Tai va

kai paskaičiuojama REALIAI, akys atsimerkia
Hmmm..., jūsų atveju du automobiliai 500 Lt/mėn. Paskaičiuokim

Gal paskaičiavimas ne pagal jūsų suvartojimą bus, bet toks statistinis, kai tarkime darbas kiekvieno iš tėvų už 10 km ir važiuojama atskirais automobiliais, tai per dieną abu nuvažiuoja iš viso 40 km, t.y. 800 km/mėn., t.y. 320 Lt vidutiniškai kurui. Tada abiejų draudimai kainuoja iki 2000 Lt metams, t.y. 167 Lt/mėn. Tada padangų reikalingi du komplektai kiekvienam automobiliui, padanga grubiai 250 Lt kainuoja, kaičiam sakykim kas 3 metus, tai 4000 Lt 3 metams, t.y. 111 Lt/mėn.
Jau turim 598 Lt/mėn. be tolesnių išvažiavimų aplankyti giminių, prie jūros, prie ežero ir t.t., be einamųjų remontų ir pan.
Tiesiog pastebėjau, kad dauguma skaičiuoja tik tas išlaidas, kurias patiria paprastą mėnesį, kai nereikia mokėti draudimo, pirkti automobiliui detalės, padangų ir pan. ir sako, kad va, kiek mums mažai reikia, o tai yra blogai ,nes tos kitos išlaidos egzistuoja ir ko gero dažnai dengiamos iš sutaupytų pinigų, todėl tokiems žmonėms ir susitaupyti niekaip neišeina.
Išlaidas planuoti reikia ir jei vieną mėn. užpyliau kuro tik už 200 Lt, aš žinau, kad man automobilis žymiai brangiau benram rezultate kaiuoja, savo išlaidas seku nuolat ir metines išlaidas skaičiuoju remdamasi 5 metų duomenim, todėl siurprizų nėra ir žinau, kiek kam išleidžiama iš tikrųjų.
Papildyta:
QUOTE(Isyankar @ 2014 12 08, 13:52)
Dar tokia mintis kilo, beskaitant diskusiją... buvo pasisakymai vilniečių apie tas brangias pramogas, labai privačias mokyklas, itin brangius būrelius ir pan. Manau, jei žmogus eina į brangiausią sporto klubą, brangiausią grožio saloną, vaikus leidžia į privačias ugdymo įstaigas, kurios tikrai bent po tūkstantį atsieina, tai jis jau yra prabangiai gyvenantis ir kaina jam ne rodiklis. Žodžiu, įeina į mažumą, o ne į statistinę lietuvių šeimą, todėl sakau, kad tokiems ir 50tūkst bus mažai, nes pirks brangiausią valiklį, gimtadienį švęs brangiausiam restorane ir stebėsis, kad tų penkių šešių tūkstančių, tai tik mažom išlaidom užtenka
Diskutuojam apie padorų pragyvenimą, o ne prabangų, o padoriam gyvenimui sporto klubas/baseinas/šokių būrelis ar pan. juk tikrai nėra kažkas tokio, o sakyčiau būtinybė suaugusiam žmogui būti sveikam, o kainuoja grubiai 100-200 Lt/mėn. vienam suaugusiam (čia ne prabangiausiam klube, prabangiausiasm mėnuo kainuoja 500 Lt), susidaro 400 Lt/mėn. Ir čia prabanga, tik turtuoliams skirta? Juk čia būtinasis žmogaus poreikis, aišku, neturi pinigų, gali psortuoti namie, bėgioti ir t.t., bet ar normalu, kad mūsų šlayje vidutinį atlyginimą gaunanti šeima sproto klubo sau leisti negali? O kur dar kokie mokslai, kalbų tobulinimas ar pan., taip išeina, kad jei jau yra vaikų, tai suaugusiamžmogui nieko neberiekia, o jei reikia,tai jau per didelė užgaida, skirta tik turtuoliams, kai ji kainuoja 100 Lt/mėn?

Tai čia normalu taip gyventi, kad turi iki tiek skaičiuoti?
Va ką noriu pasakyti, kad atsimerkit, nes užsidaryti su vaikais ir nieko nenorėti iš tikrųjų tik dėl to, kad negalim sau to leisti, ir yra vargšiškumas, ir yra valstybės netobula sistema, kai dirbantis išsilavinęsmogus turi skaičiuoti, ar jis gali į sporto klubą už 100 Lt nueiti.
Nieko nenoriu įžeisti, bet kad šeimai su dviem vaikais pajamos 5000 Lt nu tikrai normaliam gyvenimui, kur žmonės turi sveikų ir normalių poreikių (ne tuštybės), tikrai yra per mažos.
Papildyta:
QUOTE(Hmmm... @ 2014 12 08, 11:46)
+ suma, skirta šeimos atostogoms kartą metuose užsienyje, pvz. 1000 Lt. -
per mėnesį?
taip
Papildyta:
QUOTE(Tomienė @ 2014 12 08, 12:24)
Vieni Turkijoj poilsio neįsivaizduoja be 20T, kiti prasisuka ir iki 10T sumos.
O kaip 10T sutaupyt Turkijai, jei neatsidėti 1000 Lt/mėn.?