Įkraunama...
Įkraunama...

Spuoguotos odos priežiūra

Himalaia, kokias išskirtum La roche posay priemones? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Povila$ @ 2010 06 24, 15:46)
Mano irgi nėra jautri, bet po to karto tai, oi doh.gif  Supratau, kad pasitepus Differinu ir be apsaugos pabuvus kieme, net specialiai nesideginant ant Saulės, pasekmės labai liūdnos  unsure.gif Ir dar vienas keista reiškinys, akių srityje to Differino tikrai netepiau, bet kažkaip jis ten pateko irgi, tai ten turbūt ir blogiausia kas galėjo būti atsitiko... Akys raudonos, peršti, skauda, lupasi, jokie kremai nepadeda. Nu žodžiu lotuliukas.gif


Na, taip atsitiko pačioj naudojimo pradžioj, tai praktiškai normalu, kad oda adaptuojasi, ne tik nuo saulės lupimosi reakcija būna. Kas keisčiausia, kad pasitaiko taip, jog pirmą-antrą naudojimo savaitę nebūna pašalinio poveikio, o tada jau prasideda linksmybės.
O dėl akių, tai tikrai, reikia labai labai atsargiai. Gal po Differino blogai rankas nusiplaunat ir liečiat akis ar dar ką nors tepat po akim, ant vokų, dėl to tokia reakcija?... Aš vieną vakarą po BHA gelio pamiršau rankas nusiplaut, tai atsikėliau su nusilupusia rankų pirštų oda, atrodė kaip išdžiūvę PVA popieriaus klijai... smile.gif

QUOTE(Vitulka @ 2010 06 24, 15:56)
Himalaia, kokias išskirtum La roche posay priemones?  ax.gif

Na, ne aš kremų ph matuoju, tai ne aš juos ir išskiriu, ar tai geras ar blogas produktas blush2.gif Mano guru Paula Begoun.
Iš La Roche Posay būtent rūgštinių su AHA būtų vienintelis kremas, Biomedic Conditioning Cream. 6% glikolio rūgštis, labiau tinka normaliai- sausai oda. Bet kaip už tokią kainą, yra tikrai geresnių, per pusę ar daugiau pigesnių kremų, dar ir su visokiais pribumbasais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo himalaia: 24 birželio 2010 - 22:48
QUOTE(Undinelle @ 2010 06 22, 11:43)
Mano rutina labai paprasta... Ryte nusiprausdavau Iwostin Purritin prausikliu:


Kaip jum sitas prausiklis? Nesausina odos? Ir kokia mazdaug kaina? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(himalaia @ 2010 06 24, 23:47)
Na, taip atsitiko pačioj naudojimo pradžioj, tai praktiškai normalu, kad oda adaptuojasi, ne tik nuo saulės lupimosi reakcija būna. Kas keisčiausia, kad pasitaiko taip, jog pirmą-antrą naudojimo savaitę nebūna pašalinio poveikio, o tada jau prasideda linksmybės.
O dėl akių, tai tikrai, reikia labai labai atsargiai. Gal po Differino blogai rankas nusiplaunat ir liečiat akis ar dar ką nors tepat po akim, ant vokų, dėl to tokia reakcija?... Aš vieną vakarą po BHA gelio pamiršau rankas nusiplaut, tai atsikėliau su nusilupusia rankų pirštų oda, atrodė kaip išdžiūvę PVA popieriaus klijai... smile.gif


Na kad ne, nusiplaunu. Mistika kažkokia, čia tas pats kaip su benzoilu visus rankšluosčius ir patalynę "suvariau", atrodo rankšluosčiu jeigu šluostaisi nupraustą veidą, tai neturėtų nieko būti, bet yra kaip yra doh.gif
Atsakyti
QUOTE(himalaia @ 2010 06 24, 19:52)

Gelio nuo spuogų tikrai nerekomenduoju vien dėl didelio alkoholio kiekio, kuris yra peilis bet kokiam odos tipui. Turint spuogus alkoholio reikia bijoti kaip velniui kryžiaus. Kaip suprantu, šitas gelis skirtas spuoguotom vietom tepti, bet yra tikrai geresnių būtų bakterijoms naikinti ir eksfolijuoti odą.

