Įkraunama...
Įkraunama...

Lauko, balkono gėlės

Na ką manot mano naktižiedė dygti pradejo ir ji vienmetė kaip ir parašyta Rojaus soduose. Aš pirkau Moki veži statybinių medžiagų parduotuvėje. Dar kolega a pirko Žalioje stotelėje, tai manau kad jų tikrai yra.
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2009 02 09, 19:45)
Na kai kas tik daiginama,
kai ka ir i dirva tiesiai, ir daiginti galima - ant pakuociu buna parodyta.
kartais visai pakanka tik tiesiai dirvon.
zinoma, kartais ir ziedeliu buna anksciau, kai jau isdaigintus sudini.

Mano patirtis su pelezirniais: karta sodinau isdaigintus - tai tie skysti daigeliai taip ir liko - nesivyste,  o is pagrindo isaugo nauji stori tvirti stiebai.
Todel kitais metais juos tiesiai i zeme sejau lauke. Beje, tai daryt galima labai anksti [balandi],  nes pelezirniai nebijo salnu.

Dar as daiginuosi jurginus, kovo vidury i vazonus [kartu ir kanas]. ir ziedus turiu nuo birzelio ax.gif visa vasara iki salnu. tik nuo vasaros vidurio reikia patresti kelis kartus.
Beje, nedideli jurginai [yra visai zemu veisliu] puikiai auga vazone - galima ir balkone juos augint thumbup.gif


O geras, sito nežinojau apie jurginus. Aš į juos visai nežiūrėdavau, nes maniau, kad balkone vis tiek neužauginsi. Pasiskaičiau apie pelėžirnius ir galvoju, gal nedaiginsiu aš tų gėlių, kurių nereikia, o po to teks sodinti nupiepusius daugelius biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(saulute301 @ 2009 02 09, 23:57)
Mano naktižiedės jau sudygo  doh.gif  pasėjau trečiadienį, nepraėjo savaitė ir išlindo, tikriausiai kad ištys nes neturiu kur vėsiai laikyti, gerai kad ne visa pakelį pasėjau turėsiu ką sėti iš naujo.  Sėklas pirkau maximoj  4u.gif


o sudygusias būtina vėsiai laikyti?

Nes aš saviškiams daigintuvams šilčiausio kambario ieškojau doh.gif
Žodžiu, pridirbsiu šiemet aš su savo eksperimentais biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(FleurDeLis @ 2009 02 10, 15:29)
o sudygusias būtina vėsiai laikyti?

Nes aš saviškiams daigintuvams šilčiausio kambario ieškojau  doh.gif
Žodžiu, pridirbsiu šiemet aš su savo eksperimentais biggrin.gif


Vėsioj patalpoj tvirtesni daigeliai, nebūna liauni ax.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute301 @ 2009 02 10, 19:36)
Vėsioj patalpoj tvirtesni daigeliai, nebūna liauni  ax.gif


Aišku, pernešiu prie virtuvės lango - ten vėsiausia pas mus. Atvirame balkone jau turbūt per vėsu būtų lotuliukas.gif

Dėkui už patarimą 4u.gif

Bėgu pažiūrėt, gal netyčia jau kas kalasi tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita123 @ 2009 02 09, 20:15)
Na Rokoko paminėjo kanas, tai pažiūrėjau kad mano kanai pradėjo dygti doh.gif Pernai norėdama geriau biggrin.gif aš juos atsinešiau berods kovo vidury  ir pastačiau šviesiai ,bet ne taip jau šiltai laiptinėje kur paprastai anksčiau būdavo tokie šiūkšlių vamzdžiai tarybiniais laikais (dabar jie užvirinti)Na užaugo mano kanai apie gerą pusmetry,išvežiau aš juos gegužy ir pasodinau ,  tai privargau. Liauni buvo mano kanai ištysę,vėjas juos taršė i visas puses. Žydėjo prastai. Nors ir vasara buvo vėsi. Šiemet tikriausiai visai nedaiginsiu arba atsinešiu gegužes pradžioje. O tikrai kada kanas sodinti? g.gif Gal nelabai i temą bet vistiek juk gėlės mirksiukas.gif

as kanas sodinu kovo vidury i vazonus, daiginu verandoj, paskui isnesu i stiklini siltnami, kol galima sodint lauke, maniskiai pusmetrio nesieke. Augo ir zydejo gerai.
gal taviesiems vis del to mazokai sviesos buvo laiptinej, kad istyso. arba lauke netinkama vieta jiems buvo [geriau nevejuota ir silta vieta lauke]g.gif


