Įkraunama...
Įkraunama...

Šildymas granulėmis 3

QUOTE(silainiai @ 2010 01 02, 19:29)
O ziurint vaizdo irasa matosi, kad degiklis sukasi... Ar tiesa? Ir kaip per ta bliudeli pelenai isbyres?  g.gif

Na taip sukasi, pas mane senasis degiklis kur sukasi. O pelenai isbyres, nes degiklis su 3 ar 4 dantukais virsuje ant kuriu uzdejus bliudeli pasidaro tarpas - na tas kur mazytes ugneles dega (galima tiems kas degiklio su dantukais neturi, skyles didesnes staciakampio formos padaryti bliudelio apacioje) wink.gif
Siaip tai jau i pabaiga grudai, kolkas nusiskundimu neturiu (isskyrus varginanti ju ikurima), bet ateityje granulem toliau kurensiu (labai nepatinka kaip tik po truputi uzkelineja temperatura) blush2.gif
Tiesa miksas padarytas 80% grudu 20% granuliu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paliukas: 02 sausio 2010 - 20:20
QUOTE(Iruce30 @ 2010 01 02, 17:10)
Su Naujais Metais visus!!! newyear.gif
Vis mastom apie katilinės rekonstrukciją ir galvojam apie granulinį katilą.
Noriu pasiteirauti tų kas kūrenote ar kūrenate granulinius katilus su smulkinta anglimi (tipo tokia kur hufa prekiauja).

1. Ar anglis sudega pilnai - t.y. nelieka šlako tik smulkus pelenai?
2. Ar imanoma taip sureguliuoti katilą kad kūrenant anglimi nebūtų dūmų lauke iš kamino ir nesmirdėtų aplinkui?
3. Kiek būna pelenų su anglimis. ar imanoma pasiekti rezultata 1 bunkeris - vienas pelenu išėmimas?
4. Kas kiek dažnai valote katilą (tipo kapitaliai kai reikia išrinkti, gramdyti) per sezona. Kas kiek laiko su paprastu šepetėliu reikia valyti?


Galiu palyginti kurenima malkomis, granulem, smulkia anglimi. Statistikos mazai, nes tik pradejom, namas tuscias, palaikom 14 laipsniu. Paskutini menesi tik anglis, ir butent is Hufos perkam.

1) mazai patirties kurenant angli, bet siaip gyvenime nemaciau anglies, kuri sudegtu iki smulkiu pelenu. Slako visada lieka, jo kiekis priklauso nuo anglies kokybes ir katilo sureguliavimo.
2) po savaities kurenimo ir namo sildymo i svecius uzsuko kaimynas ir labai nustebo suzinojes, kad visa savaite non-stop dega katilas. Lauke visai nematyti dumu ir visiskai jokios smarves. Turiu omeny, VISAI JOKIOS. Uztad yra smarves viduje, katilineje.
3) kol gaudem nustatymus (nors procesas dar nepasibaiges), is 4 maisu x30kg angliu likdavo ~2/3 maiso slako+pelenu ir puse semtuvo juodu dulkiu (isvalius virsutine katilo dali). Dabar truputi maziau. Manau, kad toki rezultata pasiekti galima, tik klausimas, kokio dydzio talpos pelenams bus apacioj. Bent jau pas mus sudeginus viena bunkeri (5 maisai) ir istraukus apatinius stalcius vis vien likusias siuksles tenka dar graibyti lauk su pagaliu. Tampi afroamerikieciu is fasado ir iki alkuniu. doh.gif
Beje, kurenant ta pati katila malkomis (statybines atliekos), siuksliu budavo dar daugiau.
4) Kazkur maciau straipsni, kad jei ant katilo sieneliu kaupiasi dervos - kazka darai netaip, galbut permaza degimo temperatura ir slapios malkos. Su anglim taip nebuna. Jei dervos stingsta i stikla kurenant granulem, reiskia pirkai granuliu su smeliuku. Jei katilas viduje riebaluotas kurenant saulegrazu isspaudomis, reiskia, uzduotas permazas laikas ventiliatoriui pusti ir riebalai pilnai nesudega. Ir pan.
Zodziu, kiekvienu atveju bus individualiai. Siaip is aplinkiniu zinau, kad generaliniu valymu buna 2 per metus, o paprastu sepeciu valau dulkes su kiekvienu bunkerio uzpilimu. Vel gi, kazkur skaiciau, kad katilui apaugus is vidaus ~0.5 cm dervu, sumazeja jo galimybe priimti siluma nuo ugnies ~ 10 proc.

Tegu labiau ismanantys mane pataiso, bet kolkas asmeniniai ispudziai yra tokie kaip parasiau. Bendrai paemus, sildytis anglimi yra pigiau, nei granulem. Be to anglis puikiai dega ir budama nevisai sausa. Granules labai bijo dregmes (subyra), bet is kitos puses granules yra zymiai svaresnis variantas, kurio atliekas tikrai galima isversti po krumais trasu pavydalu.

Jei yra daugiau klausimu, rasyk i PM.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Iriska: 02 sausio 2010 - 22:35
O taip Iriska ir neatsakei ar sureguliavai katila kaip sakiau? wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2010 01 03, 13:17)
O taip Iriska ir neatsakei ar sureguliavai katila kaip sakiau? wink.gif

blush2.gif vyras vakare parasys. Lyg susitvarke rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Iriska @ 2010 01 02, 22:32)
Galiu palyginti kurenima malkomis, granulem, smulkia anglimi. Statistikos mazai, nes tik pradejom, namas tuscias, palaikom 14 laipsniu. Paskutini menesi tik anglis, ir butent is Hufos perkam.

1) mazai patirties kurenant angli, bet siaip gyvenime nemaciau anglies, kuri sudegtu iki smulkiu pelenu. Slako visada lieka, jo kiekis priklauso nuo anglies kokybes ir katilo sureguliavimo.
2) po savaities kurenimo ir namo sildymo i svecius uzsuko kaimynas ir labai nustebo suzinojes, kad visa savaite non-stop dega katilas. Lauke visai nematyti dumu ir visiskai jokios smarves. Turiu omeny, VISAI JOKIOS. Uztad yra smarves viduje, katilineje.
3) kol gaudem nustatymus (nors procesas dar nepasibaiges), is 4 maisu x30kg angliu likdavo ~2/3 maiso slako+pelenu ir puse semtuvo juodu dulkiu (isvalius virsutine katilo dali). Dabar truputi maziau. Manau, kad toki rezultata pasiekti galima, tik klausimas, kokio dydzio talpos pelenams bus apacioj. Bent jau pas mus sudeginus viena bunkeri (5 maisai) ir istraukus apatinius stalcius vis vien likusias siuksles tenka dar graibyti lauk su pagaliu. Tampi afroamerikieciu is fasado ir iki alkuniu.  doh.gif
Beje, kurenant ta pati katila malkomis (statybines atliekos), siuksliu budavo dar daugiau.
4) Kazkur maciau straipsni, kad jei ant katilo sieneliu kaupiasi dervos - kazka darai netaip, galbut permaza degimo temperatura ir slapios malkos. Su anglim taip nebuna. Jei dervos stingsta i stikla kurenant granulem, reiskia pirkai granuliu su smeliuku. Jei katilas viduje riebaluotas kurenant saulegrazu isspaudomis, reiskia, uzduotas permazas laikas ventiliatoriui pusti ir riebalai pilnai nesudega. Ir pan.
Zodziu, kiekvienu atveju bus individualiai. Siaip is aplinkiniu zinau, kad generaliniu valymu buna 2 per metus, o paprastu sepeciu valau dulkes su kiekvienu bunkerio uzpilimu. Vel gi, kazkur skaiciau, kad katilui apaugus is vidaus ~0.5 cm dervu, sumazeja jo galimybe priimti siluma nuo ugnies ~ 10 proc.

Tegu labiau ismanantys mane pataiso, bet kolkas asmeniniai ispudziai yra tokie kaip parasiau. Bendrai paemus, sildytis anglimi yra pigiau, nei granulem. Be to anglis puikiai dega ir budama nevisai sausa. Granules labai bijo dregmes (subyra), bet is kitos puses granules yra zymiai svaresnis variantas, kurio atliekas tikrai galima isversti po krumais trasu pavydalu.

Jei yra daugiau klausimu, rasyk i PM.


Ačiu už operatyvų atsakymą. Šiuo metu kurename paprastą Kalvį, ir mastome kokį granulinį katilą rinktis: kur galima kurenti tik medžio granules (gal grūdus), arba kur dar +anglis galima deginti.

1. to ir tikėjausi
2. Gera žinia. smile.gif Kaimynas kūrenasi granulėm tai pas jį iki -10 irgi nesimato dūmų. Norėjau pasitikslinti kaip su anglimi nes kazkaip atsibodo smirdinti visam kaimui kartu ir pačiam neina normaliai lango atidaryti.
3. Čia norėčiau pasitikslinti. Ar sukūrenus pilna bunkerį (5 maišai) pelenai dar telpa i pelenine? Man čia svarbu nes manau kad pirkti nepigų katilą ir eiti prie jo kas antrą dieną tik pelenus išiminėti tai jau nekas doh.gif Koks pas tave katilas ir kokio dydžio peleninė ten (kibiras pelenų telpa)?
4. Kaip ir minėjau dabar kurenam paprastą Kalvį. tai jį generalai valyti reikia kas mėnėsį. cray.gif . Jai granulinį reiktų valyti kas 3 mėn tai būtų puiku biggrin.gif
Atsakyti
Su Naujaisiais Metais visus smile.gif

Idomus sprendimas Paliukas smile.gif bet jei pavyko isvcengti koralu, tada super.
Siuo metu isbandziau kurenima kvieciais ir mieziais. Kai kurenau tik kvieciais, tu koralu buvo labai daug, ir man nepatiko, nes reikejo kas 2-3 dienas valyti pelenine.
Dabar pradejau kurenti tik mieziais, tai labai apsidziaugiau po paros, nes is juodu koralu, kurie susidaro is kvieciu grudo formos pelenu, pradejo eiti balti pelenu koralai smile.gif VALIO thumbup.gif Dabar galvoju, kame cia saknys, ar nustatymai, ar pats grudas taip sudega. Eksperimentuosiu toliau.

Papildyta:
QUOTE(Paliukas @ 2010 01 02, 18:44)
Sveiki visi, su praejusiais wink.gif

Siandien pameginau pakurenti grudus  .Pradzioje kol pereidinejo is granuliu i grudus patiko ugnis, po to nusivyliau smagiais koralais... Taciau radau buitini sprendima, tai  bliudelis su prakirstu dugnu  bigsmile.gif  - nesijuokit cia kaip ir sakiau buitinis sprendimas, taciau kaip bebutu keista pas mane koralai deginant jame nebeaugo  bigsmile.gif



Paliukas, ar video pavaizduotas degiklis yra skirtas ir grudams kurenti ar anglims? As prie katilo turiu 2 degiklius, vienas su aukstesniais borteliais, kitas lygus. Man pardavejas sake, kad tas kur su borteliais - skirtas biomasei kurenti, o tas kur lygus - anglims. Forma degikliais skiriasi, tas matyti, bet koks skirtumas yra degimo procesui skirtingi degikliai? g.gif

Beje, ar tam bliudelyje dugnas yra ar ji ispjovei? Man atrodo, kad nera ir ugnis eina skersai to bliudelio. smile.gif
Atsakyti
Kastuti,

Tame bliudelyje buvau prigrezes skyliu (nedideliu dugne), bet susinervines paemiau kuvalda, kalta ir prakirtau normalia didesne skyle, ko pasekoje dugnas ilinko i vidu ir atsirado nemaza skyle. Uzdejau ant degiklio, pakeliau grudus auksciau bliudeliu dugno (bet apie 3-5cm palikau tarpa). Kai grudai dego, bliudelis ikaito, to pasekoje is sonu esantys grudai nudegdavo ir praeidavo oras, na visi zinom kad kurenant grudus paprastai per viduri jie nedega tik is sonu.
O degiklis pas mane standartiskas ir anglims ir granulems.

Tamstai siulau, jei bandysit kartoti mano "isradima" dekit degikli ant kurio butu galimybe uzdejus bliudeli, kad jis siek tiek pasikeltu ir butu tarpas - ismetines pelenus per apacia ar (jei tokiu bus) nesudegusius grudus wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Iruce30 @ 2010 01 03, 15:15)
Ačiu už operatyvų atsakymą. Šiuo metu kurename paprastą Kalvį, ir mastome kokį granulinį katilą rinktis: kur galima kurenti tik medžio granules (gal grūdus), arba kur dar +anglis galima deginti.

1. to ir tikėjausi
2. Gera žinia.  smile.gif Kaimynas kūrenasi granulėm tai pas jį iki -10 irgi nesimato dūmų. Norėjau pasitikslinti kaip su anglimi nes kazkaip atsibodo smirdinti visam kaimui kartu ir pačiam neina normaliai lango atidaryti.
3. Čia norėčiau pasitikslinti. Ar sukūrenus pilna bunkerį (5 maišai) pelenai dar telpa i pelenine? Man čia svarbu nes manau kad pirkti nepigų katilą ir eiti prie jo kas antrą dieną tik pelenus išiminėti tai jau nekas  doh.gif Koks pas tave katilas ir kokio dydžio peleninė ten (kibiras pelenų telpa)?
4. Kaip ir minėjau dabar  kurenam paprastą Kalvį. tai jį generalai valyti reikia kas mėnėsį. cray.gif  . Jai granulinį reiktų valyti kas 3 mėn tai būtų puiku  biggrin.gif


Mes specialiai emem katila, kuris ryja viska, ka duodi: malkas/angli virsutinej daly ir granules/smulkia angli per retortos automatini padavima. Nenorejom prisiristi tik prie vienos kuro rusies. Ka gali zinoti, kada prireiks...

2. Pas mus namas ant kalniuko, tad niekam niekas nekliuna. Dumu nera, kvapu irgi. Gal pas jus dumtraukis per zemas? Iskiskite ji virs stogo auksciausio tasko dar koki 0.5 metro ir nebus problemu, nupus tuos dumus esant bet kokiam vejeliui.
3. Pelenine - tai dvi dezes beveik per visa katilo dugna, kazkur 7-8 cm aukscio. Sukurenus pilna bunkeri (5 maisai), siuksliu yra dvigubai, nei telpa i pelenine. Be to, dalis dar nepataiko i pelenine, taip kad valyti vistiek teks. Islupi pilnas dezes ir plius dar renki kas liko. Iseitis - kurenti granulem, tuomet siuksliu perpus maziau. Kiekvienam pagal poreiki arba pagal pinigine. Pvz., mano draugas turintis granulini katila atsisake angliu butent del ju siuksliu.

Pas mus Klimosz Ling Combi 35kw, itartinai panasus i gerb. Paliuko siulomus gaminius. Net valdiklis toks pat.


Atsakyti
Iriska, pas mane analogas tik spalva kita, reikejo pries tai kreiptis, buciau del kainos ir aprisimo padejes wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2010 01 03, 22:36)
Iriska, pas mane analogas tik spalva kita, reikejo pries tai kreiptis, buciau del kainos ir aprisimo padejes wink.gif


O kas galejo zinoti doh.gif prie 1.5 metu pirktas biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2009 12 28, 07:59)
Sveiki visi su praejusiom  newyear.gif

Kazkas klause del patalpos, idedu brezini

Katilo plotis ir ilgis dar turi "dasideti" prie bendru ismatavimu smile.gif

Plotis aplamai katilu buna nuo 80 iki 150cm
Ilgis irgi priklausomai nuo 100 iki 200cm
Aisku visuomet kazkiek galima "pakombinuoti" taip katilo pagaminima, kad itilptu, bet aisku nereikia per daug persistengti siaurinant katiline, nes po to galima skaudziai nusvilti....
P.S. Atsiprasau uz paskutini posta dar karta - nervai neatlaike  4u.gif

Man dar klausimas iškilo
Ten atstumas nuo bunkerio iki šoninės sienos rekomenduojamas yra 1000mm. Čia dėl aptarnavimo patogumo ar kad būtų imanoma sumontuoti šneką? Pas mus katilinė tik 2m pločio, todėl maksimum ka galim pasiekti tai 500mm nuo sienos iki bunkerio. verysad.gif
Ar imanoma į tokį plotį sukišti katilą?
Atsakyti
QUOTE(Iruce30 @ 2010 01 04, 13:49)
Man dar klausimas iškilo
Ten atstumas nuo bunkerio iki šoninės sienos rekomenduojamas yra 1000mm. Čia dėl aptarnavimo patogumo ar kad būtų imanoma sumontuoti šneką? Pas mus katilinė tik 2m pločio, todėl maksimum ka galim pasiekti tai 500mm nuo sienos iki bunkerio.  verysad.gif
Ar imanoma į tokį plotį sukišti katilą?

1000mm yra tam kad jei reikes, butu galima sneka istraukti. Gal darom paprasciau i AZ katilines brezini imeskit ir bus aisku kas ir kaip, tada ir daugiau padet galesiu wink.gif
Atsakyti