Jei tik yra galimybė, tikrai išbandykit IPŠ. Tačiau manau, kad pirma reiktų pabandyti sistemiškai rūpintis oda. Sakote, kad padrikai naudojat visas priemones. Esmė ta, kad rūpinimasis akne turi būti kaip antibiotikų gėrimas (turbūt daktarai yra kažką panašaus minėję)- antibiotikus gerti reikia visada tuo pačiau metu, geriausiai- lygiais laiko intervalais ir nenustoto gerti net tada, kai situacija pagerėja... Tas pats ir su aknės vaistais. Pabandykit laikytis mano aprašytos rutinos arba tos, kurią dermatologė prirašys, turėtų tikrai situacija pagerėt bent tiek, kad oda nebebūtų ir sausa, ir riebi tuo pačiu metu.

Aš planuoju retinoidus pradėt naudot, tai jau įsivaizduoju, kas adaptaciniu laikotarpiu darysis doh.gif Nors mano oda pakankamai atspari, tikiuosi, kad baisiai nesilups ir neraudonuos...  unsure.gif


Kiek pas jus kantrybes aiskinant cia man neismanelei ka ir kaip naudoti. blush2.gif Viska stengiuosi isidemeti ir esu dekinga, kad atgaivinote manyje vilti tureti skaiscia oda. 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Kad jau issiaiskinciau ir suprasciau viska iki galo, dar noreciau, kad paaiskintumete kuom alkoholis (na, tarkim kuris yra Rasos gelyje, kaip minetu atveju) yra l. blogas odai, ypac spoguotai? Kad jis yra blogai, tai zinau jau senai ir tiesiogines saveikos (ivairiu tinkturu pavidalu) vengiu. Bet siame gelyje jis juk ne saraso pradzioje, tai suprasciau, kad jo yra santykinai labai nedaug. Ar vis tiek jo poveikis daugiau neigiamas, negu teigiamas? g.gif
Del IPŠ, neskubu su ja, bet jau audziu minti, kad reikia taupytis ir ryztis procedurai. Baugina ne kaina, bet rezultato nezinomybe. Kiek rode nuotrauku mano dermatologe, dirbanti su sia metodika, IPŠ isnaikina lengviau ta aknes forma, kuri pasireiskia stambiais, ryskiai matomais spuogais. Mano situacija yra ta, kad turima aknes forma vizualiai atrodo lengvesne, taciau sunkiai pasiduoda IPŠ gydymui. Kitas nerimas - ar tikrai spuogai sunaikinami visam laikui, ar didele tikimybe, kad jie vel atsinaujins?.. Negi tada ir vel viska reiktu kartoti? Na, sito juk niekas negali numatyti. Gal is tiesu butu protingiausia skirti pora menesiu ivaldyti disciplinuota kasdienine rutina, o ne chaotiska tepliojima - bet ka, bet kada ir bet kur (kaip buvo mano atveju), o tada jau daryti isvadas ir ryztis/nesiryzti IPŠ. Be riebios spuoguotos T zonos dar turiu labai dideles issipletusias poras T zonoje ir pavirsinius kapliarus. Manau jos atsirado pasekoje ir netinkamos odos prieziuros bei pacios aknes. O gal prisidejo beabejo ir paveldimumas. Taciau duok Dieve issinaikinti man tuos spuogus, tada iki skaiscios odos dar reikes pakovoti su minetom kitom problemos. Zodziu laukia ilga kelione per kopas. mirksiukas.gif Ir aciu jums - kad nuo dabar jau bus tinkama linkme. 4u.gif

O pati minejote, kad dabar spuogu neturite, o vargina inkstirai - pabusiu neisprusele, kuo jie skiriasi? Inkstirai, tai tie skausmingi giluminiai spuogai? Argi ju gydymas skiriasi? Sake, kad inkstiru neveikia benzoilas? O kodel? Kuo juos tuomet reikia gydyti? g.gif
Ir jus pati minejote, kad nesate jokia dermatologe, bet tiek issamios ir nuodugniai isaiskintos informacijos man jokia dermatologe nepateike. Is kur sitiek daug zinote apie kosmetikos priemones, cheminius junginius ir augalinius preparatus? Jus gal chemike arba medike? Nes nemanau, kad t.y. tiesiog apsiskaitymas. ax.gif Atsiprasau uz smalsuma... ax.gif blush2.gif 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Black&White @ 2010 06 24, 22:52)
Kaip jum sitas prausiklis? Nesausina odos? Ir kokia mazdaug kaina?  smile.gif

