Įkraunama...
Įkraunama...

Turto įsigijimas/Turto pardavimas

Kokių reikia dokumentų parduodant nebaigtą statyti namą? Yra tik žemės nuosavybės dokumentai, namo projektas su leidimu. Ar to užtenka?
Atsakyti
Reikia kreiptis, kad butu atlikta namo inventorizacija, kurios metu bus nustatytas namo baigtumo procentas. Tuomet nebaigta statyba reikia registruoti VI "Registru centras" ir tik tuomet galima parduoti nabaigta statyti nama.
Atsakyti
Noreciau paprasyti mamyciu ir ypac Viktorijos pagalbos smile.gif
Ka reikia zinoti norint parduot buta? Kur pirmiausia kreiptis, kokius dokumentus reikia sutvarkyti? Pussesere nori parduoti, patys ten negyvena, pirkejas jau yra ir nori skubiai pirkti, bet niekada su pardavimu nesusidure, tai nezinom kur pirmiausia kreiptis. As reikia kokios pazymos, kad nepilnameciai vaikai tures kur gyventi? Kaip su mokesciais? Kokio jie dydzio ir kas moka - pirkejas ar pardavejas? rolleyes.gif
Vienu zodziu, bukit gerutes, pasidalinkit patirtim sioje srityje smile.gif
Atsakyti
1. Pardavimui reikes pazymos is Registru centro (buves Kadastras). Pazyma galima gauti per ivairius laikotarpius (nuo paros iki 30 dienu) Kuo greiciau noresit kad isduotu pazyma, tuo ji brangiau kainuos.
2. Su nepilnameciais. Jei tevai nuosavybes teise turi kita nuosava buta ir ten deklaruota vaiku gyvenamoji vieta, nieko nereiks. Jei ne reikes gauti teismo leidima parduoti buta (uzima apie 2 savaites).
3. Pirkejas gali pareikalauti pazymu, kad su visais paslaugu tiekejais esate atsiskaite.
4. Mokesciai:
notarinis uz sutarties patvirtinima (procentas nuo sandorio)
gali buti pajamu mokestis, jei turta turite maziau nei 3 metus ir parduodat brangiau nei isigijote arba nei jis ivertintas
Atsakyti
Labai labai aciu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE (Viktorija Civilyte - Gyliene @ 2004 03 15, 11:49)

2. Su nepilnameciais. Jei tevai nuosavybes teise turi kita nuosava buta ir ten deklaruota vaiku gyvenamoji vieta, nieko nereiks. Jei ne reikes gauti teismo leidima parduoti buta (uzima apie 2 savaites).
3. Pirkejas gali pareikalauti pazymu, kad su visais paslaugu atsiskaite

teismo (pagal gyvenama vieta) leidimas isduodamas per penkias dienas (susitarus, daug kas gauna ir sekancia diena), isigalioja nuo priemimo dienos.
atsiskaitymo pazymu is namu bendrijos ar komunalininku reikalauja dauguma notaru.
Atsakyti
teismas isduoda per 5, bet mano praktika rado, kad uzima apie 2 savaites, nes kol suraso prasyma isduoti leidima, kol surenka reikiamus dokumentus...
Atsakyti
QUOTE (Viktorija Civilyte - Gyliene @ 2004 03 15, 20:08)
teismas isduoda per 5, bet mano praktika rado, kad uzima apie 2 savaites, nes kol suraso prasyma isduoti leidima, kol surenka reikiamus dokumentus...

Mums irgi uztruko apie 2 sav. Nes kol prieme sprendima, po to dar reikejo laukt, kol jis isigalios.
Atsakyti
QUOTE (Viktorija Civilyte - Gyliene @ 2004 03 15, 20:08)
teismas isduoda per 5, bet mano praktika rado, kad uzima apie 2 savaites, nes kol suraso prasyma isduoti leidima, kol surenka reikiamus dokumentus...

isigalioja ta pacia diena, kai priimama nutartis - pacioj nutarty nurodoma. o del dvieju savaiciu, tai mano praktikoje susitvarko per tris keturias dienas su viskuo, o kartais ir per dvi dienas, nieko ten tokio sudetingo... rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (katia @ 2004 03 16, 08:18)
isigalioja ta pacia diena, kai priimama nutartis - pacioj nutarty nurodoma. o del dvieju savaiciu, tai mano praktikoje susitvarko per tris keturias dienas su viskuo, o kartais ir per dvi dienas, nieko ten tokio sudetingo... rolleyes.gif

Bet kiek supratau, jei seima turi gyvenama plota ir jame jau seniai gyvena, tai jokiu pazymu nereikia norint parduoti kita turima buta. Ar ne taip? rolleyes.gif
Atsakyti
jeigu turit kita gyvenamaja vieta (buta ar nama), kur gyvena nepilnameciai vaikai, teismo leidimo parduoti buta nereikia wink.gif
Atsakyti
Yra tokia situacija, mama globoja visiskai neveiksnia teta (proto atzvilgiu), ji pries kelis metus uzrase ant mamos kad po tetos mirties ji paveldetu jos buta... Dabar mama noretu ta buta man atseit parduot (reikes pardavinet per teisma), nes bijo kad jei kas atsitiktu nedingtu. Tai va, o as dabar dekretinese, gaunu 390 pasalpa, vyro darbe rodo ant popieriaus minimuma, girdejau dabar perkant buta reik deklaruot pajamas, is kur tiek pinigu gauni buto pirkimui. Tai va nezinau kaip padaryti... Ar uzteks tu musu gaunamu pinigeliu, ar kaip nors kitaip galima butu padaryt?
Atsakyti