (maniškiams buvo 3 ir 5 m.) Tai aš saviškiams pasakiau, kad su visokiais asilais nešnekėtų. Tai vienas iš tų pyplių pasiskundė savo mamai, o ta atlėkusi ėmė rėkti, kad jų vaikus asilais apšaukiau. Bet kai atsakiau, kad kalbėjau tik su savo vaikais, o jos vaikams nesakiau nė žodžio, truputį sutriko. tongue.gif Va tokie dalykai tai mane nervina, kai dėl kokio nieko mamytės puola aiškintis.
Atsakyti
g.gif Bet kokiu atveju, isklausau motyvus del kuriu kisasi ir nurodineja ka man daryti, jei matau kad tai rimta, padekoju ir paskui aiskinuosi su vaiku viena, jei matau tik tam, kad paerzint, pasakau, kad nesikistu rolleyes.gif
Atsakyti
nu va mes ka tik ish kiemo, einant namo ishtiko prieshpaskutinis priepuolis, guli mano mazhas ant shaligatvio bliauna, kiek plauchiu turis ishgali ir dar kojom spardosi, ash paejus toliau laukiu kol praeis nervatriopka, ejo moterishke pro shali, grazhiai pakalbino, ranka pasiule atsikelt, tik smurksht ozhiukas ant koju ir tekinas pas mamyte, kai moterishke dingo uzh kampo, tada vel trukt uzh vadzhiu ir vel nuo pradzhiu doh.gif bet kadangi shalia namai jau buvo, tai be jokiu ceremoniju vyrutis vos siekdamas kojom zheme buvo pargabenntas namo mad.gif
Atsakyti