Kai naudojau Iwostin prausikli pacioje pradzioje, atrode smagus ir tinkamas, bet po ilgesnio naudojimo pradejo nebepatikti, nes ir oda smarkiai issausino, ir poveikio pries akne nebeliko. Todel jo atsisakiau. O kaina jo buvo viena is priimtinesniu, bijau pameluoti, jau senokai ji pirkus buvau, bet iki 25 Lt (jei atmintis nepaveda).
Atsakyti
Himalaia, kaip tik ieskau priemones tepti tik ant pacio spuogelio, gal kokia patarsite? 4u.gif Noretusi bespalves, kad reikalui esant ir ant makiazo uztept. Is turetu labai patiko sebamed, bet po dvieju sunaudotu oda nustojo i sia priemone reaguot..
Atsakyti
QUOTE(Povila$ @ 2010 06 24, 16:59)
Na kad ne, nusiplaunu. Mistika kažkokia, čia tas pats kaip su benzoilu visus rankšluosčius ir patalynę "suvariau", atrodo rankšluosčiu jeigu šluostaisi nupraustą veidą, tai neturėtų nieko būti, bet yra kaip yra doh.gif

Na turbūt jei nesimato ant odos, tai nereiškia, kad ten nieko ir nėra biggrin.gif Čia kaip papjausčius čili pipirų- nors ir nusiplovus rankas, akį pasitrynus ne pyragai būna.

QUOTE(Undinelle @ 2010 06 24, 17:33)
1. Kad jau issiaiskinciau ir suprasciau viska iki galo, dar noreciau, kad paaiskintumete kuom alkoholis (na, tarkim kuris yra Rasos gelyje, kaip minetu atveju) yra l. blogas odai, ypac spoguotai?

2. Be riebios spuoguotos T zonos dar turiu labai dideles issipletusias poras T zonoje ir pavirsinius kapliarus.

3. O pati minejote, kad dabar spuogu neturite, o vargina inkstirai - pabusiu neisprusele, kuo jie skiriasi? Inkstirai, tai tie skausmingi giluminiai spuogai? Argi ju gydymas skiriasi? Sake, kad inkstiru neveikia benzoilas? O kodel?  Kuo juos tuomet reikia gydyti? g.gif
4. Ir jus pati minejote, kad nesate jokia dermatologe, bet tiek issamios ir nuodugniai isaiskintos informacijos man jokia dermatologe nepateike. Is kur sitiek daug zinote apie kosmetikos priemones, cheminius junginius ir augalinius preparatus? Jus gal chemike arba medike? Nes nemanau, kad t.y. tiesiog apsiskaitymas. ax.gif Atsiprasau uz smalsuma...  ax.gif  blush2.gif  4u.gif


1. Turbūt supainiojote, Rasos „kremas-gelis“ blogojo alkoholio išvis neturi. Alkoholis antru numeriu eina „gelyje nuo spuogų“, kurio ir nerekomenduoju.
Apie alkoholį... Produktai su aukštos koncentracijos alkoholiu gali dezinfekuot bakterijas, sukeliančias aknę, tačiau... Alkoholis nepaprastai išsausina, dirgina odą (ko reikia vengti visokių tipų odai, bet ypač riebiai, nes dirbtinis sausumas, dirginimas dar labiau padidina ir taip per gausią natūralių riebalų gamybą). Negana to, alkoholis stabdo ląstelių atsinaujinimą, skatina laisvųjų radikalų žalą odai ir t.t. Žodžiu, liuciferis tas alkoholis smile.gif Tik reikia skirt gerąjį alkoholi nuo blogojo- „gerasis“ alkoholis tai praktiškai riebalas, jo pavadinimas būna iš 2 žodžių (pvz., cetyl alcohol). „Blogasis“ alkoholis kartais irgi būna iš 2 žodžių- ethyl alcohol, isopropyl alcohol, alcohol SD ir t.t., bet dažniausiai naudojamas tiesiog alcohol, ethanol, methanol ir t.t. Jei atkreipist dėmesį, su laiku sugebėsit atskirti. Nepamenu, ar jūs minėjot, kad angliškai nelabai skaitot, bet vistiek- http://www.cosmeticscop.com/ šitas puslapis yra pati geriausia grožio enciklopedija, ten galima rasti atsakymus į beveik visus klausimus apie odos priežiūrą.

2. Išsiplėtusias poras panaikinti yra labai sunku. Pati tokias ant žandų turiu. Ką jūs galite padaryti, tai poras išvalyti (BHA, Differin turėtų padėti). O tada jau pati oda turės tvarkytis- susitrauks jos ar ne tik laikas pasakys Jie nesusitraukia- lieka tik lazerio procedūros, dermabrazija, profesionalūs rūgštiniai pilingai ir panašios profesionalios, procedūros. Nes jokia kosmetika porų tikrai nesutrauks. Su kapiliarais panašu- reikia kuo mažiau dirginti odą, labai švelniai su ja elgtis, kad situacija nepablogėtų. Vėlgi, ją pagerins tik lazeris, IPŠ ir pan.

