QUOTE(be rėmų @ 2010 04 23, 18:35)
Gal kas galit patarti, kaip ten susikaičiuoti tas uždedamas-nuimamas akis, kad mezginys susiaurėtų, o neplatėtų sekančiose eilėse?
kiek supratau, čia problema ne pąžasties išėmime, o kad raštas po to pasimeta
labai paprasta: kiek akių sumezgi, tiek turi ir uždėti, t.y. akių reikiamas kiekis neturi keistis. jei tarkim akių 70, pažasčiai nuleidžiat po 4 iš abiejų pusių, tai jau 8, vadinas 70-8= 62. kitoj eilėj nuimat po 2 iš abiejų pusių, lieka 58 ir t.t.
labai dažnai su tokiais kiauraraščiais sunku išimti pąžastis, nes iš tiesų reikia kiekvienoj eilėj persiskaičiuot akis, ar ne per daug, ar nepametei kokios. jei gražiai gaunas, tai dažnai gabaliuko rašto iš krašto išvis nemezgu. t.y. mezgu lygiuoju mezgimu. jūsų atveju, iki tušinuku nubrėžtos linijos rašto (pirmas 8 akis +kraštinė ir paskutines 9+kraštinė) išvis nemegzčiau, megzčiau lygiuoju ir nuiminėčiau reikiamas akis.
gal pradžiai schemoje pasižymėti, kiek akių reik nuimt, ir susikaičiuot, kad rutuliukų ir trikampiukų/kampukų kiekis atitiktų

tik nereik pamiršt, kur sumezgamos trys, jos atitinka du užmetimus. jeigu tik vienas užmetimas dingo, tai reik sumegzt tik dvi vietoj trijų.
na nežinau, ar aiškiai surašiau