Kaip supratau, akmenelis i mano darza
Nu ka galiu pasakyti: nuosavame name 200kvadrate as gyvenu jau 12 metu. Pamaciau tokia tendencija, kad zmones, gyvenatys butuose, labai suserga didybes manija.

Uzsimoka namus statyti kaip kokius kosmodromus, be 300 kvadratu ne is vietos. Cia tarybiniu metu atgyvena

Stovi dabar tie didziuliai namai kaip vaiduokliai, nes, kaip taisykle, pinigu pritrukstama, o jaunimas su tevais gyventi nenori, geriau nuomojasi savo, bet atskirai.
Ir niekas nepasimoko is praeities. Ir toliau statomi didziuli namai, be pamastymo, kad po 20 metu gali ne tik viskas penkiskart brangti, bet galima netekti darbo, pajamu. O paskolos stoves didziules. Ir neirengti namai-vaiduokliai irgi stoves.
Per 12 gyvenimo name metu mes remonta daremes 4 kartus

Ir ne todel, kad jo reikejo ar kas griuvo. Ne. Keitesi mados, keitesi poziuriai i kiekviena dalyka(pvz, kol buvom jauni, tol reikejo didziulio salono baliams, sokiams, susiejimams, nebuvo savaitgalio be kokio baliaus, kai apsenom, pamatem, kad mums reikalinga ramybe, baliu beliko tik pora per metus ir tai puikiai talpinames i virtuve, vadinasi, didziule erdve, skirta salonui, reikejo perorganizuoti ir padaryti funkcionalius kambarius), sienos musu tapetais klijuotos, paskui kaltos medziu, paskui tinkuotos ir dazytos, dabar vel gi noriu tapetu

Vonioje plyteles keite plastikines lentutes, paskui vel plyteles, o dabar ziuriu ir galvoju-varge tu mano, keisti jas reikia, nes...nemadinga.
Gyvendama name pastebejau tokia tendencija, kad sunkiausia issiversti mums buna ziema(kurenimas dujomis), brangu, o kainos toliau auga. Dienos metu dirbam, griztam tamsu vakara ir ka? O gi sedam vienam kambaryje ziureti tv ar skaityti knyga ir kiti kambariai tiesiog nereikalingi. Juk zmogui ko reikia-gero poilsio, o tam 300 kvadratu tikrai nereikia. Vasara gi, pastebejau, kad ilgiausiai isbunam lauke, jei baliai-tai lauke, net jei lyja-tai terasoj, griztam tik permiegoti. Tai gi vel klausimas, o kam reikia tu didziuliu uzdaru erdviu, jei vis tiek zmogus gali iseiti i lauka ir apturesi ta erdve. Tai gyvenanciu butuose zmoniu tokia samprata, kai buto sienos spaudzia per liemeni ir jie bet kokia kaina nori jas praplesti, tik nesusimasto, kad jie persikeldami i nama gaus ir zemes sklypa, kur bus pilnai patenkintas erdves pojutis.
Taip kad, turedama tokia patirti, antraji nama is visu siulomu projektu rinkausi panasu i suns buda, tokiu budu ivertindama savo finansines galimybes ir pastatymo greiti. Paprastas, ekonomiskas, pigus, pastatytas be paskolu. Ziemos metu ji bus lengva apsisiltinti, susitvarkyti, o vasara vis tiek gyvensiu lauke
ne kvadratūroje esmė, o medžiagų kokybėje ir kokybiškame darbe. taip pat vietos parinkimas namui svarbu. 120 m2 namukas iš kokybiškų medžiagų (natūralių, nebūtinai brangių, bet būtinai kokybiškų) KAINAVO APIE320000 lT. (BE SKLYPO). Labai taupėme, patys vadybininkavome, skaičiavome, bet va pigiau nesigavo.
Pavyzdžiui: pirkome maumedį. Brangu, bet kai skaičiuoji, kad po 10 metų (geriausiu atveju) teks karstytis pastogėse ir perdažynėti, tai ir žiūri, kas labiau apsimoka...