3. Inkštyrai yra tiesiog užsikimšusios poros.
user posted image
Balti inkštyrai („whiteheads“- pirma nuotrauka) yra užsikimšusios poros, jos yra uždaros, nepasiekia dieguonies, tad daugiau atrodo kaip maži spuogiukai, poros viršus nepajuoduoja. Juodi inkštyrai („blackheads“- antra nuotrauka) yra tos pačios užsikimšusios poros, kurios yra atviros- kontaktuojant su deguonimi užsikimšusios poros turinys pajuoduoja.

Inkštyrai nuo spuogų skiriasi. Kai pora funkcionuoja tinkamai, riebalinės liaukos (esančios kiekvienoje poroje kartu su plauko folikulu) išskiriamas sebumas (natūralūs odos riebalai, odos lubrikantas ir apsauga) lengvai išteka pro porą į odos paviršių, taip ją apsaugodamas nuo drėgmės netekimo. Kai riebalinė liauka išskiria per daug riebalų ir pora nebesugeba natūraliai išsivalyti, ji užsikemša negyvomis odos ląstelėmis ir riebalais, susidaro inkštyras.
Spuogai susidaro tada, kai užsikimšus porai prisideda bakterijos, kyla uždegimas.
Norint atsikratant inkštyrų bakterijų naikinti nereikia, nes ne jos sukelia problemą. Tuo tarpu naikinant spuogus dezinfekcija yra būtina, nes bakterijos yra viena iš priežasčių, kodėl spuogas apskritai atsiranda.

Inkštyrų atsikratyti irgi yra sunku, nes manoma, jog viena iš priežasčių, kodėl jie atsiranda yra genetiškai paveldima prasta poros forma, kuri užkerta kelią lengvam sebumo ištekėjimui. Kita priežastis- padidėjusi riebalų gamyba. Abi šios priežastys gali būti kontroliuojamos, bet sunkiai. Poros formą pakeičia retinoidai, riebalų išskyrimą- sunormalizuota hormoninė veikla. Norint turėti švarią odą, ją teks praktiškai visą gyvenimą eksfolijuoti (padėti pašalinti susikaupusias negyvas ląsteles poros viduje). Tam geriausiai tinka salicilio rūgštis (BHA), nes ji tirpsta riebaluose, taip pasiekdama poros vidų, ne tik išorę.

4. Mano išsilavinimas nesusijęs su medicina ar chemija... Tiksliau, susijęs su praktiškai visais mokslais, bet netiesiogiai... Va, kaip mistiškai atsakiau smile.gif
Skaitau, skaitau, skaitau ir dar kartą skaitau. Pastaruoju metu informacijos apie odą rinkimas tapo mano hobiu ir tiek. Kas belieka, kai kankiniesi nuo paauglystės su savo porom, bandai gerint vaizdą, o rezultato jokio...
Papildyta:
QUOTE(Malena @ 2010 06 24, 17:43)
Himalaia, kaip tik ieskau priemones tepti tik ant pacio spuogelio, gal kokia patarsite?  4u.gif Noretusi bespalves, kad reikalui esant ir ant makiazo uztept. Is turetu labai patiko sebamed, bet po dvieju sunaudotu oda nustojo i sia priemone reaguot..

O kokia buvo Sebamed sudėtis? Su benzoilu? Kokio stiprumo?
Jūsų oda apskritai spuoguota, ar pavieniai spuogai retkarčiais išdygsta ir yra ne problema? Jie visa oda spuoguota, priemonės tepimas tik ant spuogų nepadės, reiktų tepti visą plotą.
Jei tik pavieniai spuogai (ne aknė), tai susiraskit kokią priemonę su BHA 1 ar 2% arba priemonę su benzoilu (stipresnės koncentracijos, nei naudojote anksčiau).
Atsakyti
Himalaia, labai labai ačiū už informaciją, jau vakar galvojau užtrukau kol sudėtis nurašinėjau, bet Jūs... thumbup.gif
Labai naudinga informacija, tokia ji ir turėtų būti kiekvienoje spuoguotos odos priežiūros temoje, o ne tokia, kaip kad buvo laikas vien Vasariss rašinėjo biggrin.gif (lai neįsižeidžia)
Žodžiu ačiū Jums už triūsą smile.gif
Atsakyti
šia smagia gaida pasiūlyčiau sekančios temos kūrėjui(-ai) išrinkti visus PROTINGUS IR NAUDINGUS šios temos postus į kitos temos pirmą žinutę... nes daugmaž trečdalis šios temos yra tikrai aktualu beveik kiekvienam naujam klausiančiam... 4u.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti