Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip kreipiatės į auklę

QUOTE(Gintarėtarė @ 2010 03 02, 23:56)
na bet aukle atvaziuoja lietuve  g.gif
As i daug ka kreipiuosi JUS, bet manoji su siaip svetimais nelabai turejus daug reikalu...  g.gif , o be to niekad ir nemokinau to kreipinio, nes reikalo nebuvo:  blush2.gif mociutes, tetos ir pan. vadinamos TU, nes su visais per daug artimi santykiai, kad JUS vadintu...
Va ir mastau, ar TU nera pernelyg familiaru... kad ir tarp manes ir aukles..


pritariu irgi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kaimynė @ 2010 03 01, 20:49)
Manau, kad darbo santykiai nėra draugiški santykiai, į pavaldinį, kaip ir į viršininką - tik "Jūs". O mama ir auklė - tai darbdavė, paslaugos užsakytoja ir paslaugos teikėja.  Jų santykiai - darbiniai, pagarbūs ir oficialūs.

drinks_cheers.gif nors ir moksleive butu, kreipciausi Jus.

Musiske uz mane bent 12 metu jaunesne, kreipiuosi Jus. Kazkaip man su didesne pagarba vieni kitiems tai asocijuojasi.

Atsakyti
Nors nesu ta aukle, kuri nuo ryto iki vakaro, 7 dienas per savaitę būna su vaikiukais. Bet visada paprašoma prižiūriu savo mergytes. Būna porą valandų, būna nueinu su jomis į muzikos mokyklėlę, būna pora dienų lieku su jomis.
Ir taip jau 5-6 metai. Ir nors esu laaabai jauna, į mane visą laiką jų mama kreipiasi vardu. Nors tarp mūsų amžiaus skirtumas nėra didelis, aš visada sakau Jūs ir vardą, arba tik vardą bet visada galūnės kitų žodžių būna "galėtumėte, matytumėte, sakytumėte"...
Atsakyti
Kreipiausi TU,pati taip norejau ir pasiuliau.Auklytė buvo thumbup.gif
Atsakyti
manau tai priklauso nuo amžiaus skirtumo ir nuo tarpusavio susitarimo wink.gif Aš vadinau TU, bet ji dar už mane jaunesnė hihihi.gif
Atsakyti
Nenorėčiau,kad šeimininkai mane tujintų.Ne dėl to,kad jaunesni,esu dirbus ir bendraamžių šeimose.Tiesiog tai ir pagarba,ir atstumas,ir kritiką palengvinantis veiksnys(pabandykit mintyse pareikšt auklei pretenzijas dėl prisvilusios košės,ar sudaužyto puodelio,vartodamos abu kreipinio variantus)
O vaikai visi per mano 20m auklės karjerą sakė man "tu" ir vadino vardu,nes tik taip aš suprantu šiltus santykius.
Po kelerių nesimatymo metų teko pabendraut su viena auklėtine,dabar jau abituriente.Kai ji kreipėsi į mane "jūs"pasijutau nesmagiai,ir paprašiau naudoti įprastą "tu" nes tik toks kreipinys man asocijavosi su padūkusia mergiote,kuri uždėjo man riedučius ir griuvinėjančią ištempė į centrą-kol mokiausi išlaikyt pusiausvyrą,vienoj įstaigoj sustojo darbas lotuliukas.gif
Atsakyti
viskas cia aisku juk.
vyresniems pagarba, tai belieka aukles amziu zinoti ir aisku kas i ka Jus kreipsis.
O kokia ptcanke tegul net nebando man tujintis
Atsakyti
i tevus kriepiuosi Jus ,ir i mane Jus
tik su vaikuciais tujinames smile.gif
Atsakyti
Man pačiai smagiau, kai kreipiasi "tu" wink.gif bet būna, kad kreipiasi "Jūs" (dirbu ne vienoje vietoje) smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aistuliaa: 24 balandžio 2010 - 22:03
kreipiuosi jūs, nors auklė už mane jaunesnė 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(medlink @ 2010 03 29, 14:44)
manau tai priklauso nuo amžiaus skirtumo ir nuo tarpusavio susitarimo wink.gif Aš vadinau TU, bet ji dar už mane jaunesnė  hihihi.gif

drinks_cheers.gif pritariu mes darom taip pat thumbup.gif
Atsakyti
Su pirmaja aukle susidraugavom (ji 6 metais vyresne),tapom "tu",kitom buvom "jus"
Papildyta:
QUOTE(Skiautelė @ 2010 04 01, 00:23)
Nenorėčiau,kad šeimininkai mane tujintų.Ne dėl to,kad jaunesni,esu dirbus ir bendraamžių šeimose.Tiesiog tai ir pagarba,ir atstumas,ir kritiką palengvinantis veiksnys(pabandykit mintyse pareikšt auklei pretenzijas dėl prisvilusios košės,ar sudaužyto puodelio,vartodamos abu kreipinio variantus)
O vaikai visi per mano 20m auklės karjerą sakė man "tu" ir vadino vardu,nes tik taip aš suprantu šiltus santykius.
Po kelerių nesimatymo metų teko pabendraut su viena auklėtine,dabar jau abituriente.Kai ji kreipėsi į mane "jūs"pasijutau nesmagiai,ir paprašiau naudoti įprastą "tu" nes tik toks kreipinys man asocijavosi su padūkusia mergiote,kuri uždėjo man riedučius ir griuvinėjančią ištempė į centrą-kol mokiausi išlaikyt pusiausvyrą,vienoj įstaigoj sustojo darbas lotuliukas.gif

poster_offtopic.gif Jei nuspresciau turet dar vaiku,noreciau tokios aukles,kaip jus.
Atsakyti