Įkraunama...
Įkraunama...

Vitaminas D

Niu aš tai nedaviau savo 1,5m. vaikučiui iš viso vitamno D3, nors labai jau pergiveno visi dėl mūsų kojičių, o jos pačios tiesinasi, tiesinasi, tiesinai..... Net mano pediatrė sutiko, kad situacija daug geresnė. Šio vitamino nedaviau sąmoningai, manau, čia aišku mano subjektyvi nuomonė, kad vaikutis gali augti ir be šio vitamino, aišku visada buna išimčių. Pažystu ne vieną vaikiuką, išaugusio be šio vitamino gražiu, tiesiu ir pan. Dabar tik profilaktiškai duodu specialius homeopatinius vaistukus. Nesu nusistačiusu prieš pati vitaminą D, tiesiog "pogalovnas" jo davimas turi ir savo pasėkmių.
Atsakyti
QUOTE (marieana @ 2004 02 20, 08:01)
Niu aš tai nedaviau savo 1,5m. vaikučiui iš viso vitamno D3, nors labai jau pergiveno visi dėl mūsų kojičių, o jos pačios tiesinasi, tiesinasi, tiesinai..... Net mano pediatrė sutiko, kad situacija daug geresnė. Šio vitamino nedaviau sąmoningai, manau, čia aišku mano subjektyvi nuomonė, kad vaikutis gali augti ir be šio vitamino, aišku visada buna išimčių. Pažystu ne vieną vaikiuką, išaugusio be šio vitamino gražiu, tiesiu ir pan. Dabar tik profilaktiškai duodu specialius homeopatinius vaistukus. Nesu nusistačiusu prieš pati vitaminą D, tiesiog "pogalovnas" jo davimas turi ir savo pasėkmių.

Nereikia pamirsti kur mes gyvename ir kiek dienu per metus Lietuvoje saule buna. Statistiskai 60 proc. vaiku suserga rachitu, tai ar verta rizikuoti: paklius ar nepaklius mano vaikiukas i tuos 60proc.????
Atsakyti
Atleis, bet kas menesi mes pasikvieciam savo nuostabia gydytoja, kuri beje yra ir vaiku neurologe, pati isaugino du vaikucius tai kad kol kas jokiu rahito poziumiu nera. Is kur pas tave tokia statistika, kas ja sudaro. As tai turiu kita rolleyes.gif - kaip sakiua 99 proc mano pazystamu vaikuciu puikiai auga be jokiu vitaminu D pagalba. IR TAI IS GYVENIMO SKAICIAI.
Atsakyti
Tokia statistika pateikia gydytojai, apie tai raso visi mamu zurnalai, ne as cia sugalvojau. Si tema yra ne apie rachita, todel nenoriu plestis. Yra rizikos grupe, i kuria patekusiems kudikiams yra pavojus susirgti. Apie tai gali paskaityti 200312 Mamos zurnale.
Atsakyti
Aš pritariu Wili, nes tikrai yra tokių vaikų, kurie be D vitamino sveiki neužaugtų.Pavyzdžiui mūsų dukrytės organizmas labai sunkiai isisavina vitaminą D, todėl jo reikia jai duoti kiekvieną dieną dvigubom dozėm nei kitiems, nors dabar jau 1.4 metų.Mažos sirgom rachitu, nors vitaminą ir gėrėm.Manau, tai priklauso nuo vaiko organizmo, vieniem jo nereikia, kitiem būtina.Bet profilaktinė dozė manau niekam nepakenkė.
Atsakyti
gerb. gydytoja, vaikui 3 mėn, kai buvo vieno mėn, sugirdėme ampulę D vitamino. Jos vaikas neįsisavino, pediatrė liepė gerti po 7 lašus į dieną aquadetrim D3 ( 1 laše 500 TV). Kokia dozė bus vėliau skiriama šio vitamino? ar reikės jį vartoti kasdien iki kol sukaks vieneri metai? vaikui prakaituoja galvytė, padukai. Ačiū už atsakymą.
Atsakyti
Norėčiau pasitarti, ką daryti. Mano sūneliui 3mėn., prieš du menėsius sugėrėm vitamino D3 ampulytę(200 000Ul/ml). Jau mėnuo kaip drėgni delniukai ir gulėdamas karts nuo karto sukalioja galvytę į šonus(dažniausiai naktį), kaip buvom pas gydytoją prieš mėnesį, ji sakė, kad turi užtekti Dvitamino, kad organizmas jo pasiima , kiek reikia. Prieš savaitę vėl buvom nuėję, tai dabar gydytoja sako, jei tokios dienos(t.y. be saulės), sugerkit vėl tokią pat ampulytę. Kažkaip pamiršau paklausti dėl perdozavimo. Ar nebus jam perdaug? Tai va ir dabar nežinau ką daryt? unsure.gif
Atsakyti
Vit.D yra skiriamas rachito profilaktikai ir gydymui. Profilaktikai- po1000TV parai 1,5 metų, netgi iki 2 metų. O gydymą koreguoja Jus stebintis gydytojas. Neįvertinus vaiko būklės ir rachito sunkumo laipsnio, dozę parinkti yra rizikinga, nes geriau jau lengvo laipsnio rachitas , nei perdozuotas vit.D.
Noriu tik pastebėti, kad pakaušio ar delnų prakaitavimas, nėra svarbus ir vienintelis rachito požymis.
heart.gif
Atsakyti
Tikrai nepatarčiau vėl gerti prolonguoto veikimo vit. D tirpalą, nes Jūsų vaikas jau yra gavęs 6 mėn. profilaktinę dozę ir tikrai nereikia tokią didžiulę dozę vėl pakartotinai gerti. Delnų ir pakaušio prakaitavimas nėra pats pagrindinis rachito požymis. Geriau jau nedidelio laipsnio rachitas, nei vit.D perdozavimas.
Daugiau būkite lauke, kad ir tiesioginių saulės spindulių nėra, bet jos kūdikiui užteks, o be to jo organizme yra vit.D ir jis yra panaudojamas.
heart.gif
Atsakyti
Sveiki,
noriu paklaust, kodel rasoma kad multitabs negalima vartoti su vitamino D preparatais, juk tenai vitaminas D neatitinka dienos normos, tuose vitaminuose D vit. 400 tv,o juk reikia per diena tai 1000 tv.
Atsakyti
Naudoti galima, tik papildomai jam dar reikia duoti ir vit. D3 -1-2 lašus per dieną. heart.gif
Atsakyti
Sveiki, norėčiau paklausti gydytojos ar galima kartu duoti ir vit.D3 , ir žuvų taukus. Ar nebus perdozavimo? Vitamino geriame 5 lašiukus , nes gydytoja pastebėjo ryškius rachito požymius. Nuo kiek lašų reikėtų pradėti duoti žuvų taukų? Dukrytei 6 mėn. Ačiū.
Atsakyti