QUOTE(*GAILĖ* @ 2010 07 07, 12:43)
netikiu. jie tai žada jau keliolika metų.
o kas čia tuomet

:
[i]SA8 Tablets 2 x 96 tablet cartons (2 tablets per individual wrapper)
Phosphonate
Na fosfonatai tai yra organiniai fosforo junginiai, bet ne fosfatai. Paskirtis - suminkštinti vandenį,palaikyti pH. Kuomet į sudėtį neįeina fosfatai, tuomet dedami ceolitai, kurie yra labai prasti vandens minkštintojai, todėl papildomai dedami polikarboksilatai ir fosfonatai. Tačiau netyla kalbos ir apie fosfonatų panaudojimą plovikliuose. Kiek žinau dabar yra svarstomi nauji reikalavimai eco-labeling plovikliams ir bandoma prastumti projektą, kur būtų ribojami ir fosfonatai, t.y. būtų įvestakoncentracija bendram fosforui, o ne fosfatam kaip dabar.
QUOTE(mooze @ 2010 07 07, 13:18)
o del produktu nu visiem veikia , bet tau ne

gal laikas butu susirupint. ir nereikia cia kaisiot tu sudeciu. nes patys nesuprantat ka parodyt norit

nu pikolo parase cia tipo" nuodas cia tipo"ne" nu...irka? pasikartosiu gyvates nuodai taip pat nuodas ir ne tik zmogui, bet sumaisius su kitais elementais tampa vaistais
Jūsų palyginimas su gyvatės nuodais labai nevykęs, nes to ką gali padaryti chemija, niekas neištaisys. Labai daug yra chemikalų, kurie tiesiogiai įtakoja įvairias žmogaus sistemas: nervų, dauginimosi ir panašiai. Jeigu suaugusiam žmogui kai kada didesnę reikšmę turi tik koncentracija, tai vaikam kaip augantiems organizmams, kai kurie chemikalai gali turėti negrįžtamų padarinių. Ir nesvarbu su kuo maišysit ar su nuodais, ar ne su nuodais. Vieni kitų neutralizuoja.
QUOTE(dzin budizmas @ 2010 07 07, 13:45)
Taip, aš bandžiau diskutuoti mandagiai, bet jūsų visų tonas pralenkia bet kokias turgaus bobas. Buvo SM kas nešė tuos miltelius tirit, nes netikėjo, ir paskui parašė, kad jie tikrai be fosfatų. Fosfonitai ir fosfatai skiriasi.
Ne fosfonitai, o fosfonatai.
QUOTE(*GAILĖ* @ 2010 07 07, 14:07)
o bet tačiau, svarbu ne pavadinimas, o savybės

. ir tie ir tie taršūs, blogai skyla valymo įrenginiuose. tuoj pikolo komentaro paieškosiu kažkur šioj temoj buvo udėtis pakomentuotą šio skalbiklio
Čia būtų vėl galima pasiginčyti. Fosforas yra vienas iš maistinių medžiagų būtinų bakterijom. Fosforo junginiai labai gerai skyla vandenyje, jie virsta fosforo rūgštimi, kurią labai greitai ir puikiai įsisavina bakterijos. Bėda ne biologiniame skilime, o valymo įrenginiuose. Lietuvoje yra labai mažai trečios pakopos biologinio valymo įrenginių, dauguma yra tik pirmos (mechaninis valymas), kuomet nėra išvaloma nuo maistinių medžiagų ir jos išleidžiamos į paviršinius vandenis. O kai paviršiniuose vandenyse padaugėja maistinių medžiagų (fosforo, azoto), suaktyvėja dumblo augimas, ko pasekoje pradeda trūkti oro žuvims, o pūdami dumbliai išskiria pavojingas dujas - metano.