QUOTE(F @ 2009 12 27, 20:03)
manau, kad ne žmonės rodo ar nerodo emocijas, o stebėtojai geriau ar blogiau supranta. O mes abu su vyru nepriklausomai vienas nuo kito pastebėjom, kad bendraudami su vokiečiais daug geriau suprantam neverbalines išraiškas, negu bendraudami su lietuviais.
Pasikonsultavau su MB kas cia gali but (jis keleta menesiu Vokietijoje gyveno). Tai MB pasake taip: vokiecius (musu akimis) galima pavadinti savotiskai "aspergeriais". Nes jie visu pirma maziau bendrauja vienas su kitu, o jei ir bendrauja, tai dazniausiai pagrindine tema buna "sportas". Kitom temom niekada nekalba, pvz. apie politika (tai ir stipresniu jausmu nerodo). Pradirbus ilga laika su savo bendradarbiais nezino net ar pastarieji vede, ar turi vaiku... Musiskiai gi, kai atvaziuoja, tai per menesi speja pabendrauti su vietiniais ir suzino per ta menesi apie juos tiek, kiek vietiniai bendradarbiai nesuzino per keleta metu, dirbant viename kabinete.
Todel jusu MB yra paprasciau toje salyje.
Isimtis yra sestadieniniai visuomeniniai-bendruomeniniai alaus gerimo lauke kiekvieno su kiekvienu (jei buvot Vokeitijoje, tai suprantat apie ka as cia...) tradicijas (nezinau kaip kitaip pavadint).
Dabar del neverbalines vokieciu israiskos musu (lietuvaiciu) akimis. Jei standartinio lietuvaicio jausmu israiska gali atspindeti visa vaivorykstes spalvu ir atspalviu gama, o tu atspalviu yra labai daug (lietuvaicius gali pranokti tik gal kokie ispanai ar italai). Tai vokieciu jausmu vaivorikste yra (supaprastinus) 7 vaivorykstes spalvos: pvz. vokietis sypsoso, reiskia jis dziaugesi, nesisypso, reiskia prasiblaive.


Todel zmonems, turintiems sutrikimu is autizmo spektro (o juolab ir ne autistams) yra lengviau suprasti vokieciu neverbalika, nes ten ir suprasti tai nera ka... elementaru.

O kodel jusu MB prastai ten jautesi, tai pasak mano MB teorija g.b. del to...:
Kai jus MB gyveno Lietuvoje ir buvo greiciausiai uzdaro budo (nes aspergeris), vietiniu zmoniu jausmus suprato prasciau. Taciau vietiniai pagal savo charakterio buda ji vis tiek kartais pakalbindavo ir isvesdavo is to vienisumo rato. Vokietijoje taip (kaip musiskiai) zmones nesielgia. Jie nekalbina kitu zmoniu, nes jiems neidomu kaip gyvena kiti zmones. Todel jusu MB jauciasi ten ytin vienisas, kas ir gali sukelti jam neigiamus pojucius.
Pvz. italai ir rumunai "kauke" Vokietijoje del tokio zmoniu bendravimo. Nes pvz. Rumunijoje kiekvienas zmogus, eidamas viesaja erdve ir sutikus bet koki vaika, gali ji pakalbinti, duoti jam saldainiu, paklausti kaip jis gyvena. Ten visi apie visus viska zino. Tai yra iprasta.
Tad issivaizduokit, kaip turetu jaustis rumunai Vokietijoje, kur niekas nieko nekalbina, niekas niekuo nesidomi.



Kai vokieciu seima daro svente, tai sveciai suskirstomi taip: viename kambaryje JOS draugai, kitame kambaryje JO draugai, treciame kambaryje bendradarbiai. Jokiu nauju pazinciu. Jei tu, budamas pvz. JOS draugu, uzeisi i bendradarbiu kambari, tai i tave niekas nekreips demesio, nepakalbins ir nebendraus. JOS draugas bendradarbiu kambaryje jausis svetimas.