QUOTE(ERUGĖ @ 2009 02 10, 11:15)
labutis 4u.gif tikiuosi į temą pataikysiu blush2.gif nusipirkau šiandien putoklio sėklų,nors apie tas gėlytes nieko nežinau doh.gif tiesiog ant pakelio gražiai atrodė,be to surfinijos jau pabodusios rolleyes.gif gal kuri esat sėjusi putoklį,ir kaip jis man atrodys ant lauko palangės lovelyje g.gif kiek apie jį pasiskaitinėjau,tai supratau,kad šiemet jis man gali ir nepražįsti unsure.gif ir dar,kiek pasižiūrėjau googlės paveikslėlių,tai putokliai nesvyrantys g.gif o ant pakelio parodyta,kad gražiai svyra
va tokia graži būtų ax.gif
user posted image

atrodo, kad kalbame apie Bazilikini putokli [saponaria ocymoides]
putokli sejau lauke, pirmaisiais metais aisku nezydi, nes daugiametis augalas.
antraisiais metais perkeliau i lauko vazonus - viskas ciki, tarsi kaip svyrantis.
paskui rudeni pries salcius inesdavau i siltnami ir jis ten ziemodavo [aisku gali ir lauke likes vazonas perziemot, tik per salcius sniegu reiktu uzmest, o balkone skudura koki].
pavasari isnesi vazona laukan, ir viskas. patresti reikejo.
bet nusibodo... zydi ispudingai, bet palyginus neilgai, paskui lieka puri zaluma.
pernai kazkaip skursti pradejo g.gif ... tai perkeliau dirvon, turetu atsigauti. tik nezinau, gali buti kad ismesiu... na ''isgyventas'' augaliukas, ir tiek.. smile.gif

Lygiai taip pat elgiausi su sliauziancia guboja [cia toks augalas, kuriam nereikia jokios prieziuros thumbup.gif ] - va ji ilgai zydi, ir siaip, yra neutralesne vasarinese lauko vazonu kompozicijose, plius pilksva zaluma ir subtili jos ''faktura''. ja iki siol turiu, ir nesiruosiu mest lauk. wub.gif

QUOTE(linuke_ @ 2009 02 10, 12:33)
Aš auginu lauke. Labai graži kiliminė gėlytė. Žydi visą vasarą.

nejaugi? g.gif
pagal lit., po zydejimo bazilikini putokli reiktu nupjaut 1/3 stiebu, ir rugseji tipo prazystu antra karta. Vazone taip padarius, jokiu antruju ziedu nesulaukiau. bandysiu antrakart prazydint siais metais zemeje, ir jei jis man nesuzydes - pats kaltas cool.gif

gal pas tave buvo saponaria x lempergii? sis putoklis aukstesnis [30-40cm, kitoks keras], veliau ir ilgai zydi [VII-IX], bet tik viena karta.

QUOTE(FleurDeLis @ 2009 02 10, 14:29)
O geras, sito nežinojau apie jurginus. Aš į juos visai nežiūrėdavau, nes maniau, kad balkone vis tiek neužauginsi.

zemaugiai jurginai:

[attachmentid=169837][attachmentid=169839]

vidutinio aukscio jurginams reiktu didoko vazono ir vietos - issikeroja.
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2009 02 11, 15:08)
nejaugi? g.gif
pagal lit., po zydejimo bazilikini putokli reiktu nupjaut 1/3 stiebu, ir rugseji tipo prazystu antra karta. Vazone taip padarius, jokiu antruju ziedu nesulaukiau. bandysiu antrakart prazydint siais metais zemeje, ir jei jis man nesuzydes - pats kaltas cool.gif

gal pas tave buvo saponaria x lempergii? sis putoklis aukstesnis [30-40cm, kitoks keras],  veliau ir ilgai zydi [VII-IX], bet tik viena karta.

nuostabūs jurginai wub.gif , o dėl putoklio negaliu ginčytis schmoll.gif Mama pasisėjo iš sėklų, dalį man davė, pakelio jau nebėra, o tikslaus pavadinimo neužsirašiau. Bet kad pats augalas tai neaukštas tikrai. Namie dar foto gėlynų permesiu pasitikslinti kokiu metu žydėjo.
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2009 02 11, 16:08)


[attachmentid=169837][attachmentid=169839]

vidutinio aukscio jurginams reiktu didoko vazono  ir vietos - issikeroja.


o jau grožis wub.gif wub.gif
Atsakyti
Siemet balkona puosiu savo uzaugintom surfinijom ax.gif .Pernai pririnktos seklytes sudygo thumbup.gif Pasejau visas seklytes,tai kai sudygs neturesiu kur det doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Liepa B. @ 2009 02 15, 13:57)
Siemet balkona puosiu savo uzaugintom surfinijom ax.gif .Pernai pririnktos seklytes sudygo thumbup.gif Pasejau visas seklytes,tai kai sudygs neturesiu kur det doh.gif


o aš saviškių ipomėjų užaugintas sėklas išmečiau sad.gif viskas, šiemet reikės pasistengti saviškių sėklų pasirinkti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Liepa B. @ 2009 02 15, 12:57)
Siemet balkona puosiu savo uzaugintom surfinijom ax.gif .Pernai pririnktos seklytes sudygo thumbup.gif Pasejau visas seklytes,tai kai sudygs neturesiu kur det doh.gif

ar ne per anksti pasėjot? g.gif

mama niekur naktižiedžių nerado pirkt schmoll.gif o taip norėjau pamatyt, kas per gėlės
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti