QUOTE(Odora @ 2009 11 27, 11:56)
ten prie tu receptu buvo parasyta, kad kiekvienakart pries naudojant gerai suplakti

o kokie buna skysti naturalus muilai, kurie vertingiausi, siaip ar skiriasi ju savybes tarpusavyje?
labai puiku kai specialiste pakomentuoja
didziausias (turbut) naudojimo atzvilgiu skystu muilu skirtumas nuo kietu yra tas, kad jie neturi papildomu alieju (del anksciau minetos priezasties - aliejus tiesiog plaukiotu pavirsiuje). taigi jie nebuna tokie svelnus odai, kokie gali buti kieti mulai.
is kitos puses, rankoms jie dazniausiai tinka. o riebios odos savininkams gali puikiai tikti ir kunui, ir veidui. siek tiek didesne tikimybe, kad tiks plaukams (nei kad kietas muilas).
(tiesa, as i savo skysta muila vis tik dedu labai labai nedaug papildomu alieju. tai jau nera klasikinis skysto muilo variantas, ir muilas nesigauna 100% skaidrus. bet as gaminu sau, tai man isvaizda nera labai svarbi. svarbiau muilo savybes.)
o skystas muilas, sumaisytas, su kitomis medziagomis (kaip kad as maisau su cukrum, miltais, ektraktas, eteriniais, aloe...) turi didele tikimybe tikti bet kokio tipo odai, nes tokiame prausiklyje muilo procentas nedidelis. man atrodo, suki ir parduoda savo prausikli kaip 'visu tipu odai'.
tarpusavyje skysti muilai skiriasi tuo, is kokiu alieju jie gaminti. svelniausiu odai laikomas castile - is alyvuogiu aliejaus, arba bastile - jo pagrindas alyvuogiu aliejus. As toki atsiunciau dabar kelioms merginoms.
Man, kaip normalios/riebios odos savininkei vis tik labiau patinka skystas muilas, kurio pagrindas kokosu aliejus, nes jis daug geriau putoja nei castile, o kad sausintu nepastebejau.
Dar skysti muilai gali tureti priedu - pvz ozkos pieno, aloe, eteriniu ir pan.
(ne specialiste

- megeja

)