Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip kreipiatės į auklę

Nemačiau tokios temikės, užvesiu. Kaip jūs, vaikučiai ir auklytės kreipiatės vieni į kitus? Jūs ar Tu? į kokio amžiaus auklę kaip kreiptumėtės? Na, kad išliktų ir darbinis santykis, bet kad būtų ir artimumas. Na aukso viduriukas mirksiukas.gif
Atsakyti
Mes i savo aukle kreipiames "Jus", nes moteriske apie 50 metu, as uz ja jaunesne, bet kitaip butu jei ji butu mano vienmete ar jaunesne uz mane. O artimuma juk galima parodyti ir kreipiantis "Jus", juk kiti net i savo tevus ar senelius "Jus" kreipiasi, bet juk artimi, o ne svetimi yra biggrin.gif
Atsakyti
Manau, kad darbo santykiai nėra draugiški santykiai, į pavaldinį, kaip ir į viršininką - tik "Jūs". O mama ir auklė - tai darbdavė, paslaugos užsakytoja ir paslaugos teikėja. Jų santykiai - darbiniai, pagarbūs ir oficialūs.
Atsakyti
as irgi uz oficialuma, nebent aukle moksleive butu, tada tu, o siaip, Jus.
Atsakyti
4u.gif jei mamos pamirse oficialuma, ziuretu i aukle ne kaip darbdavys o kaip artimas zmogus, nes ji juk priziuri jusu vaika, manau daug silciau butu, sioj srity turetu buti pamirstas oficialumas mirksiukas.gif
Atsakyti
Tai gal tarp mamos ir aukles esantis oficialumas savaime skirsis nuo protokolinio, ar nesutinkat? Juk svarbiausia mamos ir auklės santykiuose bendradarbiavimas, mama ir auklė turi sudaryti komandą.
Atsakyti
na nuo zmogaus priklauso. man tas poziuris kad mama cia mat sefas, o aukle tarnautoja schmoll.gif jei viresnis zmogus JUS buna situaciju kad papraso vadinti vardu smile.gif jei vienmetis ar jaunesnis nemanau kad vadinciau JUS cool.gif
Atsakyti
QUOTE(ROSE @ 2010 03 01, 19:49)
Mes i savo aukle kreipiames "Jus", nes moteriske apie 50 metu, as uz ja jaunesne, bet kitaip butu jei ji butu mano vienmete ar jaunesne uz mane. O artimuma juk galima parodyti ir kreipiantis "Jus", juk kiti net i savo tevus ar senelius "Jus" kreipiasi, bet juk artimi, o ne svetimi yra  biggrin.gif

Visiskai 100 proc.pritariu mirksiukas.gif
Atsakyti
Sutinku, kad santykiu siltumas ne nuo kreipinio priklauso, ir kad mama su aukle yra komanda. Bet va, suradau aukle. mano aukle pvz. bus apie 15 metu uz mane vyresne, as i ja kreipiuosi JUS, ji i mane taip pat. Kaip ir pasiulyciau i mane kreiptis TU, bet tada ir paciai kreiptis TU??? g.gif as vis delto darbdave... Ar likti prie JUS... g.gif

O va mano dukra i visus kreipiasi TU, jai 8 metai. Niekada nemokinau jos, neaiskinau skirtumo.. reikalo nebuvo, nes gyvenam airijoj, cia visi YOU, ir viskas. Tai ir mastau, ar verta vaika mokint, kazkaip sunku jai butu jauciu taip persilauzti nepratus... g.gif
Atsakyti
QUOTE(Gintarėtarė @ 2010 03 02, 23:07)
Sutinku, kad santykiu siltumas ne nuo kreipinio priklauso, ir kad mama su aukle yra komanda. Bet va, suradau aukle. mano aukle pvz. bus apie 15 metu uz mane vyresne, as i ja kreipiuosi JUS, ji i mane taip pat. Kaip ir pasiulyciau i mane kreiptis TU, bet tada ir paciai kreiptis TU???  g.gif  as vis delto darbdave... Ar likti prie JUS...  g.gif

O va mano dukra i visus kreipiasi TU, jai 8 metai. Niekada nemokinau jos, neaiskinau skirtumo.. reikalo nebuvo, nes gyvenam airijoj, cia visi YOU, ir viskas. Tai ir mastau, ar verta vaika mokint, kazkaip sunku jai butu jauciu taip persilauzti nepratus...  g.gif



na jei taip ten, kur gyvenat, priimta, tai taip ir darot. Lietuvoje kreipinys JŪS yra vienas iš mandagumo požymių. Yra situacijų, kur jis būtinas, man taip atrodo. O ar jūs pati į nieką nesikreipiate JŪS? Nes vaikai neretai mokosi iš to, ką girdi.
Atsakyti
QUOTE(MAMTE @ 2010 03 02, 23:39)
na jei taip ten, kur gyvenat, priimta, tai taip ir darot. Lietuvoje kreipinys JŪS yra vienas iš mandagumo požymių. Yra situacijų, kur jis būtinas, man taip atrodo. O ar jūs pati į nieką nesikreipiate JŪS? Nes vaikai neretai mokosi iš to, ką girdi.


na bet aukle atvaziuoja lietuve g.gif
As i daug ka kreipiuosi JUS, bet manoji su siaip svetimais nelabai turejus daug reikalu... g.gif , o be to niekad ir nemokinau to kreipinio, nes reikalo nebuvo: blush2.gif mociutes, tetos ir pan. vadinamos TU, nes su visais per daug artimi santykiai, kad JUS vadintu...
Va ir mastau, ar TU nera pernelyg familiaru... kad ir tarp manes ir aukles..
Atsakyti
QUOTE(ROSE @ 2010 03 01, 19:49)
Mes i savo aukle kreipiames "Jus", nes moteriske apie 50 metu, as uz ja jaunesne, bet kitaip butu jei ji butu mano vienmete ar jaunesne uz mane. O artimuma juk galima parodyti ir kreipiantis "Jus", juk kiti net i savo tevus ar senelius "Jus" kreipiasi, bet juk artimi, o ne svetimi yra  biggrin.gif


Visiskai pritariu drinks_cheers.gif
Atsakyti